AANBESTEDING. 2tö»£rtenttm. AAN TE BESTEDEN; Varia uit het buitenland. België. De senaat heeft het ontwerp tot het sluiten eener leening van 240 millioen francs met 39 te gen éene stemdie van den heer Gustave de Woelmont, aangenomen. Deze afgevaardigde van Limburg moti veerde zijne stem hierdoor, dat de provincie Limburg bij den aan'eg van openbare werken bij de andere pro vinciën ten achter staat. Te Verviers is Dinsdag een hevige brand uitgebarsten; de gemeentelijke en de industrie-school, de Jezuïeten-kerk Saint-Lambert en eene Duitsche school door geestelijken gehouden zijn een prooi der vlammen geworden. Vijf personen zijn min of meer ernstig gekwetst. Frankrijk. Het definitieve resultaat der verkie zing van Zondag te Parijs verschilt weinig van de cijfers der eerste opgave. Ingeschreven kiezers 457,049; uit gebrachte stemmen 344,720waarvan 180,154 op Baro- det, 135,281 op de Rémusat, 26,637 op kolonel Stoffel, 441 op Marcus Allart, 283 op verscheidene andere per sonen waren uitgebracht en 1921 van onwaarde waren. Niet slechts te Parijs maar ook in alle andere plaatsen waar Zondag verkiezingen plaats hadden werd de orde niet gestoord. Te Marseille vooral was de aandrang van kiezers zeer groot. Het slechte, winde rige weer heeft velen dien dag belet de stad te verlaten en daardoor misschien niet weinigen in de gelegenheid gesteld hun kiezersplicht te vervullen. Volgens l'Echo de la Marne zal Reims, dat door de annexatie van Elzas-Lotharingen door Duitschland ongeveer een grensplaats i3, om in het gemis van Metz te voorzien, in eene vesting van den eersten rang worden herscha pen. Op de hoogten rondom de stad zullen forten en reduiten geplaatst worden, die de verschillende verbin dingswegen zullen bestrijken. De versterkte gordel die rondom Reims getrokken zal worden zal zulk eene uitgestrektheid hebben, dat reeds zonder de voorgescho- ven werken mede te rekenen, het aldus geretrancheerde kamp een nog grooter leger dan Metz zal kunnen opne men. De befaamde politieke weêrhaan en hoofdredac teur van le Figaro, de heer de Villemessant, kondigt in zijn blad aandat hij tengevolge van de verkiezing van Barodet voor altijd de journalistiek vaarwel zegt en zijn aandeel in le Figaro te koop aanbiedt. Of hij zich over den nieuwen Parijschen afgevaardigde, of misschien deze zich over hem moet schamen voegt hij er niet bij. Te Lyon zijn de radicale candidaten voor de verkieziDgen van 11 Mei de heeren A. Ranc en dr. Guyot. De candidatuur van den eerste is eene contra-beleefdheid aan de Parijzenaars voor de candi- datuur-Barodet. Engeland. De heer Moret y Prendergast, Spaansch gezant te Londenheeft de opdracht ontvangen om het Engelsche gouvernement dank te zeggen voor de voor Spanje vleiende woorden, die door den heer Gladstone in het lagerhuis gesproken zijn naar aanleiding van de interpellatie betreffende de leening der Carlisten. Woensdag hebben de Fransche en Engelsche maat schappijen der transatlantische kabels tusschen Europa en Amerika de voorwaarden harer samensmelting aan genomen. De nieuwe kabel zal in plaats van te New- York aan de kust van Newfoundland aan land gebracht worden. Naar aanleiding van het door den minister Lowe ingediende budget en met het oog op de waar schijnlijke aftreding van het liberale kabinet in het na jaar, is door den heer Smithconservatief afgevaardigde voor Westminster, in het lagerhuis de motie voorge steld, dat alvorens in de voorgestelde reductie der in directe belastingen toe te stemmen, de regeering hare voornemens kenbaar zou maken ten aanzien van de algemeene en plaatselijke directe belastingen. Vooral deze laatsten zijnzooals men weetde Achilles pees der Engelsche huishouding. Dinsdag hebben de mijnwerkers der Pontypool en Abersychan-mijnen be- hoorende aan de Ebbw Vale Iron Company in Zuid- Wales, den arbeid weder geslaakt, omdat hun de 10 pet. verhooging geweigerd werd die hun bij het eindigen van den laatsten twist beloofd was. De koning en de koningin van België zijn Woensdag namiddag te 4 uren te Londen aangekomen en hebben onmiddellijk een bezoek aan koningin Victoria gebracht. In het lagerhuis is Woensdag avond het voorstel van lord Hamilton, om de Iersche spoorwegen van regeerings- wege aan te kocpen terwijl Ierland zelf bereid was de kosten van dezen koop te dragenna bestrijding door den minister Gladstone met 197 tegen 65 stemmen ver worpen. Duitschland. De Magdeburger-Zeitung verzekert dat de verlenging der dictatuur in Elzas-Lotharingen evenmin in de rijkskanselarij als in den bondsraad ter sprake is gekomen. Een voorstel in dien zin am den rijksdag is dus zeer onwaarschijnlijk. Naar de Spe- nersche Zeitung meldt stelt de keizer zooveel belang in de beraadslagingen over de kerkelijk-politieke wetten, dat hij iederen dag per telegraaf een uittreksel naar Petersburg laat zenden en een stenografisch verslag laat volgen. De Berlijnsche arbeidersvereeniging heeft een adres aan den rijksdag gezonden, om 50,000 Ihaler toe te staan teneinde werklieden in de gelegenheid te stellen de Weensche tentoonstelling te bezoeken. De Berlijnsche gemeenteraad heeft een dergelijk verzoek om 5000 Tlialer ondersteuning van de hand gewezen. De werkzaamheden aan de vesting Posen zijn voor eenige dagen aangevangen. Er zullen 8 gedetacheerde forten gebouwd worden op Duitsche mijl (ongeveer 40 minuten gaans) van de wallen der stad. Deze forten zullen door een ceintuurbaan verbonden worden. Deze werken zullen eenige jaren tijds vorderen. Sedert Zondag zijn de Pruisische bisschoppen, met inbegrip van den legerbisschop Namszanoweki en den aartsbisschop van Posen, te Fulda bijeen. De aartsbisschop van Keulen presideert hunne bijeenkomstenwaarin de houding der geestelijkheid en hare passieve tegenstand tegen de kerkelijk politieke wetten zullen worden vastgesteld. Adolph Hepner, de bekende sociaal-democraat en redacteur van Der Yolksstaat, heeft tevergeels tegen zijne uitwijzing uit Saksen geprotesteerd en dientengevolge Zaterdag Leipzig moeten verlaten. De Pruisische kamer van afgevaardigden is weder tegen den 5en Mei bijeengeroepen, in verband met den onverwachten spoed dien het heerenhuis met de kerkelijk-politieke wetten maakt. Ondertrouwd: J. J. H. HERMANS Sergeant-majoor der infanterie, en J. SCHOT. Vlissingen, 1 Mei 1873. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze innige droefheid, onze har telijk geliefde zuster de Weduwe MARIA MARTINA TIELEMAN, geboren BAL SNIJDERS, in den ouder dom van 64 jaren. Middelburg, Uit aller naam, 30 April 1873. N. BAL SNIJDERS. De familie verzoekt van rouwbeklag verschoond te blijven. De ondergeteekende brengt ook namens zijne vrouw, een welmeenenden afscheidsgroet aan alle zijne vrienden, bij hun vertrek naar Noord-Amerika. A. GELDHOF. De ondergeteekende brengt doer deze bij zijn ver trek naar Noord-Amerika aan alle vrienden eu beken den zijn hartelijk vaarwel. F. M. ROSSET. De BURGEMEESTER der gemeente Biggekerke brengt ter kennis van een iegenlijk, dat de straatweg van deze gemeente naar Houdekerke, van af den Molenweg naar de kom der gemeente Biggekerke, uit hoofde van eene herstelling aan eene buis der water leiding, op Maandag den 5en Mei 1873 ONRUD- BAAR ZAL. ZÏJV. De Burgemeester voornoemd, J. YERHAGE. BURGEMEESTER en WETHQUDERS van Sint- Maartensdijk zullen, op Dinsdag den 13en Mei aanstaande, des middags 12 uren, in het Ge meentehuis aldaar, onder nadere goedkeuring van den Gemeenteraad, bij enkele inschrijving, trachten Het vergrooten van liet Schoollokaal en eenige daarmede in verband staande verbeteringen en vernieuwingen, ook van schoolbanken en verdere schoolmeu- belen; en zulks met bijlevering van de daarvoor benoodigde nieuwe materialen en arbeidsloonen. Het Bestek ligt ter lezing ter Secretarie te Sint- Maartensdijk alsmede in de Logementen van B. QUAK- KELAAR en N. NOOM aldaar, en in de overige voornaamste Logementen in het eiland Tholenterwijl tevens gedrukte exemplaren daarvan tegen f 1.te bekomen zijn bi) den Boekbandelaar A. M. E. VAN DISHOECK, te Zierikzee. De locale aanwijzing zal plaats hebben op Dinsdag den 6cn en Zaterdag den 10cn Mei, beide dagen des morgens van 9 tot 11 uren, terwijl nadere inlichtin gen kunnen verkregen worden bij den opzichthebbenden C. MULLER te Sint-Maartensdijk- Sint-Maartensdijk, den 29e° April 1873. Be Burgemeester J. LUIJK. Be Wethouder D. HAGE.

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 5