NOTARISHUIS. Manufacturen, BUITENLAND. ADVERTENTIËN. EU" ANDERE GOEDEREN ken. Het gevolg hiervan is dat zij zelden meer in de gel egenheid zijn om naar hun vaderland terug te keeren en daar hun brood te verdienen. Ofschoon in bijna alle wijken der groote hoofdstad,verspreid, zoeken zij toch veelal in elkanders buurt eene woning te vinden. Een twintigduizendtal dezer Hollanders en Vlamingers vindt men verecnigd in het elfde arrondissement van Parijs, waar hun kwartier zelfs naar hen zelfs onder den naam Petite-Flandre bekend is. De liberalen te Antwerpen hebben besloten het voorbeeld, sedert jaren door dc clerikalepartij gegeven te volgen en hunne geestverwanten, die nering drij ven of op andere wijze klandizie noodig hebben, met uitsluiting van andersdenkenden te bcvoordeelen. De namen der winkeliers enz., die tot de liberale partij behoorenwórden dientengevolge in registers ingeschre ven en ter kennis van de leden der liberale vereeni- gingen gebracht. Therniometerstand. 20 Nov. 's av. 11 u. 42 gr. 21 's morg. 7 n. 40 gr. 's midd. 1 u. 48 gr.'s av. 6 u. 44 gr. Algemeen Overzicht. Dat de toestand in Frankrijk onhoudbaar is gevoelt iedereenen dat geeft ook iedereen aanleiding om mid delen te bedenken om tot een beteren toestand te geraken en het land uit het dilemma te verlossen waarin het zich bevindt. Het wemelt in Frankrijk van journalisten en ieder journalist is in zekere mate een politieke dwarskijker; bijgevolg ontbreekt het de Franschen niet aan allerlei raadgevingen en voorlichtingenom uit hun moeilijke positie te geraken. Een van do meest effect makende Parijsche journalistenEmile de Girardin wiens doodvolgens de Neue freie Presseeenmaal zal worden aangekondigd met de woorden: hij zwijgt de redacteur van de France heeft ook een voorstel gedaan, tot redding van zijn land, dat thans algemeen wordt besproken en zijn blad een aantal lezers heeft bezorgd. In korte trekken komt zijn plan hierop nederHet septennaat van Mac-Mahon moet worden bevestigd, en het bestaan der tegenwoordige nationale vergadering tot 1880 worden uitgestrekt. Deze moet zich, om Mac- Mahon niet in de uitoefening van zijn gezag te belem meren alleen tot het gebied der wetgeving bepalen en dus hare souvereiniteit aan den maarschalk overdragen. In Maart 1880 zullen algemeene verkiezingen voor een constitueerende vergadering van 100 leden worden ge houden die in 4 maanden een nieuwe constitutie zullen moeten maken. Op den len Juli van dat jaar moet dan het volk worden opgeroepen ora over de aanneming of verwerping van die constitutie te beslissen, en in Sep tember daaraanvolgende wordenovereenkomstig de bepalingen van die constitutie de nieuwe afgevaardigden gekozen. In hoofdzaak strekt dus het geheele pro gramma tot handhaving van den voorloopigen toestand, bevestiging van het status quo, waar van echter de natie genoeg heeft. Maar, vraagt men, wat zal de nationale vergadering doen'? Als men daarnaar onderzoekt dan moet men erkennen, dat de heer de Girardin toont de zwakheden der menschen en vooral van de Fransche afgevaardigden zeer goed te kennen. Hij weet, dat het ideaal aan velen hunner is: een levenslang mandaat, en hij heeft gespeculeerd op hun innige begeerte om dat mandaat althans zoo lang mogelijk te behouden. Vandaar dan ook dat zijn pro gramma meer bijval vindt dan men zou hebben kunnen vermoedenalthans bij de afgevaardigden. Dat de leden der rechterzijde zich zeer goed kunnen vereenigen met het denkbeeld om den levensduur der vergadering tot 1880 te verlengen en dat zij zelfs bereid zouden zijn om daarvoor hare souvereiniteit op te offeren kon men niet anders verwachten; zij zijn steeds duidelijk genoeg geweest in hunne uitlatingen ten aanzien van hun verlangen om de kamer niet te ontbinden, maar ook onder de andere partijen zijn er verscheidene die zich wel kunnen vereenigen met de gedachte om nog eenigen tijd zeker te zijn van hun mandaat. Van goed republikeinsche zijde wordt daarenboven openlijk erkent, dat het plan van den heer de Girardin de verdienste heeft logisch te zijn, gebaseerd op de bedoelingen der wet van 20 November 1873 en der meerderheid die haar in 1t leven riep. Het zou dus wel kunnen gebeuren dat er eene meerderheid voor te vinden was, maar er is éen groot bezwaar, nl. of de toepassing mogelijk zal zijn. Gesteld aldat de natio nale vergadering het voorstel van den heer de Girardin aannam dan bestaat er groote vrees, dat de natie er zich niet mede zou willen vereenigen. Het bestaan van deze nationale vergadering met zes jaren te verlengen; het land nog zes jaren tot den voorloopigen toestand te veroordeelen is een schrikbeeld voor allen, die in staat zijn te beoordeelen hoeveel treurige gevolgen de natie reeds aan dien toestand en aan de onmacht van deze vergadering te danken heeft. En toch kan de natie ongelukkigerwijs alleen van haar uitkomst verwachtenwant de regeering is nog machteloozer. De president van het uitvoerend bewind stemt met de rechterzijde in het nous mtintiendons in, maar heeft geen politieke kracht, geen politieken invloed genoeg, om met vaste hand de teugels van het bewind te voeren. Zijne ministers zijn onderling verdeeld, en verscheidene denken er over om zoo spoedig mogelijk weder de regeering vaarwel te zeggen. Van die ver deeldheid heeft men waarschijnlijk weder een staaltje in de nota van Havas, wier inhoud wij gisteren hebben medegedeeld, want in het gisteren morgen verschenen nommer van het Journal officiel wordt die nota als geheel onjuist bestreden. Wat is nu waar? Havas put zijn berichten gewoonlijk uit officieuse bron, zoodat men hier te doen heeft óf met een misverstand óf met een staaltje van onetnigheid tusschen de ministersals zoodanig beschouwt de In dé pendance beige de zaak. Een van de Parijsche corres pondenten van dit blad deelt ook verschillende bijzon derheden mede omtrent dc wijzigingen in het ministerie, die weldra kunnen worden verwacht hetzij dat de titularissen zich vrijwillig terugtrekken, dan wel tenge volge van een votum, der kamer. In de eerste plaats moet de heer Chabaud Latourde minister van binnen- landsche zaken volkomen voldaan wezen van de ge noegens van het ministerschap zijn collegade heel de Cumont is niet geschikt voor zijn departement en de heer Tailhaud verlangt eveneens at te treden. Er zijn ook andere "hooggeplaatste ambtenaren, die hun ontslag nemen o. a. de heer Desjardins onder secretaris van staat bij het departement van openbaar onderwijs. Reeds vroeger had hij willen aftreden, doch op uitdrukkelijk verlangen van den minister de Cumont was hij gebleven en heeft aan het minis terie groote diensten bewezen. Zekere handelingen van den minister moeten hem aanleiding hebben gege ven om zijn ontslag aan te bieden. In de regeerings- kringen heeft dit vooral een hoogst onaangenamen indruk gemaakt. Ook do heer Chevreul, directeur van het museum, heeft zijn ontslag genomenomdat de minis ter het kruis van het legioen van eer voor professor Blanchard heeft geweigerd. Misschien dat de heer Che vreul nog wel op zijn besluit terugkomt. Het resultaat der verkiezingen in Italië isdat de geeoiiliscerde fractiën der rechterzijde 280 leden tellen en die der linkerzijde 216. In de volgende week zul len dc zittingen van het parlement een aanvang nemen. Voor de verkiezing van een president zal door de regeeringspartij de heer Biancheri en door de linker zijde waarschijnlijk de heer Cairoli of Mancini candi- daat worden gesteld. ?otefijdingeir. Door het kanaal alhier gepasseerd Z. M. schroefstoom- schip Frans Naerebout. Naar Vlissingen vertrokken het selioonersehip Francois, gezagvoerder de Rycke. gattfMssijmten. Prijzen van Effccfen Amsterdam, 21 November. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. 614 dito dito dito 3 72-,V dito dito dito 4 96 Aand. Handelmaatschappij 44 136J dito exploitatie Ned. Staats1 p. 110 België. Certificaten bij Rothschild 2| Frankrijk. Inschrijvingen3 dito5 814 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 102 dito Hope C°. 1855 6< serie 5 884 dito f 1000 18645 1014 dito L. 100 1872 5 97$ Loten 18665 Oblig.Hope C°.Leening 1860 44 944 Certific. dito4 78$ Inscript.Stieglitz &C°. 2e a 4 L. 4 781 Obligatiën 186769 4 82$ Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatseh. 5 244 Oblig. dito4 193$ Aand. Baltische spoorweg 3 1284 Obl. spoorweg Poti-Tiflis. 5 994 dito dito Jelez Orel 5 99W dito dito Charkow Azow 5 97 Polen. Schatkistobligatiën 4 80$ Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. 5 65^ dito dito April/Oct. 5 654 dito in papier Mei/Nov. 5 61$J dit dito Febr./Aug. 5 6l| Aand. Nation, bank 3 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 Italië. Certific. Amsterdam 5 Spanje. Obligatiën Buitenl3 174 dito Binnenlandsche 3 12-fV Portugal. 3 pet. 4GA Turkije. Inschrijving Alg. schuld 5 42| Egypte. Obl. 1868 7 794 73| dito 1873 7 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 98 dito dito dito 1882 6 96$ dito dito dito 1885 6 1004 Illin. Cert. Amsterdam 85 Oblig. Illinois Redemtion. 6 86$ Oblig. Central Pacific 6 81£ Obl. St. Paul Pac. Spw. le sec. 7 28$ dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Obl. 1863 44 n 974 Prijzen van coupon». Amsterdam, 21 Navcmber. Metall./" 22.124 dito zilver 23.174; Div. Eng. per f 11.65; Eng. Portugal per f 11.65Amevikaansche dollars (in goud) f 2.38. Amsterdam, 20 November. Metall. f 22.12 jdito zilver 23.174; Div. Eng. per f 11.65; Eng. Russen per f 11.65; Eng. Portugal per f 11.65; Frans 55|; Belg. f 56; Pruis 34-|Hamb. Russen 314; Russen in Z. R. 32$; Poolsche per fl. Ameri- kaansche dollars 2.38papier f 2.12. 6 ij| m twintigjarige gtrujeipistereemging van G. BOUMAN en C. RADEMAKER. Colijnsplaat, den 23cn November 1874. hunne dankbare kinderen. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene Dochter M. VAN GINHOVEN, geliefde echtgenoote van P. SONIUS. 21 November 1874. Heden overleed ten onzen huize, na langdurig lijden, onze geliefde neef en pleegzoon FRANS JACOBUS VERHULST, in den leeftijd van slechts 22 jaren. Middelburg, D. VERHULST. 19 November 1874. J. E. VERHULST, den Boer. Gevoelig voor de vele blijken van belangstelling, zoo van hier als elders op den 14en dezer ondervonden, be tuigen wij daarvoor, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. Oostburg, I. RISSEEUW. 21 November 1874. S. DE MUIJNKRisseeuw. Voor dc vele bewijzen van belangstelling van vrien den en clientelle ondervonden, bij gelegenheid der be- hrconing zijner BIEREN op de Internationale Tentoonstelling te II a gu en au (Elzas), betuigt de ondergeteekendeonder verdere aanbeveling zijner Brouwerij, den meest hartelijken dank. Breda, 19 November 1874. F. SMITS VAN WAESBERGHE, Stoombierlromoeiij 3 Hoefijzers Wegens uitscheiding van bedrijf GROOTE PUBLIEKE VERKOOPfflG VAN op Maandag 23 November 1874=, des namid dags te 2 uren, op 3 maanden crediet, ten overstaan van den Notaris VAN RIJSOORT VAN MEURS, BESTAANDE IN: echt Verviersch Laken, Buksking, echte Tillmrgsche Vries, Esquimo, Raliné, Floc- kiné, Fransche MerinossenKleedjesstofFen, zwart Pilo, Wollen en Katoenen Dekens, witte en gele Katoenen in soorten, Kiele- goed, Regenjassen en Graanzakken enz. enz. De goederen zijn te bezichtigen op Maandag van ÏO tot 1 uur en kunnen voor alle prijzen worden verkocht De Notaris J. A. DE WOLFF zal, op Woensdag. 2d November S874, des morgens om tien uren op het dorp Oost-Souburg, op de buitenplaats „Welgelegen", ten verzoeke van de Wed. J. DE PL AA, verkoopen: EENIGE MEUBILAIRE breeder bij biljetten omschreven. Waaronder een EZEL en twee GEITEN.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3