BUITENLAND. Algemeen Overzicht. C. Flindt, aan boord van Zr. M". schroefstoomschip le klasse Curasao, als blijk van 's konings goedkeu ring en tevredenheid wegens zijne hulp tot redding van een ter reede van Falmouth in den avond van 17 October 1874 over boord gevallen marinier. telegraphie. Uit 's rijks dienst ontslagen de tele grafist 2' klasse A. Jansen, te Renen van 1 April a. belastingen. Opgeheven het ontvangkantoor der di recte belastingen en accijnsen te Bergambachtzooals het thans bestaat; de gemeenten Bergambacht en Am- merstol toegevoegd aan het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen en van den waarborg der gou den en zilveren werken te Schoonhoven c. a.en de gemeenten Stolwijk en Berkenwoude toegevoegd aan het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Gouda (buitengemeenten)onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularisden heer D. W. C. Veldhorst. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan A. Balen van Andel, uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Voorburg, behoudens aanspraak op pensioen. consulaten. Erkend en toegelaten als consul-generaal van Zwitserland te Batavia Ed. Erb. marine. Eervol afgevoerd uit het vaste korps zee officieren de kapitein-luitenant ter zee P. J. Buyskes en hem met 1 April a. opgedragen de betrekking van chef der hydrographie bij het departement van marine. leger. Eervol ontslag uit Zr. M>. militairen dienst verleendmet toekenning van pensioenaan den kapi tein der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië J. H. M. van Bronckhorst, met ingang van 1 April 1875. Blijkens een heden bij de regeering ontvan gen telegram uit Atchin is de Oostelijke rand van Lemboeng met geringen tegenstand door onze troepen bezetwaarbij de luitenant Dauzon gewond werd. Ons gezag werd door den nieuwen radja van Pasengan erkend. Op Klein- Edie was de Nederlandsche vlag geheschen. De gezondheidstoestand was belangrijk ver beterd en de cholera veel verminderd. Koloniën. In het tot de Staatcourant van heden behoorende bijvoegsel is opgenomen een staat van nalaten schappen afkomstig van onderofficieren en verdere J hebbende tot de landmacht in welke onder het beheer der wees- Je zijn gestelden die bij het depar- .niën in Nederland door de rechtheb benden behooren te worden ingevorderdonder overleg ging van de noodige bewijzen van erfrecht. Onder andere komen daarop voor: Hendrik Blanker, geboren te Kattendijke en laatst wonende te Goes, den 22" Augustus 1873 te Arendsburg (Deli) als soldaat overledennalatende 1387Marinus Cornelis Brouwer, geboren te Ouwerkerk en laatst wonende te Breda, den 21™ November 1873 te Weltevreden als soldaat overleden, nalatende f 2,82Jacobus Herrweijers, gebo ren te Goes en laatst wonende te St. Jansteenden 21™ Januari 1873 te Arendsburg als kanonnier lf klasse overleden, nalatende 9,50Leonardus Gommarius Liekens, geboren te Ylissingen en laatst wonende te Ommerschans, den 25en Juli 1873 als soldaat te Anjer overledennalatende ƒ35,17Abraham van Roogeboren en laatst wonende te Oostburg, den 28™ October 1873 als cavalerist te Weltevreden overledennalatende 9,94; Willem de Yries, geboren te Groede en laatst wonende te Aarden burg, den 20™ Augustus 1873 te Poloma (Deli) als korporaal overleden, nalatende ƒ3,51. Gemengde berichten. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben aan den gemeenteraad der hoofdstad voorgesteld in navolging van hetgeen te Rotterdam en te 'sHage reeds geschiedt, eene belasting op de honden te heffen en wel van 5 per kop. De opbrengst wordt voor de stad geraamd op ƒ12,000 'sjaars. De kermis te 's Gravenhage zal dit jaar den 10™ Mei beginnen en den 18™ eindigen. De heer d' Koppeschaar, leeraar aan de hoogere burgerschool te 's Gravenhage, heeft van een door hem volbracht scheikundig onderzoek van het duin water aldaar aan burgemeester en wethouders een uit voerig verslag ingedienddat zeer gunstig moet luiden. De heer Koppeschaar is voornemens in den zomer, na eenigzins aanhoudende [droogte en warmte, het onder zoek te herhalen. De heeren de Sonnaville en de Wijs hebben tot den gemeenteraad van 's Gravenhage het verzoek gericht, een vrij uitgestrekt terrein aan de landzijde van het Badhuis te Scheveningen tot hun beschikking te mogen krijgen, teneinde daarop eene galerij van winkels te bouwen, benevens apartementen voor badgasten, Burgemeester en wethouders hebben voorgesteld het verzoek in te willigen op voorwaarde dat het geheel in Mei 1875 voltooid zal zijn. De politie te 's Gravenhage heeft in de laatste dagen niet minder dan een paar honderd geleiders van trekhonden bekeurd, omdat de last waarmede de die ren bezwaard waren, te groot was. Ten huize van den minister van oorlog, te 's Graven hage brak gisteren een schoorsteenbrand uit. De brandspuit van het regiment grenadiers en jagers, ten spoedigste aangerukt om het vuur, bij het hoofd van ons krijgswezen uitgebarstente blusschen, bleek echter niet eens noodigdaar het aan de huisgenooten reeds gelukt was den brand uit te dooven. De lossing en" het vervoeren van het op de Atchi- neezen veroverde kanon dat voor het invalieden-gesticht Bronbeek bestemd was, hebben gisteren te Arnhem, waar het met eene stoomboot uit 'sHage aangebracht was, m6t bijzondere plechtigheid plaats gehad. Het kolossale stuk van 6300 kilo gewicht en 5 meters lengte vereischteschrijft de Arnhemsche courantbij zondere zorg om het -Yoor vervoer in gereedheid te brengen. Dit gesehiedue door manschappen van het regiment veld-artillerieen liep, behalve dat het na tuurlijk lang duurde, uitmuntend af. Toen alles voor het vertrek gereed was, kwam een deputatie uit het korps invalieden, met kapitein Hamers aan het hoofd, die het fraaie stuk geschut met guirlandes en kransen van groen en bloemen versierdeterwijl een viertal historische vlaggentwee Nederlandsehe en twee Atchineeschenaast het kanon werden gedragen. Voorafgegaan door het muziek der infanterie, een tal rijk detachement troepen, hot muziek der artillerie, tal van officieren en manschappen, werd nu het acht span in beweging gezet, en ging het naar de plaats van bestemming, waar het op plechtige wijze in ont vangst werd genomen door den generaal-kommandant aan het hoofd van het korps invalieden. Twaalf kanonschoten werden gelost, het stuk voor de woning van den kommandant opgesteld en de troe pen op het plein. Generaal Smits hield een toespraak tot de manschappen, die mede een driewerf „leve de koning!" werd beantwoord. De kolonel-kommandant van de veld-artillerie sprak mede een woord van hulde, dat met een „leve het Indische leger 1" werd ontvangen. Daarna stegen de troepen af, de infanteristen zetten hun geweeren aan rotteniedereen werd onthaaldon der het spelen der muziekop bier en sigaren. De officieren werden door den generaal-kommandant ten zijnen huize ontvangen. Voor een gevonden portemonnaiewelke aan het bureau der Arnh. cour. was gedeponeerdhebben zich behalve de eigenaar, niet minder dan zes personen aangemeld. Genoemd blad leidt daaruit af dat er veel menschen zijn die weinig zorg voor hun geld dragen Volgens Duitsche bladen spreekt men in de Ber- lijnsche hofkringen van eene verloving tusschen prins Alexander der Nederlanden en de oudste dochter van prins Frederik Karei, prinses Marie. Het terrein voor een zijtak van den Oosterspoor weg naar het paleis van M. den koning op het Loo is in de vorige week reeds gedeeltelijk afgebakend. Te Zwolle werd gisteren het treurige bericht ontvangen, dat de heer C. B., onder Diepenveen wo nende, in de nabijheid van die gemeente, door den sneltrein welke om 9.47 van Zwolle vertrok, overreden is. Tot gisteren waren te Zwolle 250 gevallen van mazelen aangegeven. In Januari bedroeg het getal 20 in Februari 60 en in Maart 170. Te Knijpe (Friesland) zijn twee pasgeboren lam meren op het veld door de raven verscheurd. Verkooplngen en aanbestedingen. Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden waarop door het departement van marine op den 6™ April a. zal worden aanbesteed de levering van houtwaren, ijzerwerk, koper, tin, blik, loodzink spijkersgereedschappenafval van ka toenen garens (poetskatoen)pek dubbel of huidpapier, verfwaren en kolen ten behoeve van 's rijks werven. TlieriBonicterstasi!. 23 Mrt. 'sav. llu.32 gr. 24 's morg. 7 u. 38 gr. 's midd. 1 u45 gr. 's av. 6 n. 42 gr. Gemeentebestuur van Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg in aanmerking nemendedat in het belang der gemeente het voornemen bestaat, om een aan de ieene armen toebehoorend gebouwtje en erf op h s bolwerk, wijk O n° 95, kadastraal bekend sec 210, ter inhoudsgrootte van 36 cëntiarenoi hand te verkoopen hebben dit voornemen b '.tie ter algemeene kennis gebracht, teneinde een ie neenen mocht daardoor in zijne rechten verkort in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren den 4™ April a.bij het gemeentebes te maken. Gemeenteraad van Goes. Zitting van Dinsdag 23 Maart. Voorzitter, bij ongesteldheid van den burgemeester Blaaubeen en den oudsten wethouder Kakebeeke, de heer Fransen van de Putte. Nog zijn afwezig de heeren de Witt Hamer, Quist en van Renterghem. Na goedkeuring der notulen en het doen van eenige mededeelingenwaaronder de uitslag der aanbesteding van de voorbereidende werken en leveranciën ten be hoeve der bestrating van den Ganzenpoortsingelwor den de ingekomen stukken voorgelezenen daarvan voor kennisgeving aangenomende goedkeuring van het raadsbesluit tot dekking van het te kort op de administratie der leenbank over 1874; de berichten der herbenoeming van den president en den secretaris dei- schoolcommissie en der installatie van jonkheer Pompe van Meerdervoortals lid der commissie van kaser- neering, alsmede het proces verbaal der kasopneming op 10 Maart jl. Voorts wordt met dankbetuiging goedgevonden bij het verslag van den toestand der gemeente op te nemen de ingekomen jaarverslagen van de commissie voor middelbaar onderwijs, van de plaatselijke schoolcom missie en van de geneesheeren der gemeente. Ter visie wordt gelegd om in een volgende vergade ring te worden behandeld de rekening van het fonds van kaserneeringen gerenvooieerd wordenvoor de financieele commissie de rekening en begrooting der gezondheidscommissieaan burgemeester en wethouders een verzoek der vereeniging voor Christelijk onderwijs om verwisseling van erfpacht der gronden van de bijzondere school in eigendom. Aan mevrouw de Fouw-Mulder, wordt op verzoek, wegens vertrek naar elderseervol ontslag met dank betuiging verleend als regentes van het weeshuis. Nog is ingekomen een voorstel van burgemeester en wethouders om aan de nieuwe straten namen te geven en eenige verouderde of niet meer passende namen van wijken te veranderen, te weten: de voormalige Koe poortsingel de van der Spieghelstraatde Ganzenpoort singel de Jacob Valckestraat; de kade bij de Hoogere burgerschool de Joachimikadede kade tusschen twee poortende Antonideskadevan af de Kleine kade tot aan de 's Heer Hendrikskinderenstraat, de Smallegangs- buurt, tot aan de molen de Korenbloem, de Wes terwij ksbuurt; de Zevenkoten, de Eversdijkstraat; tus schen de Nieuw- en 's Heer Hendrikskinderenstraatde van den Boschstraat, en van af de sociëteit van Onge- nuehten vrij tot aan den Stationsweg de Boudewijn de Wittestraat. Dit morstel zal met de memorie van toelichting bij de leden worden rondgezonden. Vervolgens wordt, op voorstel van burgemeester en wethouders afwijzend beschikt op het adres van J. J. van den Broeke, om hem in eigendom, erfpacht of ge bruik af te staan een gedeelte der weide vóór het Roosjeshof. Op het bèzwaarschrift van jonkheer L. <5. van der Feltz ondersteund door den rijksontvanger wordt be slist, dat die heer nog op al de kiezerslijsten zal wor den geplaatst. Overeenkomstig het denkbeeld van den Inspecteur van het middelbaar onderwijs, wordt aan art. 9 dei- betrekkelijke verordening toegevoegd, dat geen ontslag aan leeraren meer wordt verleend dan minstens twee maanden na het tijdstip, waarop de aanvraag zal zijn ontvangen, tenzij de vacature vroeger mocht worden vervuld. De heer J. Adam wordt toegestaan, om zoolang hij daartoe vergunning erlangt van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in de provincie, de ge meenteapotheek, tegelijk "met de zijne waar te nemen op eene jaarwedde van 600. Op voorstel van den heer Del Baere wordt de behande ling van de ontwerp-verordening op het bouwen uitge steld en een voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van sommige artikelen in het ontwerp geren- voieerd aan de commissie voor het ontwerpen der politieverordeningen. De vergadering is daarna gesloten. Men zou bijna zeggendat de buitenlandsche politiek der Engelsche regeering in de laatste jaren, een politiek van onthouding en laissezfaire zekere reactie bij de natie heeft opgewekt. Deze schijnt minder tevreden te zijn met den geringen invloed die Engeland in den raad der mogendheden sedert geruimen tijd heeft uit geoefend, althans de herhaalde interpellatiën over bui tenlandsche politieke aangelegenheden in het parlement geven tot zoodanig vermoeden aanleiding. Gisteren had de regeering weder drie dergelijke interpellatiën te beantwoorden. De eerste betrof een geruchtdat de regeering voor nemens zou zijn om den gezant van Groot Britannië, bij het hof van Spanje, den heer Lazard, terug te roepenhetwelk door den onder-secretaris van staat, den heer Bourke bepaald werd ontkend, daar de ge noemde gezant zijne functiën zeer tot tevredenheid van zijne regeering vervuld. Eveneens verklaarde de heer Bourke voor eene onwaarheiddat de regeering voor nemens zou zijn om den kolonel Conolly naar de Spaan- sche kust te zenden om de operatiën der Carlisten na te gaan. Een andere interpellatie betrof alweder de quaestie der handelstractaten met de Donau-vorstendommen. De heer Ashley had gevraagd of er plan bestond tot het houden van een internationale conferentie op dit punt, hetwelk door den heer Bourke werd ontkend.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 2