Advertentiën. BUITENLAND. Engelsche politiek. dformpendmtie. ianMabmcta:. f i dhr. met pn en ten- ver- die bedde federt itoren pland M'. In de rand- ten asten jiboot spre- Ifloop lende 'gens Ibrei- Ituin- met een logus leekt louw- zal ver uit- dat haam jm te Igoed Igoed !>ude te Irien- pnige |rt al de die btille, jillige lleine uruk- iaven pnen. haar ijker lacht In Rusland woeden tegewoordig geweldige bran den. De stad Pultusk in het gouvernement Lomza is den 21en dezer bijna geheel een prooi der vlammen geworden, waarin vele menschen het leven hebben ver loren. In de omstreken van Petersburg staan verschei dene groote bosschen in brand, die allerwege gevaar veroorzaken. Te Sebastopol hebben vrij sterke aard bevingen plaats gehad, waardoor verscheidene huizen zijn ingestort. Dagelijks komen nog nadere berichten omtrent verwoestingen door de stormen in Zwitserland veroor zaakt; aan bruggen en wegen is belangrijke schade toegebracht door de overstroomingen, terwijl de te veld staande oogst en ook de vruchtboomen door den gewel digen hagel veel hebben geleden. Gemeenteraad van Goes. Zitting van Dinsdag 27 Juli. Voorzitter de heer Blaaubeen. Afwezig de heeren Del Baere, de Witt Hamer, van Renterghem (die te kennen heeft gegeven, dat nu de kiezers zijne hande lingen niet schijnen goed te keuren, hij geen deel meer aan de beraadslagingen zal nemen) en den Boer. Nadat de notulen zijn goedgekeurd en de uitslag der jongste verkiezing voor leden van den raadalsmede het verleend eervol ontslag aan A. A. van Dellen als teller bij de brandweer is medegedeeldworden de ingekomen stukken ter tafel gebracht, bestaande in: a Goedkeuring van het kohier der belasting op de hondendat afgekondigd en aan den gemeente-ontvanger uitgereikt i3. b Kennisgeving der commissie van toezicht op de inrichtingen voor middelbaar onderwijs van denuitslag der overgangsexamens van de leerlingen der hoogere burgerschool, die gepubliceerd is. c De rekening van het bestuur van het gasthuis over 1874 en de rekening van den schuttersraad over hetzelfde jaar met de betrooting voor 1876die geren- voieerd worden naar de finaneieele commissie om onder zoek, bericht en voorstel. d De jaarverslagen der gemeenten Zicrikzee en Leeuwardendie in de boekerij geplaatst zullen worden. Nog is ingekomen het rapport der raadscommissie in zake de verplichting der gemeente tot onderhoud van het plaveisel der voorstad. De commissie is van oor deel, dat die verplichting op het rijk rust en steltvoor eene commissie te benoementeneinde den minister van binnenlandsche zaken persoonlijk te adieeren over de belangen en de verkregen rechten der gemeente Goes in deze aangelegenheid, terwijl zij aan den raad het oordeel overlaat, of het niet wenschelijk zou zijn om, vóór de aan te vragen audiëntie bij den minister een voorloopig getuigenverhoor te provoceereningevolge art. 876 van het wetboek van burgerlijke rechtsvorde ring, om te doen constateerendat het rijk vóór en na 1830 die traverse heeft doen onderhouden. Op voorstel van den voorzitter wordt de behandeling aan gehouden en zullen al de stukken betrekkelijk deze zaak ter visie worden gelegd. Vervolgens wordt aangeboden de verantwoording van burgemeester en wethouders van de inkomsten en uit gaven der gemeente over 1874, onder overlegging der rekening van den gemeente-ontvanger. Van de verant woording en het ontwerp-raadsbesluit tot voorloopige goedkeuring wordt aan elk der leden een exemplaar uitgereikt, terwijl de rekening met bijlagen zal ver zonden worden naar de finaneieele commissie tot onderzoek en rapport. Eindelijk is nog aan de orde het verzoek van het comité voor volksvermaken, om een subsidie voor het te geven festival. Het voorstel van burgemeester en wethouders strekt om afwijzend te beschikken op het verzoek. De heer Busing stelt als amendement voor eene som van 50 te verleenen. Na discussie wordt dit amendement verworpen met zes stemmenvóór stemden de heeren Fransen van de PutteCallenfels en Busing, waarna het voorstel van burgemeester en wethouders wordt aangenomen met 7 stemmen: tegen stemden de heeren Callenfels en Busing. De vergadering is daarna gesloten. Maandag was deze zaak aan de orde en ontwikkelde lord Strafheden de motieven voor zijne resolutie op grond van de collectieve nota door Duitschland, Oosten rijk en Rusland tot Turkije gericht, betreffende het sluiten van bovenvermelde tractaten. Hij verklaarde dat het zijn doel was eene schending van het tractaat van 1856 te voorkomen, hetwelk Engeland ten koste van het bloed zijner zonen verworven heeft en voor welks handhaving het zijne eer heeft verpand. Terstond kreeg lord Stratheden ondersteuning van lórd Roseberrydie betoogde dat het beginselhetwelk door de drie noordelijke mogendheden van Europa is aangenomen, gevaarlijk is voor het behoud van den Europeeschen vrede. Lord Hammond daarentegen cri- tiseerde de klachten van Turkijedie hij als van weinig belang beschouwde. Het was thans de beurt van den minister van buiten- landsche zaken, lord Derby, om de politiek der regee ring te verdedigen. Hij begon met als zijne meening te kennen te geven, dat de denkbeelden door lord Stratheden ontwikkeld niet vrij waren van overdrijving, terwijl zijne motie een afkeurend votum voor de regee ring bevatte. Hij gelooft niet, dat men de quaestie der handelstractaten als een gewichtige Europeesche aangelegenheid moet beschouwen. De onderteekening van die tratacten levert, indien zij heeft plaats gehad, geen reden op om daaruit eenige belangrijke gevolg trekking te maken, want hij gelooft niet, dat, indien de toestemming der Porte was gevraagddeze zou zijn geweigerd. De quaestie zou belangrijker wezen indien het sluiten van het handelsverdrag te eeniger tijd tot onafhankelijkheid van Rumenië kon leiden. Het is waar, zeide lord Derby verder, de regeering van Rumenie verkeert ongetwijfeld niet meer in de zelfde positie, waarin zij zich na het einde van den Krim-oorlog bevond; het volk is veel sterker en veel meer eensgezind, en koestert misschien wel het verlangen naar onafhankelijkheid, maar het zou hem zeer ver wonderen indien de Rumenen in dit oogenblik feitelijke pogingen wilden aanwenden om bevrediging van hun wensch te verkrijgen. Ongetwijfeld zullen de tractaten die 25 jaren geleden werden gesloten hen niet weerhouden om zoodanige pogingen te ondernemenwant zeide lord Derby wij leven ongelukkigerwijs in een tijdwaarin trac taten slechts een kortstondig bestaan hebben, doch de eenige zekerheid die de vorstendommen bezitten om tot een zelfstandigen regeeringsvorm of alhans tot een onafhankelijk bestaan te geraken, is gelegen in den steun der Europeesche mogendhedendie hen als een deel van het Turksche rijk-beschermen. Nadat lord Kimberley zijne adhaesie met de taal van den minister van buitenlandsche zaken had te kennen gegeven trok lord Stratheden het tweede ge deelte van zijne resolutie, omtrent de afkeuring dat geene krachtige maatregelen waren genomen om het sluiten van het handelstractaat te voorkomen, in, doch hij handhaafde het eerste gedeelte, om sympathie te betuigen met de door de regeering gevolgde politiek, waardoor dus slechts zijdelings de houding van Oos. tenrijk wordt afgekeurd. Aldus gewijzigd werd de resolutie aangenomen, zoo dat de zaak hiermede wel als afgeloopen zal kunnen worden beschouwd en nu wel geen aanleiding zal geven tot ontevredenheid of tot opmerkingen van de zijde van Oostenrijk. Zooals wij in het overzicht, voorkomende in ons nom- mer van den 23en dezer, mededeelden had lord Strathe den in het Engelsche heerenhuis zijn voornemen te kennen gegeven om nogmaals terug te komen op de quaestie van het sluiten van handelstractaten met Rumenië. Hij zou eene resolutie voorstellen strekkende, dat het huis zijne overeenstemming zou uitspreken met de zienswijze der regeering omtrent de omwettigheid van den tot de Porte gerichten eisch en tevens haar leedwezen er over zou uitdrukken dat geen krachtiger maatregelen waren genomen om het sluiten van handels tractaten tusschen Oostenrijk en de Donau-vorstendom- men te voorkomen of te vertragen. prijshoudend. Nieuwe dito, waarvan enkele partijtjes ter markt die nog al droog waren, werden als geno teerd verlaten. Van nieuwe wintergerst waren eenige monsters ter veil die gedeeltelijk tot de ncteering zijn genomenze was niet blank van kleur. Jarige winter en zomergerst niet aangeboden. Walchersche witte boonen prijshoudend. Dito bruine- en paardenboonen opgeruimd. Van nieuwe Walchersche groene kook- erwten waren enkele partijtjes ter marktde qualiteit vielhet natte weder in aanmerking genomendat wij gehad hebben, goed mede, ze zijn om de nieuwheid tot de noteering verkocht. Winterkoolzaad niets in gepasseerd. Puike Walchersche tarwe begin beurs 10.10 en later tot 10 gekochtmindere soort tot 9.75; jarige rogge 8, nieuwe dito 7.50; nieuwe wintergest 6.25 betaald sommigen hielden op 6.50 vast; Walchersche witte boonen 15.50; nieuwe Wal chersche groene erwten op de kook 11.50 betaald. gemiddelde marktprijzen. Versche boter 1.15 a ƒ1.25. Eieren per 100 st. 3.20. De „Rhadamantus", die de Boekbeschouwing in ons nommer van 28 dezer geschreven heeftstelt zijn exem plaar van het boekje van den heer Busken Huet over de beide van Harens beschikbaar ter inzage voor de redactie der N. Middelburgsche courant. Het zal haar daaruit blijken dat het betoog van den heer Huet juist gericht is tegen de voorstelling, door dr. van Vloten van de treurige quaestie-van Haren gegeven. Al had dus onze beoordeelaar van die voorstelling geen kennis gedragendan zou hij haar uit het geschrift van den heer Huet hebben leeren kennen. Tot eene woorden wisseling over het weinig aanlokkelijk onderwerp, dat de heer Huet liever ook had moeten laten rusten, verklaart do Rhademantus zich echter niet bereid. Pr)|zen van Effecten. Amsterdam, 29 Juli. Graanmarkten enz. Middelburg 29 Juli. Uit Walcheren werd heden van het jarige gewas bijna alleen tarwe aangeboden. Van het nieuwe werden enkele partijtjes groene erwten, rogge en wintergerst getoond. Uit het overige gedeelte van Zeeland was bijna niets aangebracht. De werk zaamheden der landlieden met den oogst waren oorzaak de aanvoer middelmatig was. Puike en gewone soorten Walchersche tarwe werden voor binnenlandsche verzen ding en de bakkerij gevraagd en in 't begin der beurs 10 cent hooger betaald. Jarige rogge voor verbruik Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4J dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 f dito dito Amsterdam. 3 België. Certificaten bij Rothschild 2) pet. Frankrijk. Inschrijvingen3 dito 5 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 Certific. Inscr. 5e serie. 5 Oblig. Hope C°. 1855 6e serie 5 dito 1000 18645 dito L. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 Loten 18645 Loten 18665 0blig.Hope&C°.Leeningl860 4$ pet. Certific. dito4 Inscript.Stieglitz &C°. 2' a 4 L. 4 ObTgatiën 186769 4 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4$ pet. dito dito.4 Aand. Kiew-Brest 5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. dito dito Jelez-Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow 5 PoleD. Schatkistobligatiën4 Aand. Warsehau-Bromberg 4 f dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. 5 pet. dito dito April/'Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dit dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg 3 Spanje. Obligatiën Buitenl 3 dito Binnenlandsche 3 Portugal. Obligatiën3 Turkije. Inschrijving Alg. schuld 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 1868 7 dito 1873 7 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 dito dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W. 7 Oblig. Madison Ext. 7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union. 7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl. St. Paul Pac. Spw. le sec. 7 dito dito dito 2*sec. 7 Brazilië. Obl. 1863 4* dito 1865 5 63t\ 75$ 991 100| 84 931 91$ 62$ 102$ 93$ 101$ 101$ 3811 386 95$ 79$ 84$ 54$ 262 pet. 1 pet. 1641 136 242$ 824 65$ 65$ 65$ 62$ 62$ 994 608 144$ 74$ 102$ 20$$ 18A 51 39$ 130 81 75$ 99$ 1014 89 87 46 75$ 721 70$ 87 42 20 98 Prijzen wan coupons. Amsterdam 29 Juli. Metall. 22.20dito zilver 22.60; Div, Eng. per 11.77$; Eng. Portugal per 11.80; Amerikaansche dollars (in goud) ƒ2.41. Amsterdam 28 Juli. Metall. 22.20dito zilver 22.60; Div. Eng. per ƒ11.771; Eng. Russen per 11.77$Eng. Portugal per 11.85Frans. 46.90Belg. 46.90; Pruis, ƒ57.90Hamb. Russen Russen in Z. R. 32$; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars ƒ2.41; papier 2.06, Bevallen van een Jongen M. G. G. VAN OOSTVEEN geb. Leedegang. Middelburg, 29 Juli 1875.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3