BUITENLAND. Volgens de opgaaf van het bureau Veritas zijn in Augustus jl. 74 schepen en 14 stoorabooten vergaan, waaronder geen enkel Nederlandsch vaartuig voorkomt. Zondag morgen heeft het te Londen zóo sterk gemist, dat de stoombooten op de Theems den dienst moesten staken en in de kerken het gaslicht moest- worden opgestoken. Reeds verscheidene dagen was de lucht drukkend geweest. Toen Zondag middag de mist optrok werd het smoorheetdoch Maandag is de atmos feer wat afgekoeld. In de gebouwen aan de firma Friedrich Krupp te Essen toebehoorende, wonen, volgens de laatstgehouden telling, 20,189 personen, de bevolking van een geheele stad; de gezamenlijke inrichtingen beslaan een opper vlakte van 1500 morgen. Dc vereeniging voor het verbranden van lijken te Dresden heeft besloten aan de regeering vergunning te vragen tot facultatieve verbranding van lijken. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat door het werf bureau te Belfort in den laatsten tijd weder veel jonge lieden voor het Carlistische leger zijn aangeworven. Zij ontvangen 600 franken goudgeld, terwijl hun 2400 franken bij het einde van den oorlog wordt toegezegd; de uitbetaling van deze laatste som is wel eenigszins onzeker. Uit de Ahr-streken wordt gemelddat de wijn oogst dit jaar uitstekend isvooral te Ahrweiier. De eigenaars van wijnbergen zijn, na de vele teleurstel lingen die zij in de laatste jaren hebben ondervonden, dit jaar bijzonder tevredentegen 1000 Ohm in het vorige jaar zal die van dit jaar ongeveer 20,000 Ohm bedragen (IJ Ohm is een okshoofd). Hoe nauwkeurig in Duitschland de bepalingen der kerkelijk-politieke wetten woiden gehandhaafd kan weder daaruit blijken, dat de burgemeester van Eibin- gen bij Rüdesheimis ontslagenomdat hij geen kennis had gegeven van de terugkomst van den uit het land gewezen kapelaan Zimmer en ook tot diens gevangen neming niet had willen medewerken. Te Berlijn hebben voortdurend huiszoekingen plaats bij leden der sociaal-democratische partij en van de Duitsclie arbeidersvereeniging. Maandag is dit weder bij 40 personen geschied en is een aantal papieren en drukwerken in beslag genomen. Door de Fransche katholieken worden ijverige pogingen aangewend om de heiligverklaring van koning Lodewijk XVI te verkrijgen. Dat hij de tegen Rome gekeerde burgerlijke wetgeving voor de Fransche gees telijkheid onderteekende wordt slechts als een dwaling en onvoorzichtigheid beschouwddie hij met zijn bloed heeft nitgewischt. Men gelooft wel dat Pius IX aan het verlangen der Fransche katholieken zal voldoen. In het vorige jaar is in Volhynië een begin ge maakt met den bouw der vestingen Dubno en Ossowiec, om de Russische grenzen aan de zijde van Oostenrijk te beschermen. Thans is bevel gegevenom den bouw „wegens financieele moeilijkheden" te staken, de plan nen ter zijde te leggen en den hoofdingenieur een andere taak op te dragen. De Ostsee-Zeitung beweerd, dat dit veeleer een gevolg van de vriendschappelijke betrekking tusschen Rusland en Oostenrijk is dan van financieele moeilijkheden; 'tis mogelijk, maargoede vestingen zijn anders krachtige waarborgen voor de duurzaamheid van vriendschappelijke betrekkingen tus- schen de mogendheden. Uit Petersburg wordt gemelddat aldaar noch officieel, noch officieus iets omtrent den brief van don Carlos zal worden medegedeeld, omdat hij een geheel privaat karakter draagt, en door den keizer als parti culier en niet in zijne hoedanigheid van czaar aan don Carlos is gericht. Tfiermometerstand. 30 Sept. 's av. 11 u. 62 gr. 1 Oct. 'smorg. 7 u. 63 gr. 's midd. 1 u. 62 gr. 's av. 6 u. 63 gr. Algemeen Overzicht. Er is wel geen ander land aan te wijzen, waar zui verder begrippen omtrent vrijheid en vooruitgang meer gepaard gaan met gehechtheid aan verouderde vormen dan Engeland. Dit bleek weder toen eergisteren in het stadhuis van Londen zou worden overgegaan tot de verkiezing van een lord -mayor in plaats van den tegen- woordigen titularis den heer Luskdie in November a. als zoodanig moet aftreden. In de zittingszaal was een purperen troonhemel opgericht, waaronder twee fauteuils stonden, een voor den aftredenden en een voor den nieuw te benoemen lord-mayor. Kwartier voor twaalven kondigden fanfares de komst van den heer Lusk aanhij kwam in een staatsiekoetsgevolgd door de dienstdoende sheriff's en de nieuwgekozene in schit terende equipages. Voorafgegaan door den zoogenaam- den maarschalk der stad, den sleuteldrager en den deurwaarderen gevolgd door de kiezers uit de indus- trieele corporatiën, begaf hij zich naar de zittingszaal alwaar hij door de aldermen werd ontvangen, die in hun officieel gewaad waren gedost en bouquetten in de hand hielden. Alvorens echter de zitting te openen, begaf men zich naar de kapel van het stadhuisalwaar onder leiding van den heer Gordon Calshropden kapelaan van den lord-mayor, een korte godsdienstoefe ning werd gehouden. Nadat de zitting geopend was verkreeg de heer Jones het woord, om eenige vragen tot den candidaat voor het mayorschap, den heer Stone te richten. Hij herinnerde dezen aan de grootheid van de industrieele corporatiën van Londen, die haar gezag ontleenen aan eene parlements-aete en gesticht werden ter verdediging van den protestantschen godsdienst en tot waarborging van de rechten van het huis van Hannover, in een tijd toen de partij der torie's ijverde voor het herstel van den pretendent en van den katholieken godsdienst. Vervolgens wees hij op de verplichtingen van den lord- mayor om de rechten en vrijheden van de industrieele corporatiën van Londen te handhavenen toen de heer Stone daaromtrent zijne denkbeelden had ontwikkeld, verlieten de aldermen de zaal en werd de heer Stone tot lord-mayor verkozen. Na den heer Lusk is hij de oudste der aldermen. De gekozene bedankte voor de onderscheiding; nog eenige complimentjes werden ge wisseld en vervolgens de zitting gesloten. ITet is zou- dcrling hoeveel belangstelling de Engelschen voor al die formaliteiten aan den dag leggen en hoe nauwkeurig zij die in acht nemen. Terwijl in Italië de ontbinding der tegenwoordige kamer en de uitschrijving van nieuwe verkiezingen waaromtrent dc besluiten dezer dagen door den ko ning moeten zijn geteekend worden tegemoet gezien, is de Siciliaansche quaestie weder aan de orde gekomen. De drukte voor het verkiezingswerk heeft het minis terie toch zijne verplichtingen jegens dat ongelukkige eiland niet geheel uit het cog doen verliezen. De heer Gerrasecretaris-generaal bij het ministerie van bin- nenlandsche zakenzal een bezoek aan alle provinciën op Sicilië brengenteneinde den toestand nauwkeurig op te nemen en een nieuwe organisatie van de betrek kingen tusschen het burgerlijk en militaire gezag aldaar tot stand te brengen. Het gemis 'toch van voldoende overeenstemming in de handelingen van die verschil lende ambtenaren heeft meermalen moeilijkheden ten gevolge gehad in de vervolging van de oproermakers. Daarenboven moet de minister van binnenlandsche zakende heer Cantellivoornemens zijn om persoon lijk een bezoek aan Sicilië- te brengenen de heer Gerra moet nu het terrein verkennen in hoeverre de minister zich veilig aan een dergelijken tocht kan wagen. De minister hoopt door zijne tegenwoordigheid den auto riteiten tot meer activiteit en energie te kunnen aan sporen en het schijnt, dat van de zending van den heer Gerra goede verwachtingen worden gekoesterd, zoodat men hooptdat weldra een betere toestand geboren zal worden, hoewel tevens wordt erkend, dat die zending hoogst moeilijk is en eigenaardige bezwaren zal ondervindendaar niet alleen dc moreele maar ook de geheele oeconomische toestand op Sicilië totaal is gedemoraliseerd. De duizendendie een prooi zijn van honger en gebrek, grijpen naar het geweer, vormen benden en leveren iederen dag kleine gevechten om in hun levensonderhoud te voorzien. Nu is het duidelijk, dat, om daarin verandering te brengen, noodzakelijk is een betere oeconomischen toestand in het leven te roepen wat echter niet dan langzamerhand zal kunnen geschieden. Er bestaat dus nog geen vooruitzichtdat de moei lijkheden waarmede de Italiaansclie regeering te kampen heeft, spoedig zullen zijn weggeruimdook al verschaf fen de aanstaande verkiezingen haar een krachtigen steun in het parlement. In welke positie de Spaansche regeering in de laatste dagen verkeert blijft nog steeds een raadsel. Er komen noch uit Madrid, noch uit andere deelen van het land berichten van republikeinsche zijde. Een telegram uit Carlistische bron meldt, dat Moriones Barasoain heeft verlaten en het geheele omlig gende land aan den vijand heeft prijs gegeven, om zich in Tafalla op tc sluiten. Het garnizoen van Saint- Yincent had bij de nadering der Carlisten de vlucht genomen. Als een bewijs van dc goede gezindheid van den czaar jegens Spanje wordt thans medegedeeld dat het jaargeld, hetwelk door keizer Nicolaas aan den vader van don Carlos was toegekend en dat ook door keizer Alexander was verleend, terstond is inge houden toen don Alfonsus de grenzen van Spanje heeft overschreden. Tevens zijn de officieuse Provincial Correspondenz en het Journal de Saint Pétersbourg het volkomen daarover eens, dat de zaak van de uit drijving van Deensche onderdanen uit Noord Sleeswijk en de daaropgevolgde agitatiën en geruchten even min als de Spaansche quaestie eenige wijziging heeft gebracht in de goede harmonie tusschen Duitschland en Rusland. lantMsstokhta. Graanmarkten enz. Oostburg, 30 September. De aanvoer van granen was heden zeer voldoende en de vraag redelijk, doch de prijzen konden zich niet wel staande houden, tenzij voor de beste qualiteiten tarwegerst en haver. Van deze artikelen werd veel verkocht en bleven alleen onafgedaan de geringe en afwijkende monsters, zijnde de bestcede of geboden prijzen van een en ander als volgt: tarwe 10.25, 10, f 9.50 a 9; rogge 8; win- tergerst 7, ƒ6.75 a 6.50zomergerst 6.5Ö a 6; haver 4.75, f 4.50 a 4; paardenboonen 8.75 a 8.25; erwten 10.50, 10 a 9.50. Ter varkensmarkt. waren aan 34 stuks die als voren spoedig werden verkocht. Middelburg, 1 October. Uit Walcheren was de aanvoer heden weder ruim. Uit het overig gedeelte van Zeeland klein. Jarige Walchersclie tarwe werd door de bakkerij alleen langzaam tot vorige prijzen gekocht. Puike nieuwe dito nog voor de zaaiing gevraagd en deze zoowel als gewone soort prijshoudend betaald. Jarige Zeeuwsche tarwe 50 cent en nieuwe dito 25 cent lager. Rogge prijshoudend. Wmtergerst weinig aan en 25 cent lager. Walchersche zomergerst zeer weinig ge toond, algemeen gevraagd en prijshoudend gekocht. Walchersche witte boonen in puike drooge soorten be geerd 50 cent lager losgelaten. Dito bruine boonen 50 a 75 cent lager. Dito paardenboonen ondervonden zeer levendige en algemeene vraag, en zijn met graagte prijshoudend genomen. Dito groene kookerwten alge meen gevraagd voor 't buiten- en binnenland en weder prijshoudend met graagte gekocht, puike kooksoorten zijn schaarsch. Koolzaad onveranderd. Jarige Walcher sche tarwe /II a 11.25 betaald; nieuwe dito puike zaaisoort 10.75 gewone soorten 10 a /10.50 gekocht; jarige Zeeuwsche dito 10en nieuwe dito f 9.50; puike rogge /8.50; wintergerst /7.50; Walchersche zomer gerst met graagte 7 betaald; Walchersche witte boo nen 13.75 a 14 gekochtdito bruine boonen 12.50, 12.75 en enkele monsters 13 betaald; dito paarden boonen brachten willig f 8.80 a 9 op dito groene kookerwten 11.75 en enkele partijtjes zelfs nog /12 betaald; winterkoolzaad 10.25; raapolie 33, patent olie 35lijnolie 35.50 per vat, op zes weken a con tant 1 lager; harde lijnkoeken /14, zachte dito 16 per 104 stuks. gemiddelde marktprijzen. Versche boter 1.45 a 1.55. Eieren per 100 stuks 4. Prijzen van Effecten. Amsterdam, 1 October. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. Staats;p. Certificaten bij Rothschild Inschrijvingen dito Obligatiën 1798/1816 dito Hope C°. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 Loten 1866 Oblig.Hope C°.Leening 1860 Certific. dito Inscript.Stieglitz &C°. 2C a 4 L. Obligatiën 1867—69 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg Obl. spoorweg Poti-Tiflis. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Schatkistobligatiën Oblig.metal.in zilverJan./Juli. dito dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dit dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligatiën Buitenl dito Binnenlandsche Obligatiën Inschrijving Alg. schuld Obl. 1868 dito 1873 Obl. Vereenigde Staten 1904 dito dito dito 1882 dito dito dito 1885 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. Oblig. Central Pacific Obl. St. Paul Pac. Spw. lesec. dito dito dito 2esec. Obl. 1863 dito 1865 België. Frankrijk. Rusland. Polen. Oostenrijk, Hongarije. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. Brazilië. 24 pet. 604 3 724 4 95 44 1374 1074 24 3 5 5 102 5 88i 5 n ÏOIJ 5 984 5 284 44 944 4' 4 78 4 824 6 53 5 n 2424 4 V 200 3 n 127 5 1004 5 1004 5 n 974 82| 4 5 66-4 5 n 66A 5 63 5 63A 3 n 1055 6 5 3 n 174 3 124 3 454 5 45A 7 81A 7 5 n 744 6 974 6 1004 0 804 6 l 801 7 7 I64 44 V 5 984 Prijzen van coupons. Amsterdam, 1 October. Metall. 22.45; dito zilver 23.32^; Div. Eng. per 11.70; Eng. Portugal per 11.70: Amerikaansche dollars (in goud) 2.41. Amsterdam, 30 September. Metall. 22.45; dito zilver 23.324; Div. Eng. per 11.70; Eng. Russen per 11.70Eng. Portugal per 11.70Frans f 564 5 Belg. 56 f; Pruis 344Hamb. Russen 314; Russen in Z. R. 324; Poolschc per fl. Ameri kaansche dollars ƒ2.41: papier 2.15.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3