MIDDELBURGSCHE COURANT. F 211. Vrijdag 1873. 5 September. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der kerstdagen. Da prijs per 3/ra., franco is f* 3.GO, Middelburg d September. Het Provinciaal blad van Zeeland n° 90 bevat het besluit van gedeputeerde staten dezer provincie, naar aanleiding van een brief van den minister van binnen- 1and8che zaken van 21 Augustus jl., tot opheffing van bet overzetveer over het Sloe. Heden morgen zijn van Nieuwediep ter reede van Vlissingen gekomen, de ramschepen Buffel en Schorpioen, benevens het instructie-vaartuig Ternate, met bestem ming om gedurende de feesten in de volgende week aldaar te verblijven. Het Amerikaansche oorlogschip Congres zal mede van bet Nieuwediep naar Vlissingen komen, teneinde den koning aldaar te begroeten. De heer J. L. de Jonge, die in de gemeenteraads vergadering van Zierikzee van jl. Dinsdag tot wethouder is herkozen en zich den tijd van beraad had voorbe houden, heeft die benoeming aangenomen. De gemeenteraad van Tholen heeft opnieuw tot wet houder en ambtenaar van den burgerlijken stand ge kozen den heer A. van der Burght. Door den kantonrechter te Sittard zijn dezer dagen al de kiezers en verschillende bijzondere personen uit de gemeenten Born en Nieuwstadt, ten getale van on geveer 130, als getuigen gehoord ter zake van de be weerde onregelmatighedendie bij de laatste verkiezin gen in die gemeenten zouden zijn voorgevallen. De gemeenteraad van Utrecht heeft de voordracht tot wijziging der verordening omtrent de gasrechteD, strekkende om deze van 8 tot 9 centen te verhoogen, aangenomen. In de eergisteren gehouden vergadering van den ge meenteraad van Heinenoord, die reeds geruimen tijd onwillig was om machtiging te verleenen tot uitbetaling van het traktement van den burgemeester en den ge meente-secretaris bleek dat door den gemeente- ontvan- her op een door gedeputeerde staten van Zuid-Holland verstrekt bevelschrift uitbetaling was gedaan van hst le halfjaar wedde aan burgemeester en secretaris. Dit was eerst geschied nadat door den gemeente-veldwach ter daartoe, in groot tenue, bij den ontvanger aanzoek was gedaan en aan dezen een gedeelte van artikel 169 van het wetboek van strafrecht was voorgelezen. Gisteren werd te Utrecht de 12® algemeene verga dering gehouden van de Maatschappij tot bevordering der veeartsenijkunde in Nederland, die door den heer J. Huffnagel met een uitvoerige rede werd geopend, waarin hij o. a. zijne vreugde te kennen gaf over den gunstigen staat der maatschappij. Nadat het verslag van den toestand der maatschappij door den secretaris was voorgelezen, werd besloten in <le eerste plaats over te gaan tot behandeling van de volgende wijzigingen in eenige artikelen der wet: Art. 15. Jaarlijks vóór of op 1 Mei zenden de bestu ren der afdeelingen eene lijst van het aantal leden, met een verslag der werkzaamheden en van den toe stand der afdeeling aan den len secretaris, benevens de contributie over het lcopende jaar aan den penning meester. In stemming gebracht, na toelichting door den pen ningmeester, verklaren alle aanwezigen er zich voor. Art. 20. Jaarlijks treedt een der leden van het hoofdbestuur af en is dadelijk herkiesbaar. Aangeno men met 24 tegen 22 stemmen. Art. 28. De afgevaardigden der algemeene vergade ring moeten voorzien zijn vau eene volmacht van het bestuur hunner afdeeling, waaruit blijkt, hoeveel leden tegenwoordig waren op de afdeelingsvergadering, waarin zij tot afgevaardigden benoemd zijn. Bij de stemmin gen wordt door hen, voor ieder lid op de laatstge noemde vergadering aanwezig, óene stem uitgebracht. Na eenige discussie aangehouden. Het hoofdbeBtuuur deed ook nog dit voorstel Jaarlijks eene som van f 100 toe te kennen aan de redactie van het tijdschrift. De penningmeester deelt een iverzicht der kas mede. Er is ontvangen aan contributie f 205, onkosten waren f 60, rest f 145. Het tijdschrift kostte reeds meer. Hoe nu die kosten te vinden als er nog 100 bijkomt? In stemming gebracht wordt het voorstel aangenomen met 40 tegen 25 stemmen, 1 lid bleef buiten stemming. De penningmeester zegt, dat bij van de vergadering verlangt aanwijzing vanwaar het geld nu zal komen, want anders moet hij zijne betrekking neerleggen; hij kan dan niet blijven administreeren. De vergadering heeft evenwel geene aanwijzing van gelden gedaan en kwam niet meer op haar eenmaal genomen besluit terug. Ter voorziening in de presi- dents-vacafcure, ontstaande door de periodieke af treding van den heer Huffnagel, werd deze met 34 stemmen herkozen; op dr. Mae Gillavry waren 12 en op den heer G. J. Hengeveld 20 stemmen uitgebracht. Vervolgens werden eenige veeartsen ij kundige onder werpen behandeld en daarna de vergadering door den voorzitter gesloten. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. ridderorden. Vergunning verleend aan mr. j. c. de Marez Oijens, advocaat te Amsterdam, tot het aan nemen en dragen van de versierselen van officier der orde van Medjidié, hem door Z. M. den sultan van Turkije geschonken; aan G. Oortfcuys, controleur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accynsen bij het ministerie van financiën en E. G. A. baron Snouckaert van Schauburg|, adjunct-commies bij het ministerie van buitenlandsche zaken, tot het aannemen en dragen der onderscheidingsteekenen van ridder der Leopoldsorde, hun door Z. M. den koning der Belgen geschonken. eereteekenen. Vergunning verleend aan den voor den dienst in Oost-Indië bestemden soldaat F. C. Schmidt, van het koloniaal werfdepot, tot het dragen van de Duitsche medaille, ingesteld ter herinnering aan den veldtocht tegen Frankrijk in 1870 en 1871. rechterlijke macht. Benoemd tot kantonrechter te Sluis mr J. Schuurbeque Boeije te Assen. middelbaar onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Warffum M. W. Beijerinck. belastingen. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan S. W. Praag, als ontvanger der direote-belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnseu te Colijnsplaat, behoudens aanspraak op pensioen. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen te Wierin- genP. Visser, thans commies-verificateur van de eerste categorie te Helmond; en tot ontvanger te Bal- lum D. Engelen, thans commies-verificateur van de eerste categorie voor den aetieven dienst der directe belastingen, in- en uitgaande rechten eD accijnsen te Zaltbominel. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Asten c. a. jonkheer F. J. J. van Rijeke- vorsel van Kessel, thans ontvanger derzelfde middelen te St. Michiels Gestel c. a. Opgedragen de waarneming van de controle der di recte belastingen, in en uitgaande rechten en accijnsen, alste 's liertogenboscb (tw eede afdeeling) aan M. A. Bringenbergthans adjunct-controleur derzeltde midde len te Schiedam; te Helmond, aan M. Scbuylenburg, thans adjunct-controleur derzelfde middelen te Rotterdam. Verplaatst de navolgende adjunct-controleurs der directe belastiogeD, in- en uitgaande rechten en accijnsen P. F. A. Rooseboom, van Leiden naar Schiedam; D. van Nievelt, van Groningen naar Rotterdam, N. Glin- dermanvan Dordrecht naar Leidenen benoemd tot adjunct-controleur der directe belastingenin- en uit gaande rechten en accijnsen: te Dordrecht, J. Hattink, thans surnumerair bij de administratie derzelfde midde len, werkzaam in de inspectie der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen te Rotterdam; te Groningen, P. L. Blaauboer, thans surnumerair bij de administratie derzelfde middelenwerkzaam in de inspec tie der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Amsterdam. Verplaatst de controleur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen A. P. Boellaardvan Breda Daar Haarlem. MABINE EN LEGER. Het Utrechtsch dagblad verneemt, dat voor het leger in Oosi-Indië, teneinde in den geneeskundigen dienst bij het leger aldaar en bij de volgende Atsjineesehe expeditie te kunnen voorziennog een vijfentwintigtal officieren van gezondheid van hier moeten worden ge zonden. Voldoende zou dit getal echter nog op verre na niet zijn, daar er nog altijd garnizoensplaatsen zullen wezen, die onvoldoende of geen geneeskundige hulp hebben. De luitenant ter zee le klasse G. Kruys, laatstelijk behoord hebbende tot het eskader in Oost-I'ndië en van daar den 28en Augustus jl. in Nederland terugge keerd, wordt met dat tijdstip op nouactiviteit gesteld. Uit de legerplaats bij Millingen wordt van 31 Augus tus het volgende gemeld. Als naar gewoonte is heden morgen de godsdienstoefening gehouden, •waarbij vele burgers tegenwoordig waren. Het weder was en bleef dreigend, zoodat de parade in groot tenue bevolen, kort vóór het aantreden werd veranderd en in marscht'enue is gehouden. De opstelling was vöor de tentenlinie, met het front naar den straatweg, waarna werd samengetrokken op den linkervleugel. Bij de wapenschouwingen en het defileeren hadden de beide vreemde officieren, die de kampoefeningen bij wonen, ter zijde van den opperbevelhebber plaats genomen. Door de effenheid van het terrein, waarop de troepen zich nu bewogenwerd het defileeren met nog meer juistheid dan anders uitgevoerd. De duizende toeschou! wers waren als opgetogen, en toen de cavalerie en artillerie in den snelst mogelijken gang voorbij trokken konden velen een zachten uitroep van goedkeuring niet onderdrukken. Tegen éen uur was de groote parade afgeloopen en terwijl de militairen naar hunne tenten trokken, gingen de kampbezoekers zich in de cantines ververscheD. Om 2 uren hadden wedrennen plaats door de onder officieren korporaals en manscffi ppen der cavalerie en artillerie. De baangelegen tusschen de lijn der hoofdofficiers tenten en die der cantines, was breed 40 en lang 850 passenaan beide zijden afgebakend door paaltjes met doorloopend touw van bet centrum tot den linkervleu gel der infanterie. Op 350 pas van het doel was een smalle greb gegra ven en beplant met dennen takken van een meter hoog. Overigens waren geene hindernissen aangebracht en was het terrein droog en effen. Achttien ritten zijn door 7 of 8 ruiters tegeijk ge daan waarbij de vlugste van iedere groep 10 a 30 passen eerder aan het doel kwam dan de anderen. Bij den 6en rit gingen de 2 voorste ruiters naast el kander blijvende, voorbij het doelhetzelfde had plaats bij den 14en rit; eea van hen was echter een paarden kop voor. Bij den 15en rit is, door het vallen van 't paard, de ruiter er onder geraakt en heeft zich bezeerd, doch slechts zóo, dat hij ter been blijvend naar de ambulance werd gebracht. Het paard haalde spoedig de anderen in en kwam tegelijk met hen aan het doel. Na afloop der 18 ritten hebben er nog meer plaat» gehad door ben, die het eerst het doel hadden bereikt. Zij die daarbij den prijs wonnen, zijn vóór de mede dingers aan het doei gekomenbij den leu rit, op 40, bij de 2ea en 3cn rit op 10 en bij den 46n rit op 25 passen. Te 3$ uur was dit militaire schouwspel afgeloopen.

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1