S° 97. 1ÏDDELBURGSCHE Vrpag 1874. COURANT. 24 April. Dit Wad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2™ Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. H>e prijs per 3/xn., franco is f 3.50. Middelburg 23 April* By de verkiezing van een lid der tweede kamer in het kiesdistrict Appingedam werden nitbebracht 1935 stemmen. Gekozen is de liberale candidaat, de heer J. Schepel, met 1253 stemmen. De candidaat der con servatieve partijde heer van der Hoop van Slcchte- renverkreeg 724 stemmen. Men meldt ons uit VHssingen De stafmuziek van het 3C regiment infanterie, in gar nizoen te Bergen op Zoom, heeft bevel gekregen zich op den 12ta Mei naar Ylissingen te begeven, teneinde zich op te stellen nabij de plaats waar de keizer van Rusland zich dien dag zal inschepen en aldaar het Russische volkslied te doen hooren. Tevens zal een bataljon van voornoemd regiment nabij de inschepingsplaats aangetreden staan, terwijl een vijftal Nederlandsche oorlogschepen op de reede van Ylissingen zal worden gestationeerd. Omtrent de sterkte der hier verwacht wordende Engelsche en Rnssische eskaders is nog niets bekend. Uit CoHjnsplaats schrijft men ons: Ook hier bestaat het planden 12c" Mei feestelijk te vieren. Er zullen volksspeleneen optocht en een schoolfeest plaats hebbengevolgd door illuminatie en vuurwerk. Ook de buksschieterij „Mars" zal de feestvreugde trachten te verhoogen. Door burgemeester en wethouders van Rotterdam wordt officieel bekend gemaakt dat Z. M. de koning met de leden van het vorstelijk huis van Oranje den 21en Mei een bezoek asn die stad brengen en bij die gelegenheid tevens den eersten steen leggen zal van de nieuwe gemeentebrug over de Maas. Het programma voor de feestelijkheden van dien dag wordt in de Nieuwe Rotterdamsche courant bekend Men meldt aan het Utrechtsch Dagblad dat een nieuw reglement op de militaire hospitalen en ziekeninrich- tingen aan het ministerie van oorlog in bewerking is. In de Staats courant van heden worden medegedeeld de wetten van den 16cn dezer tot verandering der grenzen van de gemeenten Eindhoven, Woensel en Tongelre, en tot wijziging van hoofdstuk V derstaats- begrooting voor het dienstjaar 1873. De heer W. Harraens is erkend en toegelaten als vice- consul van Zweden en Noorwegen te Harlingen, en de heer D. Fontein als consulair agent van Italië te Har lingen, beiden onder de gewone bepalingen vanonder- hoorigheid. Te Leiden is eene vergadering van leden der Vereeniging tot instandhouding der kweekschool voor de zeevaart aldaar gehouden, welke door Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden werd'bijgewoond, die aan het slot der zitting zijne belangstelling te kennen gaf in deze inrichting, welke reeds 784 joDgens voor de marine en 64 voor de koopvaardijvloot heeft opgeleid. Van een onbekende werd eene gift ontvangen, teneinde de inrichting in staat te stellen hare kweekelingen op den 12en Mei feest te doen vieren. benoemingen en besluiten. middelbaar onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht J. C. Costerus, tot dusver tijdelijk leeraar aan die schooltot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Tilburg J. Cardi- naal, tot dusver tijdelijk leeraar aan die school, en,tot tijde lijk leeraar van de rijks hoogere burgerschool te Zwolle C. J. J. Vinck Blok, tijdelijk leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Helmond. rijks-entrepotdok. Opnieuw benoemd als com missaris van rijkswege bij het rijks-entrepotdok te Amsterdam jonkheer C. Hartsen en M. H. Insinger, en als zoodanig benoemd A. W. van Eeghenzee handelaar te Amsterdam, in de plaats van E. P. de Moncby, die op verzoek eervol uit die betrekking is ontslagen, met dankbetuiging voor de door hem be wezen diensten. posterijen. Benoemd tot surnumerair bij het vak der posterijen, na afgelegd examenW, van Oppen Wz., wonende te HarlingenG. K. Wijnente Leerdam J. A. van de Velde, te Maarssen; B. L. van Tieneo, te Amsterdam; E. Voorbij, te Oudshoorn K. J. L. Bolomey, te Helder; P. Duitgenius, teMeppel; A. G. J. Geysen, te Bergen op Zoom J.Schadée, te 's Graven- hage; R. W. Twins, te Breda; en H. J. C. Jansen, te Groningen. staats-commissien. Benoemd tot lid en voorzitter der commissie, gedurende den tijd van éen jaaringaande 1 Augustus e. k.belast met het afnemen der natuur kundige examens, volgens art. 4 der wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad n° 59), dr. J. W. Gunning, boog- leeraar te Amsterdam; tot lid en vice-president dier commissie dr. J. H. van den Broek, eerste officier van gezondheid le klasse, te Amsterdam; tot lid en secre taris dr. J. P. van Braam Houckgeest, officier van gezondheid 2C klasse, te Amsterdamtot ledendr. C. A. J. A. Oudemans, boogleeraar te Amsterdam; dr. C. H. D. Buys Ballot, hoogleeraar te Utrecht; d*. C. J.Mat- thes, hoogleeraar te Amsterdam; dr. H. J. van Ankum, hoogleeTaar te Groningen; dr. A Heynsinshoogleeraar te Leiden; F. J. Swartwout, lector te Amsterdamtot plaatsvervangende ledendr. P. J. van Kerckhofï, hoog leeraar te Utrecht; dr. A. C. Oudemans, hoogleeraar te Delft; dr. J. A. Fles, eeiste officier van gezondheid 2e klasse, te Utrecht; dr. N. W. P. Rauwenhoff, hoog leeraar te Utrecht; J. A. Snijders C.Jz., leeraar aan de polytechnische school te Delft; dr. R. A. Mees, hoog leeraar te Groningen; dr. W. Berlin, hoogleeraar te Amsterdam; dr. Th. W. Engelmann, hoogleeraar te Utrecht; W. Stoeder, apotheker te Amsterdam. Benoemd tot lid en voorzitter der commissie, gedu rende den t:jd van ésn jaar, iDgaande 1 Augustuse.k. belast met het afnemen der geneeskundige examens, volgens art. 5 dier wet, dr. L. C. van Goudoeverhoog leeraar te Utrecht; tot lid en vice-pTesident dr.G. D. L. Huet, hoogleeraar te Leideo; tot lid en secretaris mr. R. Timmermanofficier van gezondheid le klassete Am sterdam; tot leden: dr. T. Halbertsma, hoogleeraar te Utrecht; dr. W. Koster, hoogleeraar te Utrechtdr.P. J. Barnouw, lector te Amsterdam; dr. H. A. Kooyker, hoogleeraar te Gioningen; dr. C. L. Wurfbainhoog leeraar te AmsterdamG. J. Jacobson A.Bz.oud-apo theker te Schiedamtot plaatsvervangenden ledendr. M. PolaDo, hoogleeraar te Leiden; dr. S. S. Rosenstein, hoogleeraar te Leidendr. A. E. Simcn Thomashoog leeraar te Leidendr. A. F. Bauduineerste officier van gezondheid 2e klasse, te 's Gravenhagedr. J. A. Boogaard hoogleeraar te Leiden dr. L. Lehmanuhoog leeraar te Amsterdam; dr. H. Hertz, hoogleeraar te Amsterdam; dr. J. W. R. Tilanus, hoogleeraar te Amsterdam; J. Polak, apotheker te Amsterdam. Benoemd tot lid en voorzitter der commissie gedu rende den tijd van éen jaar, ingaande 1 Augustus e. k., belast met het afnemen der examens van hulp apotheker, volgens art. 8 dier wet, dr. W. F. R. Suringarhoogleeraar te Leidentot lid envice-president, dr. J. M, van Bemmelenhoogleeraar te Leiden; tot lid en secretaris, C. Bnrgersdijk, militair apotheker 2® klasse te 's Gravenhage; tot lid, mr. H. G. van de Sanue Bakhuyzen, hoogleeraar te Leiden; tot plaats vervangende leden: dr. D. J. Coster, te Amsterdam; dT. F. van Calkerleeraar aan de hoogere burgerschool to Tilburg; dr. J. Sirks, leeraar aan de hoogere bur gerschool te Deventer; A. C. Kramer, apotheker te Rotterdam. Beuoemd: tot lid en voorzitter der commissie, ge durende den tijd van éen jaar, ingaande 1 Augustus e. k., belast met het afnemen der examens van apo theker volgens art. 9 dier wetd?. W. F. R. Suringar, hoogleeraar te LeideDtot lid en vice-president, dr. J. M. van Bemmelen, hoogleeraar te Leiden; tot lid en secretarisC. Bnrgersdijkmilitair apotheker 2e klasse te 's Gravenhagetot lidR. J. Opwyrda, apotheker te Nijmegen; tot plaatsvervangende leden: dr. D. J. Coster te Amsterdam; dr. F. van Calker, leeraar aan de hoogere burgerschool te Tilburg; A. C. Cramer, apotheker te Rotterdam; C. H. van Anknro, apotheker te GroningeD. leger. Op nonactiviteit gesteld voor den tijd van twee jaren, op verzoek, de le luitenant J. P. L. Gelpke van bet 4® regiment infanterie. Eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, met toekenning van pensioen, op verzoek, aan deo met verlof hier te lande teruggekeerden officier van gezondheid le klasse van het leger in Nederlandsch- Indië J. Th. Bosmans. Kerknieuws. Dr. A. Kuijperlid van de tweede kamer der staten- generaal, is door bet kiescollege der Nederdnitsche hervormde gemeente te Amsterdam tot onder ling benoemd. Het kiescollege der hervormde gemeente te Schoon hoven heeft voor de veertiende maal beproefd bet beroepingswerk te doen gelukken. Na de voorlezing der notulen van de vorige zitting verwijderden zich echter vier leden, zoodat de vergadering wegens niet genoegzaam aantal aanwezige leden niet verder voort gezet kon worden. Kunstnieuws. Een oorspronkelijk en alweder met een prijs (natuur lijk in België) bekrtond blijspel van den heer Justus van Maurik, wordt te Amsterdam in het theater van Lier opgevoerd. Het heeft tot titel: Hun Zoon. Het te Rotterdam opgevoerde oorspronkelijke blijspel in een bedrijf Familie uit de Oost van dr. Jan ten Brink, wordt in de NienweRotterdamschecourant ongunstig beoordeeld. Overdrijving der komieke figu ren en gebrek aan handelingte veel voorbereiding en onhandige ineenzetting der intrige worden aan bet stukje te laste gelegd, 't Is evenwel te hopen dat bekwame letterkundigen als de heer ten Brink zich door eene enkele mislukking niet zullen laten afschrik ken van den zoo moeilijken arbeid voor ons tooueel. Landbouw. Te Oirschot is eene landbouwers-vereeniging opge richt welke al dadelijk besloten heeft eene proef te nemen met het van verschillende zijden aanbevolen plan om door middel van lupine-teelt onvruchtbare gron den vruchtbaar te maken. Gemengde berichten. De heer J. H. van Koten te Amsterdam is belast met de uitvoering van een door de koninklijke Nederland sche stoombootmaatschappij gevormd plan ombij gele genheid der kroningsfeesten, het Oosterdok aldaar op geheel nieuwe wijze te illumineerendoor middel van photo-electrische beeldeD. Den 9en Mei zal eene veiling plaats hebben van 546 hectaren drooggevallen land in den polder Alexan der, behoorende tot de gemeenten Kralingen, Capelle a/d IJsel en Hi 1 legers berg, nabij Rotterdam. Uit Amersfoort wordt gemeld dat het fraaie lustslot Stoutenbnrg, Dabij de stad gelegen, zal worden gesloopt. Langs de Keulsche vaart passeeren bij voortdu ring Duitsche en Geldersehe schepenbeladen met groen en sparreboomen voor de aanstaan de feesten te Amster dam. De sparreboomen zijn daardoor meer dan de helft in prijs gestegen en menig arbeider vindt daarin eene bron van goede verdiensten. In den avond van den 14en jl. arriveerde te Venlo een te Straelen gestationeerd Pruisisch gendarme die, van Hinsbeck komende, was verdwaald. Meenende te Straelen te zijn, vroeg hij in de Jodenstraat naar den weg. Daar het antwoord allesbehalve vriendelijk

Middelburgsche Courant | 1874 | | pagina 1