terwijl het reglement minstens 370 eischt. De heer Paris der rechterzijde stelde daarom eene keuze by rela tieve meerderheid voor, niettegenstaande de prorogatie- wet uitdrukkelijk de wijze van verkiezing voorschryftl De heer Tirard ontwikkelde de motieven der onthou ding van de linkerzijde, aan welke minstens 13 plaatsen in de commissie toekwamen. Hare handelwijze werd scherp veroordeeld door den heer Dahirel. De heer Rampont beantwoordde hem en stelde de verdaging der stemming tot heden voor. De beer Arago echter verklaarde, dat zelfs wanneer de twee nog ontbrekende commissarissen uit de linkerzijde werden genomeD, zijn eigene waardigheid hem verbood om eene dergelijke transactie aan te nemen. Ten slotte werd de verkiezing tot heden verdaagd, terwijl de stemming evenals Maan dag bij oproeping der namen van de afgevaardigden zal plaats hebben. Het zal nu de vraag zijn hoevelen van ben, die zich gisteren onthielden, heden door deze bedreiging naar de stembus gedreven zullen worden. Aan het slot der zitting vroeg de minister van open baar onderwijs enz., de heer Deseilligny, een krediet aan voor de onkosten, veroorzaakt door den brand der groote Opera en voor de hervatting der voorstellingen. Op zijn verzoek werd zijn daarop betrekking hebbend wetsontwerp urgent verklaard. In de boodschap van generaal Grant aan het congres der Vereenigde staten komt onder meer ten aanzien vaü de financiën de verklaring voor, dat de staatsinkomsten 43 millioen boven de raming bedroegen, welke evenzeer als de door het tribunaal van Genève toegekende schade loosstelling besteed waren tot delging van schuld. Met de verhindering van den handel in koelies is reeds met succes een aanvang gemaakt, doch de regeering ver langt nadere wettelijke bepalingen in deze materie. Het verzoek van St. Domingo, om onder het protectoraat der Unie geplaatst te worden, zal het congres moeten onderzoeken. Met het buitenland onderhoudt de Unie vriendschappelijke betrekkingen. Omtrent de qnaestie der Virginius blijlt het vermoeden eener minnelijke schikking gevestigd; de treurige gevolgen van het be houd der slavernij op Cuba zijn ontelbaar en deze be schouwt de regeering als de eerste oorzaak van den ellendigen toestand van het eiland; de slavernij zal dus spoedig moeten ophouden te bestaan. Amerika koestert geen vijandschap jegeDS Spanje, maar de handelingen met de Virginius hebben een oorlogszuchtige veront waardiging gewekt. Gedurende de onderhandelingen is bevel gegeven tot het op voet van oorlog brengen der marine. Ten slotte hoopt de president dat de openbare meening zijne handelwijze zal goedkeuren. Opmerkelijk zijn ten aanzien van de Virginius-qaaestie de woorden van den Amerikaanschen staatsman Caleb Cushing, die vaak waar het diplomatieke verwikkelingen betreft de raadsman van het ministerie is, zooals die door de te New-York verschijnende Evening Post wor den medegedeeld. Zijne overtuiging was dat het geschil bijgelegd zou worden, omdat nooit een oorlog zou kun nen ontstaan tengevolge van handelingen van burgers, welke door de regeering worden afgekeurd. „Voor het overige, zeide hij, is de woede van het volk gerecht vaardigd, omdat eenige vrijbuiters, die het recht op de bescherming der Unie verzaakt haddengefnsilleerd werden? Ons land zou er slechts bij winnen, wanneer men nog vcrscheidenen op deze wijze terechtstelde. Eene oorlogsverklaring zou populair kunnen wezen, maar daaruit zou nog geenszins volgen dat zij rechtvaardig was of noodzakelijk voor de onschendbaarheid onzer nationale eer." Er bestaat gelukkig gegronde hoop dat deze hoogst onpartijdige en verstandige taal ook het oordeel der regeering weergeeft, en recht en billijkheid over bru taal geweld en nationale hebzucht zullen zegevieren. Althans de vrees vermindert, dat van de zijde der Cubasche autoriteiten hinderpalen aan de door Spanje en de Unie overeengekomen vreedzame oplossing zullen in den weg gelegd worden. De opgewondenheid te Havana vermindert; generaal Jovellar, kapitein-gene raal van Cuba, spoort in eene proclamatie tot kalmte en gehoorzaamheid aan de regeering aan en de auto riteiten te Santiago hebben zich bereid verkaard om de gevangen gehouden opvarenden der Virginius aan de regeering der Unie uit te leveren. De donkere wolk van een oorlog over het bezit van de „parel der Antillen" drijft dus meer en meer naar den horizon af. Parijsche brieven. Parijs 2 December. 2 December! Noodlottige datum van slechte vcorbe- duidenis! Men zou bijna zeggen dat iets van het af schuwelijke, aan dezen datum verbonden, verloren is gegaan. Zou men vergevensgezinder geworden zijn ten aanzien van de gruwelijke misdaad, die zooveel andere rampen en wandaden na zich sleepte? Ik ge loof het niet. Maar wat is dan de reden der verandering welke men zichtbaar waarneemt? Zij is zeer eenvoudig; men heeft geen tyd om zich verontwaardigd te gevoelen over het verledene, wanneer het heden verontwaardiging in boezemt. Het Frankrijk van Mac-Mahon, of liever het Frank rijk van den hertog de Broglie is de 2e December, zonder bet geweld in de straten en de deportatiën naar Cayenne. En dit onderscheid is zelfs niet de schuld der regee ring. Het is te danken aan de wysheid en bezadigd heid van het FranBche volk, dat eindelijk begrepen heeft dat oproer en straatgevechten in de oogen van tal van lieden de politiek der verblinde reactionai ren rechtvaardigen. Niettemin rekent zij zich die verdienste toe. Zijn zij niet de gepatenteerde en belangelooze redders der maat schappij? Zij maken er geen geheim van dat zij een legalen 2cn December willen maken! De Orieanisten zijn thans zoover gekomen, dat zij het tweede keizerrijk als model volgen en zich het ver wijt, dat zij de vrijheden der gemeente en der pers aan tasten, van de legitimistische bladen als 1' Union op den hals halen 1 En zij schamen zich nietzij beroemen zich op hunne schande, zij verheffen er zich op als op de schitterendste daden List, ziedaar het wapen der Orleansen. Het is het eenige uit de erfenis van hun vader en grootvader, Louis Philippe, waarvan zij naast hun fortuin geen af stand hebben gedaan. List!... maar zij zal niet zegevieren over den krach- tigen wil der natie, zooals die zich nit in het algemeen stemrecht. Laten wij het hopen! maar de strijd zal lang, zeer lang zijn. De Orleansen zijn onvermoeid en laten zich niet uit het veld slaan. Nauwelijks is het kunstig samenstel hunner intriges door een behendige hand omvergewor pen of in den nacht slagen zij er in het weder op te bonwen. Echter dreigt de stroomdien zij willen beheerschen, indammen en exploiteeren ter bereiking hunner eerzuch tige plannenhen vroeg of laat met die plannen te ver zwelgen. Reeds eenmaal geloofden zij het doel nabij te zijn wanneer het hun ontsnapte, dan was het omdat de graaf van Chambord het zoo gewild heeft. Men heeft getracht de verklaring van den vermaar den brief van den graaf van Chambord te zoeken in godsdienstig fanatisme of in politieke meeningen. Ik geloof dat men zich bedriegt. Men boude in het oog dat het niet de eerste maal is dat de graaf van Chambord plotseling tusschenbeiden trad om de plannen der Orieanisten te dwarsboomen. Ik ben overtuigddat de haat alleen, de innige en verborgen haat, do eenige drijfveer zijner handelingen is. Die baat is trouwens gemakkelijk te verklaren. Men herinnere zich slechts de smadelijke en ellendige ge schiedenis van Blaye, Louis Philippe als kerkermees ter en beul van de hertogin de Berry, de moeder van den graaf van Chambord, die willens en wetens in de oogen van Frankrijk en de wereld onteerd werd; men leze slechts de geschiedenis van de Juli-monarchie en men zal zich minder over zekere daden van den graaf van Chambord verwonderen. Niet iedereen is aanstonds bereid den graaf van Parijs na te volgen en zijne eigene beginselen en die zijner ouders te verloochenen, alleen om zijne eerzucht te bevredigen. De graaf van Chambord neemt zijne revanche voor Blaye en weldra zult gij bespeuren en vernemen dat hij nog volstrekt niet voldaan is. ZoolaDg hij leeft, zal hij een hinderpaal zijn tusschen Frankrijk's troon en de Orleansen en wie weet of hij niet nu naar het middel zoekt om hun zelfs na zijn dood de bestijging van dien troon onmogelijk te maken Bectijöingctt. Gisteren is te Fredrickstadt gearriveerd het schooner- schip Nerva, gezagvoerder N. H. Larsen, van Vlissingen. Schip en equipage in goeden staat. Het Nederlandsch stoomschip Celebes is, volgens heden ontvangen telegram van Batavia, den l«n dezer van het Nieuwediep aldaar aangekomen. Alles wel aan boord. ÉjtmMsümdjtm. G-RAAJNTVT.A "RKT'EN ENZ. Oostburg 3 December. De aanvoer van de voor naamste artikelen was beden ruimer bij beperkte vraag, waardoor houders genoodzaakt waren beneden vorige prijzen af te geven. Slechts schoorvoetend onderwierpen zij zich daaraan en dientengevolge bleef veel onverkocht, vooral van afwijkende soorten. De prijsvermindering is aan te nemen te bedragen: voor tarwe 50; wintergerst 15; zomergerst 50 en haver 25 centvoor boonen en erwten bleet de prijs onveranderd evenals voor rogge, die, door gebrek aan voorraad, door consumptie als voren werd betaald. De besteedde prijzen zyn: Tarwe ƒ13.75, f I3} ƒ12.50, 12 a ƒ11.25; rogge 11, ƒ10.75 a f 10.50 wintergerst ƒ8.808.70, 8.50 a 8zomergerst 7,75; 7.50 a 7.25; haver ƒ5, ƒ4.75, 4.50, 4, 3 a 2.35; paardenboonen ƒ8.60, ƒ8.40 a ƒ8; erwten ƒ10, 9.50, 9 a 8.75. Middelburg, 4 December. De aanvoer uit Walche ren was niet groot. Van witte boonen was het meest aangevoerd. Uit het overig provinciaal gedeelte was de aanvoer grooter dan vorigen marktdag. Goede nieuwe Walchersche tarwe 30 cent lager voor verbruik gekocht, Zeeuwsche dito 10 cent lager; nieuwe rogge goed prijshoudend; wintergerst 10 cent lager, puike Walchersche zomergerst veel gevraagd en goed prijs houdend gaarne gekocht, Zeeuwsche zomergerst tot de noteering aangeboden; Walchersche witte boonen voor 'tbuitenland begeerd tot vorige prijzen; dito bruine boonen prijshoudend, enkele partijtjes zijn 25 cent lager losgelaten; dito paardenboonen begeerd en slechts 10 cents lager gekocht; dito groene kookerwten zeer wei nig aangeboden en ruim prijshoudend betaald; winter- koolzaad onveranderdjarige Zeeuwsche tarwe bij partij tot 13.75 aangeboden, maar onverkocht geblevenpuike nieuwe Walchersche tarwe f 13.40 13.50 a 13.60 ge kocht, Zeeuwsche dito 13 a 13.50; nieuwe rogge 11; wintergerst 8.90 a ƒ9; Walchersche zomergerst gaarne 8 betaaldZeeuwsche zomergerst 7.75puike Wal chersche witte boonen 13; dito bruine boonen ƒ11.75 a 12 betaald; dito paardenboonen 8.80 a 8.90 af gegeven; dito groene kookerwten 10.25 gekocht; winterkoolzaad nominaal ƒ11.50; raapolie ƒ35; patent olie 37 per vat op zes weken, a contant 1 lager. Harde lijnkoeken 13.50; zachte dito 15.50 per 104 stuks. Ter veemarkt van heden waren aangebracht 42 stuks hoornvee, 116 magere varkens en 18 paarden. De prijzen waren van vette koeien en vaarzen 70 a 80 cent per kilogram, van magere varkens 5 a ƒ14, en van paarden 70 a 300 per stuk. gemiddelde marktprijzen. Ve reche boter ƒ1.18 a 1.22 per kilogram. PRIJZEN VAN EFFECTEN, Amsterdam 4 December 1873. Nederland *Certific. Werkelyke schuld. 24 pet. 574 ♦dito dito dito 3 684 ♦dito dito dito 4 904 ♦Aand. Handelmaatschappy 44 1341 ♦dito exploitatie Ned. Staatssp. 109| Belgie. *Certificaten by Rothschild 24 Frankrijk, inschrijvingen3 56 *dito5 Rusland. *Obligatiën 1798/1816 5 100 ♦Certific. adm. Hamburg 5 1 ♦dito Hope C°. 1855 6* serie 5 884 *Cert. 100G 1864 5 „99} ♦dito. 1000 1866 5 99f ♦Loten 18665 2514 ♦Oblig.Hope C°.Leening 1860 44 92 ♦Certific. dito4 ♦Inscript.Stieglitz&(X2ea4L. 4 744 ♦Obligatiën 186769 4 „78} ♦Certificaten6 r ♦Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 2324 ♦Oblig. dito4 185 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 964 dito dito Jelez Orel5 964 dito dito Charkow Azow. 5 Polen. ♦Schatkistobligatiën 4 754 Qostenryk. ♦Oblig.metall.in zilverJan./JulL 5 64 ♦dito dito April/Oct 5 644 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 60| *dito dito Febr./Aug. 5 594 Italië. Leening 18615 Spanje. ♦Obligatiën Buitenl. 186771. 3 17f dito Binnenlandsche 3 144 Portugal. *Obl. 1856—69 3 „424 Turkije. dito (binnenl.)5 44-^ Egypte. Obl. 1868 7 „814 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 98 ♦dito dito dito (1882) 6 99 ♦dito dito dito (1885) 6 100 f ♦Obl. Illinois7 ♦dito dito Redemtion 6 Obl. Atl. Gr. W. Sp w. Ohiosec. (7p) 68 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures. 8 Obl. St Paul&Pac. Spw.l°sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 „17 dito dito 1869 dito 7 204 Brazilië ♦Obl. 1863 4* M ♦dito 1865 5 „974 Mexico dito 1851 3 154 Grenada dito afgestempeld6 17J Venezuela dito3 10| Ecuador, dito1 Prijzen van Coupon». Amsterdam, 3 December. Metall. ƒ21.724; dito zil ver 23.50; Dito Eng. per f 11.774 Eng. Russen per Eng. Portugal per ƒ11.774; Franscha ƒ554; Belg. ƒ564; Pruis, 34j4; Hamb. Russen ƒ304; Russen in Z. R. ƒ314; Pools, in Fl. Napelscha Spaansche piaster Spaansche in fr. 1000 Amerikaansche dollars 2.43; papier 2.16; Turken iHïwrtmtim. Bevallen van eene Dochter Mevrouw ERKINA VAK AKEN, geb. den Bouwmeester. Hendrik Ido Ambacht, 4 December 1873,

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 3