Advertentiêa. BUITENLAND. lanMsfarirMm. Algemeen Overzicht. op het beginsel dat aan vermeerdering van werk het eerst bp de hoven behoefte bestaat. Maar er kan toch geen sprake van zijn, dat door de aangeboden ontwerpen de belangen der rechtbanken en kantongerechten, of, beter gezegdhet algemeen belang van verhooging der be zoldiging met uitbreiding van den werkkring, door ver mindering ook van hun aantal, op den achtergrond zou geraken. Integendeel het plan bestaat om deze ont werpen zeer spoedig te doen volgen door andere, op gelijke grondslagen berustende, voor de rechtbanken en kantongerechten. De minister stelde voor nog in den loop dezer of bij den aanvang der volgende zitting die nadere wetsontwerpen in te dienen. Is eenmaal de traktementsverhooging van het perso neel der hooger geplaatste collegiën door regeering en vertegenwoordiging in gemeen overleg vastgesteld, dan zal er een zekerder maatstaf voor de regeling der be zoldiging van rechtbanken en kantongerechten bestaan dan thans aanwezig zijn kan. De wenschelijkheid om zich bij de aanwijzing van het rechtsgebied der nieuwe hoven niet te zeer te binden aan de provinciale grenzen bij een nieuwe in deeling der arrondissementen, wordt door den minister erkend. Bijgevolg brengt de minister een wijziging in art. 2 van het tweede ontwerp. Binnen kort vleit de minister zich een wijziging te kunnen voorstellen van het verleden jaar nieuw vast gesteld art. 12 van de rechterlijke organisatie (pensio neering van rechterlijke ambtenaren). In voldoening aan den geuiten wensch, wordt het aantal substituut-griffiers bij den hoogen raad bepaald op 1 a 2. Bij het onderzoek van de wetsontwerpen tot afstand van gedeelten van vestinggronden van Coevorden en van Sluis, werden deze beide ontwerpen zeer gunstig ontvangen. Tevens drong men er van verschillende zijden bij de regeering op aan ook andere vestingen even vrijgevig te behandelen. Geruimen tijd heeft men niets gehoord van de voor genomen internationale conferentie te St. Petersburg tot humaniseering van den oorlog als vervolg op de Brusselsche conferentie. Een telegram uit Berlijn aan de Pall Mall Gazette brengt de zaak weder op het tapijt of eigenlijk er at, want daarin wordt verzekerd, dat keizer Alexander tengevolge van den aanhoudenden tegenstand van Engeland en de onverschilligheid der andere mo gendheden heeft besloten om de zaak op te geven en voornemens is voor zooveel hem aangaat de verklaring, te Brussel onderteekend, tot wet te verheffen. Daar deze natuurlijk alleen voor Rusland kan gelden, zou hij zich vervolgens tot iedere der andere mogendheden afzonderlijk willen richten met verzoek om dit voor beeld te volgen. Misschien ware dit nog verkieselijker dan een internationale overeenkomst. Wanneer in de militaire wetgeving der vers chillende natiën bepalingen worden opgenomen omtrent de wijze van handelen in tijd van oorlog ten aanzien van de personen en goe deren van particulieren, dan bestaat er althans voor ieder land afzonderlijk een rechtsband die bij een inter nationale overeenkomst gemist wordt. Overtredingen tegen zoodanige afzonderlijke wetten zullen door hen die met de uitvoering zijn belast behoorlijk kunnen worden geconstateerd en vervolgd; men zal verhaal hebben op de overtreders en die overeenkomstig de bepalingen der wet kunnen doen straffen, terwijl dat alles bij een internationale overeenkomst bijna onmoge lijk is, omdat er geen internationale rechtsmacht is die tusschen de partijen uitspraak kan doen. De tegen stand van Engeland zou dus wel ten gevolge kunnen hebben, dat men zich op meer practisch terrein ging bewegen, doch daarbij is dan ook de medewerking van alle mogend heden noodzakelijk, want indien slechts enkele wetge vingen overeenkomstig de bedoelingen van keizer Alexander werden ingericht, zou daaruit slechts nadeel kunnen voortvloeien voor de mogendheden d.c daartoe overgingen, terwijl het algemeen belang er wrinig doo zou zijn gebaat. De aanslag der Carlisten op Guetaria heeft volgens berichten uit Bayonne duchtige gevolgen gehad daar de stad, naar men verzekert, in puin sgeschoten Alleen het fort is ongeschonden geblevendoch de Spaansche oorlogschependie zich voor Guetaria be vonden, hebben door de kogels der Carlisten veel gele den. Zoo moet de Consuelo door een bom geheel doorboord en bijna gezonken zijn; de Africa werd, door verscheidene bommen getroffenwaardoor acht matrozen werden gedood of gewond. Den 14en was het bombardement minder heftig en uit de berich ten blijkt thans, dat de Carlisten geen plan hebben om de stad te bemachtigenmaar dat zij zich nu naar Rentaria willen begeven om dat eveneens te bombar deeren. Hun doel schijnt dus eenvoudig te zijn die steden plat te schieten zonder haar te bezetten, waartoe hun macht wellicht niet voldoende is. Don Carlos be vindt zich persoonlijk voor Guetaria om het bombarde ment te leiden, terwijl de prinsen van Napels en Casezte aan het hoofd van hunne batterijen staan. Intusschen zijn de verzekeringen omtrent het behoud van den vrede zoo stellig en veelzijdig, dat men zou beginnen te hopen, er geen behoefte meer bestaat aan bepalingen tot humaniseering van den oorlog. Tot nadere bevestiging van het bericht van prins Gortscha- koff waarin hij meldde, dat de czaar Berlijn had ver laten overtuigd van de vredelievende bedoelingen in Duitschland, strekt een telegram uit Dresden volgens hetwelk de Russische rijkskanselier aan de diploma tieke vertegenwoordigers van Rusland bij de vreemde mogendheden zal mededeelendat de keizer Berlijn heeft verlaten, verzekerd van de conciliante bedoelingen die aldaar heerschen en die het behoud van den vrede waarborgen. Gelijke verzekeringen komen ook uit Weenen, alwaar keizer Frans Jozef na zijn reis naar Italië en Dalmatië is teruggekeerd. De Montags-Revue verzekertdat de keizer den politieken toestand van Europa in een staat v an normale ontwikkeling terugvindt. De pogingen en mi ddelen om den vrede te bewaren zijnna een korte voorbijgaande crisis, versterkt en met nieuwe zedelijke kracht omgeven. Terwijl men thans met zekerheid weet, dat de oorlogzuchtige plannen die aan Duitsch land werden toegeschreven van allen grond ontbloot waren, hebben zijn stellige verklaringen in de laatste dagen ten gunste van den vrede gegeven zooveel te meerder waarde. De macht waarover Duitschland be schikt is een volledige waarborg voor de handhaving van zijn gewichtige politieke besluiten, wier beteekenis nog krachtiger wordt door de overeenstemming in de denkbeelden van de drie keizers, en het doel van het bezoek van keizer Alexander te Berlijn was geen ander dan om het verbond tusschen die drie vorsten, dat identiek is met den Europeeschen vrede, te be vestigen. Het eenige onderwerp, dat in de Fransche nationale vergadering aan de orde was: het wetsontwerp op de spaarbanken, is Zaterdag door de commissie van rap porteurs ingetrokken om den veelzijdigen tegenstand waaraan het blootstond. De heer Massy bracht rapport uit over de overeenkomst met den heer Rouher ge sloten betreffende de liquidatie van de voormalige civile lijstwaarop de vergadering hare zitting tot heden heeft verdaagdalsdan zouden de organieke wetsontwerpen tot uitvoering van de constitutie aan de orde worden gesteld. Door eene transactie tusschen de regeering en de vertegenwoordiging is voor Denemarken het gevaar van een politieke crisis afgewend. Zooals men weet heerschte tusschen de regeering en de tweede kamer een scherp verschil over vérscheidene begrootingspos- ten terwijl de eerste kamer de regeering handhaafde. Laatstgenoemde zoowel als de tweede kamer hebben nu eenige concessies gedaan en op die wijze is men tot eene regeling gekomen, welke ook door de eerste kamer is goedgekeurd. De begrooting zal thans worden aangenomen en terstond daarna het ministerie worden gereconstrueerd. Daar eene kamerontbinding geen ver betering, misschien zelfs geen verandering in den toe stand zou hebben gebracht, is deze oplosssing verreweg de meest verkieslijke. Evenals elders heeft ook in Italië de burgerlijke overheid maatregelen genomen tegen de processiën en bedevaartgangers die in de katholieke bladen wer den aangekondigd tegen het feest der troonsbeklimming van den paus in Juni a. De prefect van Napels heeft tot de plaatselijke overheden eene circulaire gericht, waarin hij hen herinnert, dat processiën op den open baren weg volgens de bestaande verordeningen ongeoor loofd zijn en wezenlijk gevaar opleveren voor de open bare rust, zoodat zij met alle gestrengheid moeten worden verboden en onderdrukt. In Venetië heeft een schitterende demonstratie plaats gehad ter eere van den kroonprins en de kroonprinses van Italië, die herhaaldelijk aan het venster verschenen en luide werden toegejuicht. Nederland, dito exploitatie Ned.Staatasp. pet. 101 Loten stad Rotterdam. 3 91$ dito dito Amsterdam. Certificaten bij Rothschild Inschrijvingen dito Obligatiën 1798/1816 Certific. Inscr. 5e serie. féidpinpn. Zondag is alhier binnengekomen het Engelsche brik schip Eden, gezagvoerder Wels, met steenkolen voor de gasfabriek. Gisteren morgen 10 uren vertrok van Vlissingen naar New York na steenkolen ingenomen te heb ben het stoomschip Maas, gezagvoerder Chevalier. Aan boord bevonden zich als passagiers le klasse de heer v. d. Heuvel met echtgenoote, benevens 30 per sonen 2e en 3e klasse. Graanmarkten enz. Goes 18 Mei. Door ingevallen feestdagen aanvoer zeer gering prijzen bleven onveranderd. 3 Yt 87$ 2$ pet. 3 n 5 p 5 n 101$ 5 V 79$ e 5 Y) 89$ 5 1) 101$ 5 P 98$ 5 1) 98A 5 f 5 r> 322 4pet. 4 4 i 4 6 5 4$ pet. 4 5 3 n 5 pet. 5 5 pet. 5- 4 4 5 5 5 5 5 3 5 f r> pet. 931 77$ 82$ 259 871 136 100$ 234 100$ 80$ 64$ 150 64$$ 64$ 6Wr 71$ 999 584 België. Frankrijk. Rusland. dito 1000 1864. dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1864. Loten 1866 Oblig.Hope C°.Leening 1860 Certific. dito Inscript.Stieglitz &C°. 2ea4L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltisehe spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg dito dito Weenen. Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. dito dito Aprii/Oct. dito in papier Mei/Nov. dit dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860 dito 1864. Hongarije. Schatkistbiljetten 6 Oblig. Theiss spoorweg -->• 5 Italië. Certific. Amsterdam 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg 3 Spanje. Obligatiën Buitenl 3 pet. dito Binnenlandsche 3 Portugal. Obligatiën3 Turkije. Inschrijving Alg. schuld5 Obligatiën 1869 6 f Egypte. Obl. 1868 7 pet. dito 1873 7 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 dito dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W. 7 Oblig. Madison Ext. 7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union. 7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl. St. Paul Pac. Spw. l'sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Obl. 1863 4$ dito 1865 5 Prijzen wan coupons. Amsterdam, 18 Mei. Metall. 21.85; dito zilver 22.45Div. Eng. per f 11.55Eng. Portugal per 11.55Amerikaansche dollars (in goud) 2.37. Amsterdam, 15 Mei. Metall. ƒ21.85; dito zilver 22.45; Div. Eng. per 11.57$; Eng. Russen per 11.57$; Eng. Portugal per 11.57$; Frans. 46.20 Belg. 46.20; Pruis ƒ56.55; Hamb. Russen 30$; Russen in Z. R. ƒ311; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars 2.36$papier 2.03. Voorspoedig bevallen van een Jongen C. DE KOK— van der Meer. Moerdijk, 16 Mei. Heden overleed, na een smartelijk lijden, mijn ge liefde echtgenoot de heer GERARDUS CORNELIS STERN, in den ouderdom van bijna 57 jaren. IJzendijke, Wed. G. C. STERN, 14 Mei 1875. van Rijssel. Algemeene kennisgeving. pet. 71$ 97$ 19tf 16$ 49^ 40$ 130 80$ 75$ 97$ 95$ 99$$ 86$ 83$ 45-rV 76 82^ 36 18$ 95A Prflïen van Effecten. Amsterdam, 18 Mei. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij 2$ pet. 62$ 3 74$ 4 Ti 98$ 4$ 130$ Heden overleed, in den ouderdom van bijna38jaren, na een langdurig lijden, de Weled. heer L. AUGUSTIJN, Geneesheer alhier. Oud-Vossemeer, Wed. L. AUGUSTIJN, 15 Mei 1875. Stols. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, de heer PETRUS CHRISTI AAN LANDSKNECHT, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Zierikzee, 16 Mei 1875. De REKENING der Dombargsche Zeebadin richting over 1874 zal gedaan worden Donder dag 20 Mei 1875, des namiddags te half twee uur, in de tuinkamer der Sociëteit St. Joris, te Middelburg. Woensdag 19 Mei is de ondergeteekende ver hinderd in het lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg tegenwoordig te zijn. E. FOKKER.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3