MIDDELBURGSCHE COURANT. F 57. Vrijdag 1873. 7 Maart. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering yan den Zondag, den 2en Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. 33e prijs per 3/m., franco is f 3 50. Middelburg G Maart. Voor de verkiezing van een lid der tweede kamer in het kiesdistrict Leiden, is door de conservatieve kiesvereeniging Vaderland en koning aldaar candidaat gesteld de heer mr. R. J. graaf Schimmelpenuincken door de anti-revolutionaire kiesvereeniging Nederland en Oranjejonkheer mr. J. L. C. van den Bereli van Heemstede. Het Provinciaal blad van Zeeland n° 28 bevat een brief van den minister van binnenlandsche zaken, waarin hij te kennen geeft, dat hem gebleken is dat bij de af- makiug van wegens longziekte verdacht vee, de borst en buiksingewanden niet altijd worden verbrand ofbe- gravenmaar somtijds met vleesch verkocht zijn. Of schoon art. 3 2 van het koninklijk besluit van 30 October 1872 (Staatsblad n°. 105) dit niet duidelijk voor schrijft, acht de minister het toch, ter voorkoming van mogelijke besmetting, noodzakelijk, dat met die inge wanden worde gehandeld als met die van runderen, afgemaakt omdat zij door de longziekte waren aan getast. Bij de kamer van koophandel en fabrieken te Vlis- singen is van den directeur van het postkantoor aldaar bericht ontvangen dat de minister van financiën goed gevonden heeft, de plaatsing van een ijzeren brievenbus aan het lokaal station toe te staan. De uitslag der jl. Dinsdag - te Kapelle gehouden verkiezing van een lid voor den gemeenteraad isdat 68 stemmen zijn uitgebracht, waarvan 1 van onwaarde, en eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. Schipper, die 30 stemmen verkreeg, en P. J. van der Manderedie 17 stemmen op zich ver- ecnigde. Op den heer A. Nijssen waren 15 stemmen uitgebracht. De heer mr. S. van Houten komt in zijne brochure, bevattende beschouwingen naar aanleiding van het rapport der staatscommissie over de muntquaestietot een andere conclusie dan de commissie en resumeert die in de volgende drie stellingen: 1° Er is geen ge vaar voor aanzienlijke daling van het zilver, dat wij om die reden van muntstandaard zouden moeten ver anderen; 2° er ontstaat even groot nadeel uit de verbre king van onze eenheid van munt met Indië, als uit het verschil van muntstandaard met de ons omringende landen; en 3° wie overgang tot den gouden standaard noodig acht, behoort nog het voorstel der commissie tot invoering van den dubbelen standaard met eene waardeverhouding van 1 tot 15.5 en stukken van 10 en 5 gulden als standmunt te verwerpen, omdat het den overgang bemoeielijkt, en zich niet aan het munt stelsel van een der groote landen aansluit. Maandag heeft een der leden van het Japansch ge zantschap, minister van openbare werken, vergezeld van zijn secretaris, een bezoek gebracht aan de poly technische school te Delft en met belangstelling deze inrichting en hare hulpmiddelen bezichtigd. Blijkens bekendmaking van den minister van binnen landsche zaken zal op een nader te bepalen dag een examen worden afgenomen van hen die dingen naar de betrekking van adspirant-ingenieur bij het stoomwezen, aan welke betrekking eene jaarwedde van f 1000 is ver bonden. Zij die zich aan dat examen wenschen te onder werpen moeten zich vóór 3 April a. schriftelijk bij ge zegeld adres wenden tot het departement van binnen landsche zaken en op 6 April a. den ouderdom van ten minste 20 jaren bereikt hebben. Overigens worden de vereischten in de Staats-eourant van heden medegedeeld. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeen teraad van Amsterdam was o. a. aan de orde gesteld de verpachting van den schouw burgdoch op voorstel van den voorzitter werdmet het oog op de gedane aanbiedingen besloten om de beslissing aan te houden tot eene volgende vergaderingwaarin burgemeester en wethouders een voordracht daaromtrent zullen doen. In de Staats-courant van heden is opgenomen het koninklijk besluit van 15 Februari jl., bepalendo de plaatsing in het Staatsblad van de tusschen Nederland en Spanje op 18 November 1871 te 's Gravenhage ge sloten overeenkomst, houdende vaststelling van do rech ten, voorrechten en vrijdommen der consuls van den eenen in den anderen staat, alsmede de tekst dier overeenkomst. BEK"OEMINGEIN EN" BESLUITEN. eereteekenen. Vergunning verleend aan H. E. Everts, kamerdienaar van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden, tot het aannemen eu dragen der hem door Z. K. H. den groothertog van Saxen Weimar Eise nach geschonken zilveren medaille van verdiensten. Toegekend de bij koninklijk besluit van 22 Septem ber 1855 ingestelde medaille en een loffelijk getuig schrift aan L. M. Niemeijerkapitein van het te Papen burg te huis behoorende Noord-Duitsche kofschip Helena, als blijk van Zr. M\ goedkeuring en tevredenheid wegens de redding van den gezagvoerder en de verdere bemanning van het Nederlandsche kofschip Twee ge zusters, op 17 November 1872 op de reis van Geeste- münde naar Groningen gezonken. Vergunning verleend aan den voor den militairen dienst in Oost-Indië bestemden soldaat A. J. F. Keiler, van het koiouiaai werfdepot,51 tot het dragen: 1° van de Duitsche medaille, ingesteld ter herinnering aan de krijgsverrichtingen tegen Frankrijk in 1870 en 1871, 2° van de Badensche velddienst-medaille, hem terzake van het deelnemen aan die krijgsverrichtingen toe gekend. rechterlijke macht. Benoemd tot substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbauk te Rotterdam mr. J. G. BriUenburgadvocaat en leeraar aan de hoogere bur gerschool te Schiedam. ONDERWIJS. De commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs te Nijmegen heeft aan den gemeenteraad een rap port uitgebracht, waarin het wenschelijke wordt betoogd van vermindering van vakken die aan de hoogere burgerschool worden onderwezen. KERKNIEUWS. Voor de beroeping van een predikant bij de Neder- duitsche hervormde gemeente te Rotterdamtengevolge der benoeming van dr. D. Chantepie de la Saussaye tot hoogleeraar te Groningen, zijn op het drietal ge plaatst de predikantenE. A. G. van Hoogenhuyze, te Steenwijk; J. P. Nonhebei, te Middelburg en J. Ver meer Az., te Zwolle. KOLONIËN. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen:. (Javasche courant van den 10en Januari.) civiel departement. Ontslagen: eervol, uit 's lands dienst, met behoud van aanspraak op pensioen, de onderpakhuismeester bij 's lands algemeene pakhui zen te Samarang, B. C. van der Worm. Benoemd: tot onderpakhuismeester bij 's lands alge meene pakhuizen te Samarangde ambtenaar op wacht geld M. J. van Erp Taalman Kip. Bepaald: dat de tot inspecteur der spoorwegdiensten benoemde ingenieur 2e klasse van het stoomwezen in Nederlandsch-Indië G. H. Hoogenstraatenwordt gevoerd bij het korps a la suite. Benoemd: bij het boschwezen op Java en Madura, tot opziener 2e klasse, de opziener 3e klasse C. J. F. Speet; tot opziener 3e klasse, W. G. Tandie, M. J. Pool en H. de Jongh Hemerijke Tate, met bepaling, dat zij als zoodanig zullen staan onder de bevelen res pectievelijk van de houtvesters-, belast met het beheer over de bosch-districten Soerabaija-Ngawi en Tegal- Pekalongan. Overgeplaatst: uit het boschdistrict Tegal-Peka- longan naar het boschdistrict Krawang-Cheribon Prean- ger-regentschappen-Banjoemaasde benoemde opzichter 1° klasse G. H. W. Muller. departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, eervol, uit Zr. M\ militairen dienst, wegens vol brachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de luitenant-kolonel der infanterie P. F. L. von Hom- bracht, en de kapitein van dat wapen J. P. Smagge. Bevorderd: tot majoor bij het wapen der genie, de kapitein J. G. M. A. Oarlier. departement van marine. Ingetrokken: de detacheering van den luitenant ter zee le klasse van de koninklijke Nederlandsche marine W. F. de Bruyn Kops, bij het marine-etablissement te Soerabaija. T ij d e 1 ij k gedetacheerd: bij het marine-etablis sement te Soerabaijade luitenant ter zee le klasse van de koninklijke Nederlandsche marine A. J. baron van Geen. Benoemd: tot loods bij bet loodswezen van Straat Bali, W. Ponder, ten rechte genaamd J. W. Nicolaas Ponder, thans gezagvoerder van de gewapende boot n° 21tot loods bij het loodswezen te Soerabaijade loodsleerling F. F. Lapré. (Javasche courant van den 14cn Januari). civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den hulp onderwijzer aan de openbare lagere school te Sumanap (Madura) F. J. Muller. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de lc klerk op het residentie-kantoor te Palembang A. D. Baeten; op ver zoek, eervol, uit 's lands dienst, de klerk bij het depar tement van financiënR. F. Reynekeop verzoek, eervol, als lid van den raad van justitie te Banda J. W. Weusman. Benoemd: tot len substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia, de le commies ter algemeene secretarie mr. H. A. van de Poel. Belast: aan de kweekschool voor inlandsche onder wijzers te Tondano (Menado), met de waarneming der betrekking van hoofdonderwijzer de ambtenaar op wachtgeld L, G. van der Hoekmet de waarneming der betrekking van 2en onderwijzer de hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Menado G. H. B. Hofman. Benoemd: tot 3en onderwijzer, de ambtenaar op wachtgeld L. Magindaan. Geplaatst: bij de landelijke inkomsten en cultures, in Samarang, H. P. F. Hoijer, tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van controleur 2® klasse. Overgeplaatst: van Cheribon naar Bagelen, de controleur lc' klasse A. Thesingh. Ontheven: eervol, wegens vertrek, van de waar neming der betrekking van civiel gezaghebber te Wahaai (eiland Ceram), de 1' luitenant der infanterie P. J. Meyboom. Opgedragen: de waarneming der betrekking van civiel gezaghebber te Wahaai (eiland Ceram), aan den le" luitenant der infanterie L. F. M. Schulze, benoemd militair kommandant aldaar. departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, uit Zr. M\ militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der infanterie J. A. Quackop verzoekeervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de militaire ambtenaar 3e klasse G. R. von Mauw. Hersteld: in activiteit, de le luitenant der infante rie P. van Kakum. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst tot dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse de officier van gezondheid 1" klasse J. R. Hessig. Geplaatst: geneeskundigen dienst, in de Wester- afdeeling van Borneo, de officier van gezondheid lc klasse P. C. van Goens, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; infanterie, bij het 4e bataljon, de kapi tein G. de Bont, onlangs van verlof uit Nederland

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1