$uitenla»fr. aannemen en dragen der versierselen van ridder 4e klasse der Prnisische kroonorde met het roode kruis op een wit veld, te dragen aan het herinneringslint, hem door Z. M. den Duitschen keizer, koning van Pruisen, eereteekenen. Toegekend de bij koninklijk besluit van 22 September 1855 ingestelde bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift aan C. W. Martin, politie dienaar te Amsterdam, wegens het redden van drenke lingen in November 1866 en Augustus 1869. MINISterieele'departementen. Benoemd tot minis ter van oorlog A. W. P. Weitzel, generaal-majoor der infanterie, en eervol ontheven van het tijdelijk beheer van het departement van oorlog, onder dankbetuiging, L. G. Broes, minister van marine. leger. Benoemd bij het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot officier van gezond heid 2e klasse, naar ouderdom van rang, de officieren van gezondheid 3e klasse N. van Rijnberk, H. G. C. Heringa en J. Paré, allen van genoemd personeel, zijnde voorts de twee laatstgenoemden, alsmede de officieren van gezondheid 2e klasse J. K. Stakman Bosse en J. H. Bijstra, voor den tijd van twee jaren gedetacheerd bij het leger in Nederlandech-Indië. KERKNIEUWS. Beroepen tot predikant by de evangelisch Luther- sche gemeente te Zierikzee de heer C. H. Kindermann, te Helder. Door het algemeen college van toezicht op het beheer der goederen van de hervormde gemeenten is, op daartoe strekkende voordracht van het provinciaal college in Noord-Brabant, besloten tot de ontzetting van een kerk voogd bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Moerdijk, uithoofde deze willekeurig en in strijd met den wil zijner medekerkvoogden zich meester had ge maakt van de beschikking over het kerkgebouw en de gelegenheid tot het uitoefenen dor openbare godsdienst oefeningen daarin door de predikanten van den ring belet had. MARINE EN LEGER. Volgens het Utrechtsch dagblad wordt de werving van militairen voor het Indische leger met kracht voort gezet. In den loop van deze maand zal weder een 50tal naar Harderwijk getransporteerd worden. Eergisteren is te Nieuwediep aan boord van het via Suez naar Batavia bestemde stoomschip Celebes ingescheept het reeds gemelde detachement militairen, dat alsnu bedraagt 250 man. Het bevel over dat de tachement is opgedragen aan den kapitein der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indie G. C. R. R. de Graeff, zijnde tot medegeleide bestemd de le luitenant der infanterie van gemeld leger E.jA. A. Kluge, de 2* luitenant der infanterie D. P. A. Markestijn, en de 2® lui tenant-kwartier meester G. M. A. Gobee, beide laatsten van hel Oost-Indische leger. De kapitein de Graeff en de le luitenant Kluge keeren terug van verlof naar Java- RECHTZAKEN. Naar Het nieuws van den dag verneemt, is aan Leffman Meijer en Adolf Steiner, leden der firma Isen- thal en c0., bij arrest van den hoogen raad der Neder landen veroordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van eene maand en f 365 boete, wegens het verkoo- pen van kansbiljetten en het collecteeren voor de Hamburger klassenloterij, door Z. M. den koning gratie verleend van de uitgesproken gevangenisstraf, en werd de uitgesproken boete verminderd tot op f 300. KOLONIËN. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indic heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 19cn Augustus.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen klerk op het residentie-kantoor te Bezoeki J. E. Sleebos; op verzoek, eervol, uit's lands dienot, de klerk op het bureau van den adsietent-resi- dent voor de politie te Makassar G. P. ten Brink; op verzoek, eervol, uit zijne betrekking, wegens ziekte, de 3C commies bij het departement van financiën H. Ph. Oudhoff; uit zijue betrekking, de eerste commies op het residentie-kantoor te Bandong C. P. L. Feites Diekstra. Benoemd: tot resident van Krawang de ambtenaar op nonactivitcit J. P. F. Gericke; tot 2en commies by het departement van financiën, de ambtenaar op non activiteit H. Stoové. departement van oorlog. Bevorderd: tot kapi tein bij het wapen der genie, de le luitenant C. van Mensch. Benoemd: tot 2cn luitenant kwartiermeesterde sergeant H. C. A. O. Bnrgemeestre en de sergeant majoor J. C. PfanBtieblrespectievelijk van bet wapen der artillerie en der infanterie. Belast: met de waarneming der betrekking van op ziener over den ververswinkel bij den artillerie-construc tiewinkel te Soerabaija, de artillerie-werkman 1® klasse bij die inrichting D. G. Altman. Infanterie: geplaatst, bij het le bataljon, de leJnite- tenants H. L. van der Hoff en J. M. Romijn, eu de 2e luitenant E. K. J. V. van Muiken, allen onlangs uit Nederland aangekomende twee eerstgenoemden be stemd voor den dienst hier te lande, en de laatstge noemde gedetacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van twee jaren; bij het tweede bataljon, de 1® luitenants J. H. Roquejonkheer W. A. RoëllG. H. Aalders, P. van Assen en J. van Wijk, en de 2eluite nant D. Cheriexallen onlangs uit Nederland aange komen de eerstgenoemde keerende van verlof terug, en de overigen gedetacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van twee jarenbij het 3e bataljonde kapiteins C. A. van Randwijk en E. T. Mulder, en de le luitenants G. van Tienbovon, H. A. Hulstkamp, J. A. L. Schoenmaeckers en D. G. baron Sloet van Zwanenburg, allen onlangs nit Nederland aangekomen, de eerstgenoemde keerende van verlof terugen de overi gen gedetacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van twee jaren; bij het 4e bataljon, de le luitenant J. A. Wijmans, onlangs uit Nederland aangekomeE, als gede tacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van twee jaren; bij bet 7® bataljon, de 1® luitenantsP.E. Muideren M. C. B. de Groot, onlangs uit Nederland aangekomen, als gedetacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van twee jaren. Wordt vervolgd.) GEMENGDE BERICHTEN. In verschillende bladen is melding gemaakt van eenige onaangenaamheden tusschen Nederlandsche en Fransche officieren in het kamp te Millingen ontstaan. Een Daitsch blad geeft van het gebeurde 't volgen de verslag: Onder de vreemde officieren die het kamp be zochten behoorde ook de militaire attaché van de Fransche legatie, te 's Gravenhage, graaf de Mazur, die zich onderscheidde door zijn critiek en het maken van afkeurende aanmerkingen. Een overste die een afdee- ling kommandeerde en de rol van terugtrekken den vijand moest vervullenwas bijzonder het voorwerp van de scherpe critiek van den Franschen kapitein en toen deze hem toevoegde: „colonel, vousavez perdu la bataille", antwoordde de kolonel bedaard„chacun a son tour". Het was juist op den 2en September. De vorige week bad in de kerk te Charleroi eene huwelijksvoltrekking plaats. Na afloop der plechtig heid, toen het echtpaar uit de sacristie kwam, ontdekte men plotselingdat de bruid in brand stond. D3 po gingen om de vlam te blueschen mislukten daar zij in haren radeloozen angst de kerk inliep en het eenigen tijd duurde eer men haar bereikte. Eindelijk slaagde men er in. de ongelukkige bij te staan, maar zij was geheel met brandwonden bedekt, waaraan zij Da eenige dagen bezweken is. Ook de echtgenoot en andere per sonen hadden ernstige wonden bekomen. Men schrijft het onheil toe aan de onvoorzichtigheid van bedienden, die een brandende kaars op den vloer in de sacristie hadden laten staan. Te Utrecht zal eene mating worden gehouden, opgeroepen door het bestuur der Vereeniging voor volks vermaken, om plannen te beramen voor een feestviering bij gelegenheid van het volbrengen der 25jarige regee ring van den koniDg. Op de botermarkt, die den 2cn en 3en October te Meppel is gehouden, werd voor f 250,000 boter verhan deld, hoewel de prijzen lager waren dan op de markt die 14 dagen vroeger plaats had. De Deventer correspondent der Arnhemsche cou rant, het niet onwaarschijnlijke van de opheffing der Deventer gaarkeuken besprekendezegt o. a.: „Men ver moedt dat tot de opheffing zal besloten worden, daar de uitkomst stellig bewezen heeftdat eene str d als do onze te klein is voor een dergelijke zaak. In Rotter dam en Amsterdam mogen de oprichters er zelf een klein voordeel uit trekken, in provinciestadjes kunnen gaarkeukens onmogelijk bestaan. In de groote steden leven zij van de vele dooitrekkenden maar de gezeten burgers, of zij groot of klein zijn, verkiezen varkens voeder tegen weinig geld boven een gezond en krach tig voedsel voor een billijken prijs. Zoolang onze ar beiders en werklieden hunne ouderwetsche denkbeelden niet laten varen, zoolang zij ten koste hunner eigen gezondheid van hun werkloon een vast deel voor snoe perij en drank moeten kunnen overleggen, en zich daar voor het noodige willen ontzeggen kan de maatschappij allerlei mooie inrichtingen in het leven roepen, maar zal de natnur blijven gaan boven de leer. Wij durven aan de zuster inrichtingen te Zutfen en te Zwolle geen beter lot voorspellen dan ditwaarvoor wij tot ons leedwezenna zulk een kort bestaan en bij zooveel be langstelling en zuik een uitstekend bestuurstaan." Te Winterswijk worden voor den spoorweg RotterdamArnhemWinterswij k—Munster opmetin- gen gedaan door den ingenieur Nolthenius. Het aantal bezoekers der internationale tentoon stelling te Weenen, van 1 Mei tot 30 September, bedraagt betalende 3,696,498, niet-betalende 1,705,675; tezamen 5,562,135. De betalen den zijn verdeeld in twee catego riën, namelijk: met gewone toegangkaarten voor een dag 2,573,521met kaarten tegen verminderden prijs 1,122,977. De melkverkoopers te Londen, genoodzaakt voort aan niet-aangelengde melk te verkoopenhebben eene meeting gehouden te Dockhead om te beraadslagen over de gevolgenwelke deze beperkende bepaling voor hun handel hebben zal. Zij besloten den prijs van de melk bij den verkoop in 't klein te verhoogen met vijf pence per quar ongeveer vijf stuivers voor iets minder dan een liter. De Oostenrijksche guldens, die in Duitschland worden geweerdworden tegenwoordig in groote hoeveel heid naar Rusland verzonden. Uit Eydtkannen wordt gemeld, dat er sinds eenige weken dagelijks gemiddeld 100 centners dezer munt, meest uit Berlijn, naar St. Pe tersburg worden vervoerd. Te Parijs is weder een dievenbende ontdekt van jongenswaarvan de oudste nog geen zestien jaar oud is. De chef' was een jongen van 15 jaren, die de bij naam van Cul de singe droeg. lederen morgen verzamelde hij zijn bende op de Place de la Bastille en verdeelde de werkzaamheden van den dag, die voor namelijk bestonden in het stelen in winkels en maga zijnen en het berooven van dronken lieden. Des avonds werd de buit verdeeld, waarvan de chef zich het leeu wendeel toeëigende. De meeste jongens waren zonen van fatsoenlijke ouders, een zelfs behoorde tot een zeer goede familie. De jongens sleten een lui, lekker le ventje, terwijl de ouders dachten dat zij op school waren. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging van den 5en October: S. Boassonjm. 26 j. met A. van Ham berg, jd. 26 j. H. Metzon, jm. 26 j. met D. de Pre, jd. 24 j. A. Reijnbout, jm. 25 j. met P. Blokpoel, jd. 24 j. P. A. Walraven Platteeuw, jm. 24j. metC. J. Hölscher, jd. 25 j. (Van 27 September tot 4 October.) Vlissingen. BevallenC. Sterzenbachgeb. Lautrek, z. M. W. Dorlijn, geb. Azaert, d. A. G. Hamelink, geb. La Portz. C. Ouwerkerkgeb. van der Meel, d. J. Pieters, geb. Melse, d. M. Terwoert geb. Poppe, z. Overleden: P. J. Jongman, z. 3 m. P. Wouterse, z. 1 m. A. J. Tromp, z. 4 m. Goes. BevalleDM. C. Kousemakergeb. van Fraas- sen, z. T. Fuijkechot, geb. Verbeule, d. J. J. Reijnierse, geb. Amelink, d. M. Fierie, geb. Allaert, z. J. Goos- sen, geb. de Nooijer, d. J. Snoep, geb. Bakker, z. M. Wessels, geb. Mulder, d. D. Delnaay, geb.Buysd. A. Zandee, geb. Geense, d. Overleden: A. de Dreu, wedr. eerst van J.Rijnhout, later van J. Bliek55 j. F. van Zettengehuwd met Z. de Vrede, 28 j. M. G. Breker, z. 2 m. J. den Hond, z. 22 m. F. Ferdinandusse, weduwnaar van A. de Jonge, 72 j. L. Goossen, d. 1 d. G. C. Snoep, z. 37 j. (te Chicago den 4en Juli 1872 overleden). Zierikzee. Bevallen: B. van Westen, geb. van der Jagt, d. J. Tabernée, geb. Tuijtel, z. THERMOMETERSTAND. 4 Oct. 's av. 11 u. 60 gr. 5 's morg. 7u.60gr.'smidd.lu.64gr.'sav.llu.55gr. 6 's morg. 7 u. 51 gr. 's midd. 1 u. 63 gr. 'sav. 6 u. 58 gr. VEBKOOFINGEN EN A ANBESTEDINGEN. Eergisteren is te Serooskerke (Walcheren) te koop aangeboden 1° Een huis, schuur, erf en tuin, groot 4 aren 46 centiaren. Niet verkocht. 2« Een huisschuur en erfgroot 2 aron 48 centiaren. Verkocht voor f 560. ALGEMEEN OVERZICHT. Wanneer men alleen de telegrammen ea berichten uit Parijs en Versailles leestwelke de officieuse Agence Havas door de gaDsche wereld verpreidt, dan twijfelt men geen oogenblik meer aan de restauratie der erfe lijke monarchie in Frankrijk. Het ongeloofelijke schijnt waar, het sprookje werkelijkheid te worden, Chambord die tot dusverre slechts als een reliquie, als eene herin nering aan lang vervlogen tijden gold, schijnt een mensch van vleesch en bloed te zullen worden. Maar wanneer men iets verder ziet en ook eens nagaat, wat door correspondenten van buitenlandsche bladen en door de Fransche republikeinscheen wonderlijk genoeg! de zuiver legitimistische organen omtrent de groote quaes-» tie gemeld en gezegd wordt, dan blij ft het nog steeds de vraag of de zaak zoo eenvoudig tot stand te brengen zal zijn, als de ijverige fusionisten het zoo gaarne doen voorkomen. Zaterdag had de aangekondigde bijeenkomst van da bureaux der verschillende monarchale fractiën te Parijs

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 2