Kermis te Zierikzee te. onttrekken of dat zij daarin weder een werkdadig aandeel zou gaan nemen. De maatregel der regeering doet echter veronderstellen dat aan hunne plannen ern stiger bedoelingen verbonden waren, ofschoon de ge vangenen zelveonder welke zich eene hooggeplaatste dame, de gravin Piccolomini met haar echtgenoot be vindt, zich volstrekt niet ongerust toonden en beweer den dat zij alleen het slachtoffer waren van overdreven dienstijver van het plaatselijk bestuur van Rimini. Intusschen wordt uit Ha venna, slechts eenige uren benoorden Rimini en mede in de nabijheid der Adriatische zeekust gelegen, gemeld dat ook daar de ontbinding van alle staatkundige genootschappen bevolen is. Een en ander doet aan eene over verschillende oorden ver takte politieke beweging denken. De keizer van Duitschland heeft de badplaats Gastein verlaten na met den Oostenrijkschen minister-president, graaf Auersperg, de warmste vriendschapsbetuigingen gewisseld te hebben. Rfitjjtltoerk BRIEVEN UIT AMERIKA II. In de Broadstraat te Richmond, schrijft onze Duit- scher verder, trad ik een winkeltje binnen, waar wan delstokken visch- en jacbtgcreedschap en een paar opgezette eenden waren uitgestald. Ik had niet op den naam van den winkelier gelet, doch toen hij mij aansprak herkende ik hem dadelijk als een Duitscher. Ik zocht een stok uit en verzocht hem er een flinken knop op te maken. Onder het werk vertelde hij mij het een en ander uit zijn leven, en de volgende dagen kwam ik nog dikwijls bij hem terug om andere zaken te koopen, zoodat ik eindelijk bijna alles wist wat hij te vertellen had. „Het moet in Duitschland sterk veranderd zijn, zeide hij, sedert twintig jaren dat ik er niet geiveest ben. Zoo nu en dan verneemt men wel iets van dezen en genen die er pas vandaan komt, maar dat maakt u niet veel wijzer; zelden hoort men het land prijzen, maar toch heb ik van sommigen gehoord dat er ook veel beter geworden is. Soms heb ik wel ge dacht dat het maar beter ware geweest als ik in Europa was gebleven, want goede dagen heb ik hier ook al niet vele gehad. Maar wie kan dat vooruit weten? In 1854 had ik meer dan duizend dollars over gespaard toen stak ik de zee over. t Ik had toenmaals iii Duitschland kunnen blijven, maar kreeg onaange-' naamheden met. mijn oom, die mij te vrijgevig met het geld vond. Later is mijn oom weder gaan trouwen, zoodat er toen van erven geen sprake meer was. Zoo doende ben ik in Richmond blijven hangenheb nu zelf vrouw en kinderen en leef er redelijk goed van, hoewel ik er zelden toe kom iets over te leggen. De opstand heeft ons allen arm gemaakt." Hij liet mij een ganschen bundel papieren geld der Zuidelijke staten zien, dat nu natuurlijk al zijn waarde verloren had. Hij schonk mijals eene aardigheid, een papieren dollar. „Gelukkig, ging hij voort, dat wij kleine luidjes destijds al zoo arm waren dat wij weinig geld meer in deze papieren konden steken. Wij hebben destijds heel wat narigheid moeten zien. Een tijd lang werkte ik in de wapenfabriekde mooiste die ik ooit gezien heb. Later werden wij echter bij het wachtvolk ingedeeld en geraakte ik bij eene compagnie, waarin vier man op krukken liepen. Zij hingen hun geweer over den rugen strompelden zoo voort. Nooit zal ik vergeten hoe het in Libby Prison toeging, waar men de gevan genen opsloot. Nog nooit heeft eene natie haar krijgs gevangenen zoo onmenschelijk behandeld. Zij hadden echter voor hun eigen volk niet genoeg te eten, laat staan voor de gevangenen j die zij eigenlijk liever dadelijk omgebracht hadden. Toen de oorlog afgeloopen was werden de slaven vrijgelaten en die maakten de ellende nog grooter, zij verkozen niet te werken en leefden als het vee." Toen mijn oog op een Tiroler buks viel, die aan den wand hing, verteldo hij mij dat dit wapen van eene Tyroler-kolonie atkomstig was, die zich in het Zuiden gevestigd had. „Daarvan moet ik u toch nog wat vertellen. Een zekere ridder von X in Tyrol had een zoon die niet oppassen wildetoen kocht hij in de buurt van Richmond eene landhoeve voor hem bracht die goed in ordeliet flinke arbeiders uit Tyrol overkomen en maakte zijn zoon over dat alles heer en meester. De vader was een groot liefhebber der natuur ik heb menigen vogel voor hem opgezet en toen hij naar Europa terugkeerde nam hij een koffer vol zeld zaamheden mede. Zoolang de vader hier was ging alles goed; nauwelijks had deze echter de hielen ge licht of de zoon begon een leven als vroolijke Frans, en toen een broeder van hem overgekomen was, die niet veel beter deugdehadden zij met hun beide spoe dig alles doorgebracht. Waar zij gebleven zijn weten wij niet; met de arme Tyrolera hebben wij echter heel wat te stellen gehad vóór dat zij alle onder dak gehol pen waren. Sommigen keerden armer naar hun land terug dan zij gekomen warenanderen helpen zich zei ven hier, zoo goed en zoo kwaad als het gaan wil, door de wereld. Zoo gaat het: den een valt het geluk terwijl hij slaapt in den schooteen ander tobt en sjouwt zijn leven lang zonder het te vinden. Een paar jaren geleden kwamen hier ook een paar Duitschers, uit Rijn-Pruisen waren zij meen ik, met het plan om eene fabriek aan de rivier te bouwen en die door het rivier water in beweging te doen brengen. De andere fabrie ken krijgen hier hun water uit het kanaal en moeten daarvoor betalen. Onze twee Duitschers wilden het water voor niets hebben en op die manier rijk worden. Zij hadden een Rus als bouwkundige aangenomen; deze verknoeide in weinig tijds honderd duizend dol lars van hen, en ten slotte bleek het dat het plan niet uit te voeren was. Zoo gaat het met veel Duitschers. Als zij hier komen vliegt de Amerikaansche onderne mingsgeest hen naar het hoofd, zij beginnen het een of ander zonder nog het land goed te kennen en in een ommezien is al hun geld op. Handenarbeid wordt hier nog het best betaald en in het Noorden, waar gelden bedrijvigheid genoeg zijn, is de handenarbeid goud waard, even goed en meer nog dan in Europa. Iemand die hierheen komt moet echter van alle markten thuis zijn. In 1849 te Frankfort was ik zwaardveger; hier ben ik al hoefsmid geweest, heb op eene fabriek van machinerieën gewerkt, heb geweren gemaakt, aan de draaibank gestaan en nu snijd ik in mijn vrije uren deze wandelstokken en pijpekoppen en hoop juist met al dat sn ij werk, dat goed aan den man komt, een aardig winstje te maken." Zijn snijwerk was voortreffelijk; meest comische koppen. Ik bemerkte dat hij niet alleen een liefhebber der natuur, maar ook een zeer goed opmerker was. Des Zondags maakte hij met zijne zonen groote wandelin gen naar buiten om dieren en planten te zoeken en zoodoende had hij langzamerhand eene zeer juiste voor stelling van de planten- en dierenwereld in den omtrek bekomen. Over het algemeen kwamen de lieden met welke ik te Richmond toevallig in aanraking kwam, mij bijzon der spraakzaam voor. Tegenover mijn logement woonde een tabaksliaudelaariets verder een boekverkooper die beiden en ook een man die mij eens aansprak op een der heuvels buiten Richmond, waren er op uit om mij het een en ander te vertellen zoodra zij bemerkt hadden dat ik een vreemdeling was. De tabakshande laar was zoo praatziek als een barbier; de boekverkoo per een aardige prater en mijn vriend op den heuvelrug een oud man vol grappen. Zij kwamen- daarin overeen dat zij weinig goeds van de Noordelijken vertelden en de boekverkooper in 't bijzonder was zoo fanatiek zui delij kgezind, alsof de veertien jaren sedert den burger oorlog voorbij waren gegaan zonder eenig spoor bij hem na te laten. Ik hecht geen bijzonder gewicht aan hunne mededeelingendie echter deden blijken dat er hier tusscken het Noorden en die klasse van lieden, die men koffiehuis-politici noemt, nog geen verzoening tot stand is gekomen. Met hun eigen land waren zij zeer ingenomen, wat men bij bewoners van dergelijke vruchtbare en rijke landstreken meer aantreft. Mijn oudste vriend zeide, toen ik hem mijne bewondering over de schoone omstreken van Richmond betuigde: „Er is geen plaats in de wereld waar men aangenamer leven kan dan te Richmond en ik verwonder er mij altijd over dat er niet meer lieden uit het Noorden komen om zich hier te vestigen. Wij kunnen het wel zonder hen stellenmaar hun geld zou ons toch goed "te pas komen." De tabaksverkooper noemde het klimaat van Richmond een wonderwilde niet toegeven dat deze winter bijzonder zacht was en dat het in den zomer drukkend heet kan zijn en dat de manier waarop de huizen gebouwd zijn niet, zooals in Europa, voor het klimaat geschikt is. „Ik wil u niet toewenschen, zeide hij gekscheerenddat gij een vroegtijdigen dood sterven zult, maar moest gij dat ongeluk eens zien naderen, dan zult gij misschien denken: in Richmond zou ik zeker nog een paar jaren langer geleefd hebben." Rusland. ÜjmuteMericMcn. Prijzen van ISffccten. Amsterdam, 8 Augustus. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. 60A dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned.Staatssp. België. Certificaten bij Rothschild Frankrijk. Inschrijvingen dito Rusland. Obligatiën 1798/1816 dito Hope C°. 1855 6e serie dito f 1000 1864. dito L. 100 1872 Loten 1866. v 3 4 94$ 4$ 136$ 2$ l 3 58$ 5 5 101$ 5 87A 5 101$ 5 5 V 290 Polen. Oostenrijk. Hongarije. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. Brazilië. 0blig.Hope&C°.Leeningl860 4$ pet. 94$ Certific. dito4 Inscript.Stieglitz&C0.2ea4L. 4 79$ Obligatiën 1867—69 4 83$ Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 243 Oblig. dito4 Aand. Baltischë spoorweg 3 126$ Obl. spoorweg Poti-Tiflis. 5 100 dito dito Jelez Orel 5 99} dito dito Charkow Azow .5 Schatkistobligatiën 4 81$ Oblig.metal.in zilverJan./Juli. 5 66$ dito dito April/Oct. 5 66 dito in papier Mei/Nov. 5 63J dit dito Febr./Aug. 5 63A Aand. Nation, bank 3 1048 Schatkistbiljetten 6 Certific. Amsterdam 5 Obligatiën Buitenl. 3 dito Binnenland8che 3 Obligatiën3 Inschrijving Alg. schuld 5 Obl. 1Ö68 7 dito 1873 7 Obl. Yereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 dito dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific. 6 Obl.St.Paul&Pac.Spw.l<,sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Obl. 1863 4 dito 1865 5 174* 12$ 45$ 42$ 98$ 101$ 79$ 30$ 17 98} Prijzen van coupons. Amsterdam, 8 Augustus. Metall. f 22.40dito zilver f 23.22$; Div. Eng. per f 11.70; Eng. Portugal per f 11.82$Amerikaansche dollars (in goud) f 2.40. Amsterdam, 7 Augustus. Metall. f 22.40dito zilver 23.25; Div. Eng. per f Eng. Russen per t f 11.70; Eng. Portugal per f 11.82$; Frans 56$; Belg. 56$; Pruis /34$; Hamb. Russen f 31$ Russen in Z. R. 32f$; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars f 2.40; papier f 2.13. Den 4en Augustus 1874 overleed te Hamburg de Hoogwelgeboren Heer Jhr. WILLEM HENDRIK DE JONGE VAN CAMPENS NIEUWLAND, Wethouder der gemeente Middelburg, Ridder der Militaire .Wil lemsorde. Na langdurig lijden overleed heden, tot diepe droef heid van mij en hare verdere betrekkingen, mijn ge liefde echtgenoot HENDRIKA JOHANNA DE VROOM, in den ouderdom van 28 jaren. Middelburg, 7 Augustus 1874. J. A. HAMEIJ. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na langdurig lijden, in den ouderdom van 64 jaren, mijn echtgenoot JACOBUS BOM. Middelburg, H. E. DE BRAKKE, 7 Augustus 1874. Wed. J. BöM. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lyden onze innig geliefde moeder ELISABETH KUIPER Wed. Frucht, n.i voorzien te zijn van de II. H. Sacramenten. Middelburg, H. A. FRUCHT. 8 Aug. 1874. A. J. FRUCHT. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor do vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hunnen zoon. Goes, P. CONRADI. 7 Augustus 1874. J. C. CONRADI, Roeter s van Lesnep. Ondergeteekenden brengen hunnen dank aan allen die blijken van belangstelling gaven bij het overlijden hunner dierbare echtgenoot en moeder. Koudekerke, 8 Augustus 1874. A. VAN PAGÉ en Kinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden mijner echtgenoot, betuig ik, ook na mens mijne kinderen en behuwdzoon, mijnen oprech ten dank. Vlissingeu, Wede. L. G. GILLISSEN, 8 Augustus 1874. geb. Leeghans. gedurende 2 weken van 31 Augustus tot 12 Sep tember 1S71. Aanvraag voor het plaatsen van Schouwburgen en Kramen vóór den 26ec Augustus a. 8. met vrachtvrije brieven bij den Marktmeester. Wanklankgevende Orgels» Rijfelaars, Horoskooptrekkers of Bedelaars sul len niet urorden toegelaten*

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3