op dat onder beuken geen gras groeit, wat voor wei land toch wel een behoefte ia. De bedoeling zou dan ook, meenen wij, niet zijn om een weiland in een bosch te veranderen. Dat de omtrek van een enkelen boom, bij voorbeeld op de melkplaatsgeen gras oplevert, zal zulk eene schade niet wezen." iflarine cn leger. De luitenant ter zee le klasse A. J. Willekens wordt met den 17cn Augustus a. geplaatst als 1* officier aan boord van Zr. M\ met dien datum in dienst te stellen schroefstoomschip Curasao, en zulks ter vervanging van den luitenant ter zee le klasse L. J. E. Hajenius, wiens plaatsing wordt ingetrokken en beschouwd als niet te zijn geschied. Voorts worden de luitenants ter zee 1" klasse D. M. G. de Swart en W. J. A. Nolthcnius met voornoemden datum geplaatst respectievelijk als le officier aan boord van Zr. M\ raderstoomschip Valk en in de rol van Zr. M". wachtschip te Amsterdam, teneinde als kom- mandant van de kanonneerboot n° 7 gedetacheerd te worden bij den torpedodienst en op te treden als lid van de torpedo-commissie. Volgens een bij het departement van marine ont vangen telegram was Zr. M". schroefstoomschip Palera- bang, onder bevel van den luitenant ter zee 1B klasse C. ten Bosch, op zijne reis naar Oost-Indië den 5®n Augustus jl. te Falmouth aangekomen. Aan boord was alles wel. Hnnstnleu irs. Eene jeugdige Nederlandsche zangeres, mejuffrouw Kuipers uit Franekerdie in het vorige jaar op de concerten in het badhuis te Scheveningen veel lof heeft ingeoogst, heeft den eersten prijs aan het conservatoire te Brussel behaald. Rechtzaken. Bij koninklijk besluit is aan Klaasje Pit, van Olde- markt, die wegens diefstal van een broodje ter waarde van twintig cent door het provinciaal gerechtshof van Overysel tot 45 dagen cellulaire gevangenisstraf veroor deeld was, kwijtschelding verleend van het nog onver vuld gedeelte dier straf. Gemengde berichten. De eerste voorstelling van het Rotterdamsch operet- tengezelschap van den heer Pflaging in het Schuttershof alhier werd gisteren avond door een vrij talrijk publiek bezocht. De verschillende zangnommers werden goed uitgevoerd; een woord van lof over de tweede acte uit „der Freischutz" en een aan fraulein Radetzky over hare nette voordracht van de serenade van Schaffer, het voorlaatste zangnommer van het programma, mag hier niet achterwege blijven. Ook de operette „Die verfolgte Unschuld" werd vlug afgespeeld en do geestige muziek van den heer Reiffdoor fraulein Reiff verdien stelijk ondersteund, ontlokte aan vele toeschouwers een hartelijken lach. Uit het warm applaudissement dat aan de voordracht van miss Walton ten deel viel, maakten wij op dat vele toeschouwers gelukkiger waren dan sommige anderenvan wie wij de verzekering hoorden dat het hun niet mogelijk was meer dan een enkel onsamenhangend woord der zangeres te verstaan, zoodat men niet in de gelegenheid was de beteekenis harer comieke of tragische liederen te vatten. Ons ging het niet beter en wij konden dus niet veel meer doen dan haar net figuurtje bewonderen. Een marinier, M. de H., die den 25en Juli jl. te Rotterdam is gedeserteerd, is gisteren door de politie alhier aangehouden. Door eenige ingezetenen van Scheveningen is een adres aan den Haagschen gemeenteraad ingediend tot ondersteuning van het plan om den Hollandschen spoor weg tot Scheveningen door te trekkenwelk plan door hen voor de ontwikkeling van handel en visscherij van het hoogste belang wordt geacht. Van 20 tot 23 Augustus a. zal in het Paleis voor volksvlijt te Amsterdam het tienjarig bestaan van dat gebouw feestelijk herdacht worden. Volgens de Provinciale Noord-Brabantsclie courant is de le luitenant v. A. te 's Hertogenbosch voor offi cieren-commissarissen gehoord op de tegen hem inge brachte beschuldiging van te Venlo een wethouder, die geweigerd had met hem te duelleeren, op eene openbare wandelplaats met karwatsslagen te hebben mishandeld. De bijeenkomst van Nederlandsche dansonderwij zers werd den len dezer te 's Gravenhage gehouden. Op deze vergadering werd samengesteld een nieuwe ronde-dans, die onder den naam van „la Reine" door de verzamelde deskundigen werd goedgekeurd. De uit geloofde medaille werd niet toegekend wijl de dans niet het werk van éen persoonmaar van verschillende meesters was. Do president, do heer Bekker uit Groningen, be t uigde zijne voldoening over den toenemenden bloei der vereeniging, waarvan het gevolg moest zijn eenheid van werking en verbetering van onderwijsdoor toe passing van alles wat tot eene elegante en beschaafde op/oeding vereischt wordt. Do volgende vergadering zal te Arnhem gehouden worden. Uit den Helder wordt bericht dat de werkzaam heden tot het afbrengen van het stoomschip König Wilhelm niet goed vorderen. Wat voorzien was ge beurt: de zee slaat de zakken met zand die als dam moeten dienen door elkander en werpt ze ledig op het strand; er moeten reeds 2500 zakken op die manier weggeslagen zijn. Bovendien wil het werkvolkhet Nederlandsche zoowel als het Engelschevoor het loon dat uitbetaald wordt niet langer werken. De aannemer is nu voornemens met zakken van caoutchouc eene nieuwe poging te wagen en andere werklieden uit En geland te ontbieden. Naar men verneemt zal reeds in de volgende maand met de werkzaamheden voor den metalen boven bouw van de brug over de Maa3 te Rotterdam aange vangen worden. Door het bouwen van deze brug zal alzoo de kortste weg langs de staatsbaan verkregen worden naar België—Frankrijk. Men denkt, dat de geheele lijn met 1 November 1875 gereed zal zijn. „De Internationale, schrijft het Utrechtsch Dagblad, zal te Utrecht nog eens weer trachten haar zinkenden invloed te komen herstellen. Tegen Zondag den 9 Au gustus is eene vergadering aangekondigd van de afdee- lingen 's GravenhageRotterdam en Amsterdamin vereeniging met de afdeeling te Utrecht, in zooverre deze nog bestaat, waarop alle werklieden worden uitgenoo- digd, tegen 10 cents entree. Van de Utrechtsche werklieden zullen er zeker weini gen zijndie nu nog behoefte gevoelen aan de wijsheid van de heeren der Internationale, die, toen men ze hier te lande niet vervolgde, maar vrij uit liet zeggen wat ze te vertellen hadden, beroofd van het aureool, dien politic-maatregelen elders aan de vereeniging schonkenin al hun bombastische naaktheid zich zei ven hebben tentoongesteld." De uitslag van den jl. Zondag gehouden wedstrijd met jonge duiven van Antwerpen naar Haarlem door de Haarlemsche postduiven-sociëteit „de Eensgezind heid is geweest als volgtle prijs J. E. van Ek Jzn., met de duif van Gebrs. Geijsenaankomst 9.542® prijs Gebr. Geijsen, aankomst 9.55; 3° prijs A. Haartman, aankomst 9.56; 4e prijs dezelfde, aankomst 9.56; 5"- prijs J. E. Henkerste Vlissingenaankomst 9.576® prijs A. J. Bronkhorst, aankomsj 9.58; 7" prijs A. Haart man aankomst 9.598e prijs^ P. A. van Ekaankomst 10.38; 9' prijs A. Haartman, aankomst 10.38; 10'prijs H. van Bilderbeek, aankomst 3.10; lle prijs Gebr. Geijsenaankomst 6.3Maandag morgen12® prijs A. J. Bronkhorst, aankomst 9.30; 13* prijs Gebr. Geijsen, aankomst 9.33; 14® prijs H. van Bilderbeek, aankonnt 11.45; 15e prijs bouquet, Gebr. Geijsen, aankomst 12.03. De duiven waren te 7 uren opgestegen. De tentoonstelling van teekeningen enz.welk© vanwege de Vereeniging van leeraren bij het middel baar onderwijs te Rotterdam zal worden gehoudenzal in het gebouw der academie van beeldende kunsten en technische wetenschappen op Vrijdag 21 Augustus worden geopend. Van den pleiziertrein van 's Gravenhage naar Arnhem, door de Rijnspoorweg-maatschappij georgani seerd, is gisteren door 700 personen gebruik gemaakt. De uitslag van den dramatischen wedstrijd, uit geschreven door de koninklijke maatschappij „De Wijn gaard" te Brussel, is geweest als volgt: Noord-Nederlanders. 1' prijsniet toegekend2®, toegekend aan de rederijkerskamer „Nut en genoegen" van Gorinchem, met de „Militaire Willemsorde" 3®, aan de Vereeniging „Onder Ons", van Utrecht, met den „Koperen ring." Zuid-Nederlanders. 1® prijstoegekend aan de Maatschappij „Hoop en Liefdevan Antwerpenmet „Een tooneelspel op den buitentooneelspel in éen bedrijf; 2- idem, aan „de Dijlezonen", van Mechelen, met „Een liedje van moeder", tooneelspel met zang in éen bedrijf; 3' idem, aan de „Ware Vrienden" van Hasselt met „'s Mans hand boven"; 4® idem verdeeld tusschen „De Vlamingen vooruit!" van Leuven, met „Drie oude hanen voor een jonge hen", blijspel met zang in éen bedrijf; de Maatschappij „De Vlaamsche ster", van IJperenmet „De visschers van Blankenberghe", tooneel spel met zang in éen bedrijf, en „De verbroedering" van Antwerpen, met „Het badmeisje", blijspel met zang. Het Fransche vredebond heeft aan den president van de Bru3selsche conferentie een adres gerichtwaarin het bond zijn leedwezen te kennen geeft over het Russische programma, omdat daardoor de oorlogstoestand aan regelen zou worden gebondenin plaats van den grond to leggen voor een internationale wetgeving, waardoor aan den wereldvrede eenige zekerheid zou worden ver schaft. Het bond verzoekt het congres dringend om met een tegenvoorstel in dien geest op te treden cn indien het daartoe niet kan besluiten, dan alle para grafen van het ontwerp te verwerpen die niet op ge vangenen en gewonden betrekking hebben. De andere paragrafen toch zijn in strijd met de beginselen der gerechtigheid, daar zij voor den sterkeren maatregelen tot bescherming, tegen den zwakkeren daarentegen maatregelen van voorzichtigheid in het leven roepent en de gewelddadigheid van den overwinnaar tot recht, de den overwonnenen opgelegde noodzakelijkheid tot plicht zouden verheffen. Spitsvindiger onderscheid dan dat tusschen burger en soldaatin het Russische pro gramma gemaakt, is misschien nog nooit uitgevonden. Dat programma wil de ieder aangeboren liefde tot zijn vaderland onzijdig imken en dat komt niet te pas, daar men de niet strijdenden niet dwiugen kan zich niet tegen indringers te verzetten. Te Parijs heeft zekere Béfusvermaagschapt aan de familie der Rothschildszich voor het hoofd gescho ten toen hij de overtuiging had bekomendat hij door een ongeneeslijke ziekte was aangetast. Alweder staat een internationaal congres te Weenen voor de deur. Daar zullen besproken worden de maatregelen, die men zou kunnen nemen ter be scherming der insecten-etende vogels. Het initiatief tót dit congres zou worden genomen door de Italiaansche en de Oostenrijksch-Hongaarsche regeeringen, die de zaak reeds vroeger hebben onderzocht. Te Bordeaux is een gedeelte van de werkplaatsen en magazijnen der Messageries maritimes in de asch gelegd. Uit Troyes meldt men, dat daar jl. Vrijdag avond een merkwaardig luchtverschijnsel werd waargenomen. Een zeer fraaie meteoorsteen beschreef aan het don kere hemelgewelf een horizontale lijn van het noord westen naar het noordoosten. De meteoor werd het eerst zichtbaar dicht bij het sterrebeeld de Groote Beer en na met buitengewone vaart den beschreven weg dicht bij de tegenwoordige komeet te hebben afgelegd, ver dween het hemellichaam eensklapseen regen van von ken verspreidende, die plotseling weer uitgedoofd werden. Zaterdag jl. is te Birmingham het standbeeld ont huld van dr. Priestley, die Gp dien dag, juist honderd jaar geleden, de zuurstof ontdekte en zoodoende de scheikundige wetenschap een grooten stap voorwaarts bracht. Ook te Leeds, zijn geboortestad, zal een groot feest worden gevierd. Priestley overleed te Northum berland in Pensylvanië, den 6en Februari 1804. Hy werd daar ter aarde besteld en nu zullen een aantal wetenschappelijke mannen dien dag gaan herdenken, door gezamenlijk een bezoek te brengen aan Priest ley's grat. Te Parijs werd Dinsdag een zakkenroller op lieeterdaad betrapt, die onder geen minderen naam be kend stond dan die van Don Salustiano de Gomcvar y Appareni de la Torre, graaf van Mastos, markies van Torralba, en die als zoodanig op een deftigen voet leefde. „Hoe heet je?" vroeg hem de commissaris van politie toen hij op het bureau gebracht werd. „Don Salustiano de Gomevar yenz. (zie boven) „Maak geen praatjes, viel de commissaris hem in de rede. Ik herken je al; je heet Masteaux, ontslagen galeiboef, zonder permissie naar Parijs teruggekeerd." „'tls jammer, riep de gauwdief uit. Mijn papieren waren toch zoo netjes in orde!" In de woning van den Spaanschen edelman vond men voor eene waarde van meer dan 10,000 franken aan gestolen juweelen. Het proces tegen verschillende sociaal-democraten in Pruisenmet name tegen de rijksdag-afgevaardigden HasselmannReimer en Hasenclever, is den lfn Augus tus opnieuw in behandeling gekomen. Den 2en dezer is te Antwerpen de elfjarige her innering aan den afkoop van den Scheldetol feestelijk gevierd. Te elf uren vertrok een kleine vloot van zeven stoombootenonder het lossen van saluutschoten, naar Lillo. Daar aangekomen werden de zich aan boord bevindende leden van de Antwerpsche Neptunus-club door het gemeentebestuur verwelkomd en hun op het raadhuis de eerewijn aangeboden. Na hier een uur vertoefd te hebben werd de terugtocht naar Antwerpen aangevangen, waar bij de aanlegplaats door militaire en andere muziekkorpsen een concert gegeven werd. Eene illuminatie kon tengevolge van het ongunstige weder niet ontstoken wordendoch het bal, dat des avonds gegeven werd, was zeer luisterrijk en drukbe zocht. Een telegram door den president van de Nep tunus-club aan den koning der Belgen afgezondenwerd namens Z. M. dadelijk onder dankbetuiging beantwoord. Volgens eene opgaaf in de Duitsche bladen leveren de bergwerken en smelterijen die Krupp in Spanje bezit jaarlijks 300,000 tonnen bewerkt erts, dat in twaalf groote schepen naar Duitschland zal worden

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 2