Advertentiën. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. 40JARIG HUWELIJKSFEEST -s— hans, than3 ontvanger der directe belastingen en acognsen te Zwartsluis c. a., tot ontvanger der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen te Oldenzaal c. a. mabine. Op pensioen gesteld, op verzoek, wegens langdurigen dienst, de offiicier-machinist le klasse P. A. van Aken, ten bedrage van ƒ900 met525verhooging voor verblijf in militairen dienst in 's rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen. koloniën. Eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, met toekenning van pensioen, aan den Oost-Indischen ambtenaar H. van Duivenbode Varkevisser, gewezen assistent-resident van Karang Anjer (Bengalen)thans met verlof hier te lande. Onderwijs. Uitslag der overgangs- en van het toelatings-examen der H. B. school te Zierikzee. Van de le naar de 2e kl. bevorderd 11 leerlingen. Her-examen3 Niet bevorderd5 Van de 2e naar de 3e kl. bevorderd 8 Her-examen4 Van de 3e naar de 4e kl. bevorderd 1 leerling. Van de 4' naar de 5e kl. bevorderd 4 leerlingen. Van de leerlingen voor afzonderlijke lessen werden bevorderd: 1 leerling der le naar de 2% 2 van de 2e naar de derde klasse3 van de 3* naar de 4e klasse en êen niet bevorderd; van de 4e naar de 5e 8 leerlin gen, 1 gedeeltelijk en éen leerling niet bevorderd. Twaalf candidaten namen heden aan 't admissie-exa- men voor 't volledig onderwijs deel, 8 werden toegelaten, 2 afgewezen en 2 tot een her-examen in September verwezen. Twee candidaten voor enkele lessen werden t oegelaten. Kerknieuws. Uit Hulst wordt het volgende aan het Nieuws- en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen geschreven: Zondag middag ten 3i ure arriveerde alhier mons. H. van Beek, bisschop van Breda. ZHEw. werd aan het station door eene groote volksmenigte opgewacht en, voorafgegaan door het muziekgezelschap Harmonie, het bestnur de heilige familie, de Vincentius vereeni- ging enz., naar de decanij geleid. ZHEw. was gezeten in een rijtuig, waarin ook de heer deken had plaats genomen. Schier van alle huizen wapperde de nationale vlag met paarschen wimpel. Des avonds bracht het muziekgezelschap ZHEw. eene sere nade, maar kon de illuminatie door het ongunstige weder geen plaats hebben. Gisteren (Maandag) te 9 uren begaf ZHEw. zich per rijtuig naar de kerk en werd evenzoo ten 12 j uur na afloop van het vormen weder afgehaaldbeide keeren door het muziekgezel schap begeleid. Het weder, dat zich den geheelen dag slecht had doen aanzien, klaarde tegen 8 uren circa op en zag men allerwege een illumatie ontsteken, die in éen woord prachtig was. ZHEw. maakte in gezelschap der heeren geestelijken eene wandeling door de stad. Heden morgen te 8 uren is ZHEw. naar Grauw ge reden. ZHEw. zal nog eenige dagen hier verblijven om de omstreken te bezoekentot zijn ontvangst worden aller wege toebereidselen gemaakt. Gemengde berichten. Naar wij vernemen is voor het Donderdag 22 dezer te geven zomerconcert in het Schuttershof alhier ge- engageerd het muziekkorps van het 2e regiment huza ren in garnizoen te 's Hertogenboschkapelmeester de heer Joh. T. van Hemert. De politie te Ylissingen heeft drie jongens opge vat, die zich aan ontvreemding van kruiken bier en jenever in eene keet hebben schuldig gemaakt. Zij waren reeds vroeger in handen van het gerecht geweest. Te Goes zijn eenige timmerlieden tengevolge van het breken der gaanderij van een korenmolen aldaar, naar beneden gestort waarbij een hunner gekwetst werd. De anderen kwamen met den schrik vrij. Door de Goesche correspondente der vereeniging Tesselschademevrouw van der Mandere, geb. de Laat de Kanter, wordt in herinnering gebracht dat op de algemeene vergadering der genoemde vereeniging een bemiddelings-bureau is opgericht voor dames, die eene betrekking zoeken of die wenschen vervuld te zien. Inlichtingen worden door genoemde correspondente kos teloos gegeven. De commissie tot het inzamelen van bijdragen voor de overstroomden in Frankrijk te 's Gravenhage heeft reeds 3068,94 en 506 franken aan den Fran- schen gezant overhandigd. Op den laatsten trein die gisteren avond te Venlo aankwam, werd de remmer G. dood gevonden op den rembok, met een zware verwonding aan het hoofd. De heeren Fick en Smits uit Eindhoven, belast met de aanbieding van het zouaven-album, zijn den 3" dezer te Rome door den paus in audiëntie ontvan gen. De paus doorbladerde het album met belangstel ling, vroeg naar een zouaaf, wiens been na het gevecht was afgezet en beloofde het geschenk in zijne boekerij te zullen plaatsen. De paus schonk aan de twee heeren vervolgens een zilveren medaille en gaf hun zijn zegen voor hen, voor hunne vroegere krijgsmakkers, voor ons vorstelijk huis en de Nederlandsche geestelijkheid. Het antwoord van den paus op het adres der zoua ven wordt alsnog te gemoet gezien. Den 12en dezer werd te Philippine door den wacht meester en een maréchaussée der brigade te Sas van Gent in het logement van Foeljaeger gearresteerd en van daar gevankelijk naar het huis van bewaring te Axel getransporteerd de persoon van Julius Heinrich Schnebbelie teneinde eene gevangenisstraf van drie maanden cellulair te Goes te ondergaan, waartoe hij door de rechtbank aldaar is verwezen. Te 's Gravenhage heeft iemandna het drinken van koemelkde tongblaar gekregen. Men vermoedt dat door het koken der melk het gevaar voor besmet ting door die ziekte wordt afgewend. Te Haydon Bridge, Northumberland, werd Zondag een man, die te paard naast een rijtuig reed, waarin twee dames en een heer waren gezeten, door den blik sem getroffen. De man en het paard werden onmiddel lijk gedood. De kleederen van den ruiter waren geheel verteerd en zijn horloge was gesmolten. Een slachter in Hannover is tot twee jaren ge vangenisstraf veroordeeld, omdat hij vleesch had ver kocht met trichinen bezet. 400 personen werden daardoor ongesteld, terwijl er 50 aan de gevolgen stierven. --In Parklane te Londen is een marmeren drink- fontein geplaatst, die versierd is met standbeelden van Shakespeare, Chaucer en Milton. De kosten van op richting hebben 5000 pond sterling bedragen. Uit Damascus wordt aan de „Turquie" geschreven dat zware stortregens den 1™ Juni de Barrada buiten hare oevers hebben doen treden. Een groote ijzeren brug, op een uur afstands van de stad gelegen, is ge heel weggeslagen en de rijweg tusschen Damascus en Beiruth was onbruikbaar geworden. Groote boomen, huizen en magazijnen werden verwoest. Terwijl de bevolking nog bezig was met de ondergeloopen wijken van slijk en puin schoon te vegen, barstte er een ge duchte hagelstorm los, welke groote schade aanrichtte. De steenen waren buitengemeen grootdrie mannen werden doodgeslagen, acht anderen gekwetst. Thermometers* and. 14 Juli's av. 11 u. 62 gr. 15 :smorg. 7 u. 61 gr. 's midd. 1 u. 68gr. 's av. 6 u. 66 gr. De quaestie der verkiezing te Nièvre, of liever het rapport over het comité voor het beroep op het volk, heeft de nationale vergadering nogmaals gedurende een gansche zitting bezig gehouden en zal heden worden voortgezet. In de eerste plaats gold het eene beslissing te nemen over het al of niet houden eener nieuwe verkiezing te Nièvre. De heer Haentjens vroeg de urgentie voor het voorstel om diebij wijze van uitzon dering binnen 20 dagen te doen plaats hebben waarom Gambetta te kennen gaf,j dat hij en zijne vrienden tegen de urgentie zouden stemmenonder voorbehoud om een wetsontwerp aan te bieden strek kende tot het uitschrijven der verkiezingen voor alle vacante plaatsen of tot het uitspreken der ontbinding. Men 335 tegen 296 stemmen werd de urgentie ver worpen, waarop de heer Raoul Duval de eergisteren door hem voorgestelde orde van den dag introk en daarvoor de volgende in de plaats stelde: „De natio nale vergadering, zich willende onthouden van de taak der rechtelijke macht, gaat over tot de orde van den dag." De chef der Bonapartistische partijde heer Rouher nam vervolgens het woord om in de eerste plaats de bewering te bestrijden, dat hij, toen hij het bestaan van het centraal comité voor het beroep op het volk loochende, zou hebben gesproken van eene commissie met vertakkingen in de provincie. Hij betoogde voorts, dat de regeering slechts bevoegd is tot het overleggen van zoodanige stukken, die de justitie of de politie aangaanen bestreed de bevoegdheid der vergadering om op grond daarvan eene uitspraak te doen, omdat de personen waarop zij betrekking hebben niet kun nen worden gehoord. Hij protesteerde tegen de beschul diging, dat de Bonapartisten de sociale hartstochten zouden prikkelen en aanhangers zouden werven in het leger. De Bonapartistische partij eerbiedigt de consti- tutioneele wetten, als de wetten des lands, maar be houdt de hoop op herziening, wat trouwens met alle andere partijen het geval is. Zij heeft dezelfde rechten als iedere andere partij en als zij onwettige hande lingen heeft bedrevenwaarom daagt men haar danvroeg hijniet voor den rechter Ten slotte noodigde hij de vergadering uit zich tot geen politieken hartstocht te laten verleiden, waarvan ten slotte alleen de radicale partij voordeel zou trekken. De repliek van den heer Sa vary werd tot heden uitgesteld. Het ongunstig verloop van den Carlistischen strijd kon de Fransche regeering licht nog moeilijkheden baren indien zij niet met beleid te werk gaat ten aan zien van de Carlisten die over de Fransche grenzen vluchten. Reeds is gisteren een gedeelte van de achter hoede van het leger van Dorregaray, bestaande uit 172 man met 6 officieren bij Gavarnie de grenzen over getrokken en werd terstond ontwapend, om vervolgens te worden geïnterneerd. Volgens le Soir stonden ver scheidene duizenden Carlisten bij de grenzen zonder dat men wist of zij door de Alfonsisten werden ver volgd dan wel of zij zich tot een aanvallende beweging gereed maakten. Dorregaray moet zich in het hooge gebergte van de provincie Huesea bevinden, omringd door Alfonsistische brigades, terwijl Martines Campos oprukt om hem ge heel in te sluiten. In de nabijheid van Villaréal be vinden zich aanzienlijke Carlistische strijdkrachten om de bergpassen te dekken die toegang geven tot Durango. Te Estella moet een groote paniek heerschenterwijl de Carlistische officieren alle pogingen aanwenden om de door de Carlisten in het centrum en in Catalonie geleden verliezen geheim te houden, doch intusschen wordt de artillerie uit Estella naar elders getranspor teerd. Te Ysake zijn 300 gewonde Carlisten aange komen. Over de geheele lengte van de Ebro worden dus de Carlisten meer en meer in Noordelijke richting voortgedrongen naar de zijde van Frankrijk en winnen de regeeringstroepen met iederen dag meer veld, zoodat nog slechts een paar flinke en gelukkige gevechten voldoende kunnen zijnom de noordelijke provinciën van het rijk van de opstandelingen te zuiveren. De Duitsche Reichs-Anzeiger heeft bekend gemaakt, dat de regelingscommissie belast met de samenstelling eener centrale Duitsche commissie voor de internationale tentoonstelling en het congres in het belang der hygiëne en de redding bij ongelukken welke te Brussel moet worden gehouden, is geconstitueerd. Zij noodigt de commissies van alle Duitsche staten uit zich bij de centrale commissie aan te sluiten. Met 68 tegen 22 stemmen heeft de kamer van afge vaardigden van Rumenië het handelstractaat met Oos- tenrijk-Hongarije goedgekeurdwaarop de 22 leden der oppositie hun ontslag hebben genomen. A. A. v. d. WEEL en C. F. SCHOPPENS vieren heden hun in behoeftige omstandigheden. Middelburg, den 16™ Juli. Pottebakkerssingel Q 55. Heden overleed onverwachts de heer C. J. VAN REIJN, in den ouderdom van 71 jaren, geliefde echt genoot van n. WANDEL. Vlissingen, 12 Juli 1875. Voor de vele bewijzen van belangstellingdezer dagen ontvangen, betuigt de ondergeteekende zijn har- telijken dank. Kapelle, 15 Juli 1875. Th. PERSANT SNf De BURGEMEESTER van Domburg verklaart dat in zijne gemeente niet éen geval van besmet telijke ziekte zich thans voordoet. 10 Jnli 1875. VAN BEN BR0ECKE. Ondergeteekende verzoekt, aan zijne Scheepslieden SUETS zonder .geld af te geven, daar hij voor de betaling niet instaat. HUGO SCHAUER, Kapitein van de Noordduitsche bark „William".

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3