Advertentiën. BUITENLAND. lanMafamMflt, gedpinpn. 2ojari<je EchtvereenigiDg Algemeen Overzicht. Prjjzen van Efleeten. was liet men hem stil te huis. In den morgen van den 19™ echter keerde hij in een staat van vreesselijke opgewondenheid van zijn werk terug; zijn eerste slacht offer was een kat die hij verpletterde; toen vloog hij met een zeis op zijne vrouw aan en velde haar met éen houw ter neder. Vervolgens liep hij het dorp in en doodde op dezelfde wijze nog zes persoonen, waar onder ook de pastoor. Hij was zóo woedend dat hij telkens op de lijken neerviel en sommigen nog de leden brak. Eindelijk werd hij door drie man gevat en ge bonden. Te Liverpool was dezer dagen een hanengevecht op groote schaal georganiseerd. Ongeveer honderd heeren uit Engeland en Ierland en van het vaste land, waar onder sommige die een hooge positie bekleeden, waren vereenigd om van dit interessante schouwspel getuigen te zijn. De wreedaardige strijd had reeds eenige uren geduurd, verscheidene kemphanen hadden den doodsnik gegeven en de strijdplaats was geheel met bloed be sproeid, toen eensklaps de politie verscheen. Dit was het teeken tot een algemeene vlucht door deuren en vensters, waarbij verscheidene heeren belangrijke ver wondingen bekwamen. Het gelukte echter niet aan allen te ontsnappen, want ongeveer 20 hunner werden aangehouden en zullen voor den rechter moeten ver schijnen; dertig levende hanen vielen in handen der politiedie met de dooden als corpora delicti dienst zullen doen; het waren alle prachtige exemplaren die met zilveren of stalen spooren waren toegerust. Te Gross Glochau, in Pruisisch Silezië, logeerde eenige dagen geleden in het hotel Brendel een student, die zich in het vreemdelingen boek inschreef als „geheim pauselijk legaat in werkelijken dienst." Toen dit den volgenden morgen ruchtbaar werd stroomde een nieuws gierige menigte naar het hotel en staarde naar de aan gewezen vensters om den legaat te zien. Volgens de verzekering van verscheidene bladen heeft de student, die daarenboven nog een jood was, in het officieele costuum de ex-communicatie over de geestelijken uit gesproken, die aan de Meiwetten gehoorzamen. Thermosneterstanoj. 23 Apr. 's av. 11 u. 40 gr. 24 's morg. 7 u. 42 gr. 's midd. 1 u. 49 gr. 's av. 6 u. 46 gr. Engeland is het land der tegenstrijdigheid; nevens de grootste vrijzinnigheid vindt men er de belachelijk ste verouderde gebruiken en gewoonten, en tegenover de strengste vormen dikwijls groote leemten in de wet geving. Zoo heeft men b. v. in het parlement de tri bune voor de verslaggevers met de meest mogelijke vrijgevigheid uitstekend ingerichtmaar die verslag gevers worden er eigenlijk slechts geduld, en zoodra een van de leden er slechts op wijst, dat er verslag gevers zijn en verlangt, dat deze zullen worden verwij derd, is de voorzitter volgens het reglement van orde, dat meer in overeenstemming is met de eischen van den tijdverplicht aan dat verlangen gevolg te geven. Meermalen schijnt men in den laatsten tijd behoefte te hebben gevoeld aan een wettelijke regeling van de betrekkingen tusschen het huis en de pers, en dezer dagen is er door het lid Sullivan bij Disraëli op aan gedrongen een daartoe strekkend wetsontwerp voor te stellen. Disraëli heeft echter geweigerd aan dat ver langen te voldoen, waarop de heer Sullivan eergisteren heeft verklaard dat hij iederen avond de verwijdering van de journalisten zal eischen tot zoolang zijn wensch zal worden vervuld. Misschien heeft Disraëli gemeend, dat het initiatief voor een betere regeling van het huis zelve moet uitgaandoch hoe dat zijer zal thans in ieder geval eene poging worden gewaagd om daartoe te gerakenwant de leider der liberalende markies van Hartington, heeft gisteren medegedeelddat hij een voorstel zal indienen om een betere regeling van de thans geheel abnormale betrekkingen tusschen het huis en de pers tot stand te brengenwaarop de heer Sullivan verklaarde bij die gelegenheid te zullen voor stellen, dat de journalisten niet van de tribune verwij derd zullen kunnen worden. De heer Kenealyde advocaat van den gewaanden Tihborne, heeft voorgesteld, dat door het huis eene com missie van enquête naar het proces-Tichbome zal worden ingesteld. Van meer belang waren de discussie en de beslissing over een wetsontwerpdat reeds verscheidene jaren, telkens te vergeefsin het huis is voorgesteld en be kend is onder den naam van burial bill. De zaak die het betreft is dezeHoewel iedereenonverschillig van welke goddienstige belijdenis ook, het recht heeft om zijn dooden te begraven op de gemeentelijke kerk hoven, mogen echter bij de begrafenis geen andere godsdienstige plechtigheden plaats hebben dan die van den Anglicaanschen eeredienst; ook weder een staaltje van Engelsche tegenstrijdigheid. Dit is natuurlijk een steen des aanstoots voor allen die tot andere kerkge nootschappen behooren, en vandaar de herhaalde po gingen met de burial bill om voor ieder de vrijheid te verkrijgen de begrafenis te doen vergezeld gaan van de ceremoniën van het kerkgenootschap waartoe de afgestorvene behoorde. In een schitterende rede, die door het geheele huis met stilte werd aangehoord ver dedigde John Bright, met groote welsprekendheid, het wetsontwerp, dat ook door Gladstone werd gesteund, evenwel te vergeefs, want het werd met 248 tegen 234 stemmen verworpen. Eene meerderheid van 14 stemmen tegen dit voorstel is echter zóo gering, dat men wel hoop kan koesteren het spoedigmisschien reeds in een volgende zittingtot wet te zienverheffen. Maandag a. zal in het hoogerhuis weder het Prnisisch- Belgisch conflict ter sprake komen. Lord Russell kon digde nl. gisteren aan, dat hij Maandag van de regee ring overlegging zal vragen van de correspondentie tusschen Duitschland en België gevoerd, en tevens welke maatregelen de regeering heeft genomen om zich op de hoogte te stellen van de medegedeelde feiten. Hoewel men zich in Engeland in den laatsten tijd zeer druk maakt met de buitenlandsche politiek en zelfs hoog opgeeft van den invloed van Groot-Britannië in de Europeesehe kabinetten is toch in het buitenland zelve in de laatste jaren weinig meer aan de taal van Engeland gehecht en heeft men meermalen betoogddat het door zijne houding bij de laatste groote oorlogen zijn prestige geheel heeft prijs gegeven. Frankrijk vooral was ver bitterd over de Engelsche kramers, die zich aan de politieke gebeurtenissen aan het vaste land niet ge legen liet liggen, en het begint thans weder op hetzelfde aanbeeld te hameren. Het Journal de Paris betoogt nl.dat de toestand van Europa van dien aard isdat de garantie der neutraliteit van België niets meer beteekent en slechts eene fictie is, omdat Frankrijk voor geruimen tijd buiten staat is gesteld zijn invloed te doen gelden en Engeland eigenlijk niet meer bestaat. Het tegenwoordige Engeland, dat den vrijen handel aanbidt, doet niets dan koopen en ver- koopen. Natuurlijk zouden de Franschen niets liever willen danonder den dekmantel van bezorgdheid voor België, Groot Britannië tot een actieve houding be werken en het langzamerhand tot bondgenoot zien te krijgen in den aanstaanden oorlog tegen Duitschland, en indien de vrije handels-theoriën van Michel Cheva lier, den beroemden Franschen staathuishoudkundige, die thans het Noorden van Engeland bezoekt, daartoe konden medewerken, zouden zij die misschien nog meer bewonderen dan de Engelschen. Michel Chevalier wordt in alle Engelsche steden die hij bezoekt met den grootsten luister ontvangen. De bedoelingen der Duitsche regeering, met de uit drukking in de tweede nota aan België waarin gespro ken wordt over pogingen om onder de mogenheden overeenstemming te verkrijgen ten aanzien van de maatregelen in het belang der wederzijdsche veiligheid en de waarborgen van den vrede, is nog volstrekt niet duidelijk. Het denkbeeld lag toch voor de hand, dat hier gezinspeeld werd op een internationale conferentie, doch thans wordt uit Berlijn beweerddat de Duitsche regeering nooit het voornemen heelt gekoesterd om een Europeesehe conferentie te beleggenof eene oproeping tot de garandeerende mogenheden te richten teneinde tot overeenstemming te geraken over de verschillende punten in de nota's tusschen Duitschland en België behandeld. Wat dan? Moet de zienswijze van Duitschland dan klakkeloos door alle mogendheden worden aangenomen, of ziet het, indien deze die niet gereedelijk willen aan nemen van verdere pogingen af? Volgens berichten van verschillende zijden hebben de Carlisten onder Nen de Parades, te Chesta, in Tarragoniëeen belangrijke nederlaag geledenwaarbij zij een groot aantal dooden en 225 gevangenen hebben verloren, onder welke laatsten zich ook hun aarvoer derde Parades behoort, die gevaarlijk gewond werd, benevens een ander aanvoerder, Alemarry, en 8 officie ren. Daarenboven hebben zij op het slagveld veel wapenen en oorlogsbehoeften moeten achterlaten en werden zij door de Alfonsisten onder generaal Mon tenegro geheel op de vlucht gedreven. Er is ook sprake van een gevecht bij Valmaseda door generaal Lorna tegen de Carlisten geleverd. Terkoudheid, Hoest, Griep, Ontsteking der Luchtpijpstakken, Tering. Rationeele en weinig kostbare behandeling door middel der TEER» CAPSULES VAT GUVOT. Verkrijgbaar bij alle Apothekers. Amsterdam, 24 April. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. dito dito Amsterdam. België. Certificaten bij Rothschild Frankrijk. Inschrijvingen dito Rusland. Obligatiën 1798/1816 Certific. Inscr. 5e serie. Oblig. Hope C°. 1855 6e serie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Polen. Van Vlissingen vertrokken het driemastschip Korte- naer, kapt. P. Walters, naar Samarang, en het stoom schip Harraton naar Sunderland. Loten 1866 Oblig.Hope C°.Leening 1860 Certific. dito Inscript.Stieglitz &C°. 2e a 4 L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatseh. Oblig. dito4$ dito dito4 Aand. Kiew-Brest 5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez-Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk.j Oblig.metal.in zilverJan./Juli. 5 dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dit dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Certific. Amsterdam 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg 3 Obligatiën Buitenl 3 dito Binnenlandsche 3 Obligatiën3 Inschrijving Alg. schuld 5 Obligatiën 1869 6 Obl. 1868 7 2$ pet. 62$ 3 T> 74$ 4 p 98 4$ r 132$ p 103 3 f 90$ 3 P 87$ 2$ pet. 3 p 5 P 5 p 101$ 5 p 5 P 88$ 5 p 101 5 P 98$ 5 p 98^ 5 f 321 5 n 315 4$ pet. 93$ 4 p 4 p 4 p 82f 6 p f pet. pet. pet. f n pet. 2541 86| 197 144 132 99$ 232 98$ 80J 146$ 64$ 601 60$ f 991 P 144 pet. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. f pet. Egypte. Amerika. Brazilië. dito 1873 7 Obl. Vereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 dito dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W. 7 Oblig. Madison Ext. 7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union. 7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl. St.Paul&Pac.Spw.lesec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Obl. 1863 4$ dito 1865 5 f pet. 64$ 96 21$ 17* 48 41$ 127 79$ 75$ 95$ 98$ 86 83 46$ 70$ 81$ 37$ 17$ 95$ Prijzen van coupons. Amsterdam 24 April. Metall. f 21.80dito zilver f 22.57$Div. Eng. per f 11.50Eng. Portugal per£ 11.55: Amerikaansche dollars (in goud) 2.35$. Amsterdam, 23 April. Metall. 21.80; dito zilver 22.57$; Div. Eng. per f 11.50; Eng. Russen per f 11.50; Eng. Portugal per f 11.50; Frans f 46.— Belg. ƒ46.05; Pruis 56.30; Hamb. Russen 31$; Russen in Z. R. 31/Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars 2.35$; papier 2.03$. van J. P. EIJBAARD en M. C. DHONT. Waterlandkerkje, 25 April 1875. Ondertrouwd J. MOSSELMAN en C. VAN DER MEULE, Wed*'. N. G. Ernst Vetten. Domburg, 23 April 1875. Volstrekt eenige kennisgeving voor familie en bekenden. Ondertrouwd P. VERMEULEN en M. H. KEGGE. Vlissingen, 23 April 1875. Eenige en algemeene kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3