MIDDELBURGSCHE COURANT. r 148. Donderdag 1875. 24 Juni. Middelburg 23 Juni. MELISKERKE. GRIJPSKERKE. BIGGEKERKE. KOUDEKERKE. ZOUTELANDE. BRES KENS. AX ZAAMSLAG. NEUZEN. H.Q E K. Dit blad Terscbijnt dagelijks met uitzondering Tan den Zondag, den 2en Paascn- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., frenco is f 3.50. Ten vervolge op de lijst der onderteekenaren van het adres aan den heer mr. J. P. B. Tak van Poortvliet, dat in ons nommer van gisteren werd medegedeeld, vermelden wij alsnog de volgende namen en gemeenten, waarvan gisteren nog geen opgave was ontvangen of die wij wegens plaatsgebrek moesten achterwege laten. F. D Sprenger, burgemeester van Melis- en Grijpskerke. C. Boogaard, landbouwer. M. Francke, landbouwer. W. Ph. Vis, lid der prov. staten. W. Slimmen, gemeente-secretaris. A. Aarnoutse, lid van den gemeenteraad. G. J. Berlel, geneesheer. P. Loeit', notaris. J. Verhage, burgemeester. P. Verhage, wethouder. SLUIS. J. Bekaar. J. C. M. Blankert, I Brevée, P. J. Cauwelz, J. Lansen Croin, L. A. Croin, J. de Die, W. Ilemsiug, H. M. Hennequin, J. H. Hennequin, J. M. Hennequin, W. 1'. V. Hennequin gemeente-secretaris, grondeigenaar, hoofdonderwijzer, handelaar. lid van den gemeenteraad, lid van den gemeenteraad, gezworen. ontvanger der registratie, geneesheer, burgemeester. lid der prov. stat. en wetli. lid van den geneeskundigen raad in Zeeland. K. T. Koksma, plaatsverv. kantonrechter, no taris en wethouder. A. de Priester, lid van den gemeenteraad. Jac. Ie Roy, lid van den gemeenteraad. E. van der Bent, J. A. van Boven, P. D. Buijze, J. K. G. Dhont, J. Donse Az. J. J. Fercken. A. de Feyler Pz. Grenu, J. C. Harte, G. W. Houtzager, H. J Krol, burgem. van Neuzen en Ho ek med. doctor. boekhandelaar. lid van den gemeenteraad. wethouder. grondeigenaar. lid van den gemeenteraad. lid van den gemeenteraad. apotheker. predikant. J. Leunis, E. J. Levi, J. M. v. d. Driesen Mareeuw, van Pienbroek, D. P. J van Rees, P. van Rees, Jac. Scheele, J. de Smidt, J. W. G. Slieneker, P. Stoffels. Sturm, D. Tholens, F. Verlinde, G. J. Verlinde, G. van de Vrede, G. Wieland, H. C. E. van IJsselsteijn, J. L. van IJsselsteijn, parljculier. koopman. diretteur rijkstelegraaf, geneeskundige, aannemer, bouvmeester. scheepsbouwmeester, lid van den gemeenteraad, ingeiieur waterstaat, hancelaar. gemeente-secretaris en ontv. lid van den gemeenteraad. hand hand ïlaar. daar. aanntmer koopman, cargqdoor. sluismeester. EL. J. M. van den Berge, R. Blankert, J. Cappon A. E. C. van Dishoek L. van Dixhoorn, H. E. van Eek J. 0. V. Eekman, A. de Fouw, A. de Kraker, A. v. d. Kruijser, J. D. Noske, J. D. Putter, R. Schmalhausen C. van der Swan M. H. Telchuijs, H. Verbrugge, M. J. van Vessem, broodbakker, slachter, molenaar. gemeente-ontvanger, landbouwer. lid der prov. stalen en burgem. slijter. geneesheer. landbouwer. bierbrouwer. lid van den gemeenteraad. particulier. kantonrechter. Griffier bij het kantongerecht. bakker. wethouder. Berman, G. de Bokx, C. Dekker. L. van Dixhoorn. J. B. Koole. L. D. G. Krol, L. Moes, F. van Pienbroek. J. M. van Pienbroek, W. van Tatenhoven J. de Visser, E. H. Wortman, lid van den gemeenteraad. landbouwer. landbouwer. burgemeester. koopman. predikant. grondeigenaar. geneesheer. geneesheer. landbouwer. broodbakker. gemeente-secretaris. HULST. .1. C. Aerts, logementhouder. Bergsina, ontvanger der registratie. van Alphen, logementhouder. C. P. Buijze predikant. G. Batteké, predikant. J. E. Callenfels, med. doctor. J. B. Becu, wethouder. J. G. van Deinse lid der prov. staten en notaris. J. Bootsgesel, stoomboot commissaris. M. Geene, notaris. H. F. Meijer, landbouwer. D. Hartog, vleeschhouwer. M. M. Meijer, wethouder. A. Hom bach, lid der prov. staten. M. M. Meijer jr. gemeente-secretaris. K. de Lozanne direc. v. h. post- en telegraafk. P. Monjé, aannemer. Th. F. Martin, geneesh. lid v. d. gemeenter. Chr. G. Risch, koopman. M. V. Moors, koopman. A. van de Sande, timmerman. P. A. de Paepe, koopman. J. van de Sande, timmerman. Ch. Pierssens, lid der prov. staten en burgem. P. H. de Ridder, deurwaarder. C. Sakko, commissionair. A. C. Bastiaanse, handelaar. D. Seijdlitz, grondeigenaar. S. Batenburg, hotelhouder. J. Vogelvanger, grondeigenaar. J. F. van Binsbergen, J. de Bree, J. de Feijler, W. de Feijter, J. Hoogkamer, C. Platteeuw, M. Riemens. A. Verbrugge. predikant. korenmolenaar. wethouder. molenaar. geneesheer. handelaar. dijkgraaf. grondeigenaar- Als eene waarschuwing voor de liberale partij nemen wij de volgende correspondentie over, die uit Axel tot de Nieuwe Goeselie courant gericht wordt. „Eindelijk beginnen de politieke gemoederen ietwat tot kalmte te komen. Er is ook niets anders aan te doen dan zich met het fait accompli, de verkiezing van Jhr. de Jonge, te vereenigen, en zich te troosten met de hoop dat het een volgenden keer zóo niet gaan zal. Nu steekt men het er op dat de liberale kiezers niet wakker genoeg geweest zijn, dat de predikanten en pastoors zich te veel met de verkiezing hebben bemoeid, dat er 700 kiezers afwezig zijn gebleven enz. „Verbeeld udat er liberale kiezers op den 8ett Juni zouden hebben zitten dutten in plaats van ter stembus te gaanEn vanwaar die aanmatiging om de geeste lijken te willen beletten hunne opinie uit te drukken, even alsof het staatsburgerschap slechts een prerogatief van de heeren liberalen alleen was „Dat is nu echter liberale consequentie! Waren de 700 kiezers, die nu thuis gebleven zijn, opgekomende nederlaag zou bepaald grooter geweest zijn dan thans, 't Is waarlijk vermakelijk de nabetrachting van de or ganen der liberale partij te lezen en over de miskenning van den heer Tak te hooren spreken. Men zou er uit afleiden dat zijne tegenpartij beweerd had dat hij geene bekwaamheden bezat. Maar dit is bet geval nietmen wil hier eenvoudig van het liberalisme niet meer gediend zijn. Thant is the question. En dit zal mr. van Eek te zijner tijd ook ondervinden. Dien afgevaardigde voorspel ik grooter échec. Weinig zal het hem baten dat hij de broeder van onzen burgemeester is en al een reeks van jaren op de kussens in het Binnenhof heeft gezeten. Men wil bier thans, meer dan ooit, mantifin van «rodsdienstgeen staat zonder Godwaarvan geen heil te verwachten is. Alzoo, „mannen van godsdienst" moeten wij hebben( om aan de wetgeving van ons land deel te nemen. Naar staatkundige bekwaamheid of naar andere talenten zal niet gevraagd worden, als een candidaat maar „zuiver in de leer" is. Debat over personen is daarbij ongeoor loofd; men ontvangt uit den Haag of van elders, van de hoofden der partijeen wachtwoordmen overtuigt zich desnoods dat de candidaat een „man van gods dienst" is, en men vult zijn naam op het stembiljet in. Dat het zoo gaat, bewijzen de stemmingen in Brabant en heeft ook onze laatste verkiezing bewezen. Indien er nog iets noodig is om de oogen te openen, niet slechts van tot onverschilligheid overhellende libe ralen, maar van ieder die het bestunr van zijn land niet onder kerkelijken dwang wil gebracht zien, dan moeten zulke bekentenissen onzer tegenpartij daartoe- in staat wezen. De uitslag der gisteren gehouden herstemmingen ter verkiezing van leden voor de tweede kamer der staten-generaal is als volgt: Almelo. Gekozen mr. J. K. Corver Hooft, de can didaat der conservatievenmet 1077 van de 2110 stem men. [Aan de stemming op 8 dezer namen 2006 van de 2232 kiezers deel.] Arnhem. Gekozen mr. J. H. Geertsema, de candi daat der liberalenmet 1426 van de 2728 stemmen. [Aan de stemming op 8 dezer namen 2317 van de 3056 kiezers deel.] Utrecht. Gekozen J. N. Bastertde candidaat der liberalen en conservatievenmet 1136 van de 2237 stemmen. [Aan de stemming op 8 dezer namen 1703 van de 3033 kiezers deel.] Delft. Gekozen jhr. F. de Casembroot, de candi daat der conservatieven en katholieken, met 1380 van de 2496 stemmen. [Aan de stemming op 8 dezer namen 2541 van de 2919 kiezers deel.] In eene Maandag avond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging Eendracht maakt macht te Breda is met algemeene stemmen candidaat gesteld voor het lidmaatschap der tweede kamer mr. J. H. van Mierloorechter in de arrondissements rechtbank aldaar. De candidaat der katholieke kiesvereeniging is mr. H. A. des Amorie van der Hoeven.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 1