MIDDELBURGSCHE COURANT. F 176. Dinsdag 1875. 27 Juli FEUILLETON BIJ DEZE COURANT BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. Middelburg 26 Juli. De Koningin van het regiment. Dit Wad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2™ PaaBch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is f 3.50. De gemeenteraad van Middelburg zal op Woens dag a., des namiddags te half 2 uur, eene openbare zitting houden ter behandeling van de volgende zaken ingekomen stukken; adres bestuur der Nijverheids- vereeniging, oprichting van adresborden aan den sta tionsweg; rapport der commissie voor de strafverorde ningen; bedenkingen van gedeputeerde staten op de politieverordening; voorstellen van burgemeester en wethouders: a betrekkelijk de uitbreiding der gasver lichting b betrekkelijk de bestrating en rioleering der terreinen aan de loskade en het verzoek van den heer Wibaut om grond aldaar. Bij den raad van state, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is o. a. aanhangig gemaakt een beroep door den gemeenteraad van Yzendijke, van een be sluit van gedeputeerde staten van Zeeland dd. 12 Maart jj.tot vermeerdering van het getal openbare lagere scholen met eene tweede aan de Klakbaan. Door eenige der aanzienlijkste kiezers te "Willem stad is een adres van gelukwensehing en sympathie tot den heer Tak van Poortvliet gerieht, naar aanlei ding zijner verkiezing tot lid der tweede kamer voor Zutfen. Bij de Société royale d'harmonie te Aalst (België) bestaat het voornemen, Zondag den 8cn Augustus a. een bezoek te brengen aan Middelburg. Dezer dagen heeft haar voorzitter, de heer "Victor van Wambeke, burgemeester van Aalst en lid der kamer van verte genwoordigers voorzitter van gemelde koninklijke maatschappijdeze stad bezocht om de noodige voor bereidende maatregelen te nemen. Tevens is bepaald, dat dit muziekkorps, 50 werkende leden tellende, 's avonds eene muzikale uitvoering zal geven in het schuttershof: „De edele handboog", tegen eenen lagen (5e Vervolg.) Hij walste met haar. Al rond zwierende dacht Cé cile bij zich zelve, dat zulk een uitmuntend danser onmogelijk slecht kon zijn. Indien zij in de ziel van den kolonel had kunnen lezenzij zou niet zoo gunstig jegens hem geweest zijn. „Zij walst voortreffelijk dacht Houtson. Het verwondert mij nietdat al mijne officieren verliefd op haar zijnen ik vermoed dat zij ook uitnemend de kunst verstaat om hen in te pakken. „Gij zijt goed bekend met den jongen Villars ging hij overluid voort. Heeft hij u ons gesprek medegedeeld?" „Wat kan u dit doen vermoeden?" antwoordde zij, terwijl zij hare oogen met een schalkschen glimlach tot hem ophief. „Gij stelt zooveel belang in ons regiment, dat ik het zeer natuurlijk zou vinden indien gij nieuwsgierig waartmijne plannen te kennen en te weten of ik ook eenige verandering op het oog had." „Daar heb ik volstrektni et over gedachttrouwens ik zie niet in dat er iets behoeft veranderd te worden." „Ik vrees dat gij u vergist. Indien Villars u niets gezegd heeft, dan zal het goed zijn, dat ik zelf u op de hoogte breng, want wanneer de andere offi cieren hoorenhoezeer gij u door dat jongmensch het entréeprijs, waarvan de opbrengst, na aftrek der gewone onkosten aan een concert verbonden, zal strekken ten voordeele der armen van iddelburg. In de zitting der provinciale staten van Noord-Bra bant, welke Vrijdag gesloten werd, is o. a. besloten geen wegjaMjfigr voor rekening der provincie te doen aanleggen. Afwijzend is beschikt op een verzoek van de heeren van den Ouwelant, te Parijs, en baron van Hardenbroek, te Utrecht, om eene bijdrage in de kosten van aanleg van eenen spoorweg Utrecht-j—Antwerpen. Wijders is o. a. vastgesteld een besluit tot het aan gaan eener geldleening ten laste der provincie tot een bedrag van hoogstens f 981,500, waarvan de opbrengst is bestemd tot conversie der schulden van de provincie en waarmede zullen worden afgelost de nog ter aflos sing overgebleven gedeelten van vijf geldleeningen ge durende de jaren 1844 tot 1862 aangegaan respectie velijk tot een bedrag van f 300,000 f 200,000 f 300,000 f 600,000 en f 125,000. Benoemingen en besluiten. consulates. Benoemd tot consul der Nederlanden voor de staten Alabama en Florida, met standplaats te Mobile, buiten kosten of bezwaar van het rijk, E. W. Lesser aldaar. (Inderu-ys. Tot leeraren aan de hoogere burgerschool te 's Gra- venhage zijn voorgedragen iij de wiskunde de heeren P. Zeeman Gz., te Goes, en C. L. Landré, te Utrecht; in de Nederlandsche taal A. W. Stellwagen te Zierik- zee, en H. J. Kievit de Jonge, te Dordrecht. Kerknieuws. De heer J. Bakker, predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente te Vlissingenheeft voor het beroep naar de Groede bedankt. Het traktement van de drie predikanten der her vormde gemeente te Amersfoort is voor ieder hunner met ongeveer 400 verhoogd. hot hebt laten makenzal daar heel wat over te doen zijn. Naar mijne meening zou het daarom wenschelijk zijn dat gij zoo spoedig mogelijk het regiment verliet." Cécile liet den arm van den kolonel los, en terwijl zij hem met verontwaardiging aanstaarde zeide zij: „Kolonel Houstonindien gij mij kendetzoudt gij niet zoo tot mij durven spreken als gij doet. Nog nooit heeft iemand mij van coquetterie beschuldigd; trouwens ik kan gerust aan mijne vrienden de zorg overlaten om mijn goeden naam te verdedigen. Ik zal het regiment niet verlatentenzij mijne vader zich laat overplaatsen. Spreek hem zeiven daarover; maar ik vrees dat hij er weinig lust in zal hebben." Zij was zoo schoon in haren toorndat Houston haar met onverholene bewondering aanstaarde. „Ik kon niet vermoedendat gij zulk eene uitzondering maakte op andere jonge meisjes, die er allen steeds op uit zijnzich het hof te laten maken. Zijt gij wel zoo heel zeker, dat gij aan dat gebrek niet lijdt? Ik heb u zoo even gadegeslagen toen gij daar met een zeker iemand Anstruther, geloof ik Zonder bepaald boos opzet waren hem deze woorden ontvallen. Cécile ging eene schrede achteruit; hare ademhaling versnelde, hare zwarte oogen fonkelden van woede. „Mijnheer, ik begrijp wat gij zeggen wilt. Kapitein Anstruther is een van onze oudste en beste vrienden. Uw taal is een fatsoenlijk man on waardig. Het zij mij vergund u te zeggen dat ik die niet verwacht zou hebben van den kolonel van een regiment, waar men mij steeds met evenveel eerbied als welwillendheid bejegend heeft. Gij behoeft u de moeite niet te geven, mij naar mijne plaats terug te brengen." Zij nam den arm van een harer kennissen, dien zij Marine en leger. De officier van gezondheid le klasse H. J. Nieuw- kerk, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en van daar den 16" dezer in Nederland teruggekeerdwordt met dien datum op nonactiviteit gesteld. -■Naar aanleiding van 'skonings besluit van den 21™ dezer, wordt het raderstoomschip Valk met den laatsten dezer buiten dienst gesteld en de komman- dant van dien bodemde kapitein-luitenant ter zee A. Dronkersmet genoemden datum eervol van het hem opgedragen bevel ontheven en op nonactiviteit gesteld. Kunst nl cu wh. De directeur van de ho'ogduitsche opera te Rotter dam heeft bekend gemaakt, dat hij de exploitatie voor drie jaren weder op zich neemt. Aan de som door hem noodig geacht om zich tegen verlies te vrijwaren ontbreekt nog slechts f 2000, voor welk bedrag hij hoopt dat nog zal worden ingeteekend. Groote ver wachting heeft men van het aanstaande speelseizoen, dat 1 September begint, daar zoowel personeel als decoratief en tooneelinrichting zijn uitgebreid en ver beterd. De meeste leden van het nieuwe personeel zijn te Rotterdam weinig bekend. Voor den uitnemenden kapel meester Hugo Seidel, die te Hamburg eene verbintenis heeft aangegaan treedt nu de heer Muller op. Met belangstelling verneemt men, dat de gunstig be kende baszanger Fischeruit Weenendeel uitmaakt van het gezelschap. In het zoolang gevoelde gemis aan een deugdelijk baszanger zal dan nu voorzien zijn. De heer Lederer, heldentenor, blijft ook dit seizoen. Behalve mej. Kempner en mevr. PflagingRadetzky is het geheele damespersoneel vernieuwd. Gemengde berichten. Naar ons wordt medegedeeld, bestaat bij den heer A. Kalkmanbinnenvader in het burger weeshuis op het Molenwater alhier, het voornemen om morgen ochtend te half 8 uur met de aan zijne zorg toever in de buurt zag staan, en verwijderde zich, den kolo" nel niet weinig verbluft achterlatende. Hij had haar eenvoudig wat willen plagen om het genot te hebben, hare schoone oogen van toorn te zien fonkelen, maar hij was in de verste verte niet van plan om twist met haar te zoeken. Sedert een half uur was hij geheel van voornemen veranderd. Verre van er meer aan te denken, miss Levestone uit het regiment te verwijderen, had hij slechts éen doel meer, het was, met eeu harer zachte blikken, met een harer verleidelijke glimlachjes verwaardigd te worden, en hij vroeg zich zeiven af waardoor deze uitbarsting kon zijn teweeg gebracht. Zou Anstruther misschien? Houston beet op zijn knevelwee hem die zich tusschen hem en deze kleine fee zou willen plaatsen! Niet dat hij haar beminde: hij vond haar schoon, hij was gewoon zich door de vrouwen te laten aanbidden; hij zwoer bij zich zeiven dat dit fiere kind weldra aan zijne voeten zou liggen, en hij glimlachte fijntjes bij de gedachte aan het ge not dat hij zou hebben, wanneer hij dan den spot met haar zou kunnen drijven. Het 16e regiment dragonders werd naar Dublin in garnizoen gezonden. Kolonel Houston maakte zich zeer spoedig vrij algemeen gehaat bij het regiment. De officieren verfoeiden hem in de eerste plaats om de wijze waarop hij zich jegens hunne koningin gedroeg, en vervolgens omdat hij zich tegenover hen zeiven hard, willekeurig en vitterig aanstelde. Kapitein Anstruther diende in het bijzonder tot mikpunt zijner bittere uitvallen. Houston legde het er klaarblijkelijk op toehem het leven zoo onaangenaam te maken dat hij besluiten zou, van regiment te veranderen, wat de kapitein zeker gedaan zou hebbenzoo hij niet met zulk een hechten band aan het 16e verbonden was ge-

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 1