COURANT. f Dinsdag 1875. 24 Augustus. r 200. Middelburg 23 Augustus. b. Uitvoerbaarheid van vreemde vonnissen. b. De grenzen der scheidsrechterlijke beslissingen tusschen verschillende staten. b. Behoort het beginsel: „geen uitlevering wegens staatkundige misdrijven" te worden uitgestrekt tot ge wone misdrijven, als zij in verband staan met hande lingen, die een staatkundig karakter hebben? ilijk, of [innigste ■s nauw :n Rus- in maar |matigen lid kun- 853—56 ieolaas I op het poten, ivolking gelden, de Porte le beide Inen oor- en min- ussische rt 1856) wensch tot de maken, lastopol, en om Ian klein ld. Het rd opge- tijdperk Ier Euro- e bij een 18" Fe- ierdanen zich naar nen. De Ien troon n nieuwe ook hier van ver en wet- dan in |Reeds in igen van jwaper.de mishan- Ivuur van ar was de igtetrek- nog meer een naam fcowina en Al deze beroering, condigde. sezig ge- Maar in lm Frank- bruik om smeed, te i nog geen blaats der czaar dan ooit Iirachtiger onmiddel- and is de een zeer pan bijko- vicht kan losten een Iim bij het richtingen brzaak dat |id luistert i Dit Wad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2" Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m.f franco is f 3.SO. De minister van financiën verwittigt in de Staats courant van heden de belanghebbendendatte rekenen van den 25" dezer, eene nieuwe rechtstreeksche ver zending van brievenmalen naar Engeland zal plaats hebben, door middel der stoomschepen tusschen Vlissingen en Sheerness, van de stoomvaartmaatschappij „Zeeland", welke dagelijks, met uitzondering van den Zondagte 10.45 's av. uit Vlissingen vertrekken en in verbinding staan met een spoortreindie te 8.45 's m. in Londen aankomt. De correspondentie voor Engelandbestemd om in de vorenbedoelde brievenmaal te worden begrepen, wordt o. a. uit Amsterdam te 4.50 's av., uit 's Gra- venhage te 5 's av. en uit Rotterdam te 6.15 's av. verzonden. In hetzelfde nommer brengt de minister ter kennis, dat het telegraafkantoor der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen op haar station aan de haven van Vlissingeii voor het algemeen verkeer is opengesteld enbehalve met de aanneming van berichtenook be last is met de ontvangst en bestelling van particuliere telegrammen, geadresseerd aan het personeel van het havenstation en der Sheerness-stoombooten en aan dé vertrekkende en aankomende reizigers, onverschillig of die tijdingen langs de rijkstelegraaflijnen of langs die van de spoorwegtelegraaf te Vlissingen aankomen. Het bedoelde telegraafkantoor is dagelijks open van een half uur vóór het vertrek van den eersten tot na de aankomst van den laatsten trein. De gemeenteraad van Middelburg zal op Woens dag a., des namiddags te half twee uur, eene openbare zitting houden ter behandeling der volgende zakenge meente-rekening over 1874; suppletoire gemeentebegroo ting voor 1875voordracht af- en overschrijving en be schikking uit onvoorziene uitgaven begrooting 1875sup pletoir kohier inkomsten belasting 1875suppletoir ko hier hondenbelasting 1875goedkeuring van het ont werp der schipdeur voor het droogdok;aanwijzing der plaats voor het op te richten stoompompwerktuig. hdelbtog. Over de aanlegplaats der provinciale stoombooten te Vlissingen wordt uit Schoondijke het volgende ge schreven aan het Weekblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen's Westelijk Deel. „Eerstens zij opgemerkt, dat slechts een zeer klein getal der vervoerd wordende passagiers Vlissingers zijn, of voor Vlissingen bestemd zijn. De meesten moeten naar, of komen van Middelburg of elders. „Moet men des 's morgens vertrekken met de boot, die te 6 uren afvaart en men komt van Middelburg, dan is de weg van de brug aan het locaalstation naar de nieuwe aanlegplaats korter dan naar de vroegere of nieuw geprojecteerde, dus een gerief. Kan men zich de weelde veroorloven met een rijtuig te komen, dan kan men minstens 10 minuten later uit Middelburg vertrek ken omdat dan de weg nog zooveel korter isdus ook geen ongerief. „Komt men van Breskens aandan heeft men buiten het gerief van des morgens den sneltrein van 7.15 te kunnen halen, het voorrecht niet zoover te moeten loo- pen om aan het locaal-station te komen, alwaar tevens de aanlegplaats is der stoombarge, indien men daarvan gebruik wil makenterwijl men in de restauratie-zalen der beide stations ruimschoots in de gelegenheid gesteld is, om iets te gebruiken en den tijd van vertrek af te wacbteD; weder dus een gerief. „Wat nu het ongerieflijke betreft, dat aangevoerd wordt, het bestaat alleen voor dat klein gedeelte der passagiers, die óf van Vlissingen komen óf naar Vlis singen moeten. „Mocht er dus aan het verzoek van adressanten ge volg worden gegevendan wordt het belang van velen opgeofferd aan dat van weinigen. „Indien men niet genoodzaakt geweest warede aan legplaats der stoombooten te verplaatsen en men had dit willekeurig gedaan, dan had men redenen om zich er tegen te verzetten, omdat een en ander er aldaar op ingericht is en neringdoenden nog al schade zullen ondervinden; maar nu men genoodzaakt is de vroegere aanlegplaats te verlaten, te verzoeken om tegenover de gerieflijke en gemakkelijke aanlegplaats en haven eene aanlegplaats te nemen alwaar men evenals te Breskens zeven van de acht malen niet binnen de haven kan komenzulks is zeker een idee dat opge komen is in de hersenen van iemand die niet helder of althans nog nooit op reis geweest is." Tengevolge van het bedanken van den burgemeester en nog twee leden van den gemeenteraad van Roer mond voor hun lidmaatschap zal den 2™ September aldaar weder eene verkiezing moeten plaats hebben. Omtrent de al of niet toelating van twee andere, nieuwe verkozen leden moet nog door gedeputeerde staten der provincie eene beslissing genomen worden. De eerste kamer der staten-generaal, die 30 dezer bijeenkomt, zal alsdan te behandelen hebben de vol gende wetsontwerpen: 1°. Bekrachtiging van de exfpachtsuitgifte van het voormalige marine-etablissement te Vlissingen, aan den heer A. Smit te Ridderkerk. 2°. Naturalisatie van F. Reijners en zes anderen. 3°. Bekrachtiging van den onderhandschen verkoop van een perceel grond langs den staatsspoorweg in de gemeente Zwollerkerspel aan J. van der Weerd aldaar. 4°. Wijziging van de hoofdstukken II en VII B der staatsbegrooting voor 18?4. 5°. Wijziging van hoofdstuk VI der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1874. 6°. Wijziging van het IXe hoofdstuk der staatsbe grooting voor het dienstjaar 1874. 7°. Wijziging van hoofdstuk III der staatsbegrooting voor bet dienstjaar 1874. 8°. Verhooging der begrooting van Ned.-Indië voor het dienstjaar 1875. 9°. Bekrachtiging van twee credieten door den gou verneur-generaal van Ned.-Indië geopend boven de Indische begrooting voor het dienstjaar 1875. 10°. Vaststelling van uitgaven wegens verstrekkin gen door het departement van marine, dienst 1875, en 11°. Verhooging en wijziging van hoofdstuk V der staatsbegrooting voor 1875. De militaire oefeningen op de Peel hebben, naar aan het Handelsblad gemeld wordt, den tweeden dag, tengevolge der buitengewone warmte, aan vier man het leven gekost. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd in het kamp groote ellende geleden door den geweldigen stortregen. De berichtgever schrijft dat hij te zeer vervuld van smart is bij het zien van zoo veel ellende, om meer te melden, „ofechoon alles wordt gedaan wat tot het welzijn van den troep kan strekken." Het Handelsblad dringt op een nauwgezet onderzoek aan, opdat uitgemaakt worde of het legerbestuur alle maatregelen genomen had, die bij het voorkomen van buitengewone verschijnselen in de natuur noodzakelijk waren geweest. Daardoor kan alleen uitgemaakt wor den of er schuld dan wel onmacht bestaat; maar zulk een onderzoek mag dan ook, in het belang der „lands kinderen," niet uitblijven. Het internationaal congres der vereeniging tot her vorming van het volkenrecht, dat den 1" Septem ber te 'sHage zal bijeenkomen en tot welks bijwoning een aantal beroemde specialiteiten in het volkenrecht uit alle landen in de residentiestad zullen samenkomen, zal de volgende vraagpunten in behandeling nemen: I. Privaatrecht (vanwege het hoofdbestuur). a Gelijkmaking der wetten omtrent handelspapier. c Octrooien voor uitvindingen. d Aanvaringen op zee. II. Publiek recht. 1. Vanwège het hoofdbestuur: a Is een onzijdige staat verplicht te beletten, dat oorlogschepen en oorlogsbehoeften zijn havens verlaten b Is het praetisch uitvoerbaar en in hoeverre, om de wetten en gebruiken 'van den oorlog, bij internationaal tractaat te regelen? 2. Vanwege het Amerikaansche comité. a. Termijnen en formaliteiten, door de staten in acht te nemen voor het voeren van oorlog. c. Vooruitgang der codificatie van het volkenrecht sedert het congres, in 1874 te Genève gehouden. 3. Van wege het Nederlandsch comité. a. Behoort elk wetboek van strafrecht straf te be dreigen tegen onderdanen en vreemdelingen, die op het gebied van den staat misdrijven plegen tegen vreemde staten, en zoo ja, binnen welke grenzen Blijkens het gewone maandelijksche overzicht in, de Staats courant, hebben de rijksmiddelen in de maand Juli opgebracht f 7,804,000. Dit cijfer was iets lager dan dat voor Juli 1874, toen die middelen het onge meen hoog bedrag van 7,880,000 opleverden, maar het overtreft de raming voor éene maand met ruim 8 ton. Over de zeven maanden Januari—Juli was de opbrengst in dit jaar 49,459,000 tegen een raming voor 7 maan den van f 48,862,000 en tegen een opbrengst in het zelfde tijdperk van 1874 van f 49,717,000. Deze cijfers wijzen dus aan dat de werkelijke opbrengst der mid delen de raming eenigszins overtreft, maar dat zij bij de opbrengst van verleden jaar iets te kort schiet. De Staats-courant bevat weder eene nominatieve op gave der Europeesche officieren, onderofficieren en minderenoverleden na evacuatie uit Atohinvoor zooverre daaromtrent tot op den 13en Juli jl. bij het departement van oorlog in Nederlandsch Indië bericht was ingekomen. Daarop komen voor A. Gardenier, marinier; E. van Seherpenzeel, korpo raal, A. Groen, fuselier; A. Valkenburg, marinier l'te klasseH. W. van GlabbeeckhoornblazerJ. Ber- kienkanonnier 2e klasse J. L. IsozJ. Dessartfu seliers, P. Wendels, sergeant; S. Tekstra, J. J. Roth, J. J. E. Tsehachtli, C. Vegter, H. Bottinga, fuseliers; Heyliger, marinier. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan jh'. mr. H. J. van der Heimminister van financiëntot het aannemen en dragen der versierselen van ridder-grootkruis der orde van Onze Lieve vrouwe Ontvangenis van Villa Vi^osa, hem door Z. M. den koning van Portugal geschonken. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arron dissement Leeuwarden, ter standplaats Vrouwe-Paro- chiegemeente het BindtDirk Hussem candidaat- notaris te Rauwerd, secretaris en ontvanger der ge meente Rauwerderhem, en tot notaris binnen het arron dissement Sneekter standplaats Witmarsum, gemeente Wonseradeel, Edo Johannes Offerhaus, candidaat-notaris, wonende in de Schans onder Huizum. politie. Benoemd tot commissaris van politie en commissaris van rijkspolitie te Vlaardingen A. Doper than3 commissaris van politie te Tiel; tot commissaris van politie te Tiel J. J. Hardenberg, inspecteur van politie te 's Gravenhage. Onderwijs. Op de algemeene vergadering der Onderwijzers- vereeniging in het zesde schooldistrict van Zeeland, den 17" dezer te Neuzen gehoudenwerd o. a. de vraag besproken„hoe moeten wij het aanleggen ombij het heerschende gebrek aan hulp, toch voldoend onderwijs te geven?"

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 1