i BUITENLAND. Algemeen Overzicht. &££itidinpn:. jjanMistertchten. Prijzen van Effecten. gescheiden door een steenen muur van drie voeten dik, terwijl de deuren van ijzer zijn gemaakt, dat met goed gevolg twee dagen aan het felste vuur weerstand bood. Het brandvrije deel bestaat uit 32 kamers en iedere kamer bevat honderden groo- tere en kleinere compartimentenom allerlei zaken van waarde te bergen. De muur van dit gedeelte is drie voeten dik en vervaardigd van de hardste blauwe Staffordshire steen omgeven door een laag vuurvaste steenenterwijl van binnen pantser platen zijn aangebracht van 4 decimeters dik. De deuren zijn hier twaalf decimeters dik en van het hard ste staalzoodat men na een week geboord te hebben ter nauwernood een half decimeter gevorderd zou wezen. Om te beletten dat men onder den grond door in de kelders zou binnen komen, bivindt zich onder den vloer een ruimte van acht voet met water gevuld, dat door eene vernuftige machinerie in een oogwenk in den nok van het huis kan gebracht worden. En alsof dit alles nog niet voldoende ware, wordt het gebouw dag en nacht bewaakt. Als de zon in den zomer den keerkring passeert viert men aan de oevers van den Donau feest. Dit was ook den 24en dezer het geval, toen van alle bergtop pen langs de rivier tot zelfs op die der Alpen en van de Moravisch-Boheemsche bergketen vreugdevuren brandden, wat een prachtig effect moet hebben ge maakt, vooral door de weerkaatsing in de rivier behalve de teertonnen had men op sommige plaatsen geheele vurige ketens gevormd, die van de hoogten naar de laagten afdaalden. Honderde vlammen dreven op den Donau; het zijn drijvende eierschalen met talk gevuld, waarin zich een pit bevindt en die in het water worden gezet. Voeg daarbij dat, onder de too- nen der muziekkorpsen van het land, op het midden der rivier uit allerlei vaartuigen met vroolijk zingende lieden Bengaalsch vuur wordt afgestoken en vuurpijlen worden opgelaten, en men zal zich een flauwe voor stelling kunnen vormen van de indrukwekkende schoon heid van dit feest. Bij circulaire van het Pruisische ministerie van landbouw zijn maatregelen voorgeschreven ter bestrij ding van de philoxera vastatrix. Te Straatsburg is een nieuw politiek weekblad verschenenDas Neue Strassburghetwelk zich als het orgaan der Duitsch-Elzassche partij aankondigt. De koninklijke Belgische academie van geneeskunde behandelt nog steeds de quaestie over Louize Lateau. In de laatste zitting weird weder een uitvoerige discussie over deze zaak gevoerd tusschen d'. Lefèbre en dr. Crocq, die in een volgende vergadering zal worden voortgezet. Te Brussel is Dinsdag de opening der nieuwe vischmarkt luisterrijk gevierdmet een feest van de heereu en dames van de vischmarkt, bestaande in een bal champétre in een daarvoor opzettelijk versierden tuin, en dat des namiddags te 3 uren een aanvang nam om tot den volgenden morgen 3 uren te duren. De visch was dien dag zeer duur. Den 27en Juni jl. vertrok des morgens per velo. cipède een lid van de velocipéde-club aldaar, zekere H. F. Hij reed over Wavre, Gembloux, Namen, Hoei en Luik naar Yisé, alwaar hij des avonds tusschen 9 en 10 uren aankwam, zoodat hij ongeveer 130 kilometers had afgelegd en daardoor eene weddenschap had ge wonnen. Den volgenden dag is hij naar Maastricht vertrokken om Nederland te bezoeken, waar hij zaken heeft. Verkooplngen en aanbestedingen. In de Staats-courant van heden komt voor een staat van inschrijvingen voor het bouwen van eeubui- tensluishoofd met schutkolk aan de marinesluis te Vlissingen enz. (gisteren reeds is het kort gemeld). Daaruit blijkt dat is ingeschreven door de heeren: J. Kooyte Amsterdamen E. S. Eeymerte Rotterdam, voor 975,000, Atz. Sj. Scliaafsmate Harlingenmede voor 975,000; G. Dekkerte Dordrechtvoor 973,900; Iz. van de Velde, te Papendrecht, voor 959,000; K. van Wijngaarden Yz., te Sliedrechtvoor f 955,490; G. M. Sigmond, te Werkendam, voor 942,500; D. Bolier, te Scherpenïsse, en L. Kalis Kz., te Sliedrecht, voor f 933,800; M. van der Wegt, te Dordrecht, en L. Brand Dz., te Hardinxveld, voor f 822,000: J. C- van Hattum Az.te Sliedrechten H. G. de Wildte Millingenvoor f 917,000. Tliermometerstand. lJuli 'sav. 11 u. 60gr. 2 'smorg. 7 u. 65 gr. 's midd. 1 u. 70 gr. 's av. 6 u. 78 gr. Een merkwaardig staaltje van de taktiek die tegen woordig door de rechterzijde der Fransche nationale vergadering wordt gevolgd werd in de zitting van Dinsdag geleverd toen de heer Jean Brunet zijn amen dement zou verdedigen. „Wees vooral langzeide de generaal Robert tot hem toen hij naar de tribune ging. Alle mogelijke middelen worden aangewend om de dis cussies, om de werkzaamheden te rekken, door lange waterachtige redevoeringen en talrijke amendementen. Gisteren is weder een amendement van den heer Cla- pier behandeld, strekkende tot wijziging van artikel 1, doch ook dit amendement werd verworpen even als een aantal andere, om den tijd, waarin de ge- concessioneerde lijnen moeten worden aangelegdte verkortenwaarop werd besloten een amendement van den heer Brame betreffende de tarieven op genoemde spoorwegen en een ander van den heer Schoelcher op de verwarming der waggons in behandeling te nemen. Op die wijze wordt alweder eenige tijd gewonnen. De linkerzijde heeft begrepen, dat zoo voortgaande de ontbinding der vergadering voor den ÏO" Augustus a. eene onmogelijkheid wordt, en dat het noodzakelijk is om eene regeling van werkzaamheden vast te stellen waardoor men zonder bezwaar tot de ontbinding kan geraken. De ontbinding of althans de schorsing der werzaamheden vóór 10 Augustus was noodzakelijk met het oog op de in die maand invallende zittingen van de generale raden. Nu hebben de bureaux van de drie groepen der linkerzijde het plan ontworpen om door een wet de zittingen van die raden te verdagen tot September: de nationale vergadering zou dan tot het laatst van Augustus bijeen kunnen blijven ter afdoe ning van de organieke wetsontwerpen en wat verder nog aan de orde isom dan later nog voor veertien dagen bijeen te komen ter verkiezing van 75 senatoren en daarna de ontbinding uit te spreken. Heden zullen de groepen der linkerzijde gezamenlijk vergaderen, om over dit plan eene beslissing te nemen, en tevens de wetsontwerpen vast te stellen, die nog in behandeling zullen worden genomen, waaromtrent de bureaux het gevoelen der regeering zouden inwinnen. Intusschen is er reeds sprake geweestdat ook de regeering harerzijds een programma voor de verdere werkzaamheden der vergadering zou vaststellen, doch dit schijnt onjuist te wezen. Voor 'toogenblik heeft het ministerie voornamelijk zijn aandacht gevestigd op de middelen die kunnen worden aangewend om de groote rampwelke een gedeelte van Frankrijk getrof fen heeft, te lenigen. Tot dat einde zou gisteren opzettelijk een ministerraad worden gehouden onder voorzitterschap van den heer Buffet, daar maarschalk Mac Mahon zich ook nog naar Ariége heeft begeven om aldaar de verwoestingen op te nemen. In de natio nale vergadering werd door den heer Faye gevraagd of de regeering ook maatregelen had genomen tot ver mindering der grondbelasting in de geteisterde streken, waarop door den minister van financiën bevestigend werd geantwoord. Niet alleen uit alle oorden van het land, maar ook uit het buitenland vloeien inmiddels hulpbronnen aan. De gemeenteraad van Londen heeft 7500 franken gezonden en te Bern is een comité ge vormd tot het inzamelen van giftenonder voorzitter schap van een lid van den bondsraad den heer Ceresole, terwijl de Belgische dagbladen dagelijks opgaven mede- deelen van ingekomen gelden. In de Belgische kamer, die het debat over het wetsontwerp op de tramways heeft' voortgezetcirculeert ook eene inschrijvingslijst. De financieele commissie, belast met het nazien der rekening en verantwoording over het budget voor 1869, heeft daarin eenigen tijd geleden eene ontdekking ge daan, die een hoogst onaangenamen indruk heeft ge maakt. Het bleek haar nl., dat terwijl bij het plebiscit van 1870 slechts 337,000 man onder de wapenen bleken te zijn, bij .het departement van financiën dat aantal op 425,000 was aangegeven, zoodat voor 88,000 man soldij was betaald, die niet onder de wapenen waren geweest. Aan den minister van buitenlandsche zaken Decazes was opgedragen naar deze zaak een onderzoek in de archieven in te stellen, en deze heeft medegedeeld, dat er twee decreten van 1862 en 1868 bestaanwaarbij last wordt gegeven om de soldij uit te betalen ter ver betering van het gehalte der troepen. De commissie heeft echter deze inlichting niet voldoende geacht en besloten den intendant Guillot, directeur der compta biliteit bij het ministerie van oorlog, ten aanzien van .deze zaak te hooren. Zooals men zich zal herinneren werd in de zitting der nationale vergadering van 7 Juni jl. met betrekking tot het oprichten van instellingen van hooger onderwijs aan dioceesen, protestantsche en Israëlietische consistories hetzelfde recht verleend als aan departementen en ge meentebesturen, waarop de minister van eeredienstde heer Wallon, den volgenden dag verklaarde, dat hij bij derde lezing de intrekking van die bepaling zou vragen omdat daardoor burgerlijke rechtspersoonlijkheid zou worden verleend aan genoemde kerkelijke lichamen. De commissie voor genoemd wetsontwerp heeft thans reeds besloten genoemde bepaling in te trekken vóór het ontwerp in derde lezing zou worden gebracht en zij zal dooromtrent nader het gevoelen van den heer Wal lon inwinnen. In Engeland kan bijna geen talrijke vergadering- plaats hebben, van welken aard ook, of de politiek wordt er bij gehaald. Bij gelegenheid van een banket door eene maatschappij van grossiers in kruidenierswaren te Londen heeft lord Derby, de minister van buitenlandsche zaken, eene redevoering uitgesproken, waarin hij een overzicht leverde over de laatste zitting van het par lement en den politieken toestand. Niettegenstaande alle vredelievende manifestaties en verzekeringen, schijnt deze staatsman de staat van zaken in Eu ropa volstrekt niet zoo optimistisch te beschou wen als tegenwoordig met velen het geval is- Het doel der Engelsche politiek, zeide hij, is en blijft den vrede zooveel mogelijk te bewarenmaar de posi tie der neutrale mogendheden is tegenwoordig veel moeilijker en gevaarlijker dan vroeger en indien in Europa oorlog bestondzouden die mogendheden mis schien in een conflict gewikkeld worden, waaraan zij, wat haar zei ven betreft, in geen geval deel zouden willen nemen. Wat Engeland aangaat merkte hij op dat dit een geheel eigenaardige en bijzondere rol te vervullen heeft. Yoor Engeland toch bestaat de quaestie der grenzen nietdaar iedereen weetdat het van zijn naburen niets verlangt, maar iedereen weet ookdat het niet vreest dat die naburen het iets zullen willen ontnemen. Van Rotterdam hier aangekomen en naar Ylissingen vertrokken het driemast stoomjacht Brilliant, gezag voerder Meelt, van het Britsche gouvernement. Alhier binnengekomen de schooner Nerva, gezag voerder Larsen, naar Riga met hout voor Middelburg. Te Vlissingen is gearriveerd het brikschip „Cle mens en Florentinus, gezagvoerder J. van Eijk komende van Rigamet houtbestemd naar Middelburg. Graanmarkten enz. Gent 2 Juli. Roode en witte tarwe op staal fr. 25.75 rogge ad 100 kilofr. 19.50gerst fr. haver fr. 26.50; boekweit fr. 17.paardenboonen fr. 20.25; koolzaad ff. 36.lijnzaad fr. 35.lijnkoeken fr. 29.50; kool zaadkoeken fr. 21.boter fr. 3.10 per kilogrameieren fr. 2.per 26 stuks. Vlissingen, 2 Juli. Boter per kilogram 1.10 a f 1.20. Eieren 3.60 per 104 stuks Amsterdam, Lijnolie 29. 2 Juli. Raapolie op zes weken f 37 f Amsterdam, 2 Juli. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2£ pet. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. dito dito Amsterdam. België. Certificaten bij Rothschild Frankrijk. Inschrijvingen dito Rusland. Ohligatiën 1798/1816 Certific. Inscr. 5e serie. Oblig. Hope C°. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1864 Loten 1866 Oblig.Hope C.Leening 1860 Certific. dito Inscript.Stieglitz &C°. 2e a 4 L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. dito dito Jelez-Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow 5 PoleD. Schatkistobligatiën4 Aand. Warschau-Bromberg 4 f dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilverJan./Juli. 5 pet. dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dit dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 Loten 18605 dito 1864 4 4* 3 3 2% pet. 3 B 5 B 5 B 5 5 5 4* pet. 4 B 4 B 4 6 B 5 f 44 pet. 4 f 5 3 5 5 634 75 100 135 871 93" 9H 584 103± 81| 924 1024 1004 1004 347 94 79A 844 267l 884 203.4 164 137 101 240 101 98 82; 654 149 65| 624 62 tV 991 598 143

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3