MIDDELBURGSCHE COURANT. F 194. Maandag 1874. 17 Augustus. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2«« Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m.franco is f 8.50. Middelburg 15 Augustus. Prins Christiaan van Sleeswijk-Holstein is gis teren met zijne echtgenoote, prinses Helena, de derde dochter der koningin van Engelandte 's Gravenhage aangekomen om H. M. onze koningin een bezoek tc brengen. Het vorstelijk echtpaar is op het buitenver blijf der koningin, 'tHuis ten Bosch, gelogeerd. De lieer Heemskerk Azn. isop zijne reis naar Zwitserland, gisteren Arnhem gepasseerd. In tegenstelling met de berichten van elders, dat door de jongste stormen aan verschillende bedijkings- werken in andere provinciën aanmerkelijk schade is toegebracht, kunnen wij tot ons genoegen mededeelen dat dc bedijkingswerken in de Schenge niets geleden hebben. Naar het zich laat aanzien zullen deze gron den, alsnu van het vloedwater afgesloten, spoedig ter bebouwing geschikt zijn. Heden namiddag te ongeveer half twee uur is het Koninklijk harmoniegezelschap van Vilvoorden, bestaande uit 50 werkende leden, alsmede een 70tal andere pleizierreizigersper stoomboot te Vlissingen aangekomen. Na aldaar eenigen tijd vertoefd tc heb ben heeft het zich per spoor van 5.40 naar Middel burg begeven, waar het te 5.50 aankwam. Onder het spelen der muziek begaf het gezelschap zich langs de kaaien en voorbij de woning van den burgemeester, waar het een paar noinmers uitvoerde, naar de voor de leden bestemde hotels. De gezondheidstoestand te Vlissingen laat op het oogenblik veel te wenschen over. Behalve de reeds gemelde keelontsteking en typhus, vertoonen zich ook roodvonk en mazelen. Het ziekte-verloop is in het algemeen niet gunstig tc noemen, zoodat reeds verschei dene kinderen aan de genoemde ziekten bezweken zijn. De inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht heeft het roodvonk te Vlissingen epidemisch verklaard en de heeren geneeskundigen verzocht den gang der ziekte, de sterfte enz. wekelijks aan den burgemeester op te geven. H. M. de koningin heeft den burgemeester van Zwolle twee photographische portretten van H. M.in groot formaat, toegezonden, voorzien van haar handtee- kening en van den datum 18 Juli 1874, ter uitreiking aan de besturen van het protestantsche en katholieke weeshuis te Zwolle, als een herinnering aan het bezoek van de vorstin aan die gestichten op den genoemden datum. Naar wij vernemen wordt den 22en dezer te Vlissingen verwacht het Nederlandsche stoomschip Tromp, van de Vlissingsche reederij van Engels en C0., bestemd om, na aldaar steenkolen en verdere lading te hebben ingenomen, rechtstreeks naar Oost-Indic te vertrekken. Dit groote en voor den overvoer van passagiers zeer goed ingerichte stoomschip werd in 1878 gebouwd, strandde in de Roode zeedoch werd met groote moeite weder atgebracht en gerepareerd, en zal voortaan tusschen Nederland en Indië, waarschijnlijk uit Vlis singen, blijven varen. Dit zal dus het eerste schip zijndat van de prach tige inrichtingen te Vlissingen het volledig gebruik maakt, waartoe zij eigenlijk bestemd zijn. Meer dan toen het stoomschip Scholten daar een gedeelte zijner lading kwam lossen om verder te Rotterdam het werk te gaan voltooien, zal er thans voor de bewoners van Vlissingen aanleiding bestaan om ingenomenheid aan den dag te leggen. De commissie van onquete naar den staat der koop vaardijvloot heeft gisteren gehoord de heeren J. J. den Bouwmeester, reeder te Middelburg, en J. A. Hooites, burgemeester van Hoogezand. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw P. F. Laging Tobias, assis tent-resident van Benkoelenen mr. J. Mauritz Gander* heyden, president van het hof van justitie in de kolo nie Suriname en van het militair gerechtshof voor de Nederlandsche West-Indische bezittingen. eereteekenen. Toegekend de bronzen medaille, in gesteld bij koninklijk besluit van 22 September 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift, a?n N. Stolk te Rot terdam, als blijk van goedkeuring en tevredenheid wegens de redding van drenkelingen op verschillende tijdstippen. polderbesturen. Benoemd tot dijkgraaf van den polder BorrenbroodA. Boogerdtot gezworen van het waterschap Oud-VossemeerW. H. van Gorsel; tot lid van het bestuur der waterkcering van de calami- teuze polders MargarethaKleine Iluissen en Eendracht, J. de Putter Lz.tot lid van het bestuur der water- keering van den calamiteuzcn polder Vliete, J. L. Kluyt tot lid van het bestuur der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Stavenisse, A. van der Slikke; tot lid van het bestuur der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Burgh en Westland, W. Beije tot gezworen van het waterschsp St. AnnalandH. Polderman Nz.in het bestuur van het waterschap Ooster- en Sir Jansland, tot dijkgraaf A. van der Have, en tot gezworen J. Flohil Jz. schutterijen. Eervol ontslag verleendop verzoek, aan mr. J. C. E. baron van Lijnden, als majoor-kom- mandant van het 2" bataljon rustende schutterij in de provincie Zeeland, en als zoodanig in zijne plaats be noemd mr. J. M. I. Moensthans kapitein-kommandant der dienstdoende schutterij te Zierikzee, met bepaling dat hij laatstgemelde betrekking tevens zal blijven bekleeden. loodswezen. Eervol ontslag verleend, behoudens aanspraak op pensioen, aan den inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 2e district to Terschelling C. Kraanen benoemd tot inspecteur over het loodswezen, de betonning, be bakening en verlichting]in genoemd district, standplaats Terschelling, de commissaris der loodsen op de Neder landsche loodsstandplaats te Antwerpentevens gedele geerde van den ontvanger der loodsgelden te Vlissingen, P. B. Logger, die met den laatsten September a. uit zijne tegenwoordige betrekking eervol wordt ontslagen; de commissaris der loodsen te Terschelling J. van der Burgt in gelijke betrekking overgeplaatst naar de Nederlandsche loodsstandplaats te Antwerpen en hem tevens opgedragen de betrekking van gedelegeerde van den ontvauger der loodsgelden te Vlissingen; voorts benoemd tot commissaris der loodsen te Terschelling, de adjunct-commissaris der loodsen te Willemsoord J. C. W. Hilraan, en tot adjunct-commissaris der lood sen te Willemsoord, D. II. Dietz, koopvaardij-kapitein te Rotterdam. ministerieele departementen. Pensioen verleend ten laste van den staat, ten bedrage van f 1107 'sjaars, aan J. H. C. Vermeer, gewezen adjunct-commies bij het departement van binnenlandsche zaken. rechterlijke macht. Benoemd tot substituut-offi cier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Tiel mr. W. C. J. Alphertsthans kantonrechter te Ommen. registratie. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen: te Heerlen, G. E. Breunissen Troost, thans surnumerair der registratie en domeinente Lem mer, F. Harting, thans ontvanger der registratie en domeinen te Hoi werd; te Hol werd F. Fontein, thans surnumerair der registratie en domeinen. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arron dissement Arnhemter standplaats de gemeente Zeve naar, J. A. Kerkhovencandidaat-notaris te Arnhem. Onderwijs. De Haagsche gemeeenteraad heeft in plaats der af getreden curatoren van het gymnasium benoemd de heenn mr. J, J. van Meerbeke, lid van den hoogen raad; J. M. Obreen, directeur van het depot van kaar ten en modellen bij het departement van marine; dr. W. J. A. Jonckbloet, lid van de tweede kamer; mr. A. N. M. Pit en mT. O. W. Star Numan, commies-griffier bij de tweede kamer. Het gemeentebestuur van Texel schijntom in dc behoefte van hulponderwijzers te voorzien, het stel sel van opbod te willen volgen. Het looft althans in het weekblad „de Wekker" geen bepaalde som als be zoldiging uit, maar verzoekt de sollicitanten hun voor waarden aan het gemeentebestuur in te zenden. Kerknieuws. De Vereeniging tot opleiding van predikanten te Doetinchem onderhoudt nu reeds te Utrecht vijftien jongelingen, welk getal eerlang met vijf vermeerderen zal, die met diploma naar de academie gaan. In Doe tinchem zijn er bovendien nog veertig, die zich voor de academische lessen voorbereiden, en onder dezen een tiental nieuwelingen. De ontvangsten voor dezen arbeid bedroegen in Juli 1822.32. De Staats-courant van heden bevat het koninklijk besluit van 3 dezer tot nadere wijziging van het konink lijk besluit vau 22 December 1867 (Staatsblad n° 154), bepalende de aanstelling van hulppredikers, ter voor ziening in de godsdienstige behoeften van inlandsche Christengemeenten in Nederlandsch Indië. Marine en leger. Te Dordrecht zijn twee Engelsch© officieren aan gekomen ter bijwoning der manoeuvres van het aldaar in garnizoen liggend korps pontonniers. Volgens een bij het departement van marine ont vangen telegram was Zr. M». opnemings vaartuig Hy- drograaf onder bevel van den luitenant ter zee 1® klasse jonkheer T. E. de Brauw, op zijne reis naar Oost-Indië, den 12«n Augustus jl. te Suez aangekomen en zou den 13'° daaraanvolgende weder van daar ver trekken. Hunsftnleu ws. Aan den heer J. Vermast, zoon van den heer V. Vermast, kapelmeester te IJzendijkc, is op den wed strijd van het koninklijk conservatoire te Gent de eerste prijs voor kamermuziek toegekend. Landbouw. In de Staats-courant van heden zijn opgenomen de verslagen van de verwachtingen omtrent den oogst in de provinciën Zeeland en Overijsel. Rechtzaken. De hier wonende L. v. V., die de vorige week te Vlissingen een agent van politic verwonddeis eergis teren door de arrondissements-rechtbank alhier schuldig verklaard aan verzet en gewelddadigheid jegens de openbare machten te dier zake veroordeeld tot een jaar cellulaire gevangenisstraf, f 100 boete en in de kosten. Gemengde berichten. Naar wij vernemen bestaat het voornemen tot het geven eener matinèe musicale door het muziekkorps onzer schutterij in het Schuttershof alhier, morgen voormid dag, ter gelegenheid van het verblijf van het Koninklijk harmoniegezelschap van Vilvoorden. Naar men ons mededeelt is in den afgeloopen nacht van den bleek eener waschvrouw alhier, uitkomende in den St. Jansgang, een gedeelte eener wasch ont vreemd. De heer K. Junius van Hemert is benoemd tot haven- en dokmeester te Amsterdam. Te Rotterdam zijn door de politie twee zusters, meisjes van 13 en 17 jaren, aangehouden, omdat zij kleine kinderen op straat van oor- en halssieraden be roofden. Te Voorburg heeft binnen zes jaren voor de I vierde maal de burgemeester zijn ontslag aangevraagd.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 1