AANKONDIGING. Advertentiën. Prijzen van IJl er (en. Heden omstreeks 12 uren ia te Vlissingen aangeko-1 Voorspoedig bevallen van eene Dochter 0. C. A. men het stoomschip Tromp, gezagvoerder J. P. Harms, VAN'DE ROEMEEGütteling. van de te Vlissingen gevestigde reederij van de heeren Engelsen c°.geladen met stukgoederen, komende van Java. Met de lossing, waartoe de noodige lichters reeds aanwezig waren, wordt onverwijld een aanvang ge maakt. mnMsfaricfóa. (Graanmarkten enz. Rotterdam 8 Februari. Tarwe met middelmatigen aan voer 10 a 20 cent lagerrogge met ruimen aanvoer 40 cent lager; wintergerst 20 a 30 cent lager, zomer dito 20 cent lagerpaardenboonen 20 cent lagerbruine boonen 20 cent hooger; haver met ruimen aanvoer 10 cent lageroverigens onveranderd. Amsterdam, 8 Februari. Raapolie op zes weken f 33^. Lijnolie 29|. - Amsterdam, 8 Februari. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. dito dito Amsterdam België. Certificaten bij Rothschild Frankrijk. Inschrijvingen dito Rusland. Obligatiën 1798/1816 Certific. Inscr. 5e serie Oblig. Hope C°. 1855 6e serie, dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1864. Loten 1866 Oblig.Hope C°.Leeningl860. Certific. dito Inscript.Stieglitz C°.2e a 4 L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand. Warschau Bromberg dito dito Weenen Oostenrijk. Oblig. metal.in zilverJan./Juli. dito dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten O'olig. Theiss spoorweg Italië. Certific. Amsterdam Oblig. Z.-Ital. spoorweg Spanje. Obligatiën Buitenl dito Binnenlandsche Portugal. Obligatiën Turkije. Inschrijving Alg. schuld Obligatiën 1869 Egypte. dito 1868 dito 1873 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 dito dito dito 1882 dito dito dito 1885 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. dito Central Pacific Certific. Chic. N. W. Oblig. Madison Ext. dito Winona-St. Peter dito N. W. Union dito Union Pac. Hoofdl. Obl. St.Paul& Pac. Spw.lesee. dito dito dito 2e sec. Brazilië. Oblig. 1863 dito 1865 2£ pet. 3 4 3 f 3 pet. 3 5 n 5 5 5 5 5 5 6 f n 4j pet. 4 4 4 6 5 f 41 pet. 4" f 5 3 5 f> 5 5 4 4 5 5 5 5 5 3 5 62i 74 96H 134* 108 914 86J 102 Sint Kruis, 5 Februari 1875. pet. f pet. f pet. 6 5 5 3 3 3 3 5 6 7 7 5 101 96 f 96A 311 313 94 78i 82± 531 253 87 144 1311 991 241 99 J 811 631 150 66-A 651 n 61A 621 f 1004 588 147 pet. 721 951 23 H 19 471 401 1331 791 751 961 99H 841 501 74 731 781 f pet. f pet. 961 Prijzen van coupons. Amsterdam, 8 Februari. Metall. f 21.871 1 dito zilver 23.15; Div. Eng. per f 11.55; Eng. Portugal per f 11.6715 Amerikaansche dollars (in goud) 2.36 j. Amstesdam, 6 Februari. Metall. 21.871; dito zil ver 23.171; Div. Eng. per f 11.55Eng. Russen per f 11.55Eng. Portugal per f 11.671Frans ƒ46.30Belg. f 46.40Pruis f 56.90; Hamb. Russen f 311 Russen in Z. R. f 32^; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars 2.361papier 2.08. Heden overleed tot onze groote droefheid ons geliefd jongste dochtertje, in den ouderdom van acht maanden zeventien dagen. Middelburg, J. L. SMITS. 7 Februari 1875. J. REIJNENBERG. Algemeene kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van 60 jaren mijn geliefde Echtgenoot PIETER KESTELOO, in leven li van den gemeenteraad alhier. Domburg, Uit aller naam, 7 Februari 1875. P. KESTELOO—v. d. Meiiie. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze groote droefheid ons eenigst geliefd kind JACOBUS PETRUS, in den ouderdom van ruim 16 maanden. Vlissingen, I. M. STERZENBACH. den 8™ Februari 1875. C. STERZENBACH. Lantrok. Wissenkerke, den 8en Februari 1875. Heden overleed onze geliefde vader JAN BREAS Bz., Oud-werkbaas van den Vlietepolder, in den ouderdom van bijna 84 jaren. P. BREAS. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde behuwdmoeder, moeder en schoonzusterbetuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Middelburg, P. I. DE VASSY. 6 Februari 1875. M. E. C. DE VASSY, Verschoor. Mevrouw de Wed. B0RS1USvan Manen betuigt, mede namens hare dochters en haren behuwdzoon, har telijk dank voor de vele bewijzen van deelneming, die zij bij het overlijden van mevrouw BORSIUSNoske mochten ondervinden. Middelburg, 8 Februari 1875. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, on dervonden bij het op 19 December 11. overlijden zijner diepbetreurde echtgenoote, betuigt de ondergeteekende bij deze zijnen welgemeenden dank. Middelburg, 8 Februari 1875. Mr. M. VERBRUGGE. De COMMISSIE Loon voor Werk alhier, be tuigt bij dezen haren oprechten dank voor den ont vangst der som van f 239.54, als in het zuiver pro venue der Loterij van Vronwelijke handwerken alhier, haar door de Directie dier Loterij ten behoeve harer Inrichting toegekend en bij haren penningmees ter bezorgd. De Commissie voornoemd: HÜBERTUS REKKER, Voorzitter. J. FAK BROUWER Mz. Secretaris. De rangschikking in het faillissement van HENDRIKUS TAMS0N, kamerbehanger, beddenbe- reider en winkelier te Middelburg, is met de bewijzen door den ondergeteekende curator op bevel van den heer Rechter-Commissaris ter griffie der Arrondissements- Rechtbank nedergelegd, om aldaar gedurende veer tien dagen na heden te verblijven ter inzage van een ieder. Middelburg, 6 Februari 1875. P. DE MARET TAK, Curator. Jtatadrapij lot JJutot 'tgtfpmew. VERGADERING MET DAMES van het Departement Middelburg, op Woensdag den aOen Februari 18?5, des avonds te 9Ya uur. Spreker de heer T. H. DE BEER van Goes. De Secretaris, B. A. VERHEIJ. willen toepassen, in dier voege, dat in ieder departe ment drie senatoren uit zekere aangewezen categoriën van ingezetenen zouden worden verkozen. De rechter zijde daarentegen blijft vasthouden aan haar stelsel dat althans een gedeelte van de leden van den senaat van rechtswege zitting zou nemen of door den president der republiek zou worden benoemd. Omtrent de vorming van een nieuw ministerie wordt in eene nota van Havas medegedeeld, dat Mac-Mahon, alvorens daartoe over te gaan de definitieve beslissing over de constitutioneele wetsontwerpen wil afwachten, waarschijnlijk met het oog op de mogelijkheid, dat in den loop der discussiën een andere meerderheid wordt gevormd en dan weder in overeenstemming daarmede een nieuw kabinet zou moeten worden samengesteld. Niettegenstaande de onaangename positie waarin het verkeert, zal dus het interimaire ministerie voorloopig nog zijn portefeuilles behouden. Die positie is in de laatste dagen vooral niet beter geworden door de verklaringen welke door den procu reur-generaalImgarde de Leffemberg, in de commissie van enquête naar de verkiezing te Niévre moeten zijn afgelegd. Hoewel die commissie hare zittingen geheim houdt werd toch reeds terstond na het verhoor van den procureur-generaal per telegraaf de hoofdinhoud van diens mededeelingen bekend gemaaktwelke ver volgens in de brieven van correspondenten werden be vestigd. Blijkbaar was dat de procureur-generaal niet in tweestrijd wilde komen met den minister van justi tie, doch hij gaf als zijne meening te kennen, dat de overgave der stukken betreffende het onderzoek naar het comité voor het beroep op het volk niet direct bij de wet verboden werd; de weigering van den minister was eene quaestie van particuliere zienswijze. Na de uitspraak tot ontslag van rechtsvervolging hadden de stukken aan de belanghebbende personen kunnen wor- nen teruggegevenmaar daar de minister die wilde bewaren tot dat de enquête zou zijn afgeloopen, waren zij in handen der justitie gebleven. Wel heeft de pro cureur-generaal bekend gemaakt, dat het verslag dei- bladen omtrent de door hem met genoemde commissie gehouden bijeenkomst niet juist is, doch welke de onjuistheden zijnschijnt hij niet te hebben vermeld. Na den procureur-generaal werd de heer de Bour- going zelf gehoorden deze overhandigde aan de com missie een dossier van 52 rechterlijke stukken, die hem door den minister van justitie waren verstrekt bij het proces dat hij wegens laster tegen het dagblad Répu- blique heeft gevoerd. Het ligt voor de hand, dat de handelwijze van den minister om aan de commissie stukken te weigeren die hij opzettelijk bewaart, terwijl hij 52 documenten aan den heer de Bourgoing heeft gegeven, een onaangenamen indruk heeft gemaakt, daar zijne houding tegenover het comité voor het beroep op het volk zoo dubbelzinnig mogelijk is. Bij de behandeling van de troonrede der koningin van Engeland heeft de nieuwe leider der liberalende markies van Hartington, als zoodanig zijn maidenspeech gehouden. Na in de eerste plaats de welwillendheid der kamer te hebben ingeroepen bij zijne optreding op de plaats eenmaal door lord Palmerston en het laatst door Gladstone ingenomen, met wien hij zich niet durfde vergelijken, bestreed hij in de tweede plaats de politiek der regeering ten aanzien van Spanje gevolgd; hij meende dat men met de erkenning van Serrano te vlug was geweest, daar geen gouvernement moest worden erkend zoolang zijn bestaan niet was gewaarborgd, of er althans zekerheid bestond dat dit zou geschieden mocht de regeering van de kamer een advies wenschen omtrent de erkenning van Alfonsus XII, dan hoopte hij dat de stukken betreffende diens troonsbeklimming zouden worden overgelegd. Met lof besprak hij de maatregelen door lord Northbrook tegen den hongersnood in Indië genomen en behandelde vervolgens de paragraaf der troon rede omtrent de financiën. Aangezien daarin werd gezegddat de financieele toestand gunstig was meende hij daaruit te mogen opmakendat de regeering voor het volgende jaar geen nieuwe belastingen noodig acht wat hij echter niet kon overeenbrengenmet de ongun stige geruchten omtrent den staat van het leger en van de marinedie de vrees hadden opgewektdat de regeeringen aanzienlijke sommen daarvoor zou moeten aanvragen. Ten slotte vroeg hij nog verschillende in lichtingen, omtrent plannen der regeering ten aanzien van nieuwe wetsvoorstellen en andere maatregelen of vestigde daarop haar aandacht. Deze redeuitmuntende door bezadigdheid en keu righeid van taalmaakte een allergunstigsten indruk en in zijn antwoord bracht Disraëli den markies van Hartington hulde voor de wijze waarop hij verschil lende onderwerpen had besproken. De prémier verde digde vervolgens de verschillende paragrafen van de troonrede, waarop het besluit om een adres van ant woord tot II. M. te richten werd aangenomen en eene commi sie van redactie werd benoemd. In Louisiana is door een compromis tusschen republi keinen en democraten de orde hersteld. De meerder heid der democraten met 10 stemmen is erkend onder voorwaarde, dat zij zullen afzien van een enquête over de daden van den republiekeinschen gouverneur Kellog, die in het bestuur is gehandhaafdterwijl de democra tische gouverneur Mac Enery, die zich niet met het compromis wilde vereenigen, is uitgenoodigd om zich terug te trekken. HüjiïiirpiT. Te Vlissingen is van Rotterdam aangekomen het stoomschip W. A. Schol tenbestemd naar Amerika, teneinde steenkolen over te nemen van het sedert Zaterdag nacht aldaar liggende Engelsche stoomschip Lambton. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. P. WIL- LEKENS, geliefde echtgenoote van Bieting, (Bezoekie, Java), J. B. DE KONING. 22 December 1874. Voor liefhebbers van Postduiven bestaat gelegen heid zich eenige, direct van de Sociëteit afkomstig, en waaronder er zijn, die de eerste prijzen hebben behaald, te verschaffen. Deze duiven onderscheiden zich van gewone duiven door meerdere gehechtheid aan hun hok en door geschiktheid voor lange reizen. Prijs f 5.'t koppel. Brieven franco Boekhandelaar MESTDAGH, te Vlissingen.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3