MIDDELBURGSCHE 3S° 239. Woensdag 1873. COURANT. 8 October. Dit Wad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is f 3.550» Middelburg 7 October. Z. M. de koning heeft Zaterdag avond te 6 uren in gehoor ontvangen den generaal-majoor A. W. P. Weit- zel, nieuw benoemd minister van oorlog, die toen als zoodanig in handen van Z. M. den eed heeft afgelegd. Gisteren morgen heeft de minister zijn function bij zijn departement aanvaard, nadat vooraf de hoofd- en ver dere ambtenaren aan hem waren voorgesteld. Gisteren middag heeft Z. M. de kouing de commissie uit de tweede kamer ontvangen, belast met de aanbie ding van de candidatenlijst ter voorziening in de vaca ture bij den hoogen raad. H. M. de koningin heeft gisteren een bezoek gehad van den keizer van Oostenrijk, in bet hotel Munsch; de keizer vertoefde een half uur bij de koningin. De koningin bezoekt zeer dikwijls de tentoonstelling en heeft verscheidene merkwaardigheden van Weeneu in oogenschouw genomen. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de Staats courant van heden, oveieenkomstig het tweede lid van art. 24 der wet van 4 December jl.Staatsblad n° 134, ter algemeene kennis, dat volgens de bij hem ingekomen ambtsberichten aan aziatische cholera zijn overleden: in de weet van 21 tot 27 September te Bergen op Zoom 3 personen, in de week van 28 Sep tember tot 4 October te Dordrecht 3 personen. Volgens nader telegram van den hoofdagent in Egypte, waren schip en lading van de Prins Hendrik totaal verloren. De schipbreukelingen worden Vrijdag le Suez verwacht. De heer Anslijn vertrekt derwaarts om hen op alle mogelijke tvijzè te helpen. Tusschen NederlandBelgië en Pruisen is dezer dagen overeengekomen, dat, bij het voorkomen van besmettelijke ziekten in de grensgemeenten van do drie landen, daar van onderling mededeeling zal worden gedaan aan de betrokken autoriteiten van de aangrenzende provinciëü. Het zijn de ziekten, genoemd in de Nederlandscke epidemiewet, benevens dysenterie en besmettelijke oog ziekten. Nieuw Roti. cour.) Gisteren werd te Amsterdam de derde algemeene vergadering gehouden van het Nederlandsch tooneel- verbond. Uit het verslag van den toestand van het bond, door mr. J. N. van Hall uitgebracht, bleek dat het thanB 326 leden telt. Het resultaat van de werk zaamheden van het bond waren nog verre van gunstig en in het slot van het verslag wordt dau ook gezegd: „Zoo eindigen wij in velerlei opzicht teleurgesteldmaar niet ontmoedigd.1' Door den heer H. J. Schimmel, als voorzitter, werd medegedeeld, dat het hoofdbestuur zich ten behoeve van de tooneelschool om ondersteuning had gewend tot de Hollandscbe maatschappij van fraaie kunsten en wetenschappenwaarvan het nog geen autwoord had be komen; tot Teyier's genootschap, hetwelk een atwy- zende beschikking had gezonden, en tot Z. M. den koning, namens wien het bestuur het bericht ontving„Z. M. is niet genegen deze zaak bevorderlijk te zijn." Hierop zijn onderhandelingen geopend met de Maat schappij tot nut van 'talgemeen, die zich bereid heeft verklaard, hare opleidingsschool aan het bond over te doen, met een jaarlijksehe subsidie van /"2000, zoodra het bond een geschikten directeur en een geschikt lokaal kan aanwijzen. Het hoofdbestuur stelde voor om dit aanbod aan te nemenuit eigen middelen ook f 2000 voor de tooneelschool beschikbaar te stellen en daar mede een voorlcopige proeve te nemen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. In plaats van wijlen dr. J. C. Hacke van Mijnden werd tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer van Tienhoven, hoogleeraar te Amsterdam. De volgende algemeene vergadering zal plaats hebben te Leeuwardenindien niet vóór 1 April in België eene nieuwe atdeeling wordt opgerichtin dat geval zal die afdeeling de voorkeur hebben. Door het centraal bestuur van het Algemeen Neder landsch werkliedenverbond is een adres aan Z. M. den koning gezonden, voorzien met 3100 handteekeningen van personen uit 17 der voornaamste steden van Ne derland waarin de adressanten aandringen op een spoe dige wettelijke regeling van den arbeid voor kinderen. Gisteren zijn in een der lokalen van het departement van financiën de examens aangevangen voor adspiranfc- landmeter van het kadaster. De commissie, belast met het examineeren, bestaat uit de heerenA. Beversingenieur-verificateur van het kadaster, bij het departement van financiënvoorzitter; Armand Sassen oud-surnumerair der registratie en do meinen, thans leeraar aan de hoogere burgerschool te Tilburg; W. Bliim, directeur van de burgerschool voor middelbaar onderwijs te 's Gravenhage; dr. J. ten Brink, leeraar aan de hoogere burgerschool te 'sGra venhage en O. Gleans, landmeter, leden, en laatst- gemelde secretaris. Do minister heeft bepaald, dat in dit jaar 18 adspi- rant-landmeters zullen wordeu aangesteld. Het aantal der eaudidaten is ongeveer 30. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. eereteekenen. Toegekend de bij koninklijk be sluit van 22 September 1855 ingestelde bronzen me daille en een loffelijk getuigschrift aan D. Kroonenberg, te Amsterdamwegens het redden van drenkelingen op 24 December 1871 en 4 September 1873 en aan L. Koorn- neef, te Spijkemssewegens de redding van een elfja rig meisje uit het water aldaar op 23 Augustus jl. polderbesturen. Eervol ontslag verleendop ver zoek, aan E. C. W. A. Geuzeals gezworen des polders van Poortvliet. Benoemd tot voorzitter van het bestuur der water- keering van de calamiteuze polders MargarethaKleine Huissens en Eendracht, J. Scheele Jz. sr.in bet bestuur van den polder Zuid vliet, tot dijkgraaf D. A. Dronkers, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. Marinusse tot gezworen van den polder Breede Watering bewesten IJerseke, A. Nijssen; in het bestuur van den polder Jonge, tot dijkgraaf A. van der Have, en tot plaatsver vanger van den dijkgraaf J. van der Have Az.; in het bestuur van den polder van Citterstot dijkgraaf M. van 't Westeinde, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf A. Mol; in het bestuur van den polder Frederica, tot dijkgraaf F. Draack, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. F. van Itompu; tot gezworen van den pol der Muije, L. Westerweel J.Wzn.tot gezworen van den polder Deurloo, G. Christiaansein het bestuur van den polder Herdijkte Zwarte, tot dijkgraaf A.Lu- teyn Jz, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. van Male Jz.tot gezworenen van den polder Aan en Gen- der dij ke, J. de Mul en M. van Kerkvoort; in het be stuur van de polders Groot en Klein Isabella, tot dijk graaf C. Draack, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. M. van Haelst; in het bestuur van den polder de Looze, tot dijkgraaf A. Scheele en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf F. Dieleman; in het bestuur van den polder Boone, tot dijkgraaf C. P. Lenshoek van Zwake, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf F. Burger; tot dijkgraaf van den polder Egbert Petrus, J. Tolhoek; in het bestuur van den polder Oost ('s Heer-Arendskerke), tot dijkgraaf A. Louwerse, en tot plaatsvervanger van den dijkgiaaf M. Boogerd; tot gezworen van den polder 's Heer-Arendskerke, J. Valkier tot plaatsvervanger van den dijkgiaaf van den polder Ankerveve, G. Otte; tot gezworen van den polder Nieuwe OlzendeW. de Jonge ia het bestuur vaa den polder Nieuwe of Jonge van Dreisckor, tot dijkgraaf mr. O. van der Lek de Clercq, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf K. A. van Langeraad; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den polder de Houwer (Tholen), J. L, Layk; tot dijk graaf van den polder Oud Wolfaartsdijk, H. van Strien; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den polder Nieuw Sabbinge, A. Zandee; in het bestuur vaQ den polder Broeder en Zuster, tot dijkgraaf J. J. van Weel, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. van Damme; in het bestuur van den polder Suzanna (Nieuw en St. Joosland), A. Polderdijk, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf C. Reynhoudt; in het bestuur vau den polder Schorer, tot dijkgraaf H. P. den Bouwmeester, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J, J. den Bouwmeester; tot gezworen van den polder Oost Nieuw- landP. Koeman; tot gezworen van deh polder Baar land, A. Vaar; tot gezworen van den polder Westkerke, A. van Strien; tot gezworen van den polder Molen (Zuid-Beveland), J. Scheele; tot gezworen van den pol der Onrust, P. Israël; tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Sekerpe- nisse, M. Noordijke; in het bestuur van den polder Louisa (kanton Hulst), tot dijkgraaf, A. Geeraerts, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf G. L. d1 Hollan der; in het bestuur van den polder Tbomaes, tot dijk graaf A. J, Thomaes, en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf T. Gortvriendt; tot gezworen van den polder KoudeJ. de Krakertot gezworenen van het water schap Groot en Klein Baarzande, A. Lombaard en P. B. Geeraerts; tot gezworen van den polder Nieuwe annex Stavenisse, J. C. Luyk; tot gezworen van den polder Willem III, J. Scheele. consulaten.. Benoemd tot Nederlandsch consul- generaal in Chili, te Santiago, E. Boonen, tot dusver consul te Valparaiso, en tot Nederlandsch consul te Valparaiso H. Schierholz. rechterlijke macht. Benoemd tot rechter in de arrondissements-reebtbank te Leiden mr. S. J. Fockema Andreae, thans kantonrechter te Hi l legers berg, en in de arrondissements rechtbank te Haarlem mr. L. E. A, baron Sloet tot Oldhuis, thans rechter in de arrondis- sements-rechtbank te Winschoten. Benoemd tot president van het provinciaal gerechts-* bof in Friesland mr. S. W. Tromp, thans raadsheer in dat hof. leger. Benoemd tot ltD luitenant der infanterie bij de landmacht, in West Indië, de 2e luitenant der infan terie bij de landmacht A. Conradiadjudant bij den gouverneur van Suriname. KERKNIEUWS. Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Oud-Loosdrecht de heer J. C. Eijkman jr. te Koudekerke, die heeft bedankt voor de toezegging van beroep naar Enter. Ttirwijl het Nederlandsehe protestantenbond den 29en dezer maand zijne algemeene vergadering te Utrecht zal houden, zal den dag daaraanvolgende in diezelfde stad een meer algemeene bijeenkomst of protestautendag gehouden worden onder het eer e-voorzitterschap van pro fessor mr. O. W. Opzoomer. 's Avonds te voren zal, onder leiding van den heer R. Hol, eene muziekuitvoering plaats hebben en eene inleidende rede gehouden worden door den Heer H. P. Hugenholtz jr.van Amsterdam. MARINE EN LEGER. De luitenants ter zee 2e klasse J. H. Mijer, L. G. Kakebeeke en jonkheer J. C. L. von Schmidt auf Alten- stadt, respectievelijk dienende aan boord van Z>'. M8. wachtschip te Willemsoord, ramschip Buffel en monitor Heiligerlee, D. J. W. A. G. Coops en A. E. Arkenhout Schokker, dienende aan boord van Zr. M". scbroefstoom- schip het Loo, en T. Dalhuisen, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, worden met den laatsten dezer op nonactiviteit gesteld; terwijl met den len November daaraanvolgende geplaatst wordenaan boord van Zr. M\ wachtschip te Willemsoord de luitenant ter zee 2e klasse G. J. Fisscheraan boord van Zr. M8. ramschip Buffel de luitenant ter zee 2e klasse P. Heyning; aan boord van Zr. M". monitor Heiligerlee de luitenant

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1