MIDDELBURGSCHE COURANT. F 99. laandag 1874. 27 April. Dit Had verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per S/m.franco ie f 3.SO. Middelburg 25 April. In de beden gehouden algemeeno vergadering van het polderbestuur van Walcheren waarvan wij het vei slag slechts voor een klein gedeelte in dit nommer kunnen opnemen is de begrooting voor 1874 vast gesteld tot een bedrag van 225,596.41$ in ontvang en uitgaaf. Ook voor de veisiering van de SpaDjaardstraat alhier op 12 Mei a. is eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. A. van PuffelenJ. de Wolf, II. Hondriksen, Sfades Zoon en P. J. van Puiïe'.en. Omtrent de aanstaande feesten te Vlissingen meldt men ons nader dat twee Belgische muziekkorpsen, een uit Gent Brugge en een uit Lier, hetzelfde dat ook te Middelburg zich zal doen In, orenverschillende uit voeringen zullen geven. Voorts zal de markt a giorno worden verlicht. Het Nederlandsch eskader, dat aldaar onder bevel van den schout-bij nacht F. A. A. Gregory, directeur en kommandant der marine te Willemsoord, in de eer ste dagen van Mei gestationeerd zal worden, zal uit zes oorlogschepen bestaan. Aan boord van een dier bodems zal zich waarschijnlijk het muziekkorps van het koninklijk instituut voor de marine bevinden. Het voornemen moet bestaan deze schepen op den avond van het vertrek van den keizer van Rusland te illu- mineeren. Ook de bevelhebber in de le militaire afdeeling, de generaal-majoor van der Scbrieck en de kolonel- koco- mandant van het 3e regiment infanterie zullen bij de komBt van den czaar te Vlissingen tegenwoordig zijn. Heden namiddag beeft te Vlissingen de opening plaats gehad van de ingeleverde biljetten van inschrijving in de door het gemeentebestuur uitgeschreven geldleenirg groot 200,C00, in aandeelen van 1000, rentende 5 ten honderd 'sjaars. Er is ingeschreven voor 193,000, te weten door de heeren: W. de Wolff, te Vlissingen, 2000 voor 95 pet. van derLeyé&c°., te Middelburg, 5000 voor 95 pet.; P. J. Siegers, te Vlissingen, 7000 voor 95 pet.; J. C. de Koster, te Vlissingen, 9000 voor 95 pet., en 3000 voor 96 pet.P. J. Siegers, te Vlissingen, 2000 voor 97 pet.; J. C. de Koster, te VlissingeD, /4000 voor 97 pet., en ƒ7000 mede voor 97 pet.; J. Verknyl Quak keiaarte Vlissingen, 3000 voor 98 pet.; J. C. de Kosterte Vlissingen10,000 voor 98 pet. voorwaardelijk, en ƒ1000 voor 98 pet.; van der Leijó c°.te Middelburg, 5000 voor 99 pet.; N. van Dam, te Rotterdam, 2000 voor 99$ pet.; Tb. van Uije Pietersete Vlissingen2000 voor 100 pet. J. A. Zip, te Middelburg, 10,000 voor 100 pet.; van der Spruijt en de Groof, te Leiden ƒ8000 voor 100pet.; H. P. Winkelman, te Vlissingen, 4000 voor 100pet.; J. C. de Koster, te Vlissingen, 2000 voor 100 pet.; J. W. Calleiife.'s, te Vlissingen, 2000 voor 100pet.; H. P. Winkelman, voor de zeemans- en visschersbeurs te VliEflingen50,000 voor 100 pet.arm-gast- en weeshuis aldaar 50,000 voor 100 pet.; N. van Dam, te Rotterdam5000 voor 101 pet. Uit Hulst wordt gemelddat de heer A. L. J. van Waesberghe aldaar, lid der provinciale staten van Zee land, benoemd is tot directeur van het kantoor Til burg der Geldersche credietvereeniging en dat hij op 1 Mei a. die gemeente verlaten en in laatstgenoemde betrekking optreden zal. In zijn plaats zal dus nog een bnitengewone verkiezing voor een lid der provinciale staten voor het kiesdistrict Halst moeten plaats hebben. Als vervaardigers van het algemeen programma voor de liberale partij dat te Amsterdam vastgesteld is, worden genoemd de heeren mT. J. W. Tydeman, mr. J. G. Gleichman, mr. W. W. van Lennep, Johan C. Zim merman, m\ J. Domela Nieuwenbuis, mr. G. van Tien hoven en mr. J. A. Levy. Plaatsgebrek verhindert ons voor het oogenblik dit belangrijk stuk, dat in de Nieuwe Rotterdamsche conrant voorkomt en waarop wij zoodra mogelijk terugkomen, over te nemen. Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben zichin vereeniging met den voorzitter der kamer van koophandel aldaartot den minister van binnenlaudscke zaken gewend, teneinde op besplediging dor werken tot voltooiing van den nieuwen waterweg aan te drin gen, waartoe, zoo nnodig, de medewerking der ge meente of die van den Rotterdamschen handelsstand niet zou ontbreken. De minister heeft daarop, bij missive van den 15CD April, geantwoord datnaar het gevoelen van den ingenieur Caland, bet beoogde deel niet anders, maar dan ook zeker, te verkrijgen is dan door verlenging der dam men in zee, die nog op verre na de ontworpen lengte niet bezitten. De noordelijke dam verkrijgt dit jaar eene lengte van 2000, de znideüjke eene van 1400 meters. Aan den zuidelijken dam moet dus het meest gewerkt wor den enwordt de tot dusverre bij voortduring opge dane ervariDg bevestigd, dan aal met de verlenging van dezen laatsten, ook de diepte van het vaarwater in gelijke mate toenemen. De minister is voornemens de sommenvereischt voor de voortzetting en voltooiing van het werk op de be- grootiDgen voor de twee volgende jaren te brengen. Buitengewone maatregelen om den waterweg nog vóór 1876 op de verlangde diepte te brengenacht de minis ter te minder noodig, dewijl de Rotterdamsche gemeen tewerken te Frenoorddie met de verbetering van het vaarwater in onmiddellijk verband staantoch niet vóór dien tijd gereed zullen komen. De heer Jos. Jacobson heeft in de Rotterdamsche kamer van koophandel andermaal het laat aankomen der Engelache post t&r Bprake gebracht. De Engelsche post, die 'smorgens te 7 uren 40 minuten Londen ver laat, komt 's avonds te 6 oren 41 minuten te Antwer pen aanterwijl de spoortrein naar Nederland van daar vertrekt te 6 uren 20 minutenalzoo juist 20 minuten te vroeg. Het gevolg is dat de brieven uit heel bet binnenland van Engeland eerst den volgenden dag in Holland aankomen. Ook de Noordduitse.he post kon gemakkelijk vroeger hier aankomen, gelijk in 't algemeen de regeling der treinen behoorde te geschie den in overleg met de directie der posterijen. iietioemingea ca besluiten. reciiterlijke macht. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan mr. P. D. van Citters als plaatsvervangend kantonrechter te Middelburg. Benoemd tot griffier bij de arrondissements rechtbank te Breda mr. A. Reigersman, thans substituut-griffier bij die rechtbank. schutterijen. Benoemd bij het 2e bataljon der rustende schutterijen in de provincie Zeeland tot 1*° luitenant jonkheer mr. J. W. D. Schuurbequo Boeije, thans 2° luitenant, en tot 2,n luitenant J. A. Bolle Cz. en J. M. van den Bout Mz., beiden schutters. leger. Benoemd tot voorzitter der commissie, ten overstaan van welke het eindexamen bedoeld in art 8 der wet vau 17 Juli 1869 (Staatsblad n" 141), tot rege ling van het onderwijs bij de koninklijke militaire acade mie, zal worden afgenomen, de generaal-majoor A. C. A. Schünstedt, chef van den generalen staf; tot leden dier commissie: de kolonels A. O. H. baron Gansneb, ge naamd Tengnagel, kommandant van het 4e regiment huzaren, en E. J. Jacobs, inspecteur der artillerie; de IuiteDant-kolonel A. Tutein Nolthenius, van het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs, en de hoogleeraren C. H. C. Grinwis, J. Pijnappel Gz. ea J. Bosscha jr., respectievelijk aan de hoogeschool te Utrecht, bij de rijksinstelling van onderwijs in Indische taal land en volkenkunde te Leiden en aan de polytechnische school te Delfttot lid en secretaris de kapitein M. E. F. Simon, van den staf der artillerie. Benoemd: bij den plaatselijken staf, tot kapitein en plaatsolijken adjudant le klasse, de le luitenant F. C. n.L. van Ereketens, plaatselijk adjudant 2e klasse te Grave bij het wapen der infanterie, bij den staf van het w.°pen, tot generaal-majoor en kommandant der 3e divi sie infanterietevens belast met het bevel in de 2e mili taire afdeeiing, de kolonel F. It. doHaes, kommandant van het 8® regiment; bij het le regiment, tot kapitein van de 2e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenants U. B. de Blijvan het regiment grenadiers en jagersen J. H. Weeniuk, van den staf van het wapen, werkzaam bij de koninklijke militaire academie; bij bet 2e regiment tot leD luitenant (naar ouderdom van rang), de 2C luitenants H. L. V. E. Salomon, van het 7C, eu A. W. van der Sluys, van het le regiment; bij het 3e regimenttot majoorde kapitein W. H. Doorman, van bet regiment grenadiers en jagers; tot kapitein van de 2e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenants W. L. de Petit, van bet 2e regiment, en J. T. T. O. van Dam van Isselt, van het regiment grenadiers en jagers; tot le[i luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenants J. B. Veltmaa en J. A. Roeloffs, beiden vau bet korps; bij het 4e regiment, tot len luitenant (naar onder- dom van rang), de 2® luitenants J. G. van Sandick en C. G. van Hees, beiden van bet korps; bij het 6e regiment, tot lrn luitenant (naar ouderdom van rang), de 2° luitenants P. J. Sehipperheyn ea J. C. Buytendijk, beiden van het korps; bij het 7e regimenttot luitenant-kolonelde majoor A. F. Beijen, van het korps; tot majoor, de kapitein A. Tuckermann, van het 4e regiment; tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2' Inttenant D. Vink- huyzen, van bet korps; bij het Se regiment, tot kolonel en kommandant van het korps, de luitenant-kolonel P. Heitz, van het 7e regiment; tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenants G. A. Pitlo en H. J. E. Nierstrasz, beiden van het korps; bij het instructie bataljontot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant A. J. F. van Overstraten, van bet korps. marine. Eervol ontslagen met den 23en dezer de 2° luitenants bij het korps mariniers N. van de Roemer en J. A. J. T. E. Esserea hen benoemd tot 2tn luite nant bij het wapeu der infanterie van het leger in Nederlandsch Indië. Kerknieuws. Beroepen tot predikant bij de NsderduitscUe her vormde gemeente te Vlissingen de heer W. J. Immink, thans predikant te Kollum (Friesland). Marine ea leger De minister van koloniën, ad interim minister van marine, brengt in de Staatscourant van heden, met vermelding der voorwaarden, ter kennis van belang hebbenden, dat in dit jaar zes jongelingen, naafgelegd examen als scheepsklerk kunnen worden aangesteld. Het scbroeistoomschip 4e klasse Sambas, liggende te Fijenoord, wordt met den 10en Mei s. in dienst ge steld met bestemming naar Oost-Indië, en het bevel daarover opgedragen aan den luitenant ter zee 1° klasse L. G. C. van Wachendorff vau Rijn. Volgens een bi) het departement van marine ont vangen beriebt is Zr. Ms. transportschip met stoom ver mogen Java, OLder bevel van den kapitein-luitenant ter zee A. J. van Mansvelt, den 23en Maart jl. in de Simonsbaai (kaap de Goede hoop) aangekomen. Aan boord was alles wel. Met 1° Mei aanstaande wordt de luitenant ter zee 2e klasse G. H. Thomassen a Thuessink van der Hoop geplaatst aan boord vau 7s. Ms. monitor Heiligerlee, ter vervanging van den luitenant ter zee 2e klasse jonkheer J. G. R. Westpalvn vau Hoorndie met dien datum werdt toegevoegd aan den chef der hydrographie in de plaats van dea luitenant ter zee 2e klasse W. J.

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 1