Advertentiën. Bekendmaking. imtMabmchtcn. Ir. J. P. R. Tak van Poortvliet, Laatste berichten. Prijzen van Ëflecten. f Willemstoren te DillenTDurg. alle vijanden der tegenwoordige constitutieOrleanisten, legitimisten en Bonapartisten onder éene banier te ver eenigen. Kon op die wijze voor de rechterzijde eene meerderheid worden verkregen dan zullen natuurlijk aan de vaststelling der organieke wetsontwerpen alle mogelijke bezwaren worden in den weg gelegd en alle grieven tegen de nieuwe constitutie te berde worden gebracht. Aan die intriges moet dan ook hoofdzakelijk worden toegeschrevendat alle pogingen om tusschen de rechter -en linkerzijde overeenstemming te bewerken, zoowel ten aanzien van het aantal als van de personen der candidaten voor de te benoemen commissie uit iedere partij ten eenenmale zijn mislukt. De groep-Wallon, die als middelares tusschen de beide andere hoofd groepen fungeerde, heeft haar bemoeiingen opgegeven, zoodat thans door de rechter- en linkerzijde afzonder lijke candidatenlijsten zullen worden opgemaakt. De groep-Wallon zal een conciliante lijst aanbieden. De Orleanisten zullen ongetwijfeld alle - pogingen aanwenden om aan de rechterzijde de meerderheid te verschaffenal ware het alleen om den invloed te neutraliseeren van Thiers, op wien zij woedend zijn. De hertog de Aumale verklaarde onlangs, dat al het onge luk hetwelk zijn partij getroffen heeft, alleen aan Thiers moet worden geweten, „die zeide de hertog een zetel in den senaat zou aannemen uitsluitend om te verhinderen, dat ik niet tot voorzitter zal worden verkozen." De hertog is dus wel overtuigd dat zijn prestige niet opweegt tegen dat van den „grijzen intri gant" zooals hij Thiers noemt, wien men vooral niet kan vergevendat hij bij de buitenlandsche mogend heden in zoo hoog aanzien staat. Thiers zelf schijnt volkomen doordrongen te zijn van hetgeen hij vermag en verzekerde dezer dagen, dat Frankrijk de republiek zou hebben niettegenstaande alle hinderpalen die de maarschalk, de heer Buffet en de heeren de Broglieen compagnie haar in den weg mochten leggen. Nog altijd is er sprake van eene ontmoeting van den keizer van Kusland met Thiers, die reeds gezinspeeld heett op de machtige vrienden, die hij der republiek zou verschaffen. De berichten omtrent al die bijeenkomsten van hoog geplaatste personen zijn echter volstrekt niet altijd te vertrouwen. Een paar dagen geleden toch werd be weerd, dat de keizer van Oostenrijk niet naar Ems zou gaanomdat zijn reis naar Dalmatië hem zoozeer had vermoeid en thans verzekert de Neue freie Presse dat te Ems eene ontmoeting tusschen de keizers van Duitschland, Rusland en Oostenrijk zal plaats hebben. Intusschen is de Russische gezant prins OrJoff, die de ontmoeting tusschen Thiers en den czaar moet bewer ken Zondag naar Ems vertrokken nadat hij Zaterdag een bezoek aan den maarschalk had gebracht. Het zal dus weldra blijken wat er van die ontmoeting komen zal. Ten aanzien van de laatste crisis in den Europeeschen toestand zijn belangrijke mededeelingen gedaan over de houding van Engelanddat geheel met zijn politiek van onthouding en lamer faire breekt, en zich weder de invloedrijke plaats in de kabinetten der mogendheden wil heroveren, die het sedert de Luxemburgsche quaestie heeft verloren. De Times maakte gisteren morgen reeds melding van eene circulaire, die tijdens de laatste crisis aan de Engelsche gezanten bij de andere mogendheden was gezonden en die in Frankrijk en Duitschland veel verbazing had verwekt om de daarin door lord Derby aangeboden raadgevingen. Om te betoogen, dat Enge land volkomen in staat is zijn stem kracht bij te zet ten verzekert de Times, dat het althans even sterk is als voor het uitbreken van den Fransch-Duitschen oorlog, en dat de natiën zich bedriegen indien zij meenen dat Engeland niet alle pogingen zou aanwen den tot behoud van den vrede en verdediging van recht en billijkheid. De Fransche politiekzegt de Times schijnt ons tegenwoordig belangrijker dan die van ons zeivenmaar ons ministerie van buitenlandsche zaken zou wel eens het belangrijkste departement kunnen worden. Geheel in overeenstemming met de mededeelingen van de Times was het antwoord door Disraëli gisteren in het lagerhuis gegeven naar aanleiding van eene interpellatie van den markies van Hartington. Be premier bevestigde de geruchtendat de regeering van Engeland tot die van Duitschland betoogen had gericht over de betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk. Het doel van die vertoogen was om zekere valsche bewe ringen te wederleggen en den vrede te verzekeren. Disraëli voegde er de verklaring bijdat de regeering een voldoend antwoord op hare vertoogen had ontvangen. Uit deze mededeelingen van de Times en Disraëli zou men dus opmaken, dat er wel degelijk moeilijk heden hebben bestaan, dat Europa in staat van crisis heeft verkeerd en een oorlog volstrekt niet zóo ondenk baar was als wel is beweerd. Tegelijkertijd echter verklaart de Pruisische Staats-Anzeigerdat alle ge ruchten omtrent een circulaire of omtrent instructiën, die aan den Duitschen gezant te Parijs zouden zijn ge zonden betreffende de Fransche wet op de kaders ten eenenmale onwaarheid zijn. En de National-Zeitung deelt mede, dat de Duitsche gezant, prins Hohenlohe, bij de laatste receptie van maarschalk Mac Mahon dezen' op last van keizer Wilhelm, de verzekering van dé meest vriendschappelijke gevoelens van Z. M. heeft ge geven. Mac Mahon moet hiermede zóo in zijn schik zijn geweestdat hij dit terstond aan alle aanwezigen mededeelde en den gezant zijn hartelijksten dank be tuigde. Hoe moet men dit rijmen Wat is er eigen ■L, van die crisis aan? Van de eene vijdc wordt officieel geconstateerddat eene crisis bestondvan de andere dat feiten die er aanleiding toe zouden hebben kunnen geven zich i.iet hebben voorgedaan. De tijd zal ook dit raadsel moeten oplossen. De volksstemming in Zwitserland over het wetsont werp tot invoering van het burgerlijk huwelijk heeft tot i g-^wenscht re!ultaat geleid, daar het met 205,588 tegen 181,057 stemmen is aangenomen, terwijl een ander wetsont werp betreffende de uitoefening van het stemrecht door Zwitsers in een ander kanton dan dat waarin zij zijn ge boren 194,501 stemmen voor en 184,776 tegen verwierf, zoodat de bevolking recht heeft doen wedervaren aan de liberale beginselen in deze ontwerpen gehuldigd. In de gisteren gehouden zitting van den Belgischen senaat werden, met een korte rede, door den minister van buitenlandsche zaken de diplomatieke stukken overgelegd betrekking hebbende op het Duitsch-Belgisch conflict, waarover morgen de discussie zal worden ge voerd. De minister beloofde de stukken betreffende de zaak-Duchesne te zullen overleggen als zij in handen der Duitsche regeering zouden zijn, wat spoedig het geval zal wezen, daar hij ze reeds aan den Duitschen gezant had overhandigd. Brussel 25 Mei. Met eenparigheid van stemmen heeft de senaat een orde van den dag aangenomen, door de leiders van de rechter en linkerzijde voorgesteld, strekkende om de houding der regeering in het Duitsch-Belgisch conflict goed te keuren en zich te vereenigen met het votum van de kamer van afgevaardigden. De minister Malou heeft hulde gebracht aan de hou ding der autoriteiten te Brussel ten aanzien van de Zondag jl. genomen maatregelen en den wensch uitge sproken dat dergelijke voorvallen niet meer zullen plaats grijpen. Binnengekomen het Engelsche brikschip Alfredge zagvoerder John Maclay, geladen met steenkolen voor Middelburg. Graanmarkten enz. Goes 25 Mei. Ruime aanvoer van tarweoverige artikelen zeer schaarsch. Prijzen zeer flauw in éen doen. Rotterdam, 25 Mei. Ter markt van heden waren aangevoerd 1306 runderen241 vette54 nuchtere kalveren; 446 schapen, 358 varkens en 152 biggen. Runderen le qual. 86, 2e qual. 62; kalveren le qual. 1002e qual. 80schapen 80 cent. Vlissingen, 25 Mei. Boter ƒ1.00 a f 0.85 per kilogram. Eieren ƒ3.20 per 104 stuks. Amsterdam, 25 Mei. Nederland. Certific. Werkelijke sehuld. 2} pet. 62ft dito dito dito .3 74| dito dito dito .4 99-ft Aand. Handelmaatschappij 4} 130j dito exploitatie Ned. Staatssp. 99 Loten stad Rotterdam. 3 93 dito dito Amsterdam. 3 87$ België. Certificaten bij Rothschild 24 pet. Frankrijk. Inschrijvingen3 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 Certific. Inscr. 5e serie. 5 Oblig. Hope C°. 1855 6e serie 5 dito 1000 18645 dito L. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 Loten 18645 Loten 18665 Oblig.Hope&C°.Leeningl860 4} pet. Certific. dito4 Inscript.Stieglitz &C°. 2ea4L. 4 Obligatiën 186769 4 Certificaten. 6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Aand. Kiew-Brest 5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez-Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. 5 dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dit dito Fe or./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg 3 Obligatiën Buitenl 3 dito Binnenlandsche 3 Portugal. Obligatiën3 Turkije. Inschrijving Alg. schuld5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 1868 7 dito 1873 7 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 dito dito dito 1885 6 Illin. Cert Amsterdam Certific. Chic. N. W. 7 Oblig. Madison Ext. 7 dito Winona-St. Peter 7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl. St. Paul &Pac.Spw. Usee. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Obl. 1863 4} dito 1865 5 pet. pet. pet. Spanje. 102 J 891 101$ 98$ 98$ 235 327 94 77} IV, 83 51$ 261} 136 100| 236 100} 97} 81 63$ 149 64$ 64|$ 61} v 61 999" 145$ pet. 72} 65$ 97$ 19$ 16$ 49$ 40} 129 79$ 75} 96 99$ 86} 42$ 71} 82} 17$ 55$ pet. t pet. Prijzen van con ponst. Amsterdam 25 Mei. Metall. f 21.90dito zilver 22.45; Div. Eng. per ƒ11.57}; Eng. Portugal per ƒ11.55: Amerikaansche dollars (in goud) 2.37. Amsterdam, 24 Mei. Metall. ƒ21.90; dito zilver f22.45; Div. Eng. per ƒ11.57}; Eng. Russen per ƒ11.57}; Eng. Portugal per ƒ11.57}; Frans. ƒ46.20; Belg. ƒ46.20;Pruis, ƒ56.40; Hamb. Russen 30$ Russen in Z. R. f31}; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars 2.37 papier 2,03. Voorspoedig bevallen van een Meisje S. J. ADRIAANSE—de Back. Zierikzee, 24 Mei 1875. Heden overleed, na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 80 jaren, onze dierbare en zorg dragende vader en behuwdvader JOH". MINDERHOUT. Middelburg, Uit aller naam, 24 Mei 1875. J. MINDERHOUT. Voor de vele bewijzen van vriendschap en deelneming, op 23 dezer ontvangen betuig ik mijnen hartelijken dank. Aardenburg, 24 Mei 1875. G. VERDOOREN. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele deelneming, bij het verlies van hun geliefd kind ondervonden. Middelburg, G. H. C. J. FREDERIKS. 25 Mei 1875. J. M. FREDERIKS—Naita. De BURGEMEESTER van de gemeente CATS, brengt ter kennis: dat de opgave bevattende de uitkomsten der herziening van de beiast- bare opbrengst der gebouwde eigendom men in die gemeente, ter inzage van de belangheb benden zal liggen in de kamer van den gemeenteraad, gedurende 30 dagen, te rekenen van heden, terwijl indien men zich met die belastbare opbrengst bezwaard gevoelt, binnen genoemd tijdvak een aan de commissie gericht bezwaarschrift kan worden ingediend. Cats, den 24en Mei 1875. De Burgemeester van Cats, J. H. BIJBAU. De BURGEMEESTER van Serooskerke (Wal cheren) maakt bekend, dat ter secretarie is nedergelegd de opgaat' bevattende de uitkomsten tier her ziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen in die gemeente, welke gedurende dertig dagen voor ieder zal ter inzage liggen. Serooskerke, 25 Mei 1875. P. MELIS. De BURGEMEESTER van Vrouwepolder c. a. brengt ter kennis, dat eene opgaaf der gewij zigde belastbare opbrengst betreffende ge bouwde eigendommen in de kadastrale gemeenten Vrouwepolder en Gapinge, heden, gedurende dertig dagen ter inzage is nedergelegd in de gemeentekamers te Vrouwepolder en Gapinge. Vrouwepolder, den 25en Mei 1875. De Burgemeester voornoemd, SNIJDER. Door de Kiezersvereeniging „DE GBONDWET" is gekozen tot Candidaat voor lid van de Tweede Kamer der Staten-generaal en wordt mitsdien daartoe aanbevolen de heer te 's Gravenhage. Het bestuur der Kiezersvereeniging „de Grondwet" Middelburg, PICKÉVoorzitter. 13 Mei 1875. JAC. DE KANTER, loco-Secretaris. De COMMISSIE voor Nederland maakt bij deze namens de Hoofdcommissie te Dillenburg be kend, dat de toren ter gedachtenis van Prins Wil len! I den 29cn Juni e. k. zal worden ingewijd. Diens volgens worden allendie deze feestelijkheid wenschen bij te wouen, uitgenoodigd zich vóór of uiterlijk op 10 Juni met franco brieven aan te melden bij Professor A. SPÏESS te Dillenburg met opgave of zij vooor eigen rekening aan den feestmaaltijd wenschen deel te nemenen of zij de voorkeur geven aan een verblijf in logementdan bij ingezetenen. Duidelijke opgave van naam en woonplaats wordt aanbevolen. Namens de Commissie voornoemd, 22 Mei 1875. W. FRANCKEN Az., Voorzitter. Mr. J. W. LASONDER, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3