iseetij dingen. lamlelssbericltteit. SUrertenfiën. FAILLISSEMENT. Buitenland. armenverzorging op het platteland besteed wordenniet minder dan 87 in den loop van liet eerste jaar sterven. Bedenkt men dat onder de gegoede klassen in de grootc steden van Frankrijk deze gewoonte om de jonge kinde ren bij boerinnen in den kost te doen zeer algemeen is, dan zal men begrijpen welken indruk het aan het licht komen dezer feiten heeft teweeggebracht. Thermometerstand. 24 Juli 's av. 11 u. 58 gr. 25 's morg. 7 u. 65 gr. 's midd. lu. 71 gr. 'sav. 6 u. 69 gr. Algemeen overzicht. De uitslag van het eergisteren in de Franschc natio nale vergadering gevoerde debat kwam te Parijs vol strekt niet onverwacht. De verhouding der steramen was reeds vooruit voldoende bekend, zoodat niemand zich over de beslissing der assemblée verwonderde, al betreurde men het ook, dat zij, getrouw aan haar non possvmusook thans weder een bewijs heeft gegeven van haar onmacht. Toch hebben de stemmingen over het voorstel-Casimir Périer en over dat tot ontbinding den moed der republikeinen aangewakkerd. De Temps wijst er op, dat het eerstgenoemde voorstel met ecne meerderheid van slechts 41 stemmen is verworpen, zoo dat alleen eene verplaatsing van 22 stemmen noodig is om aan de republikeinen de meerderheid te verschaf fen, terwijl, daarliet voorstel tot ontbinding slechts met een meerderheid van 29 stemmen werd verworpen, door eene verplaatsing van 15 stemmen de ontbindings-partij het overwicht zou hebben. Op grond daarvan gelooft de Temps, dat de kansen voor de republiek vermeer deren en die op een lang leven der nationale vergade ring verminderen. Langzamerhand kan inderdaad, vooral tengevolge van de aanvullings-verkiezingendie telkens moeten plaats hebbende verhouding der stem men meer en meer gunstig worden voor de republiek, maar het zal waarschijnlijk nog geruimen tijd moeten duren, eer men zóóver is gekomen, dat een aaneenge sloten republikeinsche meerderheid bestaat. Voorloopig althans komt er niets noch van een defi nitieven regeeringsvorm, noch zelfs van de organisatie van het tijdelijke bewind. Door de aanneming van een voorstel van den lieer Malarte heeft de vergadering gisteren met 395 tegen 308 stemmen beslistdat zij, na afloop der behandeling van de begrooting voor 1875, zal uiteengaan tot 5 Januari van het volgende jaar. Nu eenmaald is bepaald, dat de vergadering zal scheiden, zal zich ook te Versailles wel het verschijnsel voordoen, zooals in de meeste parlementaire vergaderingen het geval isdat het verlangen der leden om weg te komen zóo groot is, dat de nu nog aan de orde zijnde zaken met spoed worden afgehandeld, en reeds vele leden vóór het einde der zitting zullen zijn weggegaan voor dat de werkzaamheden zijn afgeloopen. Het voorstel tot scheidingvan den heer Malarte, werd door den minister van binnenlandsche zaken, den heer Chabaud Latour, krachtig bestreden. „Wij blijven zeide de minister bij onzen wensch, om zoo spoedig mogelijk de constitutioneele wetten te zien tot stand komen. Aan dat verlangen wordt reeds een eerste voldoening geschonken door de aanbieding van .de constitutioneele wetsontwerpen, die door den heer Batbic zijn aangekondigd. De regeering onder werpt zich aan de wijsheid der vergadering. Indien deze besluit, dat zij uiteen zal gaan dan vraagt echter de regeering dat de vergadering den dag na hare terug komst de constitutioneele beraadslagingen zal aanvan- 4 gen." De door den heer Batbie aangekondigde wetsontwer pen zijn die welke in het rapport van den heer Ventavon zijn vermeld; het gewijzigde wetsontwerp op de alge- meene verkiezingen is reeds gereed, terwijl tegen het einde van de volgende week dat betreffende de invoe ring van een senaat zal worden aangeboden. Het schijnt dat de regeering het noodig heeft geacht, om hare inzichten niet alleen in de nationale vergade ring kenbaar te maken, maar die ook aan de geheele natie mede te deelen. De verklaring nl. door generaal Cissey, namens de regeering eergisteren op de wijze van een dagorde voorgelezen was gisteren morgen te Parijs aangeplakt en wel met het ofiicieele opschrift: République fran<jaise. De stilstanddie weldra op par lementair gebied zal aanbreken, zal des te meer gele genheid geven tot politieke intriges. Telkens wanneer de nationale vergadering uiteen gaat verklaart de re geering, dat zij gedurende het reces geen agitatie in welke richting ook dulden zal, maar telkens bleek die verklaring niet te gelden ten aanzien van de be vriende partijen. Zóo zal het ook nu wel zijn, en het aanstaande reces zal voor een hertog de Brogiie c. s., een welkome gelegenheid wezen, om met kracht te propageeren, terwijl het tevens den afgevaardigden in staat zal stellen om, zoo zij dit verlangen, nader de wenschen der natie te leeren kennendoch dat zij zich daaraan niet storen hebben zij eergisteren getoond, en zoo zal de schorsing der werkzaamheden waarschijnlijk slechts nadeelige gevolgen voor het land kunnen hebben. Geen ander land ter wereld begrijpt ongetwijfeld de parlementaire staatsinstellingen en de constitutioneele regeeringsvorm zóo goed als het Engelsche. De betrek kingen tusschen het volk en deafgevaardigden en tus- schcn het volk en de regeering worden aldaar onder houden op een zóo eigenaardige wijze, dat men zich niet in elkanders bedoelingen vergist en precies weet wat men aan elkander heeft. Dit,bleek o. a. eergisteren weder bij gelegenheid van een groot banket door den lord-mayor van Londen aan de ministers gegeven. Het is gewoonte, dat bij dergelijke gelegenheid de regeering hare plannen en inzichten in een uitvoerige rede, door een der ministers te houden, mededeelt. Dit geschiedde ook thans. De lord-mayorsir Andrew Luskeen warm liberaal, wees in zijn troost op de ministers, openhartig op het grooto verschil in opinie tusschen hem en het tegen woordige kabinet, maar hij verklaarde tevens „dat Engeland nooit een bekwamer en welsprekender minis terie had gehad dan het tegenwoordige." De heer Disraëli hield een schitterend welsprekende redevoering waarin hij de geschiedenis der optreding van dit kabi net ontwikkelde en zijn bestaan verdedigde, en zette vervolgens uiteen welke zijn politieke gedragslijn zou wezen. Bevordering van de. ontwikkeling van handel en nijverheid staat aan het hoofd van het programma van het Engelsche kabinet, want daaraan heeft de natie vooral behoefte. Voorts, de kerkelijke quaestie; deze heeft in hooge mate de aandacht van het kabinet getrokken enom het uitbreken van een storm te voor komen, heeft het zich verplicht geacht om de kerke lijke instellingen te bevestigen en te verzekeren, daar deze in zijne oogen de beste waarborgen geven voor die burgerlijke rechtenwaarop de Engelsche natie zoo trotsch is, terwijl het aan alle kerkgenootschappen een vrijheid hoopt te verzekeren, die ook naar zijne meening aan de burgerlijke en godsdienstige vrijheid ten goede zal komen. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek verklaar de hij daar lord Derby niet aanwezig was dat hij zich geen illusiën maakt over den tegenwoordigen staat van vrede in Europa, alwaar in sommige landen volkomen anarchie heerscht, maar hij verzekerde te vens, dat nooit de betrekkingen van Engeland met andere natiën zoo goed waren geweest als tegenwoordig en dat nooit de buitenlandsche mogendheden, óok Amerika, zooveel bewijzen van vriendschap en-eerbied voor Groot Brittanie hadden gegeven, hetwelk den grooten invloed dien het bezit zal aanwenden in het belang van den vrede-en bevordering van humaniteit. De politiek van onthou ding door het vorige kabinet gevolgd zal dus geheel worden verlaten en Engeland zal zich weder doen gel den in den raad der mogendheden. In het hoogerhuis heeft lord Russel eene interpellatie tot de regeering gericht en gevraagd of Spanje detus- sclienkomst van Engeland bij Frankrijk had gevraagd, met betrekking tot de door dit land aan de Carlisten verleende hulp. De minister van buitenlandsche zaken, lord Derby, gaf de verzekering, dat geen interventie van Engeland was ingeroepen en dat de regeering van dit land geen vertoogen tot die van Frankrijk had ge richt. Wat betreft de erkenning van het Spaansche gouvernement, deze moest, naar zijne meening, plaats hebben, door een collectieven maatregel van de groote mogendhedenen zou niet kunnen geschieden dan wan neer een vaste regeeringsvorm zal zijn gevestigd. 24 pet. 60 4 Prijzen van Effect Amsterdam, 25 Juli. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. Staatssp. België. Certificaten bij Rothschild Frankrijk. Inschrijvingen dito Rusland. Obligatiën 1798/1816 dito Hope C°. 1855 6C serie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 Loten 1866 Oblig.Hope C°.Leening 1860 Certific. dito Inscripfc.Stieglitz &C°. 2e a 4 L. Obligatiën 186769 3 73* 4 95 44 1374 24 3 - fi 59 5 b 5 89 5 102 5 99H b 44 95 4 4 80 4 m Rusland. Polen. Oostenrijk. Hongarije. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. Brazilië. Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito; Aand. Baltische spoorweg Obl. spoorweg Poti-Tiflis. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Sehatkistobligatiën Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dit (lito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligatiën Buitenl dito Binnenlandsche Obligatiën Inschrijving Alg. schuld Obl. 1868 dito 1873 Obl. Yereenigde Staten 1904 dito dito dito 1882 dito dito dito 1885 Illin. Ccrt. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. Oblig. Central Pacific. Obl.St.Paul&Pac.Spw.lescc. dito dito dito 2esec. Obl. 1863 dito 1865 6 pet. 534 5 2424 4 3 127 5 5 100 5 4 5 66 J 5 66-rV 5 62.V 5 3 1037 6 5 614 3 m 3 llrV 3 45A 5 43f 7 75| 7 674 5 6 984 6 1024 6 6 774 7 7 174 44 5" n 984 Prijzen van coupons. Amsterdam, 25 Juli. Metall. f 22.274; dito zilver f 23.274; Div. Eng. per f 11.70; Eng. Portugal per£ f 11.824Amerikaansche dollars (in goud) f 2.40. Amsterdam 24 Juli. Metall. f 22.25dito zilver 23.274; Div. Eng. per f Eng. Russen per 11.70; Eng. Portugal per f 11.824; Frans f 564 5 Belg. /"SOJ; Pruis 344; Hamb. Russen f 31|; Russen in Z. R. f 32|; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars f 2,40; papier f 2.13. Getrouwd GERARD DE BRUIJNE en JOHANNA MARGARETHA DE CRANE. Zierikzec, 24 Juli 1874. Bevallen van een Jongen M. J. MESKESOer- lemans. Middelburg, 24 Juli 1874. Den 19on Juli 1874 ontvingen wij door het Ministerie van Marine het bericht dat onze innig geliefde zoon JAN THEODOOR, Adelborst 1° kl. aan boord van de „Watergeus", te Atchin op 21jarigen leeftijd is overleden. Tholen, I. L. JARMAN. 23 Juli 1874. M. I. JARMAN, PIJNAPPEL. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed ons jongste kindje SOPHIE ARN0L- DINE CHARLOTTE. Domburg, H. A. BOOGAERT. 24 Juli 1874. P. P. C. BOOGAERT, Eenige kennisgeving. Bodbaert. I Gisteren is van hier naar zee vertrokken het brik schip Florentinusgezagvoerder J. van Eyk, in ballast naar Riga, en heden de schooner Francois, gezagvoer der J. de Rijke, mede in ballast naar Riga. De heer en mevrouw DE BRUIJNE, VAN DEINSE, betuigen hunnen dank voor de bewijzen van belang stelling, ontvangen bij het huwelijk van hunnen zoon, Ingevolge artikel 855 wetboek van koophandel, worden de Schuldeischers in den faillieten boedel van SEBASTIAAN RECH, parapluiemaker en winkelier te Middelburg, opgeroepen om op Dinsdag «len achtsten September des voormiddags te elf wren, ter Raadkamer der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, aan te hooren de rekening en verantwoording. Middelburg, A. J. VAN DEINSE, 27 Juli 1874. Curator. De DIRECTEUR der Registratie en Domeinen in do provincie Zeeland, maakt bekend: dat aan de kantoren van de Ontvangers der directe belastingen, enz. of van hunne plaatsvervangers aan de Rijks havens te Veere en te Vlissingcn verkrijgbaar zijn gesteld: Nadere bepalingen voor de toepassing van art. 15, n° 5, van het tarief van Maven- en Schutgeld op het kanaal door Walcheren, vastgesteld bij koninklijk besluit van 17 September 1873 (Staatsblad n° 129) zoomede Formulieren, ten dienste van den vrijdom daar bedoeld. De eerstgemelde zijn te bekomen tegen betaling van tien cents per exemplaar, de andere voor belang hebbenden tot dadelijk gebruik, kosteloos.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3