MIDDELBÜRGSCHE F 58. Zaterdag 1873. COURANT. 8 laart. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m., franco is f 3.50. Middelburg 7 Maart. Den 27en dezer zal te 's Gravenhageten behoeve dei- staatsspoorwegenworden aanbesteed het maken van inrichtingen tot voorloopige exploitatie der spoorweg havens te Vlissingeo. Aan de Arnhemsche courant wordt uit Groningen gemeld, dat de commissaris des konings in die provincie van den koning de toezegging heelt ontvangendat hij de onthulling van het monument van Heiligerlee op den 23cn Mei a. zou komen bijwonen. De Amsterdamsche courant meldtdat namens den heer van Ouwelant door een Parijsch ingenieur opne mingen zijn gedaan voor den ontworpen spoorweg RotterdamArnhemMunster. Deze lijn zal de Maas, Lek en Rijn volgen tot Arnhem; bij Yelp of de Steeg den Ysel overgaan en voorts langs Doetinchem, Varse- veld, Aalten Bredevoort en Winterswijk in de richting van Siidlohn naar Duitschlaud loopen. Iu de volgende maand zou de lijn worden uitgebakend. Z. M. de koning heelt aan den heer J. B. Snellen, te Moordrecht, goedkeuring verleend tot oprichting van de naamlooze vennootschap Maatschappij voor landontginningte vestigen te Apeldoorn, die zich ten doel stelt de ontginning van woeste, nog niet in cul tuur gebrachte gronden in Nederland. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. leger. Overgeplaatst in rang en ancienneteit bij het wapen der infanterie van het leger in Nederlandsch- Indië de 2C luitenant R. O. Aitton van het le regiment infanterie. KOLONIËN. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen. (Javasche courant van den 17en Januari.) civiel departement Verleend: een tweejarig verlof naar Europawegens ziekteaan den klerk ter algemeene secretarie E. A. M. van Lilaar. Ontslagen: eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de opziener der wegen in de kloof der Batang-Anei, W. A. van Ginkelop verzoek, eervol, uit 'slands dienst, de klerk op het residentie kantoor te Cheribon C. P. Horster. Benoemd: tot adsistent-resident voor de politie, respectivelijk te Palembang en te Makasser, deadsisten- ten-resident en magistraten aldaar N. Altheer en O. von Belowen te Padang J. M. van Merkesteynthans dien rang bekleedende; bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura: tot adsistent-resi dent, in het gouvernement Sumatra's Westkustvan Aijer-Bangis en Rau, tevens vendumeester aldaar, de adsistent-resident van Koeitei en de Oostkust van Bor neo F. A. Nieuweuhuyzenvan Priamantevens ven dumeester aldaar, A. F. In 't Veld; van Painan, tevens vendumeester aldaar, H. A. Mess; van Tanah-Datar, tevens vendumeester aldaar, C. F. E. Praetoriusvan L kotta's, tevens vendumeester aldaar, J. N. Vosmaer; van XIII en IX kotta's tevens vendumeester aldaar, W. Greve; van Batipoe en X kotta's, tevens vendu meester aldaar, H. F. W. Cornets de Groot; van Mand héling en Ankola J. C. Boyle, de zeven laatsten thans die betrekkingen vervullende; in de residentie Palem bang, van Tebing-Tinggitevens vendumeester aldaar, P. F. Laging Tobias; van Lematang-Ooloe en Ilir en de Pascemahlandentevens vendumeester aldaar, P. P. du Cloux, beiden thans die betrekkingen vervullende; in de residentie Riouw, van Lingga, jonkheer L. F. Goldman, thans die betrekking vervullende; in de residentie Wester-aldeeling van Borneo, van Sintang, J. W. Stollvan Montrado, A. G. G. Peltzer; van Sambas, H. C. van Ilouten, allen thans die betrekkin gen vervullende; in de residentie Zuider- en Oostex- afdceling van Borneo, van Martapoeratevens vendu meester aldaar, W. Broers; van Amoenthaij, tevens vendumeester aldaar, O. M. deMunninck, beiden thans die betrekkingen vervullende; van Koetei en de Oost kust, tevens vendumeester aldaarde controleur le klasse bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura G. G. de Yilleneuve; iu de residentie Menado, van Gorontalo, tevens vendumeester aldaar, J. G. F. Riedel, thans die betrekking vervullende; in het gouvernement Celebes en onderhoorigheden in de Noorderdistricten, tevens vendumeester aldaar, G. J. Gerseu; in de Oosterdistricten, tevens vendumeester aldaar, H. Iloltz; in de Zuiderdistricten, tevens vendu meester aldaar, W. F. Sikman, allen thans die betrek kingen vervullende; in de residentie Amboina, de adsistent-resident ter beschikking van den resident aldaar J. van Iloek, en van Banda, tevens vendumees ter aldaar, D. Heyting, thans die betrekkingen ver vullende; tot controleur le klasse, de volgende titula rissen W. R. Wintermr. J. A. M. van Cats baron de Raet, J. S. van den Broek, C. de Haan, W. Th. van Horn, C. J. Braun, J. A. Neys, S.Roos, G.N.Bruyn, B. J. Suringa, mr. J. van Kaathoven, D. W. F. Mijer, M. J. Honig, H. Visser, C. A. Wilkens, D. F. van Braam Morris, J. Bensbaeh, C. W. Palm, P. Mijerjr., E. A. Halewijn, W. A. Seitz, E. A. van VlotenE. von Faber, jonkheer F. G. V. Boreel, J. L. Loudon, L.C. de Neys, J. H. Deibert, N. Klausz, G. J. J. Dentz, J. F. Schenkhuyzen; voorts de ambtenaar op nonactivi teit J. P. G. Kruyt, de ambtenaar op nonactiviteit H. C. Bogaardt en de ambtenaar op wachtgeld J. H. H. Dorn- seiff,zoomede de vijftien volgende controleurs 2e klasse: A. W. Deerns, B. J. E. Roskott, A. H. Gijsberts, E. G. van SchuylenburchE. Trenité, J. van Nieuw- kuyk, It. C. Kroesen, M. C. E. Stakman, jonkheer J. C. W. D. A. van der Wijck, H. T. F. Mensinga, C. M. E, Merens, C. Muntendam, P. H. van Hengst, J. Marbus en G. J. du Cloux; tot controleur 2e klasse, de vol gende titularissen: B. Donker Curtius, M. J. Pluim MentzJ. A. TangeJ. M. van BerckelF. A. Hennige, W. G. Leembruggen, W. H. Stolle, J. C. d'Engelbron- nerJ. L. L. van LeeuwenW. L. RoggeR. W. Ta- dema, W. H. Senn van Basel, J. R. Lange, W. F. Neys, E. W. E. Burger, J. P. van Harencarspel, A. C. van Wageningen; tot controleurs 3e klasse: C. A. Nie sen, F. von Faber, II. van Ileukelum, C. L. de Vries, W. J. Geertsema, W. Larive, J. W. van Heusdeo, J. F. WijnveldtW. J. M. MichielsenB. G. W. W. C. baron van Hoëvell, D. P. Jentink, H. L. van der Waarden, E. Winckel, A. H. Fabius, E. Th. van Del den, A. F. Weydung, E. E. W. Castens, J. J. Naeff, K. F. H. van Langen, C. P. J. van Koetsveld, G. A. Wilken, W. C. Hoogkamer, G. W. W. C. baron van Hoëvell, H. J. Monod de Froideville, E. J. Jellesma, F. Sieburgb, A. J. Plnygers, A. M. Joekes, P. J. Koore man, G. K. Pik, J. van Oldenburg, S. W. Tromp, J. Boers, M. C. Dannenborgh, H. J. A. van Maarse- veen, P. de Vreede, L. K. van Swieten, J. P. Tb. van Nunen, D. W. Horst, W. R. de Greve, jonkheer mr. W. D. J. van der Feltz, P. J. Avis, L. G. J.Hel ler zich noemende MansveldA. H. Westraen de ambtenaren ter beschikking: M. H. Witbols Feugen, J. F. Kooman, L. F. Wesly en G. van Gen deren Stort; tot adsistent-resident van Billiton, tevens vendumeester aldaar, Ch. M. G. A. M. Ecoma Verstege, thans dat ambt vervullendetot ambtenaar voor de betrekkingen met de iulandsche staten op Noordelijk Sumatra, aan vankelijk met den rang van controleur le klasse, de con troleur 2C klasse in het gouvernement Sumatra's west kust, jonkheer E. R. Kraijenhoffbij de kina-cultuur, tot hoofdopzienerde opziener le klasse, W. H. Hooveling tot opziener le klasse H. A. Woliers, thans dien rang bekleedende. Benoemd: tot 2en hulponderwijzeraan de openbare eerste lagere school te Soerakarta D. C. J. Kool; aan de openbare derde lagere school te Samarang W. van Gelder, onderwijzers voor denIndischendienst,onlangs uit Nederland aangekomentot 3cn hulponderwijzer aan de openbare derde lagere school te Samarang, C. W. Mulderthans 2° hulponderwijzer aan genoemde school; tot 4£n hulponderwijzer aan de openbare tweede lagere school te Samarang, J. A. Mierop, thans 3e hulp onderwijzer aan de openbare derde lagere school op genoemde plaats. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kapitein der infanterie G. F. van Huls. Ontslagen: op verzoekeervoluit Zr. M\ militairen dienst, de officier van gezondheid le klasse C. Gutteling. departement van marine. Benoemd: tot ma chinist bij het ijzeren droogdok te OnrustC. F. Stepha- nus, thans belast met de waarneming dier betrekking; tot onder baas-smid en ketelmaker bij het marine-eta blissement te Onrust, J. Bos, thans belast met de waarneming dier betrekking. (Javasche courant van den 24en Januari). Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den notaris te Soerabaija H. W. F. Ligtenberg. Benoemd: tot raadsheer in het hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië mr. C. W. II. van Schelle, thans belast met de waarneming van het voorzitterschap van den landraad te Modjokerto; tot voorzitter van den landraad te Modjokerto, tevens aldaar belast met de bijzondere rechtsmacht van den resident, de controleur 2e klasse bij het binnenlandsch bestuur op Java en Madura mr. J. F. Kiiimer. Ingetrokken: het besluit van 9 November 1S72, n° 43, waarbij benoemd zijn tot controleur 2S klasse bij het binnenlandsch bestuur in het gouvernement Suma tra's Westkust, R. C. Kroesen, die betrekking beklee dende in de residentie Riouw, en in de residentie Riouw en onderhoorigheden, B. Donker Curtius, die betrekking bekleedende in het gouvernement Sumatra's Westkust. Machtiging verleend: tot uitreiking aan den gepensioneerden officier van gezondheid 2e klasse bij het Oost-Indisch leger G. J. Filet, van eene akte van toelating tot uitoefening van de genees- en heelkundige praktijk in de Minahassa. Overgeplaatst: bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, van het gouver nement Sumatra's Westkust naar de residentie Lam- pongsche districten, de controleur 2C klasse B. Donker Curtiusvan de residentie Lampongsche districten naar het gouvernement Sumatra's Westkust, de benoemde controleur 2e klasse E. Winckel. Ontslagen: afdeeling posterijen, op verzoek,eervol, wegens ziekte, uit zijue betrekking, de postcommies, chef van het postkantoor te Kediri J. F. M. Schneider. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland aan den len luitenant der infanterie P. J. Gaberel. Geplaatst: departement van oorlog, bij de 5C af deeling, de onder-intendant lc klasse van de militaire administratie H. de Haasonlangs van verlof uit Neder land teruggekeerd; geneeskundigen dienst, bij het gar nizoen te Willem Ide paardenarts le klasse E. H. A. H. Boudewijns, onlangs uit Nederland aangekomen; infan terie, bij het lle bataljon, als adjudant, de lc luitenant H. F. Weychardt, van het korps, en de 2° luitenant J. A. F. Cramer, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het 12e bataljon, de kapiteins A.Luy- mes en M. H. Perelaer; bij het 14c bataljon, de kapitein A. P. Soetens; bij het garnizoensbataljon der wester-afdeeling van Borneo, de le luitenant J. de Bruyn, allen onlangs van verlof uit Nederland terug gekeerd. departement van marine. Ontslagen: eervol, wegens ziekte, uit zijne betrekking, de Is stuurman bij de gouvernements-marine B. Krol. GEMENGDE BERICHTEN. Het Dagblad van 's Gravenhage deelt mededat gisteren morgen per eersten trein van den Rijnspoorweg naar Havre de commissaris van politie Beukman en de inspecteurs Hardenberg en Merts vertrokken, ten einde den verdachten Vertind die van Rijsel naar genoemde havenstad werd geleid af te halen. De

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1