gaan met het denkbeeld om de openbare verkoop zoo vroegtijdig mogelijk te doen plaats hebben. Eene afdeeling vermeende het college van gedepu teerde staten doorloopende machtiging te mogen ver- leenen tot opvolgende verkoop der boomen op dien weg voorkomende. De meerderheid van eene andere afdeeling meende dat j het verzoek van J. van Jole, niet in aanmerking diende i te worden genomendoch slechts de zwaarte der boo- men, en men met den verkoop moest beginnen daar t waar de boomen de zwaarste zijn; die geheele afdee ling uitte daarbij den wensch het getal van 130 te verdubbelende minderheid daarentegen vereenigde zich met het voorstel van gedeputeerde staten. De voorzitter geeft te kennen, dat het verslag aan gedeputeerde staten geen aanleiding heeft gegeven tot wijziging van hun voorstel. Op zijn voorstel tot dadelijke behandeling van dit onderwerp besloten zijnde, wordt het voorstel, daar niemand daarover het woord verlangt te voerenin 3temmiug gebracht en aangenomen met 38 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren ïïombacb, Scborer en Wagtbo. III. Voorstel van gedeputeerde staten omtrent een adres van mr. J. G. de Witt Hamer, curator in den faillieten boedel van J, Hoekman, aannemer van den steiger te Hoedekenskerke, om kwijtschelding van de kortingwelke wegens te late oplevering van dat werk ia toegepast. Dit voorstel strekt, om'de korting te verminderen tot f 500en derhalve uit te betalen de som van f 2320 Het algemeen verslag wordt door den heer Stron- kers uitgebracht. Aan de beraadslaging hebben 40 leden deelgenomen, waaronder 6 leden van gedeputeerde staten. In de eerste en de derde afdeeling kon men zich algemeen in de tweede met uitzondering van éen lid, met het voorstel van gedeputeerde staten ver eenigen. In dadelijke behandeling genomen zijnde wordt het voorstel zonder beraadslaging in stemming gebracht en aangenomen met 39 stemmen tegen 1. Tegen stemde de heer Risseeuw. De heer Kakcbeeke was bij deze stemming afwezig. IV. Voorstel van gedeputeerde staten betreffende de adressen van Pieter den Boer, te Zierikzee, aanne mer van het maken van een steigerdam met steiger enz. aan het Katsche veer, eu zijn borg Hendrik Hage, te Bruinisse, om kwijtschelding te erlangen van de toegepaste korting wegens te late oplevering van voormelde werken. De hoofd-ingenieur van den waterstaat daaromtrent geraadpleegd, heeft in zijn ambtsbericht van 25 Maart jongstleden bet met redenen omkleede voorstel gedaan, om de korting voor den aannemer den Boer te ver minderen met f 1200 en alzoo te bepalen op ƒ730, en om den borg Hage geheel van de korting te ont heffen. Aan den eerstgenoemde zou derhalve nog f 1200 en aan den laatstgenoemde nog 130 zijn uit te betalen. Gedeputeerde staten kunnen zich met dat voorstel wel vereenigen, en geven derhalve de vergadering in over weging in dien zin op de beide adressen te beschikken. Ook omtrent dit voorstel brengt de heer Dronkcrs het algemeen verslag uit. Aan de beraadslaging in de afdeelingen hebben 39 leden deelgenomen, waaronder 6 leden van gedepu teerde staten. In de eerste en derde afdeeling kon men zich alge. meen, in de tweede met uitzondering van éen lid, met het voorstel van gedeputeerde staten vereenigen. Tot dadelijke behandeling besloten zijnde, wordt dit voorstel, waarover geen beraadslaging is gevoerd,aan genomen met 39 stemmen tegen 1. Tegen stemde de heer Risseeuw. De heer Moolenburgh was bij deze stemming niet tegenwoordig. V. Voorstel van gedeputeerde omtrent een adres van W. A. Visser, te Wolfaartsdijk, aannemer van de onderhoudswerken aan den provincialen grintweg op Zuid Bovelandmet veerdam en Bteiger te Wol faartsdijk, die verzoekt, ontheffing van de toegepaste korting, ad 610, wegens buiten zijn toedoen te late oplevering van die werken. Gedeputeerde staten hebben den hoofdingenieur van den waterstaat daaromtrent geraadpleegden van dien hoofdambtenaar ontvangen een ambtsbericht van 19 Juni jl., hetwelk het met redenen omkleede voorstel behelst, om de ontheffing niet te verleenen. Op grond daarvan geven gedeputeerde staten dei- vergadering in overweging, op des adressants verzoek afwijzend te beschikken. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitge bracht door den heer J. G. van Deinse. Blijkens dit verslag vereenigden zich de leden alge meen met het voorstel tot afwijzende beschikking. Ook dit onderwerp wordt dadelijk behandeld en bet voorstel zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VI. Voorstel van gedeputeeide staten omtrent een adres van den heer G. Knol, directeur der Commercie- compagnie te Middelburg, die vraagt: lovermindering van de korting op de aannemingssoro, wegens te late oplevering van een stoomketel, geschikt voor de stoom- booten Wester-Schelde en Zeeuwsch-Vlaanderen, dienst doende op de Wester-Schelde, met een bedrag van f 350 en 2° kwijtschelding van de overblijvende kor ting, ten bedrage van f 1400. Volgens de bepalingen van het contract, moest de oplevering van den ketel plaats hebben den len Octo ber 1873. Zij geschiedde echter den 25" Maart 1874, tengevolge waarvanwegens 175 dagen te late ople vering, een bedrag van f1150 is gekort. De redenen door den adressant met betrekking tot het eerste gedeelte van zijn verzoek ontvouwd, erken nen gedeputeerde staten gaarne, en zij achten het billijk dat de korting met het aangegeven bedrag verminderd worde. Wat bet tweede gedeelte van het verzoek aangaat, schromen zij niet eene gunstige verklaring af te leggen omtrent de zorg, welke aan de vervaardiging van den nieuwen ketel is besteed; en zij zijn overtuigd, dat aan de eigenaardige moeilijkheden eener nieuwe onder neming, gepaard aan de bezwaren der verhooging van de kosten van grondstof en arbeid, voor een groot deel is toe te schrijven, dat de termijn van oplevering zoo zeer is overschreden. Daarbij komt, dat nog verschillende andere werk zaamheden aan den aannemer moesten worden opge dragen; en wanneer zij daarbij in aanmerking nemen, dat het den aannemer bekend was, dat de te vervangen ketel zich beter hield dan vermoed was, zoodat de eerst gewenschte spoed later minder noodig bleek, en dat aan de zijde der provincie geen nadeel, tengevolge der late oplevering, is geleden, terwijl bet. voor den stoom- bootdienst der Wester-Schelde van belang raag worden beschouwd, dat eene fabriek als de voormelde in hare onmiddellijke nabijheid gevestigd blij ve, dan raeenen gedeputeerde staten de vergadering in overweging te

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 7