MIDDELBURGSCHE COURANT. F 165. 14 Juli Woensdag Bij deze Courant behooren twee Bijvoegsels. Middelburg 13 Juli. FEUILLETON. Léonie's Bruidschat. An. Idat deze ploiteerd Ihter van ;r Gudin iehandeld ommissie gewicht Iheid van kan zijn if van de ieele van \>olgd.) Bik, van rriveerd. flissingen 1, gezag- ïaar Zwe- ankers en 1 de Engel- Walker, -iiklbuho. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2™ Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is f 3.50. Als vervolg op onze mededeeling van gisteren dat de heer Tak van Poortvliet door de liberale kies- vereeniging te Zutfen verzocht was zijn mandaat als vertegenwoordiger voor het hoofdkiesdistrict Middelburg neder te leggen, kunnen wij thans berichten dat ge noemde afgevaardigde zijn ontslag als lid der tweede kamer genomen heeft. Blijkens de Staats-courant van heden heeft de minis ter van binnonlandsche zaken bepaald dat de verkie zing van een lid voor ons kiesdistrict, voor het tijdvak loopende tot den 30en September a., zal plaats hebben op Dinsdag 3 Augustus en dat, zoo eene herstemming noodzakelijk is, die geschieden moet op Dinsdag 17 Augustus daaraanvolgende. De leden der tweede kamer zijn ter vergadering opgeroepen tegen den 10en Augustus a. des middags te 3 uren. De gemeenteraad van Middelburg zal op Woens dag den 14*" Juli a.des namiddags te twee uren, eene openbare zitting houden ter behandeling der vol gende zaken: Ingekomen stukken: brief van den heer J. P. van Visvliet, ontslag lid van den gemeenteraad; voordracht burgerlijk armbestuur benoeming gemeente geneesheer; verzoek van den heer L. Dormaar, eervol ontslag als hulponderwijzer op school C; hegrooting bestuur der godshuizen 1876; voorstel burgemeester en wethouders tot het aanleggen van een riool stations weg enz. H. M. de koningin is Zondag, na met den gewonen trein van 11.42 uit Vlissingen te zijn vertrokken, des avonds te tien uren in Keulen aangekomen, heeft aldaar in het hotel Disch den nacht doorgebracht en den vol genden morgen te zes uren de reis naar Wildbad voortgezet. (lle Vervolg Nog zag hij mejuffrouw d'Herbel, wier wit kleedje helder uitkwam tegen het groen. De zon gleed over haar heen en verlichtte haar, omringde haar hoofd als met een gouden stralenkransdaarna verdween zij weder in de schaduw en het scheen Flavien in zijne verbeelding alsof zij daaruit niet weder te voorschijn zou komen. Een bittere spijt over de edelmoedigheid welke als 't ware op eens in hem was opgekomenmaakte zich weder geheel van hem meester. Die betere gezindheid was hem zoo nieuw, zoo onverwacht dat hij er niets van begreep. Hoe was hij er bij mogelijkheid toe gekomen? Moest hij dan de hem aangedane beleedigingen vergeten, zijne vijanden redden, zijne prooi loslaten? Welk een dwaasheid! Waarom zou hij de onnoozele gelieven, die in zijne oprechtheid geloofd hadden, niet in ver derf storten. Hij was hiertoe thans beter dan ooit in staat, het was nog tijds genoeg; maar neen, hij wilde toch niet terugen tranen van spijt en besluiteloosheid kwamen hem in de oogen. Eene vreemde, tegelijk be tere en zoete gemoedsstemming maakte zich geheel van hem meester. Hij koesterde geen haat meer tegen Emmanuel; voor Léonie gevoelde hij niets dan eene teedere gezindheid en eene grenzelooze genegenheid. Tot zijne verwondering gevoelde hij zich beter en Gaarne voldoen wij aan een tot ons gericht verzoek door te herinneren dat de opbrengst van het concert, hetwelk morgen avond door het harmoniegezelschap Accelerando in het Schuttershof alhier zal gegeven worden, evenals vorige jaren strekken moet tot aan koop van instrumenten en muziekwerken. Blijkens eene in dit nommer opgenomen advertentie zal in de koffiekamer van het concertgebouw alhier a. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag een zeer beziens waardige nabootsing van de werf der Commercie- eompagnie alhier, zooals die in 1785 in volle werking was, tentoongesteld zijn. Wij vestigen daarop de aan dacht van liefhebbers van snijwerk en cartonnage, onder herinnering dat het stuk uit de hand te koop is. De Staats-courant van heden bevat het koninklijk besluit van den 3en dezer, bepalende dat de gemeenten Middelburg en Vlissingen mede worden aangewe zen voor de lossing van goedereningevoerd met spoor treinen op den voet van het koninklijk besluit van 26 Maart 1872 (Staatsblad n» 19), ook van vernissen of andere alcohol houdende vloeistoffen, waarvan de invoerder, krachtens art. 2 3 der wet van 1 Mei 1863 (Staatsblad n° 47) het opnemen van de juiste sterkte vordert. In de Staats-courant van heden is opgenomen het aan den minister van binnenlandsche zaken uitge bracht verslag betreffende de werkzaamheden aan het koninklijk Nederlandsch meteorologisch instituut, van 1 Juni 1874 tot 31 Mei 1875: Benoemingen en besluiten. onderscheidingen. Vergunning verleend aan den kapi tein F. Dunkier, directeur der muziek bij het regiment grenadiers en jagers, tot het aannemen en dragen der versierselen der orde van den Nichan Iftihar 4C klasse, hem door zijne hoogheid den Bey van Tunis geschon ken; aan de voor den dienst in Indië bestemde solda ten A. F. Vial, van het koloniaal werfdepottot het dragen van de Fransche herinneringsmedaille voor het sterker, gelukkiger bijna dan hij ooit geweest was. Onophoudelijk vloeiden zijne tranen, maar ze verlichtten hem, als een weldadige regen, die zijne valschheid en verkeerdheden wegspoelde en zijne ziel verfrischte. Het was een ander mensch die in hem geboren werd, op wien hij voelde zich geheel te kunnen verlaten, en wien hij te midden zijner verwarring en benauwdheid als een trooster en een vriend begroette. V. Eenkiaps kwam de ridder weder binnen, zoodat Fla- vien nauwelijks tijd had, zijn hoofd om te wenden, zijne tranen af te droogen en zooveel bet hem moge lijk was een gewoon gezicht te zetten. Weder steeg een gevoel van vrees en toorn in hem op bij het zien van dezen onverbiddelijken en verderfelijken leidsman zijner jeugd. Geslingerd tusschen twee tegenstrijdige voornemens, tusschen den lust om in verzet te komen en zijne onwillekeurige neiging om het juk weder op zich te nemen, was op zijn gelaat en in zijne houding een zonderlinge vreugde van trotsehheid en onderdanigheid te bespeuren, terwijl hij gevoelde dat in elk geval een strijd met zijn meester op handen was. Hij zou dan ook den ridder het eerst aangevallen hebben, indien deze zich eenigszins spottend of dreigend had aange steld, maar Griotti was kalm en bedaard, terwijl een ernstige en zelfs bekommerde uitdrukking op zijn ge laat was waar te nemen. «Mijn waarde Flavien zeide hij tot hem ik vermoed wat ge zooeven gedaan hebt." deelnemen aan de expeditie in Mexicoen aan den voor den dienst in Indië bestemden soldaat C. Eskens, van het koloniaal werfdepot, tot het dragen der Duit- sche medaille, ingesteld ter herinnering aan den veld tocht tegen Frankrijk in 1870 en 1871. rechterlijke macht. Eervol ontslag verleend aan mr. L. J. van Riemsdijk als officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Heerenveen. leger. Op pensioen gesteld, op verzoek, ten bedrage van f482 's jaarsde kapitein E. J. F. Frank, van het wapen der infanteriethans op nonactiviteit. Onderwijs. Tot leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan de H. B. school te Delft is benoemd de heer A. van den Briel Gz., te Rotterdam. De heer W. J. van Gorkom, hoofdonderwijzer aan een der openbare scholen te Groningenbenoemd tot superintendent voor het onderwijs in de Transvaal- republiek, heeft opdracht ontvangen om een zestal onderwijzers en onderwijzeressen op te roepen, die ge schikt en genegen zijn om tegen het aanstaandenajaar naar Zuid-Afrika t e vertrekken. Marine en leger. Volgens een bij het departement van marine ontvan gen telegram is de divisieonder bevel van den kapi tein ter zee J. van Gogh, den 8en dezer uit Lissabon vertrokkenter voortzetting van den oefeningstocht. De commissie van oppertoezicht en beheer over de kweekschool voor zeevaart te Leiden maakt békend, dat op Maandag 26 dezer in genoemde inrichting een keuring zal plaats hebben van knapenwelk bij 's rijks zeemacht een verbintenis wenschen aan te gaan. In November e. k. zal het 25 jaren geleden zijndat het instructie-bataljon te Kampen werd opgericht. Reeds lang bestond het plan den dag dier oprichting feestelijk te vieren. Er is dan ook een feestprogramma samengestelddat echter eerst den volgenden zomer zal worden ten uitvoer gelegdomdat het najaar voor zulke feestviering minder geschikt is. „Én wat heb ik dan gedaan?" vroeg de jonge man. „Ge hebt straks geweigerd, met mij heen te gaan en wildet bij mejuffrouw d'Herbel blijven. Gij dacht dat zij op de hoogte kon zijn van de door u ondergane beleediging. Zij had u, ondanks u zeiven, zien ver- bleeken op het gezicht van een blooten tegen uwe borst gerichten degen. Tweemaal waart ge dus in haar oog een zwakke, een nietswaardige lafaard geweest; dat was meer dan gij kondt verdragen. Daar gij hare liefde of zelfs hare achting niet kondt verwerven, hebt gij hare dankbaarheid of haar medelijden trachten op te wekken. Gij hebt haar met onze plannen bekend ge maakt, en gepoogd haar te doen gelooven, dat die geenszins van u uitgaan. Toen ge eenmaal dezen weg waart ingeslagen, hebt gij baar moeten voorstellen, haar, zoowel als haar minnaar, tegen mij en tegen u zeiven te hulp te komen. Dat is het werk van een verliefde, dat erken ik, maar van een verliefde die zieh reddeloos in liet verderf stort." „Dat alles heb ik gedaanhet is volkomen waar, mijnheer de ridder. „En misschien gaan zij van daag met uwe hulp en uwe medeplichtigheid op de vlucht." „Misschien web" De ridder maakte zich volstrekt niet driftig. „Ik zou antwoordde hij deze plannen kunnen doen mislukken door den generaal te waarschuwen." Flavien zweeg, maar hij verbleekte, en zijne wenk brauwen trokken samen. Zou Léonie niet zeker den ken, dat hij haar verraden had? „Ik zal het niet doen ging de ridder voort dat verzeker ik u. Niet op die manier wil ik over u zegevieren. Waar zou het toe dienen? ge zoudt mor-

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 1