BUITENLAND. Algemeen Overzicht. jstulta. past op uwe neuzen!! E. H. F. W. Mathon. J. H. Snijders. Dr. S. Dobbelaer de Wind. F. Nagtglas en M. Volkrijk Liebert, de aldaar aanwezige ambtenaren niet op eigen verant woording durfden .voortwerken. Weldra hoopt men hieromtrent nader bijzonderheden te kunnen mededee- len. Het zijn de eerste die aan het licht zijn gebracht met uitzondering van die welke in Hongarije zijn ge vonden en door Massmann beschreven, doch over wier echtheid nog altijd groote twijfel bestaat. Als een klein staaltje van de wijze waarop in Frankrijk sommen worden besteed, waarmede men de ongelukkigen door den watervloed beter had kunnen helpen, wordt medegedeeld dat de bisschop van Agen er zich over beklaagt, dat de schade door het water aan het kleedingmagazijn van zijn kathedraal ver oorzaakt niet minder dan 40,000 franken bedraagt. Deze verzameling van costumes en geestelijke gewaden moet bijna even rijk zijn geweest als de garderobe van de Parijsche opera. „Wel zegt de bisschop ver der, heeft de minister van eeredienst mij een buiten gewone gift van 25,000 franken gezondenmaar hoewel deze ondersteuning vrij belangrijk is, zijn wij daarmede toch nog niet uit onze armoede gered." Met die som had menige ongelukkige geholpen kunnen worden Evenals elders hebben ook in Stiermarken gewel dige wolkbreuken plaats gehad, waardoor belangrijke schade is veroorzaakt. Aan boord van de stoomboot Baron Osy, van Londen naar Antwerpen bestemdis Maandag jl. op de hoogte van Blankenberghe een passagier over boord gevallen en verdronken. Het stoomschip bleef gedu rende een kwartier nadat men het ongeluk bespeurd had gestopt liggenmen was echtertengevolge van het onstuimige weder en met het oog op de gevaarlijke plek waar men zich bevond, bu ten staat om iets anders tot redding te beproeven. De drenkeling heette van Zullen Elpecke en was paardenkooper te Sint Josse ten Noode. Te Charleroi is vóór eenige dagen een oude kar- revoerder, die zeer bekend in de stad was en zich meer dan eens door kloeke daden van zelfopoffering bij rampen onderscheiden had, op eene ongelukkige wijze om het leven gekomen. De man heette Pierre Thibaut en had eene kar die getrokken werd door een ezel, zoo mager en afgeleefd dat men zijne ribben tellen kon en er bijna geen haartje meer op zijn huid te vinden was. Vroeg men aan Thibaut waarom hij, die gedurende de halve eeuw dat hij zijn beroep had uitgeoefend wel een duitje overgelegd had zich niet een ander trekdier aanschafte, dan was zijn antwoord altijd: „Als mijn langoor sterft, dan ga ik met hem dood." De voorspelling van den ouden man is uitgekomen. Dinsdag middag had hij met zijn kar een vracht naar een zaagmolen gebracht. Op een punt waar de weg door de spoorwegrails gekruist wordtkwam plotseling met volle kracht een locomotief aanstoomen. Door den schrik bevangen, bleef de ezel, als aan den grond ge nageld, midden op de rails staan. Te vergeefs be proefde zijn meester hem door slagen voort te drijven of tot teruggaan te dwingen; te vergeefs ook trachtte de machinist op de locomotief, die het gevaar zag, het stoomtuig in te houden het gevaarte bonsde tegen de kar aan, doodde den ezel op de plaats en bezorgde Thibaut eene gevaarlijke wonde aan het hoofd, aan welke hij binnen een half uur overleed. Zijn dood heeft in Charleroi algemeene deelneming verwekt. In de Londensche correspondentie van de Kolni- sehe Zeitung wordt o. a. ook melding gemaakt van het contract der Londen-Chatham en Dover spoorwegmaat schappij betreffende den stoombootdienst tusschen Sheer- ness en Vlissingen. De correspondent zegt, dat de nieuwe ï'eisroete behalve de nieuwheid en afwisseling die zij tegenover de oude wegen over Dover en Har wich aanbiedt, ook nog een ander voordeel moet opleveren nl. snelheid, dat natuurlijk eerst nog moet worden bewezen. Van Londen zal men in 10 uren Vlissingen kunnen bereiken, alwaar in alle richtingen goede spoor wegverbindingen zijn. Vooral zal het postverkeer hierdoor worden gebaat. De correspondent betreurt het, dat de directie der Engelsche posterij nog niet heeft kunnen besluiten om van de nieuwe gelegenheid voor het postverkeer gebruik te maken, zoodat de brieven naar Nederland nog langs den ouden weg zullen worden vervoerd. Voor reizigers, zegt hij, zal de afwisseling die deze onderneming oplevert misschien groote aantrekke lijkheid bezitten. Vcrkooplngen en aanbestedingen. Gisteren werd aan het gebouw van het gewestelijk bestuur alhier aanbesteedhet jagen der schepen enz. door het Zuidbevelandsch kanaal en zijne voorhavens, gedurende drie jaren en twee maanden. Minste inschrijvers de heeren D. Bolier, te Scherpenisse, en L. Luijk, te Kruiningen, voor f 273 per paard per twaalf maanden. Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden, waarop door den directeur der artil- erie-stapel en constructie magazijnen te Delft op den 3en Augnstus a., zal worden aanbesteed de levering van 22000 kilogram lood in staven, tot den aanmaak van loo- den kogelsalsmede de voorwaarden waarop door het de partement van financiën op den 26en Juli zal worden aanbesteed het herstellen en verbeteren van de rijks telegraaf lijnen langs den Itijnspoorweg tusschen Utrecht en Ede, langs den staatsspoorweg tusschen Utrecht en 's Hertogenbosch, met inbegrip van de zijlijn te Bom mel, en langs den Nederlandschen centraal spoorweg tusschen Utrecht en Zwolle, alsmede het verplaatsen van een gedeelte der telegraaflijn met drie draden langs dien spoorweg nabij Amersfoort, in twee perceelen. Tlicrmoiuetcrstand. 16 Juli's av. 11 u. 62 gr. 17 ;smorg.7u.62gr.'smidd.lu.71gr.'sav.6u. 70gr. Had de aanneming der Fransche constitutie van 25 Februari jl. ieder die belangstelt in de krachtige ont wikkeling van een zoo bewonderenswaardige natie als de Fransche met hoop vervuld, dat een nieuwe toekomst voor het geteisterde land was aangebroken de gebeur tenissen van den laatsten tijd hebben maar al te zeer getoond, dat de Franschen nog zóo verblind zijn voor hun waarachtig belang, dat vooreerst niets goeds van hen te wachten is. Door de wet op de vrijheid van het hooger onderwijs heeft men het land geheel prijs gegeven aan de ultramontanendoor de lauwhartige discussie over het rapport van den heer de Savary en de water- en melkachtige motie van vertrouwen in het kabinet, na de taal van den heer Buffet, heeft men de Bonapartisten niet weinig aangemoedigd om hun pro paganda voort te zetten, en thans zijn de kansen op een spoedige ontbinding bijna geheel vervlogen. Nadat het wetsontwerp op de verkiezingen voor leden van den senaat gisteren in eerste lezing zonder eenige discussie was aangenomenvolgde de derde lezing van het wetsontwerp op de bevoegdheden der openbare machten dat met 530 tegen 82 stemmen werd aan genomen, waarna de begrooting voor 1876 tegen Maan dag aan de orde werd gesteld. Een schoon vooruitzicht dus op een spoedige afdoening van zakendoch zie, geheel onverwachts komt de heer Malartre, van de rechterzijde, met het voorstel voor den dag, om te bepalen, dat na de vasteÜing van het budget de ver gadering tot November a. op reces zal uiteengaan. Dit gaf aanleiding dat de heer Feray, van de linkerzijde, terstond een tegenvoorstel indiende om te besluiten, dat de vergadering hare werkzaamheden zal voortzetten totdat het wetsontwerp op de verkiezingen voor leden van den senaat, dat op de algemeene verkiezingen en de begrooting zullen zijn vastgesteld en de 75 senaats leden zullen zijn verkozen. Na een levendig debat werd met 356 tegen 316 stemmen de urgentie toegekend aan het voorstel van den heer Malartre en met 371 tegen 331 stemmen aan dat van den heer Feray geweigerd beide stemmingen leverden dus eene meerderheid van ongeveer 40 stemmen aan de groepen der rechterzijde. Wat het gevolg hiervan zal wezen ligt voor de hand de aanneming van het voorstel van den heer Malartre. Verschillende omstandigheden werken daartoe mede, nl. het seizoen, waarin ieder wel eens uit wil, zelfs wel een lid van de Fransche nationale vergadering, en de aan staande oogsttijd, die velen naar huis lokt. In tusschen blijft echter Frankrijk in zijn toestand van overgang en onzekerheid, en hebben de clericalen en de heer de Broglie ruimschoots den tijd om hunne intriges te volvoeren, en dat deze niet geheel vruchteloos zijn hebben de gebeurtenissen van den laatsten tijd vol doende geleerd. Er valt, zooals men ziet, op deze nationale vergade ring niets te rekenen omdat er geen vaste en krachtige meerderheid bestaat. De centrum-partijen geven bij iedere stemming den doorslag en daar zij steeds ge neigd zijn om te schipperen en te modderen, nu eens ter rechter- dan eens ter linkerzijde is het onmogelijk om hetzij in de eene of in de andere richting krachtig vooruit te gaan. Als het werkelijk gelukt om tot de ontbinding en de definitieve vestiging der republiek te geraken zal dit slechts met horten en stooten wor den verkregen en zullen de republikeinen al hun beleid en krachten moeten inspannen, terwijl de natie maar geduld moet hebben met haar vertegenwoordiging, waarvan zij nog niet ontslagen kan worden. In het Engelsche lagerhuis werd gisteren door den heer Charles Dilke eene poging aangewend om een gedeeltelijke herziening der constitutie te verkrijgen. Hij stelde nl. voor dat het huis zou besluiten tot een enquête teneinde tot een meer gelijkmatige verdeeling der p ditieke rechten en een zuiverder vertegenwoordiging van het geheele volk te kunnen geraken. Hij wil daartoe het algemeen stemrecht, een nieuwe verdeeling der zetels in de vertegenwoordiging en eene vertegenwoordiging van de minderheid invoeren. Disraëli bestreed dit voorstelop grond dat de regee ring alle inlichtingen heeft die zij ten aanzien van een zoodanige zaak noodig heeft. Voorts betoogde hij, dat in de constitutie van Engeland wel altijd gebreken zullen blijven, al gaat men ook voort met het aan brengen van verbeteringen, maar men moet niet ver geten dat zij de eenige constitutie isdie zoo lang bestaan heeft. Hierop werd het voorstel van den heer Dilke met 190 tegen 120 stemmen, verworpen, dus met een niet onaanzienlijke minderheid. In antwoord op eene vraag van den heer Waitdeelde de onder secretaris van staat van buitenlandsche zaken de heer Bourke mededat de ontwerp-conventie betref fende de rechten op de suiker, zooals die door de com missarissen op de conventie te Brussel is vastgesteld, door de regeeringen van Frankrijk, Nederland en Bel gië is goedgekeurd, terwijl zij thans door de Engelsche regeering wordt onderzocht, zoodat er kans begint te komendat deze quaestie eindelijk tot genoegen der verschillende belanghebbende mogendheden zal wor den opgelost. Vervolgens is het huis overgaan tot de verdere behandeling van het wetsontwerp houdende bepalingen op den arbeid, waarbij de verhouding tus schen patroons en werklieden nader wordt geregeld en verscheidene nieuwe strafbepaling on worden ingevoerd. Het voorbeeld door de kamer van afgevaardigden van Kumenië gegeven is thans door den senaat gevolgd. Ook deze heeft het handelstractaat met Oostenrijk-IIon- garije met groote meerderheid van stemmen aange nomen. Keizer Wilhelm is gisteren, na een zeer hartelijke ontmoeting met keizer Frans Jozef, weder naar Salz burg teruggekeerd, zoodat thans de drie keizers elk ander hoewel dan ieder afzonderlijk weder hebben ge zien en gesproken. Ook uit de Vereenigde staten van Noord-Amerika komen berichten van groote overstroomingen nl. te Mon- moutshire, alwaar dertien personen zijn omgekomen en belangrijke schade is aangericht, terwijl het water nog al hooger rees. Kiezers voor den Middelburgsclien gemeenteraad Bij de jongste keuze voor de 2e kamer der staten- generaal is 't U overtuigend gebleken hoe de confes sioneels partij in alle stilte hare maatregelen had geno men om haren candidaat de zege te verschaffen. Ook thans heeft zij een candidaat en werkt niet minder, om dien er bij verrassing in te werken. De taktiek om maar voortdurend allerlei namen in liberale richting te noemen teneinde daardoor verdeeldheid in de stemming der liberale partij te brengenen zelf als éen man zich aan te sluiten op den candidaat den heer W. J. J. Koole, een bekend voorstander van en ijveraar voor de sekteschool, die taktiek is slim, maar wordt doorzien. Kiezerslaat u niet misleiden en in de war brengen door tal van nieuwe namen, die, als ze op uw stembriefje voorkomen, uitsluitend ten voordeele van den heer Koole komen. Weest, als uwe tegenstanders aaneengesloten en brengt met ons in het belang onzer gemeente uwe stem men uit op de candidaten van deGrondwetde heeren van welke vier eerstgenoemden kan gezegd worden dat zij met ijver en nauwgezetheid tot dusver hun mandaat hebben vervuld en er dus geen enkele reden bestaat hun dat te ontnemen; terwijl de laatstgenoemde iemand is die sinds een groot aantal jaren met alle gemeentezaken en toestanden bekend is, wiens vrijzin nig en onafhankelijk karakter ons een waarborg geeft dat hij de belangen der gemeente in vooruitstrevenden zin met ijver zal behartigen. Kiezers! weest gewaarschuwd en past op uwe neuzen1 Een medekiezer. Heden namiddag schutte te Vlissingen naar buiten en vertrok naar zee de schooner Jeanne Marie, gezagvoerder C. de Breed, in ballast, van Middelburg bestemd naar Riga. Van hier vertrokken het barkschip Walcheren, gezagvoerder Larsennaar Vlissingen om te dokken. gedrukt bij de gebroeders abrahams te middelburg.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 6