MIDDELBURGSCHE C O It A N T. F 177. Maandag 1873. 28 Juli. Bit "blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2enPaasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is 3.50, Middelburg 26 Juli, De commissie, belast met het afnemen der examens als apotheker, heeft hare zitting geëindigd. Van de 14 candiclaten zijn 6 toegelaten. Twee trokken zich terug. Eene akte van bevoegdheid als apotheker is uitgereikt aan de heeren P. Gr. Steensma, van Gronin gen; G. B. Schmidt jr., van Amsterdam; H. Hempemius, van Zwolle; A. H. van Doorn, van Haarlem; J. H. Snijder, van Harlingen, en F. A. Haan, van Rotterdam. BENOiMXNGEN EN BESLUITEN. ridderorden. Benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandsehen leeuw E. P. de Moncby, president der Nederlandsche handelmaatschappij. rechterlijke macht. Benoemd tot raadsheer in den hoogen raad der Nederlanden mr. J. A. Jolles, lid van de tweede kamer der staten-generaal, met ingang van 15 September a. ONDERWIJS. De plaatselijke schoolcommissie te Groningen heeft de onderwijzers gemachtigd, in overleg met een barer leden, om den schooltijd te beperken tot de morgenuren, ingeval de thermometer hooger wijst dan 75°. Benoemd tot rector aan het Erasmiaansche gym nasium te Rotterdam m1. J. B. Kan, rector aan bet gymnasium te Nijmegen. Door burgemeester en wethouders van Rotterdam is bij den raad dier gemeente ingekomen een voorstel met plan voor den aanbouw van een hoogere burger school voor meisjes, waarvan de kosten zijn geraamd op 110,000. KERKNIEUWS. De commissie van negen leden, vertegenwoordigers van onderscheidene richtingen in de Nederlandsche her- voimde kerk, door de synode benoemd en aan welke door haar is opgedragen het ontwerpen van zulk een reorganisatie, waardoor eensdeels het samenzijn en blij ven der onderscheidene richtingen in éen kerkelijk verband indien immer mogelijk wordt verzekerd, en anderdeels rechtmatige bedenkingen, omtrent de tegenwoordige regeling van het kerkbestuur ingebracht, worden opge heven, bestaat uit de heeren: dr. J. Cramer, predi kant te Amsterdam; mr. H. O. Feith, wethouder te Groningen, W. Francken Az., predikant te Rotterdam, dr. T. J. van GriethuyseD, predikant te Twaal c. a Pb. R. Hugenholtz, predikant te Amsterdam, dr. F. J. J. A. Junius, predikant te Tiel, mr. H. P. de Kanter, procureur bij de arrondissements rechtbank te Brielle, mr. C. Tb. baron van Lynden van San denburg, lid van de tweede kamer der staten-generaal, te's Gravenhage, en J. J. van Toorenenbergenpredikant te Rotterdam. Tevens zijn tot secundi van deze leden gekozen de heeren: dr. G. H. Lamers, predikant te 's Gravenhage, mr. R. T. H. P. L. A. van Boneval Faure, hoogleeraar in de rechten te Leiden, M. A. Gooszen, predikant te Schiedam, J. Douwes, predikant te Leens, dr. T. Mod derman, predikant te Amsterdam, H. Steenberg, pre dikant te Amsterdam, mr. W. A. Bergsma, lid van de tweede kamer der staten-generaal, te Dronrijp', mf. J. Messcbert van Vollenhovenlid van de eerste kamer der staten-generaal, te Amsterdam, en dr. G. J. Vos, pre dikant te Middelburg. MABINE EN LEG-EB. De officier van administratie 3C klasse D. J. van Oos terzee, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost- Indië, en van daar den 20« dezer in Nederland terug gekeerd, wordt met dat tijdstip op nonactiviteit gesteld. Aan het in gereedheid brengen vau de beide kampen hij Soesterberg en Mi Hingen wordt met den meesten spoed gewerkt; in het eerste kamp houdt men zich bezig met het plaatsen van schanskorvenhet Btellea van geschut en het aanbrengen van amunitie. De huis vesting voor de troepen is zoo goed als gereed. In het laatstgenoemde kamp is men aau de voorbereidende werkzaamheden voor de organisatie van het kamp bezig. Gedurende de hitte wordt er niet veel gewerkt. De meeste werkzaamheden worden des morgens vóór 10 uren en des namiddags na 3 uren verricht, terwijl een streng toezicht wordt gehouden op het gebruik van water. KOLONIËN. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen. (Javasche courant van den 10®u Juni.) departement van marine. Ontslagen: eervol uit 'a lands dienst, de 2e machinist bij de gouverne- ments-marine E. W. Abels. Benoemd: tot lcn baas smid bij het marine-etablis sement te Soerabaija Th. Kuypers, thans met de waar neming dier betrekking belast; tot kommandeur voor bet vak van scheepsbouw bij bet marine-etablissement te Onrust, de vice-kommandeur bij genoemde inrichting J. C. O luier. Overgeplaatst: van het marine-etablissement te Onrust naar dat te Soerabaija, de kommandeur voor het vak van scheepsbouw D. Patman; aan boord Zr. M\ korvet van Speijk, de luitenant ter zee lc klasse J.M. Berends als le officier, de luitenants ter zee 2e klasse C. J. Damme en S. F. Land, van Zr. M8. stoomschip Djambi, de officier van gezondheid 1° klasse H. L. Koning, van Z'. M'. korvet Prinses Amelia; aan boord Zr. M\ korvet Prinses Amelia, de luitenant ter zee le klasse J. Loots van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno, de luitenant ter zee 2C klasse C. H. de Goeje, van Zr. M\ stoomschip Marnixde officier van gezondheid 1® klasse J. Lamie, van Zr. M\ stoomschip Djambi; aan boord Zr. M'. stoomschip Djambi, de luitenant ter zee 1® klasse E. Simon van der Aa, als le officier, en de officier van gezondheid 1® klasse H. Evertse, van Zr. Ms. korvet van Speyk, de luitenant ter zee 2C klasse J. P. Wesselink en de officier van administratie 3C klasse F. D. C'arcksonvan Zr. M'. korvet prinses Amelia, de luitena nt ter zee 2e klasse L. A. H. Lamie, van Zr. M". stooms chip Citadel van Antwerpen, de luitenant ter zee 2* klasse J. H. Cremer, van Zr. M". stoomschip Maas en Waal, de officier van gezondheid 3e klasse dr. F. M Gowa.it, van Zr. M9. stoomschip Baliaan boord Zr. Ms. stoomschip Marnix, de luitenant ter zee 2* klasse R. Wij mans, van Zr. M". stoomschip Borneo, als 1° officier, de luitenant ter zee 2® klasse L. J. K. A. Jeekel, van Zr. M>. korvet van Speyk, de officier van gezondheid 2® klasse G. F. Rochat, van Zr. Ms. stoom schip Aart van Nes; aan boo"d Zr. Ms. stoomschip Soe- r abaija, de luitenant ter zee 1® klasse G. C. C. Thiereas, van Zr. M3. stoomschip Aart van Nes, de luitenant ter zee 1° klase J. H. M. Bervoets, van Zr. M*. stoomschip Marnix, beiden om te worden gedetacheerd als militaire komman dan t, de eerste aan boord van 'sgou vernemen ts stoomboot Siak, en de tweede aan boord van 's gouver- nements stoomboot Telegraaf, de adelborsten 1® klasse A. G. J. Kroef en J. G. Snethlage, van Zr. Ms. stoom schip Djambi, om te worden gedetacheerd aan boord der gouvernementsstoombooten Siak en Telegraafaan boord Zr. Ms. stoomschip Vice Admiraal Koopman, de lui tenant ter zee 2® klasse A. W. VinkhuyzeD, van Zr Ms. stoomschip Djambi; aan boord Zr. Ms. stoomschip Citadel van Antwerpen, de luitenant ter zee 2= klasse H. J. J Kempe, van Zr. M. stoomschip Aart van Nes; aan boord Zr. M\ stoomschip Maas en Waal, de luitenant ter zee 2e klasse D. L. M. E. Keus, van Zr. M>. stoomschip Banka aan boord Zr. M". stoomschip den Briel, de luitenant ter zee 2® klasse H. van der Meervan Zr. M\ korvet van Speyk; aan boord Zr. Mb. stoomschip Aart van Nes, de officier van gezondheid 2® klaise S. F. Kruyt, van Zr. M\ stoomschip Djambiaan boord Zr. Ms. stoomschip Bali, de officier van gezondheid 2® klasse J. J. Hen- driksz, van Zr. M\ stoomschip Marnix, en zulks met intrekking van zijue overplaatsing aan boord Zr. Mg. koivet van Speyk. Ingetrokken: de overplaatsing van den adelborst 1® klasse A. Voorinoleuvan Zr. M8. stoomschip den Briel op Zr. Ma. stoomschip Marnix; de aan den luite nant ter zee 2® klasse W. H. van Braam verleende ver. gunning om te repatrieeren. Vergunning verleend: om te repatrieeren, aan aan den luitenant ter zee 1® klasse D. M. G. Swart, wegens langdurig verblijf in deze gewesten, en aan den luitenant ter zee le klasse L. F. H. Tnckerman, wegens ziekte. (Javasche courant van den 13en Juni.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlot naar Nederland, wegens ziekte, aan de contro leurs 2® klasse bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura W. C. Hoogkamer en F. Sieburg. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, de opziener bij de spoorwegdiensten S. E. Haagsma. Ontzet: uit zijne betrekking, de griffier bij den landraad te Salatiga F. K. Voorneman. Alsnog verklaard: dat het ontslag van L. C. J. A. de Vogeluit zijne betrekking van adsistent-resident voor de comptabiliteit, tevens super-intendeut van het vendukantoor te Samaraug, moet worden beschouwd als te zijn geweest eervol. Benoemd: tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Patti, de hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Sifobondo F. C. Julius; tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Sito- bondo, de 1® hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Proboliugo M. ten Cate; tot opziener bij de spoorwegdiensten, II. E. B. Willemsen, particulier bouwkundige; tot lon commies op het residentie-kantoor te Muntokde ambtenaar op nonactiviteit W. J. Rijk- schroef; bij bet departement der burgerlijke openbare werken, tot len commies, de ambtenaar op wachtgeld J. van Hengst; tot2tn commies, de3® commies G. E. C. Philips; tot 3en commies, de kleik W. Lijnis Huffen- reuter; bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, tot controleurs 2e klasse, de ambtenaren ter beschikking J. W. Palm en H. A. L. Kamp; tot ambtenaren ter beschikking, jonkheer W. II. W. de Koek en H. E. D. Engelhard. Ingetrokken: op verzoek, de aan den civiel ge neesheer J. Woliï verleende toelating tot uitoefening der genees- en heelkundige praktijk op de Pamanoekan- en Tjiasemlanden. Machtiging verleend: tot uitreiking aan den civiel geneesheer J. Wolff, van eene akte van toelating tot uitoefening der genees- en heelkundige praktijk te Batavia. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kapitein der infanterie A. Verspijck. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit Zr. Me. mili tairen dienst, wegens volbrachten diensttijdmet behoud van recht op pensioen, de dirigeerende officier van ge zondheid 2® klasse E. F. M. Helmkampf; op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de geschorste klerk bij de militaire administratie W. F. N. Sijnja; eervol, uit 's lands dienst, wegens ziekte, de klerk bij de militaire administratie W. F. H. van Geerdt. Bevorderd: bij de militaire administratie, tot kapitein-kwartiermeester, de 1® luitenant-kwartiermeester F. G. P. M. Watrin; tot lcn luitenant-kwartiermeester, de 2® luitenant-kwartiermeester C, J. Borel. departs mest van marine. Benoemd: tot eer sten opziener voor het vak van scheepsbouw bij het marine-etablissement te Onrust, de tweede opziener voor het vak van scheepsbouw bij het marine-etablis sement te Soerabaija C. Grondhout; tot tweeden machinist bij de gonvernemeats-marine de machinist leerling eerste klasse bij de Koninklijke Néderland- sche marine J. P. Nickel; tot tweeden opziener voor het vak van scheepsbouw bij het marine-etablissement te Onrust, de kommandeur voor het vak van scheeps bouw bij het marine-etablissement te Soerabaija E. J. van Dijk; tot kommandeur voor het vak van scheeps bouw bij het marine-etablissement te Soerabaija G. Landzaat, laatstelijk die oetrekking bekleed hebbende, onlangs vau verlof uit Nederland teruggekeerd. (Javasche courant van den 17®n Juni.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, als advocaat en procureur bij den raad van justitie te Soerabaija, mr. W. H. 's Jacob; eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen secretaris der residentie Bezoeki E. J. Ver- maudel. Benoemd: tot pakhuismeester te Probolingo, de ambtenaar op wachtgeld A. J. Ziegeler, laatstelijk com mies bij de pakhuisadministratie te Banda; tot ltn hulp onderwijzer aan de openbare lagere school te Probo lingo H. Colpa, thans hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Baojoemas. departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, eervol, uit Zr. M". militairen dienst, de officier van gezondheid '2® klasse J. L. Verbeek. Geplaatst: infanterie, bij het 6® bataljon, de2®lui tenants P. W. Stort en J. T. A. Delhougne; bij het 8® bataljon, de 2® luitenants J. F. J. Uelman en J. Nauta; bij het 9® bataljon, de 2® luitenants A. Beekhuis, L. H. Beijer en W. S. Gruy'er; bij het 10® bataljon, de 2e luitenant J. P- J. Heintz; bij het 11® bataljon, de 2® lnitenaut jonkheer H. T. Leyssius; bij het 12® batal jon, de 2® luitenants F. W. G. Merz en F. W. Kuhn; bij het 13® bataljon, de 2® luitenants A. S. Scheeffer en B. J. Bücker; bij het 15e bataljon, de 2" luitenant H. C. Krijgsman; bij het gamizoens-bataljp^ iaL,iJ^5 2® militaire afdeeliDg op Java, de 2® luitenant G. C.

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1