MIDDELBÜRGSCHE COURANT. F 181. Vrijdag 1873. 1 Augustus. Dit "blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2cn Paasch- en Pinksterdag De prijs per 3/m., franco is f 3.50, en een der Kerstdagen. Middelburg 31 Juli. De uitslag der herstemmingen ter verkiezing van ge meenteraadsleden in deze provincie, voor zoover die nog niet is medegedeeld, is als volgt: Cats. Getal kiezers 28. Ingeleverde geldige biljet ten 21. Gekozen J. Tazelaar met 12 stemmen. Het aftredend lid M. R. van den Brink verkreeg 9 stemmen. Hoek. Getal kiezers 74. Ingeleverde geldige bil jetten 40. Gekozen J. Jurrij met23stemmen. A.Franse verkreeg 17 stemmen. Ka pel le. Getal kiezers 92. Ingeleverde geldige biljetten 42. Gekozen J. van Strien, aftredend lid met 22 stemmen. M. Nieuwenhuize verkreeg 20, stemmen. Kerkwerve. Getal kiezers 43. Ingeleverde gel dige biljetten 18. Gekozen het aftredend lid K. Ca- pelle met 13 stemmen. M. K. van de Stolpe verkreeg 5 stemmen. Neuzen. Getal kiezers 190. Ingeleverde geldige biljetteQ 124. Gekozen G. Dees met 101 stemmen. J. M. van den Driessen Mareeuw verkreeg 23 stemmen. St. Annaland. Getal kiezers 112. Ingeleverde geldige biljetten 93. Gekozen W. Bruijnzeel, aftre dend lid, met 61, en M. Elenbaas met 58 stemmen. D. Goedegebuure verkreeg 32 en J. Fase 30 stemmen. St. Maartensdijk. Getal kiezers 138. Ingele verde geldige biljetten 119. Gekozen J. Gaakeer, af tredend lid, met 76, en D. Toewater met 56 stemmen. J. Stoutjesdijk Az. en L. Westerweel verkregen ieder ■41 stemmen. Westkapelle. Getal kiezers 103. Ingeleverde geldige biljeten 77. Gekozen D. Dekker met 44 stem men. L. van Rooijen verkreeg 33 stemmen. (Het lid W. Claussedie zou hebben moeten aftredenis on langs overleden.) Wolfaartsdijk. Getal kiezers 80. Ingeleverde geldige biljetten 75. Gekozen het aftredend lid D. Goet- heer met 48 stemmen. J. de Visser verkreeg 27 stemmen. Voor de buitengewone vacature zijn mede 75 geldige biljetten ingeleverd. Gekozen J. Kallemein met 45 stemmen. D. W. den Herder verkreeg 30 stemmen. Yerseke. Getal kiezers 50. Ingeleverde geldige biljetten 44. Gekozen P. Sandee met 24 stemmen. Het aftredend lid W. de Jonge verkreeg 20 stemmen. Zonnemaire. Getal kiezers 51. Ingeleverde gel dige biljetten 31. Gekozen het aftredend lid N. Krij ger met 19 stemmen. F. van den Bout Cz. verkreeg 12 stemmen. De opgaven van Hontenisse en Wissekerke hebben wij nog niet ontvangen. Door burgemeester en wethouders van Amsterdam is. aan den gemeenteraad een voordracht gedaan, waarin zij mededeelen, dat de kosten voor het telegrafisch net ten behoeve van de brandweer aldaar (waartoe voorloopig f 20,000 uitgetrokken is), volgens berekening een som van f 93,000 zullen bedragen, daar eene leiding boven den grond onmogelijk gebleken is. De staatscommissie voor het afnemen der geneeskun dige examens heeft, in hare zitting van gisteren, tot aits bevorderd den heer C. J. A. Seignette. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. eereteekenen. Vergunning verleend aan den voor den militairen dienst in Oost-Indië bestemden soldaat G. Dendivel, van het koloniaal werfdepot, tot het dra gen der Fransche herinneringsmedaille, voor het deel nemen aan de expeditie in Mexico. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arron dissement Amersfoort, ter standplaats de gemeente Amersfoort, A. H. Drijfhout van Hoolï, candidaat-notaris te Delft, en tot notaris binnen bet arrondissement De venter, ter standplaats de gemeente Holten, A. Adama van Scheltema, candidaat-notaris te Amsterdam. leger. Benoemd bij het personeel van den genees kundigen dieLSt der landmacht tot lcn officier van ge zondheid le klasse (kolonel), de le officier van gezond heid le klasse (luitenant-kolonel), J. H. van den Broek, van genoemd personeel. Benoemd bij het wapen der infanterie: tot 2en luite nant, bij het 2e regiment, de cadet C. A. Sprenger; bij het 3* regiment, de cadetten L. C. Vervooren en A. Clarkson; bij het 4e regiment, de cadetten J. F. Oberholzer en H. N. Ravesteyn; bij het 6e regiment, de cadet W. J. C. van Ingen; bij het 7C regiment, de cadet J. H. P. de Lille Hoogerwaard; bij het 82 regi ment, de cadetten J. H. A. Queysen en J. W. van den Bergh; allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. Benoemd bij het wapen der cavalerie tot 2en luitenant bij het le regiment huzaren, de cadet R. H. O. baron van der Capellen, herkomstig van de koninklijke mili taire academie. Benoemd bij het wapen der artillerietot 2cn luitenant, bij het regiment veld-artillerie, de cadetten K. D.Punt, D. H. van der Poel en J. F. H. Bolkenbij het le regi ment vesting-artillerie, de cadetten J. Ortt, L. deBruyn en C. H. A. R. Schuurman bij het 2° regiment vesting artillerie, de cadetten jonkheer A. J. B. Six, P. G. L. baron QuarleB de Quarles, J. L. Vogel, A. J.Nelemans en G. A. Jong; bij het 3e regiment vesting-artillerie, de cadet J. J. A. F. Kannemansallen herkomstig van de koninklijke militaire academie. Benoemd bij het korps ingenieurs, mineurs en sap- peurs: tot 2en luitenant,' de 'cadetten P. Kleynhens, J. H. Neiszen, A. A. Beekman, jonkheer E. Quarles van Ufford, H. M. W. C. baron van Till en N. Kuilen burg; allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. Benoemd tot 2en luitenant bij het wapen der artillerie van het leger in Oost-Indië, de cadetten H. N. Kuy- pers, jonkheer H. P. TindalA. G. Schroder en K. G. A. Vemer; allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. ONDERWIJS. Door den gemeenteraad van Amsterdam zijn be noemd tot leeraar in de aesthetica aau de hoogere burgerschool voor meisjes: de heer C. Lemeke, hoogleeraar aan de rijks-academie van beeldende kunsten aldaar; tot leeraar in het Hoogduitsch aan het stedelijk gymnasium aldaar, de heer J. W. Jansen en tot leeraar in het handtee'kenen aan de burger dag- en avondschool de heer J. J. Palingleeraar te Harlingen. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee le klasse W. I. van Loenen wordt met den 6cn Augustus a. geplaatst aan boord van Zr. M\ wachtschip te Willemsoord, en de officier van gezondheid 2° klasse J. A. G. Hulst met den 9cn Juli aan boord van hetzelfde wachtschip. KOLONIËN. De laatste berichten uit Paramaribo ontvangen bevat ten verschillende bijzonderheden omtrent de feestviering op 1 Juli jl., den dag waarop het staatstoezicht over de gewezen slaven eindigde en zij al de rechten aan de vrijverklaring verbonden verkregen. Reeds vroeg in den morgen stroomde een talrijke menigte in sierlijken dos naar het kerkgebouw der Mora vische broedergemeente, ter bijwoning van de godsdienst oefening, waarmede het feest van den dag werd aange vangen. Voor die gelegenheid was de kerk met groen en kran sen versierd. De toevloed der feestvierenden en belang stellenden uit alle rangen en standen was zoo groot, dat het ruime gebouw allen niet bevatten kon; de me nigte bleef echter de kerk omgeven; de gouverneur woonde de plechtigheid bij. De feestviering ving aan met de voorlezing van eene door den gouverneur uitgevaardigde proclamatie; daar na werd een dankkoor door de gemeente aangeheven, en toen bet Hallelujah uit Handels oratorium Messias, met Neger-Engelschen tekst van den leider van het feest, den heer Heijde. De uitvoering werd gevolgd door een gezang van de ter school gaande kinderenen een godsdienstig lied der gemeente. Na afloop dezer liederen hield de hoofd voorstan der, de heer H. E. Langerfeld, een voor die gelegenheid toepasselijke rede, naar aanleiding van Joh. 8. vs. 36, daarbij de vrijgemaakten wijzende op de beteekenis van dit voor hen zoo gewichtig feest, vooral op hun burgerplichten, en hen krachtig op het hart drukkende om door hun gedrag zich dat groote geschenk waardig te maken. Na afloop van do godsdienstoefening stroomde de jubelende menigte naar het gouvernementshotel, om den landvoogd dank te zeggen voor 't geen haar was te beurt gevallen. Na door hem te zijn aangesproken, verwijderden zich de feestvierenden om onder gepaste vreugde den dag verder door te brengen. Te half 3 uur en 's avonds te 7 uren had, onder toevloed van een even talrijke schare, godsdienstig gezang en dank gebed plaats. Het gehouden gedrag der van het staatstoezicht ont slagenen was zóo voorbeeldig zegt de Surinaamsche courant dat het alle verwachting heeft overtroffen. GEMENGDE BERICHTEN. Eergisteren is een 25jarige landbouwersknecht te Krabbendijke, die in de Schelde was gaan zwemmen, verdronken. Des nachts, bij laag water, is zijn lijk gevonden. De heer Polak, circa 102 jaren oud, vroeger te Zwolle en thans te Deventer woonachtig, bezocht bij gele genheid der Zwolsche kermis in volmaakte gezondheid zijne kinderen en hoopt binnen eenige weken de gouden bruiloft van een zijner kinderen te Leeuwarden te gaan bijwonen. {Arnh. cour.) Maandag had te Antwerpen een feestelijke zitting van den Nederduitschen bond plaats, tengevolge van de aanneming van het wetsontwerp op het gebruik der Vlaamsche taal bij rechtsgedingen in de Vlaamsche provinciën. De heer Coremans werd bij het binnentre den van de zaal met een daverend gejuich ontvangen. Algemeen was men verheugd dat het grondbeginsel der beweging om in Zuid-Nederland de Nederlandsche taal te gebruiken was gewaarborgd. De heer Coremans bracht hulde aan de diensten, door den heer Jacobs aan de Vlaamsche zaak bewezen, welke diensten niet algemeen genoeg werden erkend. De opmerking werd gemaakt, dat de flauwheid van enkele Vlamingen de oorzaak is geweest van het verminken der voorgestelde wet. De heer van Boghaut, voorzitter van de provin ciale staten van West-Vlaanderenverklaarde in het volgend jaar op de taalquaestie te zullen terugkomen. Gedurende de week van 18—25 Juli jl. zijn, volgens officieele opgaven, in het district Dresden voorgeko men 73 choleralijders; van dit getal zijn overleden 28 personen. Het totaal der lijders is daardoor geklommen tot 324, dat der sterfgevallen tot 121. In de hoofdstad zelve heeft men 18 aangiften van choleragevallen gedu rende die dagen gedaan: van deze lijders zijn9gestor ven en 1 hunner is nog in behandeling. Uit Genève wordt bericht, dat aldaar in het be gin van September een congres zal worden gehouden door de leden van het „Algemeen arbeidersbond", met andere woorden door de Internationale. Do punten van behandeling zijn vroeger reeds bekend gemaakt, maar zooals thans blijkt, komt daarop niet alles voor, hetwelk aan de orde zal worden gesteld. Men is dezer dagen in Italië een geheime verklaring der hoofden van de Internationale op het spoor gekomen, welke betrekking heeft op hetgeen in geheime zitting op het genoemde congres te Genève zal worden behandeld. Daaruit heeft men ontwaarddat aldaar een besluit

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 5