n vreest namelijk dat het verblijf in de gevangenis voor zijn gezondheid schadelijk zal wezen. Op de dezer dagen te Brussel gehouden verkoo- ping van een penning-kabinet kwam o. a. voor een spot penning op maarschalk Mac-Malion. De kop van den president der republiek is met opzet gewijzigd tot dien van een kruidenier, in de uniform der nationale garde. Op de keerzijde ziet men het wapen van Frankrijk omgeven door vlaggen en zinnebeeldenwelke de onder elkander woelende partijen voorstellen. Boven dit alles verheft zich de republikeinsche muts, terwijl liet rand schrift in liet. Frausch luidt: God straft Frankrijk." De Noordpool-reiziger Tegetthof, over wiens lot men zich in Oostenrijk zeer ongerust maaktmoet zich thans volgens den Russischen Noordpool-geleerde Isido- row te Nova Sembla en wel in de nabijheid van kaap Nasan bevinden. Hij heeft aan de regeering voorgesteld om terstond eene expeditie naar die streken te zenden, waarvoor hij /'1000 beschikbaar stelt. De Russische reiziger Starosus is liet met den heer Isidorow volko men eens en wil ook aan de expeditie bijdragen waartoe aan alle Russische geleerden uitnoodigingen zijn ge zonden. Alexander Dumas de oudere bevond zich eens in een gezelschap, waarin een lieer opzettelijk kwaad sprak van de negers en hen als het laaghartigste en schande lijkste ras brandmerkte. Hij keek daarbij Dumas, die tegen den schoorsteenmantel geleundrustig toeluisterde scherp aan. Toen Duuias echter niets zeide verloor de ander zijn geduld en zich rechtstreeks tot den beroem den schrijver wendende zeide hij„gij hebt ook veel negerbloed in uwe aderen„Zekerantwoordde Dumasmijn vader was een mulatmijn grootvader een neger, mijn stamvader een aap. Gij ziet dus dat ik van hetzelfde ras afstam waartoe gij behoort-" De brand te Constantinopel heeft 6 uren geduurd. In dien tijd zijn niet minder dan 200 huizen verbrand, waaronder 25 van steen. Verkoopinaren eu aanbestedingen. Den 14en dezer zijn te Domburg in liet openbaar verpacht 13,6572 hectaren bouw- en weiland, aan die gemeente toebehoorendevoor 1606 per jaar, tegen 939 in 1867. Th er m onieterstn n <1 17 Juli 'sav.llu.60gr. 18 'smorg. 7u.64gr.'smidd. lu. 76 gr.'s a v. 6 u. 75 gr Gemeenteraad van Vlissingen. Buitengewone zitting van Vrijdag 17 Juli. Voorzitter de heer Winkelman. Afwezig de heeren J. I. P. Hector, Schraver en Kleijnhens. De voorzitter deelt mededat deze buitengewone zitting hoofdzakelijk is belegd ter benoeming van een hulponderwijzer op de openbare lagere school B, hoofd onderwijzer de heer Sitsen. Op de voordracht zijn geplaatst als eerste candidaat de heer F. Berkenhoff, hulponderwijzer met akte als hoofdonderwijzer, te Zonnemaire, 'en als derde candi daat de heer H. J. Visser, hulponderwijzer te Middel burg; als tweede candidaat was geen naam op de lijst ingevuld. De uitslag der benoeming is dat de heer Berkenhoff met algemeeno stemmen werd benoemd, welke benoe ming ingaat met 1 September a. Daarna leest de voorzitter den volgenden bij hem ingekomen en aan den gemeenteraad gerichten brief, met een daarboven geplaatst motto van den heer de Puyt voor, dien wij letterlijk overnemen „Niet daarin ligt de waarde der genees kunde dat zij verborgen kwalen en lastige gebreken tracht te herstellen. Zij heeft eene hoogere roeping. Ziekte te voorkomen is be ter dan te moeten herstellen DE PUYT geneesheer. „E. A. Heeren Gelet op bovenstaand motto; gezien circulaire uie- ditie politie hoofdstuk hygienne geeft der gemeenteraad van Vlissingen in overweging te voorzien en de be hoefte aan goed drinkwater en besproeijing van de straten met water. Waarvan afschrift aan do Inspec teur van geneeskun dienst in Zeeland. Met verzoeken bevel tot uitvoering. Vlissingen 9. 7. 74. DE PUYT, geneesheer." Op voorstel van den voorzitter wordt besloten, aan gezien door burgemeester en wethouders reeds in de behoefte aan drinkwater is voorzien, dezen brief voor kennisgeving aan te nemen. Voorts zijn ingekomen en worden voor de leden ter inzage gelegd, om daarna in het archief te worden geplaatst: a jaarverslagen omtrent den toestand van verschillende gemeenten; b een werkje van den lieer J. van der Baan, getiteld Legaat van Agatha Porre naar; c een inventaris der kaarten in het provinciaal archief. Voor kennisgeving wordt aangenomen het bericht van gedeputeerde staten van Zeeland dat het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1874 is goedgekeurd. Na mededeeling van den voorzitter, dat gevolg is gegeven aan het besluit tot aankoop van eenigo school tafels en bankenen wel voor eene som van f 425, worden op zijn voorstel burgemeester en wethouders gemachtigd tot het verkoopen der oudste van de aan wezige tafels en banken. De heer Pot doet een voorstel tot wijziging van art. 9 van het reglement voor de zeemans- en visschers- beurs, hetwelk zegt dat als deelhebbers in het fonds kunnen opgenomen worden zij die van Vlissingen de zee of de rivieren bevaren. Naar aanleiding van her haalde aanvragen zou hij verandering in die bepaling wenschen. De heer Arensman machinist 1® klasse bij de koninklijke Nederlandsche marine, sinds tien jaren reeds te Vlissingen ge huwd en aldaar gedomicilieerd, heeft liem officieus gevraagd of er ook voor hem gele genheid zou bestaan om in liet fonds opgenomen te wordenhij kende het bestaande art. 9 welmaar wenschte dat de raad dit wijzigen mocht. Bij de marine bestaat geen gelegenheid voor iemand beneden den rang van officier, om deel te nemen aan een levensverzeke ring. Wel wordt ieder jaar f 10 betaald, die na over lijden dubbel worden teruggegeven, maar dit is onvol doende. Er zijn wel burgerlijke levensverzekering maatschappijen, maar de meesten verdienen weinig vertrouwen. Op grond van een en ander stelt spreker nogmaals voor, het genoemde artikel zóo te wijzigen dat, als liet een te Vlissingen gedomieilieerden geldt die niet juist van die plaats vaart, voor zoodanig persoon gelegen heid gegeven worde om in het fonds te worden opge nomen. Voor het fonds zelf kan hierdoor voor- noch nadeel ontstaan, doch voor de gemeente zou het nuttig kunnen zijn, daar wellicht ook anderen zich daar zouden wenschen te vestigen. De heer van der Hij den ondersteunt dit voorstel hetwelk nader door den heer Pot schriftelijk zal inge diend worden en vervolgens gesteld in handen der commissie voor de zeemans- en visscliersbeurs. Hierna wordt de zitting-gesloten. IjuitfiTlaird. A 5 gen; een vo vorz i eh t. Terwijl Spanje doet denken aan het verhaal van de twee hondendie zoolang vochten tot er niets over bleef dan een staart, herinnert Frankrijk aan dat van een ander paar honden die om een been vochten, waar een derde mede wegliep. De strijd tusschen de frac- tiën der rechterzijde: Bonapartisteulegitimisten en monarchalen, zal wellicht ten goede komen van de republikeinen, die meer en meer hoop krijgen, dat zij Maandag de overwinning zullen behalen en reeds spre ken over een ministerie-Casiinir Périer, Dufaure, Labou- laye, Cézanne, Waddington, enz. Het ontwerp van de constitutioneele commissie tochwaardoor een mili taire dictatuur in het leven zou worden geroepen en aan den dictator buitengewoon uitgebreide bevoegdhe den zouden worden toegekend ondervindt bij de natio nale vergadering zóo grooten tegenstand, dat de ver werping er van steeds zekerder wordt. Daarenboven willen vele leden van het rechter-centruni liever de republiek proclameeren dan een dictatuur, die waar schijnlijk slechts eene voorbereiding voor het keizerrijk zou worden. De aftreding van den heer Magnede groote Bona- partistische kracht in het kabinet, lieeft ernstiger ge volgen voor het ministerie dan men eerst had verwacht. Ook de minister van bmnenlandschc zakende heer de Fourtouheeft zijn ontslag aangebodennaar men verzekert, behalve omverschil van opinie ten aanzien van den algemeenen politieken toestand, voornamelijk tengevolge van de aftreding van den lieer Magne. Het schijnt, dat de heer de Fourtou moeilijkheden heeft gehad met den prefect van politie, Léon Renault, met betrekking tot de Bonapartistische propaganda, cn dat hijals de heer Magne aftreedtgeen kans zietom de vervolgingen tegen de Bonapartisteu te beletten, en de verantwoordelijkheid daarvoor liever aan anderen overgeeft. Een depêche van Havas constateert ook het bestaan van een ministerieele crisismaar verze kert. tevens, dat nog geen enkele beslissing is genomen. Het schijntdat Mac-Mihon bepaald voornemens was, om in plaats van den heer Magne geen ander minister te benoemen zoolang niet door de beslissing over het voorstel-Casimir Périer en over dat van dc constitutio neele commissie ook over het lot der andere minis ters uitspraak was gedaan. Mocht echter de heer de Fourtou zoo lang niet willen wachten, dan zon of onmiddellijk een opvolger voor hem moeten worden benoemd óf de discussie over de genoemde voorstellen worden uitgesteld, daar wel een minister van binnen- landsche zaken bij de behandeling tegenwoordig zal moeten zijn om de inzichten der regeering te verdedigen. De heer Ventavon moet geheel worden geïnspireerd door den hertog de Broglie, die hem alle argumenten en gegevens voor zijno verdediging verschaft, en de heer Casimir Périer schijnt daarmede zeer te zijn in genomen, daar hij zich tegen den hertog de Broglie wel voelt opgewassen. Een andere reden om nog geen nieuwen minister van financiën te benoemen was de onzekerheid over de finan- cieele denkbeelden der kamer. Deze heeft echter ook het voorstel van den heer Gouin betreffende de rentegarantie aan de spoorwegen met 415 tegen 203 stemmen verworpen, zoodat thans niet anders overblijft dan het voorstel van den heer Wolowski tot vermindering v.m de jaarüjksche aflossing aan de bank. Dit voorstel is gisteren in be- aandeling gekomen en, mocht het worden aangenomen dan zou de heer Wolowski de aangewezen persoon zijn om als minister van financiën op te treden. De dag van morgen zal voor de Fransche -politici geen dag van rust maar wel van groote spanning wezen en de vol gende week kan voor het lot van het land beslissend worden. De internationale conferentie te Brussel is een rijke bron van beschouwingen voor de meeste groote buiten- landsclie bladen. De Times heeft in een artikel be toogd dat Duitschland wijselijk heeft gehandeld door het voorbeeld van Engeland te volgen en slechts een gedelegeerde en geen gevolmachtigde te zenden. Zwe den handelt eveneens. Daar de reserven door Engeland gemaakt nog door geen enkele mogendheid zijn aange nomen is het echter nog niet eens zeker of de Engel- sclie gedelegeerde wel aan de conferentie zal deelnemen. Gisteren zijn in het Engelsche lagerhuis door den minister van koloniënlord Carnavonmededeelingen gedaan omtrent de quaestie van den afstand der Fidsij- eilanden aan de kroon van Engeland. De minister heeft verklaard, dat de regeering bereid is om de overdracht van die eilanden aan te nemen, mits zij tot geen enkele voorwaarde worde verplicht. Door het gouver nement van de Fidsji-eilanden zijn echter voor den afstand 16 voorwaarden gesteld die volstrekt onaanne melijk zijn, en aan den gouverneur van Niew Wales is thans opgedragen de inwoners der Fidsji-eilanden met de inzichten van Engeland bekend te maken. Uit het Oosten van Spanje wordt gemeld, dat Cuenga, de hoofdplaats der provincie van dien naamdat door de Carlistcn belegerd wordt, zich dapper verdedigd en belangrijke hulp zal verkrijgen. De bende van Marco Bello was geheel uit elkander gejaagd. Tevens wordt gemeld dat te Lerida een oproer onder de bevolking is uitgebrokentengevolge van eene quaestie over octrooien. De stad is door militairen bezet en eenige personen zijn gewond. Dorregaray erkent, dat hij alle soldaten die in zijne handen zijn gevallen heeft gestraft en alle officieren heeft doen fusilleeren, waaronder ook de Pruisische officier Schmidt. Wat zal er aan Spanje ong overblijven'? Weetij (Hitpit. Heden morgen te lialf negen uur is aan de loskarte alhier gekomen de schooner Francoisgezagvoerder C. Rijker, van Riga met hout. laitMisbcricïtteiT. Nederland. België. Frankrijk. Rusland. 'Polen. Oostenrijk, Hongarije. Italië. Prijzen van Effect Amsterdam, 18 Juli. Certific. Werkelijke schuld, dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitatie Ncd.Staatssp. Certificaten bij Rothschild Inschrijvingen dito Obligatiën 1798/1816 dito Hope C°. 1855 6C serie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 Loten 1866 Oblig.Hope O.Leening 1860 Certific. dito Inscript.Stieglitz &C°. 2C a 4 L. Obligatiën 1867—69 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg Obl. spoorweg Poti-Tiflis. dito dito Jclez Orel dito dito Charkow Azow Schatkistobligatiën Oblig.metal.in zilverJan./Juli. dito dito April/Oct. dito in papier Mci/Nov. dit dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam 2* pet. 60* O 4 94* ■H 137| 104* 2i 3 5 5 1021 5 88* 5 102 5 99 J 5 287* 4 79* 4 79} 4 83* 6 52f 5 243 4 3 127 5 100* 5 991 5 4 81| 5 67 5 66ü 5 62J 5 62 3 1037 6 5 n

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 2