Aanbesteding. krijgsraden zullen worden behandeld en geoordeeld, en dat zij die het verkeer van spoorwegen en telegrafen verhinderen ter dood zullen worden veroordeeld. Dit is alles mooi en goed als men de overtreders kan krij gen, maar zoo lang niet de militaire macht den opstand kan onderdrukken en in staat is om een einde te maken aan den strijd gelijken dergelijke bepalingen op Don quichotterie die tegen windmolens vecht. Het denkbeeld van l'Imparcial om de Iberische een heid tot stand te brengen heeft bij de andere organen der pers volstrekt geen bijval gevonden. Neen! zij willen geen lid van het huis van Portugal op den troon van Spanje zien, maar de autonomie van het land handhaven. Men zou echter wel van Spanje kunnen zeggen wat de Génestet ten opzichte van een persoon zeide: Wees u zelf', zei ik tot iemand, Maar bij kon niet; hij was niemand." Tot zelfrcgeering schijnen de Spanjaarden al even weinig geschikt als de Franschcn, en hoe gaarne men ook in beide landen de republiek zou zien vestigen zullen zij echter wellicht eerst nog harde lessen moeten on dergaan onder een autocratisch-monarchaal bewind alvorens ze rijp zullen zijn voor den republikeinschen r egeerings vorm De goede verwachtingen van het nieuwe Fransche kabinet gekoesterd zijn reeds weder den bodem inge slagen door een gisteren door hem genomen besluit, volgens hetwelk het zich morgen tegen het voorstel van den heer Casiinir Périer zal verklaren. Men gelooft, dat wanneer dit voorstel zal zijn verworpen de discussie over de andere constitutioneele voorstellen tot Novem ber zal worden verdaagd, zoodat in dat geval de na tionale vergadering wellicht in de volgende week zou uiteengaan. Niettegenstaande het cameléontische karakter van het ministerie had men toch mogen onderstellen, dat het meer tot het voorstel van den heer Casimir Périer zou zijn genaderd. Immers de formeerder van het nieuwe kabinet, de hertog Decazes, is erkend voor stander van een definitieven regeeringsvonn en wel van de conservatieve republiek met Mac.-Mahon tot presi dent voor zeven jaren. Bij hem zullen zich geheel aansluiten de heeren Mathieu Bodetdie voor de urgen tie van het voovstel-Casimiv Périer stemde, en Caillaux, die door onderteekening van het programma van de groep Target van 24 Mei heeft verklaard een einde te willen maken aan den voorloopigen regeeringsvonn en de definitieve republiek te willeu vestigen. Tegenover deze drie ministers staan drie andere, de heeren Tail- hand, de Montaignac en de Cumont, die als legitimis ten slechts verlangen tijd te winnen en daarom vol strekt niet verder willen gaan dan het persoonlijk sep- tennaat, terwijl tusschen deze beide uitersten eenderde groep staatbestaande uit generaal de Cisseygeneraal de Cliabaud Latour en de heer Grivart, die zich ver eenigen met het onpersoonlijk septennaat van het rechtercentrumdrie stemmen voor de republiek, drie voor het persoonlijk en drie voor het onpersoonlijk septennaat! Van homogeniteit in het Fransche minis terie kan dus geen sprake zijn, maar bij eenige overeen stemming tusschen hen die de republiek en hen die het onpersoonlijk septennaat voorstaan had men toch kun nen onderstellen, dat het kabinet oen betere gezind heid jegens het voorstel-Casimir Périer zou hebben aan den dag gelegd. Daarenboven kan men wellicht uit de genomen beslissing opmaken, dat ook het rechter centrum genoemd voorstel niet genegen is, welks kan sen voortdurend wisselen. Opmerking verdient het nog, dat door de benoeming van den heer Chebaud Latour het militaire element in het kabinet weder is versterkt, zoodat men nu heeft: een maarschalk aan het hoofd der republiekeen gene raal tot minister-president, tevens minister van oorlog, en een generaal tot minister van binnenlandsche zaken. Gisteren zijn de algemeene beraadslagingen over de begrooting voor 1875 aangevangen. Bij die over het budget van buitcnlandsche zaken vroeg de heer Bouvier hoe het stond met de onderhandelingen met vreemde mogendheden om tot overeenstemming te geraken ten aanzien van de hervormingen in de consulaire rechtspraak die do onderkoning van Egypte heeft voorgesteld. De hertog Decazes deelde hierop mede, dat die voorstellen bij de andere Europeesche regeeringen gunstiger waren ontvangen dan bij die van Frankrijkdie veserven heeft gemaakt ten aanzien van de persoonlijke rechten en de benoeming van ambtenarenen er in zal volharden om van den khêdive de noodige waarborgen tc verkrijgen, waarover de onderhandelingen nog niet zijn afgeloopen. Ten aanzien van het internationale congres te Brussel heeft de heer Decazes, in antwoord op een vraag van den heer Jean Brunet te kennen gegeven, dat de politieke belangen van Frankrijkop dat congres zullen worden voorgestaan door een daartoe te benoemen diplomaat, terwijl ook een generaal zal worden gedelegeerd; zij zullen geen verdrag kunnen sluiten dan behoudens goedkeuring der regcering en ratificatie van de vergadering. Niet alleen uit beleefdheid jegens den keizer van Rusland, maar ook omdat de belangen van Frankrijk anders op het congres niet zouden wor den verdedigd, had de regeering besloten zich te doen vertegenwoordigen, terwijl zij zich vereenigt met de reserven door Engeland gemaakt. Het schijnt toch wel dat zij zooveel mogelijk met Engeland en Rusland liebdugelt. De president van politie te Berlijn, de heer von Mr.dai, heeft voorloopig de werklieden-vereeniging van St. Bo- nifacius, en alle afdeelingen van de Maatschappij van St. Pius opgeheven, op grond dat deze vereenigingen in strijd zijn met het gezag van de overheid. iairdfljilitridtfciT. Graanmarkten enz. Amsterdam, 20 Juli. Raapolie op zes weken ƒ34}. Lijnolie op zes weken 33}. Prijzen van Effecten. Amsterdam 22 Juli. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 2} pet. 60} dito dito dito 3 73 dito dito dito 4 94} Aand. Handelmaatschappij 4} 137 dito exploitatie Ned. Staatssp. 105 België. Certificaten bij Rothschild 2} Frankrijk. Inschrijvingen3 dito5 Rusland. Obligation 1798/1816 5 102} dito Hope C°. 1855 6« serie 5 88 dito f 1000 18645 102 dito L. 100 1872 5 99 Loten 18665 „287 Oblig.Hope C.Leening 1860 4} 95} Certific. dito4 79} Inscript.Stieglitz&C°. 2e a4 L. 4 Obligatiën 186769 4 83 Certificaten6 53 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 242 Oblig. dito4 200 Aand. Baltische spoorweg 3 127 Obl. spoorweg Poti-Tiflis. 5 101 dito dito Jelez Orel 5 100 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 8114 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilverJan./Juli. 5 66}} dito dito April/Oet. 5 66} dito in papier Mei/Nov. 5 62yV dit dito Febr./Aug. 5 62 Aand. Nation, bank 3 1037 Hongarije. Schatkistbiljetten 6 Italië. Certific. Amsterdam 5 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 16}} dito Binnenlandsche 3 11} Portugal. Obligatiën3 46} Turkije. Inschrijving Alg. schuld 5 43 Egypte. Obl. lè6S7 76 dito 1873 7 67} Amerika. Obl. Yereenigde Staten 1904 5 dito dito dito 1882 6 99-A- dito dito dito 1885 6 102} lllin. Cert. Amsterdam 86} Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific. 6 77 Obl.St.Paul&Pac.Spw.lesec. 7 dito dito dito 2psec. 7 17} Brazilië. Obl. 1863 4} 91 dito 1865 5 98} Prijzen van coupons. Amsterdam, 22 Juli. Metall. f 22.30; dito zilver f 23.27}; Div. Eng. per f 11.70; Eng. Portugal pei.Ef11.82}: Amerikaansche dollars (in goud) f 2.40. Amsterdam, 21 Juli. Metall. f 22.25dito zilver 23.27}; Div. Eng. per f f Eng. Russen per 11.70; Eng. Portugal per f 11.82}Frans /56}; Belg. f 56}; Pruis /34}: Hamb. Russen f31}; Russen in Z. R. 32}; Poolsche per fl. Ameri kaansche dollars f 2.40papier f 2.13. §uUiïrtfïïtiëïï. Getrouwd DIRK VAN OOSTVEEN, Fabrikant te Maarsen, met MARIA PIETERNELLA VAN OOSTEN, die, namens hunne betrekkingen, hunnen innigen dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling, daarbij ondervonden. Middelburg, 22 Juli 1874. Getroffen door de vele bewijzen van belangstelling, welke ondergeteekendc mocht ondervinden, bij gelegen heid van het zoo smartelijk verlies door hem dezer dagen geleden, gevoelt hij zich gedrongen nogmaals langs dezen weg zijn innigen dank, alsmede die zijner echtgcnoote en kinderen, te betuigen aan de velen, die van hunne deelneming zoo duidelijk blijken hebben gegeven. Vliflsingen, 22 Juli 1874. H. A. POLAK. Voor de vele blijken van deelneming, bij het over lijden zijner echtgenoote ontvangen, betuigt de onder geteekendc. zijnen hartelijken dank. B. A. VERHEIJ. JMtrlaittóf laitdd-Jfïaatsrltajjpij. De Stemgerechtigde Deelhebbers, onderteeke naars van het schrijven van 13 Febr. 11. aan de Directie van de Nederlandsclic Mandei-Maatschappij, worden, naar aanleiding van het daarop ontvangen antwoord, uitgenoodigd tot eene BIJEEN1 KOMST, te houden Donderdag den 23en dezer, in de Direc tiekamer van de Sociëteit De'Vhiendschap, des middags te twee uren precies. G. A. FOKKER. Vergadering van de afdeeling Middelburg der Vereeniging ter bevordering van Fabriek- en Handwerksnijver- heid in Kederland, Vrijdag den 2AfcU Juli a., des namiddags te 8 uren, op de bovenzaal der So ciëteit „St. Joris". Punten van beschrijving. Benoeming van een afgevaardigde. De Secretaris, J. W. DE RAAD. Bijbellezing Vrijdag a. Zaal Bogardstraat. De PLAATSELIJKE GEZONDHEIDS-COMMISSIE van Middelburg, reeds meermalen klachten verno men hebbende, dat niet meer, zooals in vroegere jaren het geval was, versche Melk ook des avonds aan de huizen der ingezetenen, die dat verlangen, kan wor den bezorgd, en daar zij het gebruik van versche Melk, vooral voor kinderen zeer geschikt acht, heeft gemeend het van hare roeping te zijn, inlichtingen te moeten inwinnen waar des avonds versche melk te koop is, om diegenen, die daar en terecht belang in stellen, gelegenheid te geven, zich die aan te schaffen. Dientengevolge volgt hier eene lijst van personen, bij wie men de§ avonds melk aan huis kan bekomen Wed. KODDE, Schoorsteenvegerssingel. SINKE, Teermagazijnstraat. Wed. VOGEL, buiten de Langevielepoort. VAN KEULEN, Beenhouwerssingel. ALEWIJNSE, Schoorsteen vegerssingel. COPPOOLSE, bij de Israëlietische begraafplaats. VOS, buiten de Vlissingsche poort. LEERDAM, buiten de Dampoort DE PAGTER, idem. VADER, Noord weg. POUWERSeisweg. MALIEPAARD, Seislaagte. WILLEMSE, idem. ENGELSCH, Oostkerkplein. WONDERGEM, Seislaagte. GOEDHART, Molenwater. Tevens heeft de Commissie weder het Spuitwater, bij de heeren VAN DE KAMER en OERLEMANS verkocht wordende, bij herhaling aan een scheikundig onderzoek ouderworpen en is haar daarbij gebleken, dat dit water gecne bestanddeclen bevat, die schadelijk zijn voor de gezondheid, waarom zij dan ook in het gebruik daarvan volstrekt geen bezwaar ziet. De plaatselijke Gezondheids-commissie van Middelburg, S. DOBBELAER DE WIND, Voorzitter. P. M. DE LIGNY, Secretaris. Juli a., 's avonds te 8 uren, zal er in het Gymnastiek-Lokaal op de Groenmarkt eene GrROOTE (tYMMSTIEKIES gegeven worden, uit te voeren door Leerlingen van do Scholen der Heeren VAN SLUIJS en VAN LINSCHO- TEN; toegankelijk voor Ouders en Voogden der mede werkende Leerlingen eu verdere genood igden. De Leeraar, G-. KB1JZEE. Vanwege het BESTUUR DER GODSHUIZEN to Middelburg zal, op Dinsdag deu 28en 's nam'ulags te 'i urenin het gesticht n° 3 (Burger Weeshuis) in het openbaar worden aanbesteed: het doen van eenige Ververs werken. De voorwaarden liggen ter inzage bij den Achitect

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3