BUITENLAND. Algemeen Overzicht. UéclHttUH. BanMaterfchten. een voetpad en als zoodanig in voldoend bruikbaren staat; b burgemeester en wethouders te machtigen, een olmenboom te rooien en de vier anderen te verplanten, als dit noodig en noodzakelijk voorkomt; c afwijzend te beschikken op het verzoek om het plantsoen jaar lijks te kappen of geheel op te ruimen. Tot lid der commissie voor het fonds van kazerneering in plaats aan den heer C. L. de Meulmeesterwordt benoemd jhr. m'. J. J. Pompe van Meerdervoort. Aan C. Hootsman wordtop voorstel van burge meester en wethoudersovereenkomstig het advies der financieele commissiein eigendom afgestaan eene op pervlakte gemeentegrond van 7 centiaren aan den wal nabij de Ganzenbarrière voor eene koopsom van f 25. De ontwerp-verordening op het bouwen enz. van bijzondere eigendommen wordt in behandeling genomen. Tegen de algemeene strekking verzetten zich de lieeren Pompe van Meerdervoort en de Marees van Swin- derenomdat zij te veel de individueele vrijheid der ingezetenen zal beperken. De artikelen 1 tot en met 8 worden aangenomen, waarna de verdere behan deling, om het gevorderde uur, wordt uitgesteld en deze vergadering gesloten. Onder een ontzaglijk tumult werd gisteren de zitting der nationale vergadering van Frankrijk geopend. Alle mogelijke middelen waren aangewend om de afwezige leden te bewegen op te komen zoodat de zaal vol was, terwijl zoowel onder afgevaardigdigden als onder het publiek een groote spanning heerschte. Zelfs had den drie zieke vertegenwoordigers zich naar de zaal laten transporteeren om hunne stem uit te brengen over het amendement van den heer Laboulaye tot definitieve organisatie der republiek. De stemming had plaats op de tribune en werd 5 minuten voor vieren geslotenterwijl de secretarissen afwezig waren om het resultaat op te maken werd de zitting geschorst en toen zij heropend was deelde de president den uitslag mede. Het amendement was met 359 tegen 335 stemmen verworpen. De anti republikeinsche fractiën hadden dus met eene meerderheid van 24 stemmen de over winning behaaldniettegenstaande de groepen van de linkerzijde, op enkele uitzonderingen na, als éen man hadden gestemd. Zelfs de uiterste linkerzijde stemde vóór het amendement. Louis Blancdie eergisteren het amendement had bestreden, omdat hij en zijne vrien den zich niet met de instelling van een tweede kamer konden vereenigenschijnt meer te hebben gezegd dan hij kon verantwoorden. Hij werd althans gisteren door de organen van zijn eigen partij en in de eerste plaats door de République framjaise heftig aangevallen over zijne houding om verdeeldheid te verwekken onder de republikeinenterwijl men verzekerde dat hij slechts uit naam van drie of vier zijner vrienden kon spre ken. Zij schijnen hun misslag echter spoedig te heb ben erkendwant met Louis Blanc aan het hoofd heb ben zij gisteren allen vóór het amendement gestemd. Nadat de kalmte was hersteld ging de vergadering over tot de stemming over artikel I van het wetsont werp-Ventavon dat met groote meerderheid van stem men werd aangenomen. Zooals men weet bepaalde dit, dat de wetgevende macht zou worden uitgeoefend door eene kamer van afgevaardigden en een senaat bestaande uit „gekozen ot benoemde" leden, overeenkomstig de bepalingen eener daaromtrent vast te stellen speciale wet. Alvorens dit artikel in stemming te brengen heeft de constitutionecle commissie echter nog een middel toegepast om de aanneming te bevorderen. Door het weglaten van den titel van „president der re publiek" had zij reeds de legitimisten tevreden gesteld, thans heeft zij nog de woorden „gekozen ot benoemde" uit het artikel gelichtzoodat geheel in het midden is gelaten op welke wijze de senaat zal worden georgani seerd. De vergadering heeft zich dus met het bloote beginsel vereenigd, dat de wetgevende macht zal wor den uitgeoefend door twee kamerszonder iets omtrent haar wijze van samenstelling te prejudicieeren, waarin dan door een afzonderlijke wet zal worden voorzien. Hoewel de directe vestiging der republiek is verwor pen, heeft de heerWallon nog eene poging aangewend, om haar zijdelings in het leven te roepen, door een amendement voor te stellen op artikel 2 van het wetsontwerp-Ventavon, waarbij maarschalk Mac-Mahon herkiesbaar zou worden verklaard als president der re publiek. De verschillende groepen der linkerzijde heb ben gisteren besloten om vóór dit amendement te stem men, dat op verzoek van den heer Ventavon naar de constitutioneele commissie is verzonden, waarna de zit ting is verdaagd tot heden. De verwerping van het ontwerp-Ventavon bij eind stemming blijft evenwel vrij zeker, vooral indien het am endement-Wallon mocht worden verworpenwant de uiterste linkerzijde en de linkerzijde hadden reeds beslotèn om na verwerping van het amendement-La- boulaye alle artikelen af te stemmen, terwijl het linker centrum de artikelen tot het 4e zou aannemen. Bij dit artikel zal de heer Dufaure een amendement voor stellen betreffende de herziening van de constitutioneele wetsontwerpen, en van het lot dat dit zal ondergaan zal eveneens veel afhangen voor de eindbeslissing. Mocht het ook worden verworpendan zullen de geza- menlijke groepen der linkerzijde tegen het wetsontwerp zijn en versterkt met ongeveer 40 stemmen van de Bonarparti3tende meerderheid hebben, waarop de ont binding zal moeten worden uitgesproken. Het recliter- centrum heeft besloten de discussiën haar loop te laten en waar het mogelijk is tot conciliante maatregelen mede te werken. De geheele toestand gelijkt veel op een chaos waarvan men niet kan voorspellen wat er uit zal voortkomen. Het wordt hoog tijddat de leden van den Duitschen rijksdag naar huis gaanwant zij loopen gevaar in de zittingzaal een stuk kalk op hun hoofd te krijgen. In een van de laatstgehouden zittingen althans liet een gedeelte van het plafond los en stortte, zonder onge lukken te veroorzaken, naar beneden, wat echter zoo veel censatie verwekte, dat de zitting moest worden geschorst. Er is sprake van dat de zittingen door den keizer in persoon zouden worden gesloten, die het p arlement zijn dank zou betuigen voor de belangrijke maatregelen welke het heeft tot stand gebracht, en men moet erkennen, dat hij daartoe alle reden heeft. Een groot bewijs van gematigdheid en vredelievende gezindheid in haar buitenlandsche politiek is door de Duitsche regeering geleverd in een diplomatieke quaestie met de regeering van Servië. Daar dit vorsten dom niet zelfstandig is, hebben de buitenlandsche regeeringen te Belgrado geen eigenlijke diplomatieke vertegenwoordigers maar slechts consuls. Nu hebben sedert eenigen tijd de regeeringen van Frankrijk en Italië aan hun consul generaals den titel van diploma tiek agent toegekend. Hoewel feitelijk deze titel in de diplomatie geen bepaalde waarde heeftwerd toch aan die heeren den voorang toegekend, en noch de Duit sche regeering, noch haar consul te Belgrado zouden zich daarvan iets hebben aangetrokken ware het niet gebleken dat de toekenning van den titel van diploma tiek agent met een bepaalde bedoeling ware geschied, nl. om aan het vorstendom Servië meer of min het karakter van een zelfstandigen staat te verleenen en wellicht tot een af hankelijkhcids-verklaring te geraken. Tegenover Turkije heeft de"" Duitsche regeering tot zoodanige handelwijze niet willen medewerken en heeft daarom tijdelijk haar consulaat te Belgrado opgeheven en aan haar gezant te Constantinopel de behartiging der belangen van de Duitsche onderdanen in Servië opgedragen. Hoe gemakkelijk had Duitschland in deze zaak aanleiding kunnen vinden om óf de regeeringen van Frankrijk en Italië over hare handelwijze teinter- pelleerenóf zich met deze te vereenigen waardoor een bron voor verwikkelingen met de Porte zou zijn g eopend. Ongetwijfeld kan men zich geen eenvoudiger, maar ook meer kalmer middel denken om alle moeilijk heden te voorkomen door het consulaat te Belgrado op te heffen. Omtrent de binnenlandsehe politiek van von Bismarck wordt door een correspondent van lTndépendance beige, uit Miinchen, gewezen op de meer en meer constitutio neele richting die daarin doorstraalt. Na het conflict in 1864brak de rijkskanselier met het Junkerihttm en sedert werden de ministers niet meer uit de hooge aristocratie, maar daarentegen uit de meest uitstekende leden der bureaucratie benoemd. In" den laat3ten tijd, en vooral bij de behandeling van het wetsontwerp op het bankwezen moet de rijkskanselier hebben ingezien, dat tussclien het ministerie en de meerderheid van het parlement geen voldoende aanraking en overeenstem ming bestaat, waardoor het eerstgenoemde geen pres tige genoeg heeft. Daaraan is dan ook grootendeels te danken, dat het voorstel van de financieele commis sie bijna in zijn geheel werd aangenomen, terwijl de wijzigingen van den bondsraad werden verworpen. De minister van financiënde heer Camphausen, oefende geen invloed genoeg uit en dit zal wellicht aanleiding geven dat hij weldra zal aftreden. In dat geval zou. von Bismarck voornemens zijn om geen bureaucraat- meer te nemen, maar een lid van de meerderheid van het parlement, en men twijfelt er niet aan of dit zou belangrijk medewerken om het parlementaire en poli tieke leven in Duitschland zeer te verhoogener zou meer toenadering en overeenstemming tot stand kunnen komen tussclien de regeering en het parlement, terwijl men daardoor den eenigen waren weg zou inslaan om steeds verzekerd te kunnen zijn van voldoenden steun in de vertegenwoordiging. Een ander bewijs van waardeering en juiste opvat ting van het parlementaire stelsel is dat door tusschen- komst van von Bismarck eene wijziging is gebracht in de hofetikette, zoodat voortaan bij plechtige gele genheden of feesten aan het hof de voorzitters en de leden van den Pruisischen rijksraad den voorrang hebben boven alle andere ambtenaren en dus terstond volgen op de prinsen van den bloede. Men kan zich begrijpen hoe het die Pruisische autoriteiten zal sma ken, dat zij achter worden gesteld bij de volksverte genwoordigers. Terwijl de regeeringen van Oostenrijk, Duitschland en Rusland hebben besloten om Alfonsus XII als koning van Spanje te erkennen heeft bij Estella wellicht een beslissende strijd plaats. Don Carlos zou zelf het opperbevel over zijne troepen voeren, en gisteren werd een algemeene aanval door de regeeringstroepen voor zien. Deze hebben zoowel wat manschappen en kanon nen betreft verre de meerderheid, maar de Carlisten hebben het voordeel der positie, en zijn vast besloten om tot het uiterste te volharden. Als een gewichtig feit, waarvan men de beteekenis nog niet kan beoordeelen, wordt uit Londen getelegra- pheerddat koningin Victoria per telegraaf heeft ver zocht dat een harer ministers onmiddellijk naar Osborne zou komen. Wat dat wel te beteekenen mag hebben (Prijs der plaatsing 30 cent per regel). Verkoudheid, Hoest, Griep, Ontsteking der Liuehtpijpstakken, Vering. Rationeele en weinig kostbare behandeling door middel der TEER» CAPSULES VAN GUYOT. Verkrijgbaar bij alle Apothekers. Wij maken het publiek attent op de groote ^OOR- JAARS OPRUIMING van den heer TH. C. G. RIVIÈREGroote Marktwelke door hare lage prijzen en soliditeit der goederenvelen een gewenscht voor deel aanbiedt. BBi*!{zen van Eileeten. Amsterdam, 30 Januari. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. 61; dito dito dito 3 72$ dito dito dito 4 96$ Aand. Handelmaatschappij 4$ 134$ dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 f 90 j dito dito Amsterdam 3 86$ België. Certificaten bij Rothschild 2$ pet. Frankrijk. Inschrijvingen3 dito 5 82$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 102 Certific. Inscr. 5° serie 5 Oblig. Hope &C°. 1855 6e serie. 5 88$ dito f 1000 1864 5 dito L. 100 1872 5 96$ dito L. 100 1873 5 96$ Loten 18645 f Loten 1866 5 313$ Oblig.IIope C°.Leeningl860. 4$ pet. 94$ Certific. dito4 77$ Inscript.Stieglitz&C°.2ea4L. 4 Obligatiën 186769 4 82$ Certificaten6 53 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 f 243 Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tiflis ♦dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 81 Aand. Warschau Bromberg ,4 f 63 dito dito Weenen 5 148$ Oostenrijk. Oblig. metal.inzilverJan./Juli. 5 pet. 66$ dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 Loten 1860 5 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg 3 f 94 Spanje. Obligatiën Buitenl3 pet. 23TV dito Binnenlandsehe 3 18$ Portugal. Obligatiën3 46$^ Turkije. Inschrijving Alg. schuld5 40 Obligatiën 1869 6 f 132 Egypte. dito 1868 7 pet. dito 1873 7 75$^ Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 pet. dito dito dito 1882 6 96$ dito dito dito 1885 6 99$ Illin. Cert. Amsterdam 87$ Oblig. Illinois Redemtion. 6 88$ dito Central Pacific 6 8l| Certific. Chic. N. W. 7 50$ 4$ pet. 87 4 f - 5 148 3 130 5 pet. 5 f 238 5 pet. 99$ 65$ 61$ "f 1005

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3