dat er geen quaes tie van brieven was, maar dat de gewaande knecht een Amerikaansch officier van rang is, dieja, wat al niet zal uitrichten. Gemengde berichten. Uit Vlissingen meldt men ons, dat gisteren nacht ongeveer 3 uren door een hevigen rukwind het houten beschot op den Peperdijk langs de voormalige marine werf over de gehcele lengte tegen den grond geslagen is. Op verschillende gedeelten is zelfs de voet- of steunmeer mede afgebroken. Te Amsterdam is het gebruik van honden als trekdieren tegen 1 Januari 1875 verboden. Op den weg van Krommenie naar Wormervcer is eergisteren avond een man door den bliksem getroffen en gedood. Hij laat eene jeugdige weduwe achter. Zijn vaderdie hem vergezeldewerd bewusteloos nederge worpen Het koloniaal militair invalidenhuis Bronbeek is van 1 Januari jl. tot den 10en dezer door 3484 personen bezocht. Door de Fransche Moniteur de 1' Armée (een offi cieel blad) wordt het volgende bijna ongeloofelijke feit verhaald. Tijdens de inneming van Parijs door de repu- blikeinsche troepen in Mei 1871 werd een officier, de kapitein de la Chausséedoor een geweerkogel in den hals gewond. Bewusteloos bracht men hem in een naburig huis. Toen hij weder tot zijne kennis kwam, voelde hij dat zijne wond niet ernstig genoeg was om hein machtelooste maken. Op het oogenblik dat hij zich echter op straat wilde begeven kwam ecne dame uil het huis waar hij zich bevond, die fatsoenlijk ge kleed was en hem medelijdend aanzag, hem een kop bouillon aanbieden. Hij dronk de bouillon op en begaf zich naar een nabijgelegen hospitaal om zijne wond te doen verbinden. Nauwelijks hier aangekomen kreeg hij echter krampen en brakingendie duidelijk aantoonden dat hij vergiftigd was en wel door middel van rattenkruid. De dosis was echter zoo zwaar geweest dat zijn maag het niet verdragen konzoodat hij het vergift weder uitbraakte en zich naar zijn regiment.kon begeven. Hij deed echter te vergeefs moeite om zich het juiste huis te herinneren waar men dezen lagen aanslag op zijn leven gesmeed had. Toch zou de vergiftiging noodlottige gevolgen voor hem hebben. Kapitein de la Chaussée had na dien tijd geen gezond oogenblik meer, aanhoudend leed hij aan maagkrampen en koliek, en ofschoon zijn krachtig gestel hem in staat stelde drie jaren lang met den dood te worstelenoverleed hijongeveer eene maand geleden, in het hospitaal. Op de begraafplaats van Dienville, in Frankrijk, zijn in den nacht van 6 op 7 dezer 75 kruisen en grafmonumenten vernieldterwijl slechts van 16 graf plaatsen de gedenkteekenen ongeschonden waren ge bleven. De bedrijvers van die daad van wandalisme heeft men nog niet in handen gekregen. Te Antwerpen is een kroeghoudsterdie aan een werkman 35 borrels verkocht had, waardoor zijn dood was veroorzaakt, door de rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenisstraf50 franken boete en de uit- keering van 2000 franken aan de weduwe van den werkman. Thermometerstand. 11 Aug. 's av. 11 u. 58 gr. 12 'smorg. 7 u. 55 gr. 'smidd.l u.65gr. 'sav.6u.64gr. buitenland. Algemeen overzicht. De Engelsche regeering heeftmet het doel waar schijnlijk om hare houding tegenover het Brusselsche congres nog duidelijker te omschrijven, het antwoord bekend gemaakt, dat door den Russischcn minister van buitenlandsche zaken gegeven is op de bedenkingen, door den Engelschen gezant ten aanzien der bedoe lingen van het congres in het raidden gebracht. Rus land heeft erkend dat deze bedenkingen volkomen juist waren, dat de conferentie, wilde zij eenig nut stichten, zich moest bepalen tot doeleinden die binnen het bereik der mogelijkheid liggenzonder eenige wijziging te willen brengen in beginselen, omtrent wier toepassing bij de mogendheden geen overeenstemming bestaat. Men wil daarom het programma van het congres niet uitstrekken over punten die in het Russische ontwerp niet opgenoemd zijn en noch de krijgsoperatiën op zee, noch de zee-oorlogennoch de onderlinge betrekkingen van oorlogvoerende mogendheden ter zee, noch eindelijk eenig beginsel van het volkenrecht ter sprake brengen. De Engelsche regeering heeft waarschijnlijk begrepen dat een congres, tot die grenzen beperkt, bijzonder onschuldig zou wezen en heeft, zooals men weet, na het ontvangen dezer ophelderingen een vertegenwoor diger naar Brussel gezonden. De Times bevat een correspondentie uit Spanje, waarin alle schuld omtrent het ondersteunen der Carlisten ge heel van de Fransche regeering wordt afgewend en alles geschoven wordt op de onachtzaamheid en het verraad der Spaansche autoriteiteiten. Ofschoon dit artikel eenige blijken van partijdigheid draagt, zijn toch de correspondenten van het City-blad in den regel personen van zoodanige stand en connectiondat de Fransche regeering aan deze bevestiging, welke de pas versche nen nota van den hertog Decazes hierdoor ontvangt, ongetwijfeld wel eenige waarde zal hechten. In verband met deze nadere toelichting van den toestand in Spanje is het van belang te weten dat ook de instructie voor de kommandanten der twee Duitsche oorlogschepen, die naar de Spaansche kust vertrokken zijnveel minder uitzicht op eene bepaalde inmenging der Duitsche regeering opent dan aanvankelijk verondersteld werd. De taak der beide vaartuigen zal alleengelijk de National-Zeitung mededeelt, wezen: „het leven en de eigendommen der in Spanje wonende Duitschers te be schermen tegen de gevaren waarmede zij door de Car- listisclie benden bedreigd worden." Van het denkbeeld om de aankomst van schepen met oorlogsbehoeften bestemd voor de Carlisten, in de Spaansche havens te beletten, schijnt de Duitsche regeering bepaald te heb ben afgezien, zoolang de overige Europcesche mogend heden daarbij niet behulpzaam willen zijn. Omtrent den inwendigen toestand van Italië loopen dc berichten nog al uiteenhetgeen trouwens bij de verschillende aandoeningen, die de naam van het ko ninkrijk alleen reeds bij zijne vrienden en vijanden op wekt, niet te verwonderen is. Dc Gazzetta dTtalia zegt dat zijzonder nog een bepaald oordeel te willen vel len over de bewegingen, welke de gevangenneming van een aantal Mazzinisten in de provincie Romagna hebben teweeggebracht echter meent te weten dat er een bepaalde samenzwering tegen de tegenwoordige regeering bestonddie ook in andere provinciën hare vertakkingen bezat. Een clericaal blad, het Giornale di Firenze beweert daarentegen dat de geheelc samen zwering slechts in de verbeelding der ministers bestaat die door dit middel op de verkiezingen willen werken. Tengevolge der verschillende schakeeringen, die in de Italiaansche partijen bestaan, is het niet gemakke lijk zich een juist denkbeeld van den toestand te vor men. De Mazzinisten hebben zich sedert 1871 van de uiterste radicalen, dat. is namelijk van de Internationale, afgescheiden. Zij willen een republikeinschen regee- ringsvorradocli wensehen eenige gematigdheid ten op zichte der maatschappelijke vraagstukkeneerbied voor den godsdienst enz. De internationale wil daarentegen, hier gelijk overal, eene radicale omkeering zoowel in de staatkundige, als in alle maatschappelijke verhou dingen, in den godsdienst enz. Bij die leer hebben zich, ofschoon weder met eenig voorbehoud ten aan- zien van sommige punten, de volgelingen van Gari baldi aangesloten. Een blad, de Proletario, dat de onverzoeniijkste stellingen der uiterste radicalen voor staat, noemt alle internationalisten of Mazzinisten die van eenige matiging sprekenkortweg verraders. Nu behoorden de 28 Mazzinisten die te Riminiten huize van den president der kamer van koophandel, den heer Ruffigevangen zijn genomen juist tot de meest gematigde fractie. Zij kwamen alleen bijeen om over de aanstaande verkiezingen te spreken, aan welke zijvolgens hun wettige bevoegdheidwenschten deel te nemen. Het is dus zeer wel mogelijk dat de gouverneur der provinciedie den last ontvangen heeft om met kracht tegen dc beroeringen der Internationale op te tredenbij zijn eersten slag misgetast en juist de minst gevaar lijken achter slot en grendel geplaatst heeft. Intusschen is men na dien tijd met de arrestatiën voortgegaan en in de berichten van heden vindt men dat weder acht hoofden der Internationale te Rome gevangen zijn ge nomen. Met zekerheid wordt thans gemeld dat de keizer van Duitschland voornemens is in October van dit jaar eene reis naar Italië te doen. Te Florence en op andere plaatsen worden de koninklijke paleizen reeds voor zijne komst in gereedheid gebracht. Bismarck en von Moltke zouden hem vergezellen. Omtrent den eerstge- noemden bereiden wij ons echter weder voor op eene tegenspraak van het bericht. Bij den bekenden afkeer, dien de rijkskanselier van offic.ieele reizen heeft, komt een vermoeiende tocht naar Italië, zoo kort na zijn terugkeer van eene badplaats, ons niet waarschijnlijk voor. Bazaine's ontvluchting. Men zal het bewind van den maarschalk de Mac- Mahon nog het bewind „der ontvluchtingen" kunnen gaan noemen. Eerst Rochefort, de commune-man, nu Bazaine, de Bonapartist. Heeft de vlucht van den eerste de regcering weinig kwaad gedaandaar niemand er aan zal denken den maarschalk van bijzondere sym pathie voor de leden der commune te beschuldigen, de ontsnapping van den oud-maarschalk zal, onder de tegenwoordige omstandighedenzeker de verdenking van Bonapartistische neigingen, welke thans reeds op sommige leden van het ministerie rust, niet verminde ren. De regeering heeft dit zelve ingezien en dadelijk doen aankondigen dat een gestreng onderzoek naar de bijzonderheden der ontvluchting zal worden ingesteld. Omtrent de toedracht der gebeurtenisdie ons nog alleen door de telegraaf bekend is, kan nog geen omstandig verhaal gegeven worden. Men weet dat Bazaine gevangen zat in een fort op het eiland St. Mar guerite, een der Lerinische eilanden, tegenover Cannes in de Middcllandsche zee en nabij de Italiaansche gren zen gelegen. In ditzelfde fort zat, in de 17e eeuw, de „man met het ijzeren masker" gevangen. De nabij heid zoowel van de Fransche als de Italiaansche kust maakt een ontsnapping betrekkelijk gemakkelijk. De ontvluchting heeft plaats gehad in den nacht van Zondag op Maandag. Zondag avond was mevrouw Bazaine, die te Cannes woonachtig wasmet haar neef, den heer Roulles, den gevangenen, een bezoek komen brengen. Men veronderstelt dat Bazaine zich in een touwladder uit het fort heeft laten zakken in eene boot en met zijne echtgenoote, die zelve geroeid zou hebbenonder begunstiging van de duisternis en het buitengewcon slechte en stormachtige weder naar zee geroeid zal zijn, waar een stoomboot, die gedurende den dag reeds in den omtrek van het eiland gekruist had, hem wachtte. Den volgenden morgen kwam dc tijdingte Parijs aan. Het officicele blad behelsde tegelijk met het nieuws der ontvluchting ook het bericht dat de regeering den generaal Lewal met het instellen van een onderzoek belast had en de wet in hare volle gestrengheid hand haven zou. De kolonel VilletteBazaine's gewezen adjudant en zijn beproefde vriend, die hem in de gevangenis verge zeld had, is Maandag reeds gevangen genomen. Hij wilde zich naar Parijs begevendoch werd te Marseille aangehouden. Ook de kommandant van het fort is in arrest gesteld. Latere berichten melden dat Bazaine in Italië is aan gekomen en onmiddellijk per spoortrein over Turijn en Bazel naar Brussel is vertrokken, van waar hij met zijne vrouw de reis naar Spa zou hebben voortgezet. 'De indruk door deze gebeurtenis te Parijs teweegge bracht is zeer groot. Meer dan ooit is het hier echter eene zaak waarbij men onderscheid behoort te maken tusscken „hetgeen men ziet en hetgeen men niet ziet." e ct ij tl i n p en. Gedurende den storm van gisteren heeft eene aanva ring plaats gehad ter reede van Rammekens tusschen de Oostenrijksche brik Marietta G. en de Noordduitsche brik Gazelle komende van Antwerpen. Beide schepen hebben aanmerkelijke schade bekomen. De Marietta G. zal de reis kunnen vervolgen doch de Gazelle zal eerst moeten repareeren. Het stoomschip Java van Nieuwediep naar Batavia, is Zondag namiddag van Southampton vertrokken. Alles wel aan boord. Het stoomschip Holland van Batavia naar Neder land is 8 Augustus des morgens te Suez aangekomen, en moest 24 uur in quarantaine liggen; het is den 9cn naar Port-Saïd vertrokken. gjamteliiberalttttï. Graanmarkten enz. Rotterdam, 11 Augustus. Ter markt van heden waren aangevoerd 1108 runderen, 228 vette, 11 nuchtere kal veren 1106 schapen364 varkens en 85 biggen. Run deren le qual. 822e qual. 62kalveren le qual. 90, 2e qual. 70; schapen 70 cent. Amsterdam, 12 Augustus. Raapolie op zes weken 32$. Lijnolie op zes weken 32$. Prijzen van Effecten. Amsterdam, 12 Augustus. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. öO-^g- dito dito dito .3 72 j dito dito dito .4 94 fA Aand. Handelmaatschappij 4$ 136-|- dito exploitatie Ned. Staatssp. 105 België. Certificaten bij Rothschild 24 Frankrijk. Inschrijvingen3 59 dito.5 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 102 dito Hope C°. 1855 6e serie 5 88$ dito f 1000 18645 101$ dito L. 100 1872 5 99 Loten 18665 290 Oblig.Hope C°.Leening 1860 4$ 94$ Certific. dito4 Inscript.Stieglitz &C°. 2C a 4 L. 4 79$ Obligatiën 1867—69 4 83$ Certificaten6 53$ Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 243 Oblig. dito4 ,202 Aand. Baltische spoorweg 3 126 Obl. spoorweg Poti-Tiflis. 5 99$-$ dito dito Jelez Orel 5 99$ dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 81 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilverJan./Juli. 5 66j-jj- dito dito April/Oct. 5 66$ dito in papier Mei/Nov. 5 64 dit dito Febr./Aug. 5 64$ Aand. Nation, bank 3 1049 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 89$ Italië. Certific. Amsterdam 5 63 Spanje. Obligatiën Buitenl3 18 fv dito Binnenlandsche 3 12$ Portugal. Obligatiën3 46 Turkije. Inschrijving Alg. schuld 5 43$ Egypte. Obl. 1868 7 76$ dito 1873 7 68$ Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 5 99$ dito dito dito 1882 6 98 dito dito dito 1885 6 102 Illin. Cert. Amsterdam 82$ Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific. 6 79$ Obl.St.Paul&Pac.Spw.Dsec. 7 dito dito dito 2° sec. 7 16$ Brazilië. Obl. 1863 4$ dito 1865 5 Prijzen van coupons. Amsterdam, 12 Augustus. Metall. f 22.47$dito zilver f 23.22$; Div. Eng. per f Eng. Portugal per f 11.82$Araerikaansche dollars (in goud) f 2.40. Amsterdam, 11 Augustus. Metall. f 22.47$dito zilver 23.22$; Div. Eng. per f Eng. Russen per f 11.72$; Eng. Portugal per ƒ11.824; Frans /56$; Belg. f 56$; Pruis /34$; Hamb. Russen f 3L|; Russen in Z. R. 32$$; Poolsche per fl. Ameri- kaansche dollars f 2.40; papier f 2.13.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3