MIDDELBÜRGSCHE F 64, Zaterdag 1873. COURANT. 15 laart, Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m.. franco is f 3.50. Middelburg 14 Maart. De kiesvereeniging Alphen en omstreken^ heeft met algemeene stemmen tot haren candidaat voor de tweede kamer gesteld mr. H. A. Neeb, advocaat te Leiden. H. M. de koningin is eergisteren avond te 8 uren, na een verblijf van ongeveer drie weken te Stuttgart, langs den Rijnspoorweg weder in de residentie aangekomen. De arrondissements-rechtbank te Middelburg heeft een aanbevelingslijst opgemaakt j bevattende een dub beltal candidaten, ter voorziening in de vacature van procureur, opengevallen door het overlijden van den heer P. Rekker. Op deze lijst zijn geplaatst de heeren m™. A. J. van Deinse en F. M. C. van Deinse, advo caten alhier. Door den minister van justitie is benoemd tot rijks veldwachter opziener der jacht en visscherij te Aarden burg Joseph Rober, gepasporteerd korporaal der infan terie, wonende te Hontenisse. Bij ministerieele beschikking van den llen dezer is de vergunning voor een stoombootdienst tot vervoer van reizigersgoederen en vee tusschen Rotterdam en Brouwershaven,vroeger verleend aan W. H. van Meukeren te Rotterdammet ingang van 8 April aanstaande verklaard te zijn vervallenén de vergunning voor een stoomsleepdienst op de rivieren en stroomen van Zuid- Holland en Zeelandalsmede in en uit alle zeegaten van die rivieren en stroomeiï, vroeger verleend aan P. Gal las en Zoon te Iiellevoetsluisovergeschreven ten name van de firma Gallas en C°. aldaar. Staais-cour Wij ontvangen de volgende mededeeling uit 'sGra- „De expeditie naar Atsjin schijnt niet zulke groote dimeDsiën te hebben aangenomen als men aanvanke lijk, na de telegrammen van den gouverneur-generaal van einde Februari, verwachtte. In het eerst vreesde men dat er in die zaak een andere mogendheid, dit maal niet Engeland, in het spel was; wilde men een zeer gevaarlijk conflict voorkomen dan diende er haast gemaakt, en moest de onwil van Atsjin onmiddellijk met groote krachtsinspanning worden gebroken. De regeering van het moederland heeft zich thans ook met de zaak bemoeid en van hare zijde met goed gevolg langs den diplomatie ken weg pogingen aangewend om te zorgen dat, wat er op Sumatra gebeuren mocht, men er niets anders in zien zou dan de regeling van eene binnenlandsche quaestie, de verhouding van een aan het Nederlandsch gezag ondergeschikten staat tot de Nederlandsche regeering. Uit particuliere telegram men is de conclusie te trekken dat het aanvankelijk plan tot uitzending van eenige bataljons infanterie naar Atsjin niet doorgaan zal en de zending van den vice-president Nieuwenhuizen, enkel door eene marine demonstratie op de Atsjineesche kust zal vergezeld worden." Uit Berlijn wordt aan the Times gemeld, dat de handelstractaten door de buitengewone Japansche am bassade voorgesteld, zoowel door de Fransche als de Nederlandsche regeering niet zijn aan genomen. Het Vaderland verneemtdat de munt-commissie, met het oog op de houding door Duitschland in de munt- quaestie aangenomen, alsnog aanleiding gevonden heeft om een nader rapport aan den koning aan te bieden en ook voor ons land de invoering van den enkelen gouden standaard aan te raden. In de eergisteren gehouden zitting van den gemeen teraad van Amsterdam werd beslotenom de in beginsel aangenomen proef met de asphaltbestrating niet te nemeD, gelijk vroeger was vastgesteld op den Nieuwen dijk, maar in de Kalverstraat .tusschen den Dam en de Tak- steeg. Men verwacht namelijk van den vasteren grond aldaar meer- afdoende resultaten. Deze proef kost in- tusschen f 7500 meer dan die waartoe vroeger was besloten. In het Abendblatt der Neue freie Presse van Dins dag wordt een korte in hoofdzaak juiste beschrijving gegeven van de werken aan het kanaal door Holland op zijn smalst, en gewezen op het groote belang van die werken. Aan het slot zegt de schrijver: „Met het oog op den tegenwoordigen staat van den handel in Amsterdam schijnt het werk bijna op te groote schaal te zijn aan gelegd, maar de Hollanders zijn een praktisch, ver in de toekomst blikkend volk; zij verwachten dat tenge volge van den aanleg van het kanaal de handel in hun hoofdstad zal toenemen en denken terechtLiever te veel dan te weinig. Behalve voor den handel zal het kanaal van groot rechtstreeksch belang voor Amster dam zijn. Zoolang de stad aan de zijde van. de Zuider zee open lag, verkeerde zij in voortdurend gevaar voor overstroomingen van dien kant, waarvoor zij nu door de sluizen van Schellingwoude wordt beschermd." De schrijver van het artikeltje meent, dat het kanaal zoowel wat betreft zijne belangrijkheid als ten opzichte van de bezwaren die bij den aanleg mossten worden overwonnen, met dat van Suez kan worden vergeleken. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. eereteekenen. Vergunning verleend aan den officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht dr. T. Abra- hamsz, tot het aannemen en dragen der stalen herinne ringsmedaille aan het lint-voor non-combattanten, hem door Z. M. den keizer van Duitschland, koning van Pruisengeschonkenter erkenning voor den vrij willigen bijstand bij het verplegen van zieken en gewonden, gedurende den veldtocht van 18701871. posterijen. Eervol ontslag verleend aan G. van Dielen uit zijne betrekking van directeur van het post kantoor te Terborgh, met vrijlating om zijne aanspraak op wachtgeld te doen gelden. hypotheken. Benoemd tot bewaarder van de hy potheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Lei den mr. C. G. van Sandick, thans in dezelfde betrekking te Nijmegen. marine. Pensioen verleendten laste van den staat, ten bedrage van f 834, aan den gewezen adjunct-commies bij de voormalige directie der marine te Vlissingen J. C. Ockers. Eervol ontslag uit den zeedienst verleend, op verzoek, aan den luitenant ter zee 2e klasse J. C. Schotborgh. Op pensioen gesteld, op verzoek, ten bedrage van f 1100 's jaarsde officier van gezondheid le klasse bij dezeemacht, J. F. G. T. Kluge, wegens langduiigen dienst. Bevorderd tot officier van gezondheid le klasse bij de zeemachtde officier van gezondheid 2fi klasse J. J. Dekkers. ONDERWIJS. Jl. Maandag avond zijn in de concertzaal te Goes door het comité tot wering van schoolverzuim aldaar de gewone belooningen en getuigschriften voor getrouw schoolbezoek uitgereikt aan 338 kinderen der verschil lende openbare en bijzondere scholen, waaronder 141 zonder eenig schoolverzuim. Van deze laatsten ontvingen 107 kinderen spaarbankboekjes met eene inschrijving van f 3. MARINE EN LEGER. De 2e luitenant bij het korps mariniers R. P. A. van Rees wordt met den 21cn dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Metalen kruis, teneinde gedurende zijne inscheping op dat stoomschip het bevel te voeren over het aanwezige detachement mariniers. De officieren van gezondheid le klasse N. C. Slegt en A. Peters, en die der 2e klasse J. Meijers en P. C. Buyze, worden met den len April a. geplaatst, res pectievelijk aan boord van Zr. M». wachtschip te Helle- voetsluis, wachtschip te Amsterdam, ramschip Schorpioen en wachtschip te Willemsoord. Voorts wordt met dienzelfden datum de officier van gezondheid 2e klasse J. C. D. Steendijk gedetacheerd bij het hospitaal der marine te Willemsoord. RECHTZAKEN. Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Middelburg is naar den procureur-generaal verwezen Jan Willems, slagersknecht te Oostburg, gedetineerd ter zake dat hij in den avond van den 26ett December jl., op den weg van Zuidzande naar Oostburg, Johannes Jacobus Loke, arbeider, wonende te Aardenburg, achtervolgd en hem moedwillig met een mes bloe dende wonden toegebracht heeftten gevolge waarvan deze is overleden. De te dier zake mede-beklaagde Isaac Timmerman is door de rechtbank buiten verdere vervolging gesteld. GEMENGDE BERIOHTEÏï. Eergisteren werd te 's Gravenhage met groot succes op de straten een cents-bulletin verdocht, waarop met groote letters vermeld stond dat de verdachten in zake den dubbelen moord tot bekentenis waren geko men. Enkele familieleden der verdachten waren zeer boos, dat men uit speculatie op de nieuwsgierigheid der massa dergelijke leugens ging verspreiden, en maakten het den rondventers zeer lastig. O. a. sprong de moeder van een der verdachten op het Spui dapper voor de onschuld van haar zoon in de bres en wilde het rondventen beletten. Het spreekt van zelf dat er schielijk een groote hoop volk op de been was om het standje te zienzoodat de politie tusschenbeide moest komen. De moeder heeft echter haar zin niet gekregen, want gisteren werd nog met het verkoopen van het bulletin voortgegaan. Den 20cn April a. zal te Luik de algemeene jaarlijksche 'vergadering van alle katholieke clubs van België plaats hebben. Op de agenda ter bespreking staat o. a.: het beramen van maatregelen ter ontwikkeling van de clericale publiciteit. In eene jl. Maandag gehouden vergadering te Groningen van het hoofdbestuur voor het noordelijk zendingsfeest is beslotendat dit feest den 9en Juli a. gehouden zal worden in het Oranjewoud. De Maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zal dien dag extra-treinen laten loopen naar en van Oudeschoot, dat op ongeveer 20 minuten afstand ligt van het mid delpunt der feestviering. ProvGron. cour.) Te Antwerpen zijn verschillende processen-verbaal opgemaakt tegen melkverkoopersdie te veel water in hunne melk hadden gemengd. Door de tweede kamer van het Deensche parle ment is dezer dagen een door de regeering ingediend wetsontwerp tot regeling van den arbeid van kinderen in fabrieken aangenomen. Daarbij worden alle fabrieken en werkplaatsen, waarin meer dan 17 personen arbei den onder een speciaal toezicht gesteld. Kinderen be neden de 10 jaren mogen daarin niet werkenkinderen beneden de 14 jaren mogen niet langer dan 64 uur daags arbeiden niet voor 's ochtends 6 of na 's avonds 9 uren, met een rusttijd van een halfuur. Jongelieden van beide geslachten van 14 tot 18 jaren oud mogen 12 uren daags arbeiden, tusschen 5 uren'sochtends en 9 uren 's avonds met een tijd voor het middagmaal van een uur en twee halve uren voor ontbijt en avond eten. Voorts mogen kinderen onder de 14 jaren des Zondags niet werken. Niettegenstaande de strenge surveillance en het uitloven van premiën op het ontdekken van de brand stichters hebben Maandag avond in de omstreken van Basel (België) weder twee branden plaats gehad, een onder Burgh en een andere onder Cruybeke. Men twijfelt niet of er is weder kwaadwilligheid in het spel. Men schijnt op het spoor van een der daders te zijn gekomen, althans een persoon is als verdacht gearres teerd, en wel een Nederlander, die in de omstreken van Basel in de wandeling bekend was onder den bijnaam

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1