van beraadslaging aangegeven: 1° de oprichting van een internationaal scheidsgerecht; 2° de drie regelen van internationaal recht aangenomen in het tractaat van Washington; 3° de codificatie van het internationaal privaatrecht gebaseerd op de bestaande internationale tractaten. De volgende bijeenkomst zal in 1874 te Genève plaats vinden. Vóór de sluiting nam het con gres eene motie aan, waarbij den koning van België dank gebracht wordt voor de verleende gastvrijheid. De Fransche douanen hebben onlangs weder een nieuwe methode van smokkelen ontdekt. Het aantal hobbelpaarden dat naar Parijs gezonden werd, nam eensklaps op verbazende wijze toe. 't Scheen dat de kinderen met een ware manie voor dat speelgoed be zield waren. Toen men eindelijk argwaan begon te koesteren werd een dezer paarden in stukken gebroken en men vond daarin een groote hoeveelheid fijne sigaren en tabak. De heer R. de Jasykoff, luitenant-generaal en directeur van de rechtsgeleerde school te Petersburg, heeft aan den burgemeester der gemeente Zaandam honderd gulden toegezonden ten behoeve van het door hem gestichte fonds ter eere van de nagedachtenis van czaar Peter. In het vorige jaar heeft hij 500 gulden gegeven. De bijeengebrachte gelden moeten strekken om uit de renten éen of meer prijzen te vereeren aan den leerling die met den meesten lof de hoogere bur gerschool verlaat. Charles Gounod, de bekende toondichter, werd eenige weken geleden te Londen, waar hij zich thans ophoudt, wegens een geringe overtreding veroordeeld tot een geldboete of, bij wanbetaling, tot eenige dagen opsluiting. Daar hij vermeende, dat het vonnis vol komen onrechtvaardig was, weigerde hij de boete te betalen en verklaarde liever naar de gevangenis te zullen gaan. Intusschen liet de politie, die hij iederen dag verwachtte om hem naar zijn gedwongen verblijf te geleiden, hem met rust. In plaats van zich daar over te verheugenschreef Gounoddie zich nu een maal in het hoofd had gesteld martelaar te worden, aan den procureur van zijn tegenpartij een brief, waarin hij nogmaals plechtig verklaarde de boete niet te zul len voldoen en gereed te zijn de gevangenis te betrek ken. Maar hoe groot was zijn verontwaardiging, toen hij ten antwoord ontving, dat zijn vrijheid geen gevaar meer liep, omdatde boete betaald was! Welke moeite hij ook aanwenddeom den naam van den ge dienstigen vriend, die hem van de martelaarskroon beroofd had, op te sporen, het mocht hem niet geluk ken den procureur tot bekentenis te brengen. Nu protesteert hij in le Figaro tegen zulk eene handel wijze: hij houdt het er voor, dat zijn tegenpartij de zaak niet heeft durven doorzetten. In den bekenden Amerikaanschen circus, dat zich thans te Neustadt, in Duitschlandbevindt, had voor eenige dageu een zoogenaamde kindervoorstelling plaats, ongeveer 600 bezoekers waren er in toen plotseling een hevige rukwind de gansche tent tot schrik en ontstel tenis vaa allen cmhoog hief. Vele kinderen werden daarbij gewond, terwijl eene vrouw zelfs in levensge vaar verkeert. BURGERLIJKE STAND. (Van 613 September.) vlissingen. BevallenC. P. de Koninggeb. Been, d. S. C. Jorens, geb. van Hoeijdonckz. OverledenP. F. A. Joukesz. 6 m. W. van Etten, vrouw van L. Fritz 55 j. W. Stroo, wedr. van J. de Wolf, 67 j. O. J. J. van Dalsum, z. 3 m. M. Pierce, d. 15 m. J. P. Popped. 10 m. (Van 30 Augustus13 September.) Goes. Gehuwd: C. de Jonge, jm. 28 j. met S. Kor- stanje, jd. 21. j. Bevallen: P. Okké, geb. Beuns, z. F. G. Larsengeb. Hausmaun, d. K. C. Hageman, geb. Baden, z. W. M. Walkenhans, geb. Krilgers, d. M. E. de Lange, geb. Merison, d. J. Duvekot, geb. de Schipper E. Ja cobs, geb. Dirkse, d. S. A. C. P. Pilaar, geb. van Borrendam, z. Overleden: J. Geus, man van T. de Meij, 35 j. T. P. Ossel, d. 13 d. F. P. Ossel, d. 14 d. C.Kooman, d. 9 w. J. L. Kriekaard, gehuwd met P. Zeevaart, 83 j. W. A. Meijler, z. 4 m. J. Leijnsen, vrouw van R. Scheele, 73 j. (Van 813 September.) ZlEHlKZEE. Gehuwd: G. Admiraal, jm. 24 j. met J. Leijdekkers, jd. 21 j. Bevallen: N. C. de Vlieger, geb. SliereDdregt, z. M. L. Tuijnmann, geb. van der Jagt, z. C. E. Schouten, geb. Wagemakers, z. C. M. Michilsen, geb. den Boer, z. J. W. Steil wagen, geb. Eenhorst, d. J. van den Hou ten, geb. Cornelisse, z. J. J. Put, geb. Verloo, d. D. C. Manni, geb. Verlinde, d. G. Sies, geb. van Ves- semz. N. Doelemangeb. van der Jagt, z. A. de Zwarte, geb. Heijboer, z. (levenl.) Overleden: J. Vingerhoed, jm. circa 24 j. J. C.Trij- zelaar, z. 9 j. M. C. J. Zantvoort, z. 5 m. THERMOMETERSTAND. 13 Sept. 's av. 11 u. 59 gr. 14 ,smorg.7u.59gr.'smidd.lu.61gr.'sav.llu.54gr. 15 'smorg.7u.55gr.'smidd.lu.58gr.'sav,6u54gr. STATEN-GENERA AL De rede, waarmede de minister van binnenland- sche zaken eergisteren in naam des konings de zitting der stat en-generaal gesloten heeft, luidt: „Mijne heeren „De afgeloopen zitting heeft zeker niet die uitkomsten opgeleverd die de regeering had gehoopt. „Wetsontwerpen van groot belang, aan wier overwe ging in de afdeelingen of behandeling in de openbare vergaderingen een aanmerkelijk deel van uwen tijd is gewijd geweest, hebben de goedkeuring van de verte genwoordiging niet mogen wegdragen. „Intusschen is een gewichtige maatregel door de vaststelling der nieuwe tarieven van in-, uit- en doorvoer in Nederlandschlndië tot stand gekomen. „Met de voordrachten tot voorziening tegen besmette lijke ziekten, tot wijziging der wet betreffende de burgerlijke pensioenen en tot herziening van de belast bare opbrengst der gebouwde eigendommen, hebt gij u vereenigd. „Krachtige bevordering van de welvaart des lands belooft de aanleg der nieuwe spoorwegen voor rekening van den staat, waartoe de middelen door u werden toegestaan. „De nieuwe overeenkomst met de Handelmaatschappij, het tractaat met Spanje tot vaststelling van de rechten en voorrechten der consuls, werden door u bekrach tigd. „Door de goedkeuring van het met België gesloten tractaat tot regeling van verschillende belangrijke onder werpen, werd de vriendschappelijke verhouding met dien naburigen staat bestendigd en versterkt. „De koning draagt'mij opu, mijne heeren, voor uwe toewijding aan 's lands belangen zijnen dank te be tuigen. „Namens den koning wordt de vergadering der staten- generaal gesloten." 3D 33 TiROOnsriRIBIDE- {Per telegraaf De rede, heden namiddag door Z. M. den koning in de vereenigde zitting der beide kamers uitgesproken, luidt „Ik verheug mij, ook nu weder, bij de opening der gewone zitting, het geluk te hebben gunstige mede- deelingen te kunnen doen aangaaade den toestand des lands. „Bij het bezoek in het voorjaar door mij gebracht aan de noordelijke gewesten van het rijk, ontmoette ik allerwege blijken van welvaart en bloei. „De havenwerken te VlissiDgen, onlangs in mijne tegenwoordigheid geopend, hebben een nieuwen weg voor den handel gebracht, die nieuwe welvaart belooft. „Ik stel er prijs op in uw midden met erkentelijk heid te betuigen dat ik in het noorden en in het zui den door de geheele bevolking met de levendigste en ondubbelzinnigste bewijzen van liefde en verknochtheid ben begroet. „De verwikkelingen, voor ons in den Indischen archipel ontstaandeden mij te meer de bewijzen van belangstelling en vriendschap waardeeren, welke ik voort durend van alle vreemde mogendheden heb mogen ontvangen. „De zee- en landmacht voldoen steeds op loffelijke wijze aan hare roeping. „Het openbaar en bijzonder onderwijs blijft mijne levendige belangstelling wekken. „Op de wereldtentoonstelling te Weenen, in dien grooten wedstrijd der volken, heeft Nederland zijn naam in nijverheid en kunst met eere gehandhaafd. „De berichten omtrent de beteugeling der ziekte, die sedert jaien den veestapel teistertluiden gunstig. „Niettegenstaande de stijgende behoeften van den gewonen dienst en de buitengewone uitgaven, zoo hier te lande als in Indië, is de gesteldheid van 's lands geldmiddelen gunstig te noemen. „Gedurende de tijdelijke staking der krijgsverrichtin gen te lande tegen Atsji worden de kusten van dat rijk met goed gevolg door de zeemacht geblokkeerd. De noodige voorzieningen zijn en worden genomen, teneinde den strijd te lande met kracht te kunnen hervatten. „Binnen den kring onzer Oost-Indische bezittingen is, met uitzondering van enkele onlusten van plaatselijken aard, de rust onverstoord gebleven. Over het algemeen was de ontwikkeling van handel en scheepvaart merk baar uit de ruime opbrengst van in- en uitvoerrechten. De belangen der nijverheid werden bevorderd door nieuwe bepalingen omtrent mijn-ontginningen. „In sommige streken, waar gebrek aan voedingsmid delen bestond of dreigde te ontstaan, is door de regee ring en door particulieren krachtige hulp aan de be volking verleend. De vooruitzichten omtrent den oogst der voedingsmiddelen is thans geruststellend. „De toestand onzer West-Indische koloniën is bevre digend; Suiiname heeft het hoofd geboden aan da moeilijke omstandigheden die in dit jaar werden verwacht. „Terwijl het tractaat met Groot-Britannië betreffende de immigratie gunstige uitkomsten gaf, bleef ook bij de vroegere slaven na de opheffing van het staatstoe zicht gezindheid tot arbeid bestaan. „Curasao mag zich door uitbreiding van handel en scheepvaart in toenemende welvaart verblijden. „Met den wensch dat uwe beraadslagingen onder hoogeren zegen mogen strekken tot heil van het dier baar vaderlandverklaar ik de gewone zitting der staten-generaal geopend." 3 e- Öuitrnlanïi. ALGEMEEN OVERZICHT. Evenals "telkens na de bijeenkomsten der permanente commissie te Versailles geschiedde, kwamen ook Vrijdag de te Parijs aanwezige leden der Union républicaine te zamen. „Uit de ontvangen berichten en mededcelingea aldus luidt eene kennisgeving in de republikeinsche bladen van Zaterdag blijkt dat de monarchale intri ges en de clericale manifestatiënwel verre van de bevolking te ontmoedigenniets dan de republikeinsche beginselen in baar versterken." Denzelfden morgen schrijft lo Soleil, een der jongste organen van de fusie, dat „naar van verschillende zijden geschreven wordt, het herstel van den monarchalen regeeringsvorm dage lijks in de openbare meening terrein wint." Deze laatste mededeeling bewijst voldoende hoe weinig gewicht men aan de stereotype verklaring der Union républicaine kan hechtenzoolang zij haar beweren niet door feiten staaft. De aanvullingsverkiezingen alleen kunnen doen zien welke voorstelling de juiste is, of liever of de invloed dor ambtenaren van het gouvernement de combat zóo groot is, dat de regeeringsgezinde candidaten de over winning op hunne republikeinsche mededingers behalen. Een verblijdend teeken is in dit opzicht het voorge vallene in de laatste zitting van den generalen raad in het departement des Bouches-du-Rhöne. De heer Labadie, afgevaardigde ter nationale vergadering en voorzitter van den raad, bracht in zijne sluitiDgsrede een welverdiende hulde aan Thiers, „dien doorluchten grijsaard, dien grooten en vaderlandolievenden burger." „Wij zijn aldus vervolgde hij getuige van een vreemd politiek schouwspelalles is geoorloofd aan de tegenstanders der republiek en alles verbodeu aan de republikeinen. Hunne pers wordt met een gestreng heid vervolgd, welke zelfs onder het keizerrijk onbe kend was. De republikeinschè ambtenaren, ja zelfs zij die eenigszins liberaal zijn, worden meedoogenloos afge zet." De prefect, de heer Limbourg, viel hier den voorzitter in de rede en zeide, dat hij de wet niet wilde laten schenden, welke verbiedt dat men zich in deze vergadering met politiek bezighoudt, en dat hij der gelijke aanvallen tegen de regeering niet mocht toela ten. De heer Labadie maakte den prefect opmerkzaam, dat hij hem het woord niet verleend had en hem daarom verzocht hem niet in de rede te vallen. Niet temin repliceerde de heer Limbourg, die een beroep deed op de leden van den raad. De meerderheid echter juichte den voorzitter toe en schonk hare goedkeuring aan zijne woorden, waarop de prefect verstoord en te midden van hevig rumoer de zaal verliet. De heer Labadie eindigde daarop zijne sluitingsreie o. a. met de opmerking, dat de ambtenaren ondanks zich zei ven verplicht waren de werktuigen van het gouvernement de combat te worden. Niet minder bevredigend voor de republikeinen zijn de ondubbelzinnige blijken van gehechtheid, welke de bevolking der oostelijke departementen voor Thiers aan den dag legt; de koelheid waarmede de voorzitter der nationale vergadering, de heer Buffet, die blij kens telegram aan enkele Fransche dagbladen ook door de bcdevaartsziekte is aangetast in zijn departement ontvangen is en de levendige kreten van Vivo Thiers! vive la républigue! waarmede zijne redevoering te St. Dié begroet werd; de stormachtige teekenen van afkeuring welke den fuaionistischen afgevaardigde, markies de Castelane, verhinderden om zijne urenlange redevoering, waarin hij Thiers op de grofste wijze beleedigde, te Cautal ten einde te brengen enz. Waar de openbare meening zich lucht geeft, bespeurt men bijna zonder onderscheid dat de natie nog geenszins tot de heil en oi de biengende beginselen der regeering van 24 Mei bekeerd is, maar eerder dat zij zich overal door hare reactionaire handelingen en hare clericaleen monarchale intriges niet slechts belachelijk, maar ook gehaat maakt. Bijna zou men geneigd wezen te golooven dat de graaf van Chambord er zelf aan twijfelt, of Frankrijk wel van hem en zijne beginselen gediend i3 en of hij ooit den troon zijner voorvaderen bestijgen zal. Uit

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 2