BUITENLAND. Boer, wed'. 31 j., met J. C. Bosman, jd. 23 j. G. K. Altaard, jm. 28 j., met C. Maandag, jd. 26 j. Bevallen: P. Luteijn, geb. van Sighem, z. A. Ludek- huize, geb. Jonkman, d. A. Huijbregtse, geb. Janse, z. F. Boasson, geb. Lehmans, d. M. P. van der Harst, geb. van der Harst, d. E. P. Lahr, geb. Bosdijk, z. S. Gideonse, geb. de Visser, z. N. van Es, geb. Bouff, d. li. de Rijke, geb. de Bruine, z. P. Steketee, geb. Hoek, z. C. H. Kesteloo, geb. Roelse, d. Overleden: E. J. Coulon, d. 17 j. T. Minderhout, wedp. van M. Marinisscn, 76 j. J. Hazewindus, z. 2 m A. L. Ewaardt, d. 2 m. (Van 26 September tot 3 October.) Vlissingen. Gehuwd: L. S. Daane, jm. 30 j., met. C. Bommeljé, wede. van A. Hage, 34 j. Bevallen: C. P. Wondergem, geb. Cristiaanse, z. J. A. de Wolf, geb. Raff, z. E. A. Slot, geb. Bolderman, d. S. A. Teijs, geb. Haarzakker, z. M. Nijsen, geb. van den Dorpel, d. Overleden: J. Sorel, \vedr. van J. Zoeteraan, 69 j. J. M. Leenhouts, vrouw van W. Verplanke, 45 j. E. Bijleveld, d. 4 j. J. Gijzeis, z. 23 m. J. M. de Bruine, d. 2 j. T. C. P. Bos, d. 3 j. P. J. Lagaaij, d. 3 j. J. Hutchison, man van M. Sloover, 78 j. S. M. M. Tel- leman, d. 17 m. GOES. Gehuwd: K. Pladet, jm. 25 j., met C. van Meele, wedc. van C. Maes, 36 j. W. van Gilst, jm. 25 j., met M. C. Bouman, jd. 23 j. BevallenE. Hoek, geb. Biersteker, d. M. P. van den Berge, geb. van Hiele, z. K. Bannet, geb. Frank, z. K. van Liere, geb. Barbier, z. D. Nonnekcs, geb. Reijn- hout z. A. M. Wingender, geb. Kalb, z. J. A. Hart- hoorn, geb. Pauwe, d. M. J. A. Kutscheid, geb. Zöller, d. Overleden: L. Dekker, gehuwd met. J. H. Hannink, 37 j. E. van Sprang, d. 13 d. Zierikzee. Bevallen: D. Roedoe, geb. Gerritsz, d. M. de Winter, geb. Zorge, d. A. C. van der Zalm, geb. van der Poel, z. E. Tuinder, geb. Heijerick, z. Overleden: M. J. van Akkeren, z. 6 m. Theiinoiaeterstiuiil. 4 Oct. 's av. 11 u. 53 gr. 5 's morg. 7 u. 52 gr. 's midd. 1 u. 56 gr. 's av. 6 u. 52 gr. 8taieii-gCBftcraal. TWEEDE KAMER. Zitting van Is- ai rdag 5 October. (Per tet°.granf.) in de zitting van heden namen de heeren de Roo van Alderwerelt en van Rappard als leden zitting. Ingekomen is een wetsontwerp tot uitbreiding der wet ter voorziening tegen besmettelijke ziekten op de dys- senterie. Aanstaanden Vrijdag zijn eenige kleine wetsontwer pen benevens de opmaking der nominatie voor het lidmaatschap van den hoogen raad aan de orde. Algemeen Overzicht. De politieke tinnegieters hebben in de laatste dagen weder verschrikkelijke dingen bedacht; alsof de toe stand in Europa niet gecompliceerd en kritiek genoeg was hebben zij beweerd, dat Bismarck liet denkbeeld tot een troonbeklimming van don Alphonsus sterk is toegedaan en dat zou ondersteunen. De officieuse Nord- deutsche Allgemeine Zeitung verklaart echter, dat deze bewering niet anders dan een groote dwaasheid is, die door de hatelijke en kwaadwillige gevoelenswelke in Parijs jegens Duitschland hc.erschen, op rekening van de Duitsche regeering is gesteld. Het bericht van de belangrijke zending van Thiers bij koning Victor Emmanuel, om dezen te bewegen geen alliantie met den Duitschen keizer aan te gaan is eveneens de vrucht der verbeelding ot van de zucht tot kwaadspreken van een of ander Franschen journa list. Hoewel in het laatst der vorige week nog uit Turijn werd gemelddat men ook aldaar een groote politeke beteekenis aan de ontmoeting tussclien Thiers en Victor Emmanuel hechtte, blijkt het thans dat door de genoemde personen de politiek slechts in zeer alge- meenen zin werd aangeroerd en volstrekt niet in ver band tot. de thans aan de orde zijnde politieke quaes- tiën, zoodat de verhouding tusschen den koning van Italië en keizer Wilhem evenmin is besproken. Het plan door laatstgenoemden reeds eenigen tijd gekoes terd, om een reis naar Italië te ondernemen moet echter definitief zijn opgegeven. Een derde berichteindelijkbetreffende de verbit tering van den paus over de beslissing door het Fran sche ministerie ten aanzien van de Orénoque genomen, 18 eveneens gelogenstraft. Over dit onderwerp is wel een briefwisseling tusschen Mac-Mahon en den paus gevoerd, maar de ultramontanen hebben zich nog pau- selijker dan de paus zelf getoond, want deze heeft in zijn brief aan Mac-Malion geen de minste verbittering over den genomen maatregel uitgesproken en heeft zelfs niet gezinspeeld op het voornemen om het Vaticaan te verlaten Dit alles levert wel het bewijs,, hoe weinig vele Fransche organen met betrekking tot de buitenlandsche politiek tegenwoordig te vertrouwen zijn. Twee zaken zal men ten aanzien van berichten uit Fransche bron steeds in het oog moeten houden1° de haat tegen Duitschland, die velen steeds aanspoort te trachten de regeering van dat land in de oogen van Europa ver dacht te maken en 2° de invloed van het ultramonta nisme op verscheidene organen, die geen hooger gezag kennen dan dat der kerk en er steeds op uit zijn om berichten te verspreiden die tot verheffiing van dat gezag kunnen strekken. Daar de loop der gebeurte nissen voor de zegepraal win hunne beginselen zeer on gunstig is wordt hunne verbittering des te grooter en zoeken zij hun kracht in insinuaties. De erkenning van Spanje door Frankrijk is natuur lijk den ultramontanen een doorn in het oog. Zaterdag heeft de nieuwe Fransche gezantde heer Chaudordy, aan maarschalk Serrano zijn geloofsbrieven overhandigd en daarbij den wensch uitgesprokendat de goede be trekkingen tusschen de beide rijken duurzaam zullen zijn en dat de tijdelijke moeilijkheden, die haar had den verbroken, weldra zullen worden uit den weg ge ruimd. Dit was ook de wensch van Serranozoodat het blijktdat de verhouding nog niet zóo vriendschap pelijk is als men wel zou wenschen. De quaestie der grensbewaking aan de Spaanscl e zijde door Frankrijk is nog niet uit den weg geruimden ook in'dit opzicht blijkt hoe gevaarlijk de clericale invloeden zijn voor de rust van den staat, daar de ondersteuning der car- listen van Fransche zijde hoofdzakelijk aan hen moet worden toegeschreven. Ook de Engelsche gezant bij de Spaansche regeering heeft zijne geloofsbrieven over handigd. De Duitsch-Deensche quaestie is een nieuwe phase ingetreden, daar door den Deenschen gezant'te Berlijn aan de regcering van Duitschland eene nota over de uitzet ting van Deensche onderdanen in Noord-Sleeswij k is overhandigd. Volgens de Weensche Presse is in deze nota volstrekt geen sprake van artikel 5 van het trac- taat van Praag, maar baseert de Deensche regeering zich op het tractaat van Weenen van 1864, op de resolutiën door de gemengde commissie van Apenrade in 1872 genomen en op het handelstractaat van 1818. Volgens deze tractaten en overeenkomsten zijn bij de annexatie van NoordSleeswijk de Deensche onderda nen in het genot der rechten van Pruisische onderda nen getreden als behoorende tot de meest bevoorrechte natiënen de uitzetting kon niet plaats hebben dan nadat de daarmede getroffen personen de wetten van het land formeel hadden geschonden. Het kan nog geruimen tijd kunnen duren eer deze zaak geheel uit de wereld is en uit het antwoord der Duitsche regeering zal nu in de eerste plaats moeten blijken op welke gronden het door haar genomen maat regel kon verdedigenongetwijfeld zal zij daarvoor ge wichtige gronden kunnen aanvoeren, want, hoe door tastend ookkan men van een man als Bismarck niet verwachten dat hij een daad zou plegendie hij niet zou kunnen verdedigendaarvoor is hij te geslepen diplomaat en te bekwaam politicus. Langzamerhand worden de parlementaire werkzaam heden en de verschillende landen-hervat. De Oosten- rijksche rijksraad is tegen 20 October a. bijeengeroepen en zal in de aanstaande zitting verschillende belang rijke wetsontwerpen moeten behouden, waaronder vooral dat tot hervorming van het belastingstelsel. Jirgetoirden stufilieir. De Middelbur^sche bakker. Een bakker met een vuil boezeroen en dito broek aan, een half-schoon gewaaschen aangezicht, een met meel bezaaid hoofd met haar, waaraan alleen des Zon dags wat zorg besteed wordt om het tot een polka kopje of rieten dakje te vormende handen dragen duidelijke sporen dat de eigenaar er van pas den oven heeft gedweild of gezwabberd, en waarlijk moet men, met het oog op het zoo even geschetst voorkomen, haast aannemen dat de bakker zelf tot zwabber of dweil diende. In dat tenue duwt hij een wagen (die gunstig bij zijn baas afsteekt) met brood door Middelburg's straten en wel wanneer de zon reeds op het punt staat haar stra len loodrecht op ons te doen nederdalenof dit reeds gedaan heeft. In een mandje, dat vroeger van wit hout was, maar thans in goorheid voor den baas niet wil onderdoenbiedt hij u aan de deur een paar soorten brood te koop, nadat hij eerst met zijne vuile handen

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3