MIDDELBURGSCHE COURANT. F 203. Woensdag 1873. 27 Augustus. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is f 3.50. Middelburg 26 Augustus. De ministers van justitie en van koloniën zijn gis teren middag bij Z. M. den koning in een bijzonder gehoor toegelaten. Des morgens waren de ministers van oorlog en bui- tenlandscbe zaken door den koning ontvangen. Volgens Het Vaderland loopen reeds allerlei ge ruchten aangaande een mogelijke oplossing der minis- terieele crisis, maar voegt het blad er bij het spreekt wel van zelf dat nog niets met eenige zekerheid te voorspellen valt. Naar aan de Goessche courant verzekerd wordt zou de ministerieele crisis zich spoedig oplossen door de optreding van een conservatief kabinet, met opname van eenige kerkelijke elementen. Dezelfde weening vonden wij heden in het Handelsblad en deZutfensche courant uitgesproken. Uit Vlissingen meldt men ons, dat in verschillende straten aldaar reeds een aanvang is gemaakt met het plaatsen van masthoornen voor het op handen zijnde feest en men overal bossen groen vervoeren ziet. Als het zoo voortgaat zal de gemeente reeds vroeg een feestelijk aanzien verkrijgen. De muziektempeldie van gemeentewege op de Groote Markt aldaar wordt opgericht nadert hare vol tooiing. Ook zal, evenals van andere Engelsche stoomboot maatschappijen, vermoedelijk een der stoomschepen van de Great Eastern stoombootmaatschappij bij deopeniDg der kanaalwerken met belangstellende passagiers in de haven van Vlissingen komen. In den hoogen raad is weder eene vacature van raadsheer ontstaan door het overlijden van mT. H. U. Huguenin. Bij ministerieele beschikking van 21 dezer is aan Merckelbach en c>e., te Moerdijk, tot wederopzegging, vergunning verleend voor een stoombootdienst tot vervoer van personen, goederen, vee en geldswaarde tusschen Moerdijk en Rotterdam, en tot het sleepen van schepen op de rivieren en stroomen in de provinciën Noord- Brabant, Zuid-Holland en Zeelaud, en aan Zeylen en Decker, te Rotterdamconcessionarissen van een atoom- sleepdienst in de provinciën Noord-Brabant, Gelderland, Zuid-Holland en Zeeland, om dien dienst uit te breiden tot de provinciën Noord-Holland en Utrecht. Op de voordracht voor kantonrechter te Naaldwijk zijn geplaatst de heeren m™. jonkheer A. R. P. van Kinsshot, kantonrechter te 's Gravendeel; A. Hoeth, kantonrechter te Vollenhove, en C. Krabbe, griffier bij het kantongerecht te Naaldwijk. BEN"OEMINGEN EN BESLUITEN. ridderorden. Vergunning verleend aan den kapi tein A. Veen Valk, van het ïegiment vesting-artillerie, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van het Zwaard, hem door Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen geschonken, en aan den gepensioneerden majoor W. F. Del Campo genaamd Camp, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der Leopolds-orde, hem door Z. M. den koning der Belgen geschonken. eereteekenen. Toegekend de bij koninklijk besluit van 22 September ingestelde bronzen medaillealsmede een loffelijk getuigschrift, aan W. F. A. van der Zee, te Amsterdamal-s blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid wegens de redding van een in het water gevallen kind aldaar op 17 Juni jl. Vergunning verleend aan de voor den militairen dienst in Oost-Indië bestemde soldaten L. van Kerm en A. J. J. J. Delanchy, van het koloniaal werfdepöt, tot het dragen respectievelijk van de Fransche medaille voor het deelnemen aan de expeditie in Mexico en van de Fransche militaire medaille. nederlandsche adel. Erkend F. W. A. van Dedem van Driesburg, le luitenant bij den staf der infanterie, werkzaam bij het departement van oorlog, als te behooren tot den Nederlandschen adel, met het recht, zoo voor zich als voor zijne wettige zoo manne lijke als vrouwelijke afstammelingen, tot het voeren van de titels van baron en van barones. rechterlijke macht. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan mr. G. H. Jongsma, als raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Friesland, onder dankbetui gingvoor de diensten, door hem in rechterlijke betrek kingen aan den lande bewezen. Belast met de waarneming van de betrekking van rijks-advocaat te Rotterdam mr. E. E. van Raalte, advocaat en rechter-plaatsvervanger aldaar. notarissen. Eervol ontslag verleend, op verzoek» aan G. J. Kolff, als notaris te Herwijnen, en benoemd tot notaris binnen het arrondissement Tiel, ter stand plaats de gemeente Herwijnen, mr. G. J. Kolff, advo caat en candidaat-notaris aldaar, een en ander in te gaan den lcn October a. belastingen. Eervol uit 's lands dienst ontslagen, op verzoek, W. M. S. Junius, bij koninklijk besluit van 2 Juni jl. benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Dalfsen, en als zoodanig be noemd B. Jonkman, thans ontvanger derzelfde midde len te Zweelo. marine. Benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht de arts J. P. M, Trousselot, met be paling dat bij zal rang nemen onder den officier van gezondheid 2e klasse T. Abrahamsz; tot adspirant-inge- nieur der marine F. S. C. M. Wijs. leger. Eervol ontslag uit Zr. M8. militairen dienst verleend, met toekenning van pensioen, aan den met verlof hier te lande aanwezigen len luitenant der infan terie bij het leger in Nederlandsch-Indië J. A. Schuller, wegens ongeschiktheid tot het gaan hervatten vau den werkelijken dienst, tengevolge van lichaamsgebreken, en op verzoek, aan den apotheker 2e klasse bij het leger in Nederlandsch-Indië D. Eekma, thans met verlot hier te lande. Benoemd tot officier van gezondheid 1® klasse hij den militairen geneeskundigen dienst van de landmacht in West-Indië, de officier van gezondheid 2e klasse bij dien dienst C. P. J. van Vugt. ONDERWIJS. Benoemd tot hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Axel, de heer P. A. Kommers, te Goes. KERKNIEUWS. De bisschop van Haarlem, de heer G. P. Wilmer, heeft Zondag te Goes, gisteren te Vlissingen en heden alhier het heilige vormsel toegediend, in deze gemeente aan een 140tal communianten. Van hier is hij met gelijk doel naar Zierikzee veitrokken. MARINE EN LEGER. Door het departement van oorlog zijn schietprijzen enz. uitgeloofd voor de troepen in de legerplaats te Millingen. In de volgende maand zullen aldaar de verschillende wedstrijden aanvangeD. De officier van gezondheid 2° klasse F. H. L. Roessingh van Iterson, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, wordt met den laatsten dezer op nonactiviteit gesteld. KOLONIËN. Blijkens een bij het departement van koloniën ont vangen regeeringstelegram, gedagteekend Buitenzorg 25 Augustus, is zijne excellentie de luitenant generaal J. van Swieten aldaar in welstand aangekomen. (Staais-cour.) Behalve de reeds gemelde, heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen. ^Javasehe courant van den 4en Juli.) departement van marine. Benoemd: tot len klerk M. J. B. H. Braakman, thans klerk. (Javasche couraut van den 8cn Juli.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2en com mies bij het departement van burgerlijke openbare werken G. E. E. Philips eo aan den ambtenaar op wachtgeld J. M. Klupell, laatstelijk commies-ontvanger bij de in- en uitvoerrechten te Rembang. Benoemd: tot chef van het kadastraal statistiek bureau in de residentie Japara, de chef van het ka dastraal statistiek bureau in de residentie Pekalongau F. G. A, van Delden; tot chef aan het kadastraal sta tistiek bureau in de residentie Pekaloogan, de contro leur lc klasse bij het binnenlandsch bestuur op Java en Madura E. Ketjen; tot controleur lc klasse bij het bin nenlandsch bestuur op Java en Madura, de ambtenaar op nonactiviteit H. H. Donker Curtius, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende; tot comptabel hoofd com mies bij 's lauds kas te Sourabaija, de le commies bij die kas J. Binkhuysen. Ingetrokken: de aan G. EUinger verleende toe lating tot de uitoefening van de artsenij mengkuadige praktijk te Sourabaija. Machtiging verleend: tot uitreiking aan G. El- linger van eene acte van toelating tot de uitoefening van de artsenijmengkundige praktijk te Probolingo. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan dei kapitein der genie J. C. Dozy, en aan den officier van gezondheid 2e klasse K. J. van der Veen. Geplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als plaatselijke kommandant te Sourabaija, de luitenant-kolo nel der infanterie J. L. J. Pel, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd. Infanterie: bij het le bataljon, de lc luitenant W. F. A. Lindwurm, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het 7e bataljon, de 1° luitenant W. E. Willink Ketjen en de 2e luitenants R. O. Aiton, C. R. van Dijk, G. A. Herklots en P. J. C, van Mou- rik, allen onlangs uit Nederland aangekomen, als be stemd voor den dienst hier te lande; bij het 8e bataljon, de le luitenant R. van Erp Taalman Kip, onlang3 uit Nedeiland aangekomen, als gedetacheerd bij het leger hier te lande voor den tijd van vijfjaren; bij het 9e ba taljon, de le luitenant W. F. P. J. Happé, onlangs uit Nederland aangekomen, als bestemd voor den dienst hier te lande; bij het 12c bataljon, de kapitein D. A. C. F. W. Yerstege, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het 13e bataljon, dele luitenant D. W. Neyenhuis, en de 2e luitenants H. W. Neyenhuis, H. J. Kikkert Schotborgh, H. L. de Haas en K. J. E. van der Putten, allen onlangs uit Nederland aangekomen, als bestemd voor den dienst hier te lande. Overgeplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als adjunct bij den staf in de 23 militaire afdeeling op Java, de 1° luitenant W. P. Stutterheim, van het gar- nizoeus-bataljon in die afdeelingzullende hij als zoo danig bij het wapen der infanterie worden gevoerd al la suite; geneeskundigen dienst, bij het groot mili tair hospitaal te Willem I, de officier van gezondheid 2e klasse A. C. van Beest, van den geneeskundigen dienst der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo; bij den geneeskundigen dienst van Palembaug en Benkoe- len, de officier van gezondheid le klasse F. van Gel der, van het groot militair hospitaal te Weltevreden; bij den geneeskundigen dienst van Banka, de officier van gezondheid 2e klasse H. van den Broek, van het groot militair hospitaal te Willem I; infanterie, bij het 16e bataljon, de 2e luitenant K. J. Vermijne, van het 17° bataljon; bij het 17° bataljon, de kapitein J. Knoop en de 1° luitenant F. J. van Leersumde eerstgenoemde van het garnizoensbataljon van Sumatra's Westkusten onderhoorigheden en de laatstgenoemde van het l-5e batal jon; bij het garnizoens-bataljon van Sumatra's Westkust

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1