dat hij slechts écn lichaam bezit en dus niet op meer dan éen plaats tegelijk kan zijndat hij voorts in 't bijzonder lijden kan aan de kwaal vanna 's morgens een zestal uren te hebben zitten luisteren en aanteelcenenen met het vooruitzicht des avonds een paar uren te moeten besteden aan het uitwerken van het aangeteekendewel eens geen lust te bezitten om ten gerieve zijner rnede- menschen in den tusschentijd nog eenige amusementen na te loopen. Genoeg zij het dus te vermelden dat, dank zij het buitengewoon schoon weder, de concerten en de illuminatie op het feestterrein uitmuntend slaag den en druk bezocht werden, dat juichende muzick- vereenigingen en andere feestvierders tot. laat in den nacht den eerzamen burgers van Zierikzee en hunnen gasten den slaap uit de oogen hielden en dat heden morgen alweder de tonen weerklonken der aubades, welke door de Belgische muziekkorpsen aan den bur gemeester en aan andere autoriteiten gebracht werden. Een vluchtige blik op de tentoonstelling der Maat schappij van landbouw overtuigde ons van de voortref felijkheid der ingezonden paarden en van het andere vee. De tentoonstelling der werktuigen bevatte veel dat belangrijk wasdochnaar ons door kenners werd medegedeeld, niets dat eigenlijk nieuw of onbekend kon genoemd worden. Gemengde berichten. Ten behoeve van een museum voor Nederlandsehe geschiedenis en kunst te 's Gravcnhage is het huis van wijlen den heer Poolman op de Prinsengracht aldaar gehuurd. Aan het politiebureau op de Nieuwehaven in den Haag werd den 25en aangifte gedaan, dat eenige dagen geleden bij eene juffrouw in de Korte Houtstraat, die gemeubileerde kamers verhuurt, zich had aangemeld een jongmensch, gebroken ITollandsch, Franscli en Duitsch door elkander sprekende, met verzoek een der kamers te mogen bezichtigen. Aan dat verzoek werd voldaan, en daar bij te kennen gaf ambtenaar bij de Rijnspoorweg maatschappij, en van Utrecht naar den Haag overgeplaatst te zijn, stelde men al dadelijk vertrouwen in hem, en werd tot verhuring eener kamer besloten, die dan ook werd betrokken. De sleutels zoowel van zijne krnucr als van het buis werden hem ter hand gesteld, maar nadat hij een nacht op zijne kamer had doorgebracht en zich, zooals het scheen, naar zijn bezigheden begaf, kwam hij in 't geheel niet meer terug. Later bemerkte de juf frouw, dat uit eene op de kamer geplaatste kas een fluweelen en nog een andere mantel waren verdwenen. Door de ijverige nasporingen van de politie kwam aan het lichtdat de mantels verkocht waren voor f 7maar het jonge mensch is nog niet gevonden. Te Rotter dam moet dezelfde persoon gelijke bedriegelijke hande lingen hebben bedreven. Gisteren is op de Oosterbegraafplaats te Amster dam liet monument onthuld voor wijlen den kunstschil der P. F. Greive, opgericht door zijne leerlingen en eenige vrienden. Met den „guldens-trein" van Amsterdam naar Arnhem zijn eergisteren niet minder dan 8000 passa giers vervoerd. MT. H. J. van Buren, te Rotterdam, herdacht eergisteren de öOjarige vervulling zijner loopbaan als advocaat. Te Steen wijk is de bliksem in den kerktoren geslagenwaardoor de spits vernield is. Dc berichten omtrent do haringvangst zijn niet zeer gunstig. Th erin om eter stand. 25 Juni 's av. 11 u. 58 gr. 26 'smorg. 7 u. 57 gr. 'smidd. lu. 67 gr.'s av. 6 u. 66gr. ijuiteiïlHttd. Algemeen overzicht,. Alle gebeurtenissen in Frankrijk kondigen den nade renden storm, en daarmede de ontwikkeling van de crisis, waarin het land verkeert, aan. Dc spanning, de onrust en de verwarring nemen van oogenblik tot oogenblik toeen men gevoeltdat een einde aan dien toestand moet komen. De legitimisten zijn woedend over den brief in de Times, die zoo duidelijk in bet licht heeft gesteld, dat eene restauratie vau dc monar chie voor goed onmogelijk is, terwijl de Orleanisten verbitterd zijn op eene partij die niet kan besluiten een gecompromitteerd koning op te offerenom het monar chale beginsel tc redden. Wederkeerig willen zij elkan der niets toegevenmaar in éen punt heerscht volkomen overeenstemming, nl. ten opzichte van de verwerping van het voorstel-Casimir Périer tot vestiging der republiek. Zeer de aandacht trekt het zij en parenthese ver meld een brief door laatstgenoemden ontvangen, eu in het Journal des débats openbaar gemaakt, van den graaf de Montavilet. Deze, een oud-minister van Louis Philippe en steeds een getrouw aanhanger van het huis van Orleans, verdedigde onder het keizerrijk de Juli-monarchie in een werk „Rien! dix années de gouvernement parlementaire" en schreef onlange in de Revue des deux mond es een belangrijk artikel over de politiek van den heer de Casimir Périer, den vader. En thans wenscht de oude strijder voor het koningschap den heer Casimir Périer, den zoon, geluk met diens houding door de aanbieding van zijn voorstel betreffende de vestiging der republiek, „want zegt hijik ben het volkomen met u eens, dat bet welzijn van Frankrijk gebiedend vordert, dat de republiek eerlijk worde aan genomen als de ccnig mogelijke liberale regecringsvorm." Helaasniet alle monarchalen zijnzooals wij boven vermeldden, zoo liberaal en zoo loyaal als deze voor malige minister, zoodat dc aanneming van het voorstel- Casimir Périer minst genomen twijfelachtig is, terwijl de verwerping van het voorst el-La mbert de Sainte- Croix tot vestiging van het onpersoonlijk septennaat bijna zeker is, daar tic uiterste linkerzijde het te mo narchaal en de uiterste rechterzijde het te republi- keinsch vindt. Chique chose a pluncv.rs biais et plusieurs lu-'tres. Er zal dan niets anders overblijven dan het persoon lijk septennaat. van maarschalk Mac-Mahon, en in den toestand, waarin de gemoederen thans.verkeeren, vreest men, dat ook dit wel eens zou kunnen worden verworpen, indien dc maarschalk niet krachtig tusschenbeide komt, om van de vergadering te vorderendat zij hare ver plichtingen, den 20en November jl. op zicb genomen, zal nakomen, en haar verantwoordelijk te stellen voor een toestand zooals nooit te voren heeft bestaan. De ontbinding zal men ook moeilijk kunnen doen uitspre ken. De linkerzijde rekent thans op ongeveer 320 a 330 stemmen voor de ontbinding. Nu schijnt het zeker, dat de uiterste rechterzijde ook voor ontbinding zal stemmenmaar het blijkt niet of zij reeds in dat cijfer is vermelddan wel of hunne stemmen er nog moeten worden bijgevoegd. In het laatste geval zou ongeveer eene meerderheid voor dc ontbinding zijn verkregen. Wordt deze uitgesproken en een beroep op de natie gedaan dan zal de strijd uitsluitend loopen overrepu bliek of keizerrijk. De legitimisten hebben nog eenige hoop gevestigd op een manifest van den graaf van Chambord, maar in de parlementaire kringen gelooft men over het algemeen, dat dit weinig resultaat zal opleveren. Dat men naar eene beslissing, welke dan ook, ver langt blijkt uit een besluit door de verschillende frac tion van de linkerzijde genomen, die reeds een voorstel heeft geformuleerd, om de nationale vergadering aan de constitutioneele commissie te doen verzoeken, dat deze hare werkzaamheden», zal bespoedigen, indien zij nog langer mocht blijven talmen met haar rapport over het voorstel-Casimir Périer. Do gematigdheid van alle groepen der linkerzijde steekt gunstig af bij de hou ding van de tegenpartij en kan niet anders dan een gunstigen indruk maken, wat voor de definitieve ves tiging der republiek van het hoogste belang kan wezen. Gisteren heeft de linkerzijde van die gematigdheid nog bewijzen gegeven bij de viering te Versailles van den 106 gedenkdag der geboorte van den grootcn gene raal Lazara Hoche. Gambetta, Jules Favre, en alle afgevaardigden van het departement Seine et Oise waren daarbij tegenwoordig. Na een dronk te hebben gewijd aan de herinnering van Hoche stelde de heer Feray een anderen in op de gezondheid van den president der republiek en betoogde daarbij de noodzakelijkheid van den republikeinschen regeeriugsvorm. De conservatieve republiekeinen had den begrepen, dat de republiek alleen aan Frankrijk weder voorspoed en grootheid kan verschaffen, en zij drukten daarom den wensch uitdat de constitutioneele wetsontwerpen weldra zouden worden vastgesteld. Ju les Favre dronk op de eenheid van alle. republikeinsclie krachten, sprak zijne blijdschap uit over de reeds ge maakte vorderingen en beweerdedat geheel Frankrijk republikeinschgezind was gewordenzooals uit de toe nadering van alle klassen bleek. In warme bewoordin gen bracht de heer Farfassc hulde aan don eersten pre sident der tegenwoordige republiek, den grijzen Thiers, wiens groote verdiensten noch Versailles, noch Seiue-et- Oise, noch geheel Frankrijk ooit zouden vergeten. Na tuurlijk werd in geheel Frankrijk met nieuwsgierigheid verwacht wat Gambetta zou hebben gesproken. Hij dronk op de Fransche republiek, die hij beschouwde als reeds - een definitieve plaats onder dc Europeesche gouvernementen te hebben ingenomenzooals uit de opvolging van twee presidenten bleek. Ook hij besprak de noodzakelijkheid van vereeniging van alle republi keinen en deed daarom een beroep op dc loyale en ern stige medewerking van de conservatieventerwijl hij verzekerde, dat tegenover het cesarismc een aaneenge sloten republikeinsclie partij bestond. De heer Barthéle- my Saint Hilaire, die verklaarde zich bij de republi- keinsche unie aan te sluitendankte in naam van Thiers. De nationale vergadering heeft besloten over te gaan tot de tweede lezing van het wetsontwerp betreffende de stichting van geneeskundige scholen te Lyon en te Bordeaux, terwijl de bureaux verschillende commission hebben benoemd voor de aanhangige wetsontwerpen. Die welke belast is met het onderzoek van het wetsont werp om in Algerië den staat van beleg te handhaven heeft zich bijna eenparig voor dat ontwerp verklaard. De postconventie met Amerika is door de nationale vergadering goedgekeurd. Bij dc aanbieding der diploma's als eereleden van bet kleermakers-gilde te Londen aan den heer Disraëli, en de lords Derby en Salisbury heeft eerstgenoemde eene rede gehouden, waarin hij enkele politieke onder werpen heeft besproken. Ten aanzien van de kerke lijke aangelegenheden heeft hij het stelsel van gods dienstige gelijkheid verdedigdterwijl hij ontkende, dat de Anglikaansche kerk in een toestand van achter uitgang verkeert. Iiij raadde aan, alle uitersten zooveel mogelijk te vermijden zonder die echter te onderdruk ken. Voorts besprak hij de Engclsche staatsinstellingen en constateerde den trouw der natie aan die instellingen, omdat de koningin de majesteit der wetten vertegen woordigt. liet. lioogerhuis, hoewel het lidmaatschap erfelijk is, is een representatieve senaat, terwijl het lagerhuis meer dan 3 millioen kiezers vertegenwoor digt, en 30 millioen Engclsche onderdanen de meest volkomen waarborgen vinden in deze instellingen. De plicht der regeering is om het volk te leiden en tot vooruitgang op te wekken en de zwakken ter hulp te komen. Hij verdedigde eindelijk den vrijen handel en verzekerde, dat het Engclsche volk kalm, gelukkigen tevreden is met den staat van zaken, terwijl in het buitenland de groote mogendheden over het algemeen meer dan ooit verlangen met Engeland op goeden voet en bevriend te zijn. Lord Derby verklaarde, dat in geheel Europa een meer en meer kalme geest heerscht. „Engeland zeide hij zal al liet mogelijke doen, om dien geest aan te moedigen. Het behoud van den vrede voor Engeland is de eerste plicht van een Engelsch ministermaar zijn tweede plicht is zooveel mogelijk te waken voor het behoud van den vrede in Europa." Uit Berlijn wordt gemeld, dat het tot stand komcu der internationale conferentie te Brussel verzekerd is; men weet nog niet of Frankrijk er aan deel zal nemen, terwijl Engeland ook nog geen bepaalde beslissing heeft genomen. ^££tij dingen. Heden is alhier gearriveerd het brikschip Nella, ge zagvoerder B. H. Andreassenkomende van Rigamet hout geladen voor de heeren G. Alberts Lz. c\ alhier. Volgens brief van den gezagvoerder A. Jórgensen, van het barkschip Riga, lag hij 20 Juni zeilklaar te Riga, bestemd naar Amsterdam. iandekberiditen. Graanmarkten enz. Gent, 26 Juni. Roode en witte tarwe op staal fr. 31.rogge op staal fr# 21.75; gerst fr. haver fr. 21.50; boekweit fr. 20.paardcnboonen fr. 22.koolzaad fr. 37.lijnzaad fr. 37.lijn koeken fr. 28.koolzaadkoeken fr. 20.boter fr. 2.95 per kilogram; eieren fr. 2.10 per 26 stuks. Vlissingen, 23 Juni. Boter 1.02 a f 0.98, per kilogram. Amsterdam 26 Juni. Raapolie op zes weken f 361. Lijnolie op zes weken 34^. Prijzen van Effecten. Amsterdam, 26 Juni. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 21 pet. 601 dito dito dito 3 72 dito dito dito 4 951 Aand. Handelmaatschappij 41 138 dito exploitatie Ned. Staatssp. 107 België. Certificaten bij Rothschild 21 Frankrijk. Inschrijvingen'.3 dito 5 Rusland. Obligation 1798/1816 5 103 dito Hope C°. 1855 6° serie 5 87|- dito f 1000 18645 1011 dito L. 100 1872 5 98 Ij- Loten 18665 n Oblig.Hope o.Leening 1860 41 941 Certific. dito4 79 In3cript.Sticglitz&C°. 2ea4L. 4 791 Obligation 1867—69 4 821 Certificaten6 501 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 244 Oblig. dito4 1991 Aand. Baltische spoorweg 3 128 01)1. spoorweg Poti-Tiflis. .5 99 dito dito Jelez Orel 5 99 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën4 801 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./ Juli. 5 651 dito dito April/Oct. 5 651 dito in papier Mei/Nov. 5 611 dit dito Febr./Aug. 5 60 Aand. Nation bank. 3 1036 Hongarije. Schatkistbiljetten 6

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 3