BENOEMINGEN EN BESLUITEN. posterijen. Benoemd tot commies der posterijen 2e klasse C. S. Hein, thans commies der posterijen 3e klasse. nationale schuld. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan D. P. F. Dutilh, uit zijne betrekking van boekhouder, met rang van commies, bij de directie der grootboeken der nationale schuld te Amsterdam, be houdens aanspraak op pensioen. leger. Overgeplaatst in rang bij het wapen der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië, de lc lui tenant J. P. de Veervan het le regiment infanterie. Op pensioen gesteld, op verzoek, ten bedrage van 1005 's jaarsde officier van gezondheid 1° klasse B. G. van der Hegge Zijnen, van het regiment grena diers en jagersen hem de rang verleend van eersten officier van gezondheid 2e klasse. ONDERWIJS. Tot leeraar in de natuurkunde, cosmografie en mecha nische technologie aan de hoogere burgerschool te Zutfen is benoemd dr. P. C. Goutsmit, thans te Breda. KERKNIEUWS. De synodus contracta der Nederlandsche hervormde kerk bij loting samengesteld uit de helft der synode van 1872 is thans bijeenom te beslissen in hooger beroep over de uitspraak van het provinciaal kerkbe stuur van Noord-Brabantwaarbij de predikant Koeken, van Moerdijk wegens doopweigering voor drie maanden in zijne bediening was geschorst. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse H. van der San de, dienende aan boord van Z'\ H\ monitor Krokodilwordt met den I5cn Maart a. op nonactiviteit gesteld; terwijl dé benoemde luitenants ter zee 2C klasse W. H. Dittlof Tjassens en B. J. G. Volck, respectievelijk met den lcn en met den 16cn Maart a.worden geplaatst aan boord van Zr. Ms. raderstoomschip Valk en monitor Krokodil. KOLONIËN. Bij beschikking van den minister van koloniën van den 22tn dezer is de heer J. H. van der Meulen gesteld ter beschikking van deu gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, om te worden benoemd tot technisch ambtenaar bij het boschwezen daar te lande. Staats-cour GEMENGDE BERICHTEN. Naar wij vernemen is de concierge der bank van leening alhier gisteren avond gearresteerd en naar het huis van verzekering overgebrachtals verdacht van oneerlijke handelingen ten nadeele dier instelling. Gisteren hebben te 's Gravenhage door den commissaris van politie Beukman en de inspecteurs Hardenberg en Mertzin verband met den aldaar ge- pleegden moordopgravingen plaats gehad aan een zijmuur der woning van den tapper Mulder, aan den Zui d-buitensingel De Schoonhovensche courant bericht ter zake van de uitlevering van Verlind, dat de Belgische regeering het vervoer over Belgisch grondgebied niet toestaat, zoodat de commissaris van politie Beukman, van 's Graven hage, en de inspecteurs Mertz en Hardenberg zich binnenkort over België Daar Havre zullen begeven, alwaar zij Verlind zullen overbrengen op een stoomboot, die hem onder Nederlandsche vlag direct naar Rotter dam zal voeren. Het Handelsblad berichtdat gisteren morgen het schip Lalla Rookh van Calcutta naar Suriname is gezeild met 380 volwassen immigranten. Eene tweede zending per stoomboot zal spoedig volgen en daarmede zal ook verder worden voortgegaan. Dit is de eerste vracht van het tractaat met Engeland en zou vooral verkregen zijn door de bemoeiingen der Swinaamsche bank. Aan den heer J. R. M. Wiegel, civiel ingenieur, is concessie verleend tot droogmaking van een groot gedeelte der Lagmeerplassenonder Nieuwer-Amstel. Die gemeente kan daardoor met 1200 hectaren vrucht baar land worden verrijkt. Aan den gemeenteraad van Dordrecht is een adres ingezondenonderteekend door 377 ingezetenenwaarin geklaagd wordt dat ten koste der gasverbruikers een bijzondere gunst bewezen wordt aan de overige burgers, daar voor 1873 de prijs, die uit de gemeentekas voor de straatverlichting betaald wordt, lager berekend is dan voor particuliere gasverbruikers. Zij wenschen dat, daar met het overgaan der gasfabriek in handen der gemeente alle privilegiën zijn vervallen, ook in deze zaak wijziging worde gebracht. De gemeenteraad van Delft heeft professor van Gagelte Delft, en den heer Cuyper, te Amsterdam, be noemd als deskundigen voor de beoordeeling van het plan tot herstel van de spits op den toren der nieuwe kerk. Zij zullen te zamen een derde lid henoemeD. In den jaargang 1872 van het tijdschrift van het koninklijk Pruisisch bureau voor statistiek vindt men eene uitvoerige opgaaf van de verliezen der Duitsche armee in den jongsten oorlog, bewerkt door den geheim raad dr. Engel- Hij zegt in zijne voorrede, dat hij zich met de bewerking had belast, teneinde men een nauw keuriger overzicht zou hebben dan tot nogtoe kon worden gegeven, doordien tijdens en kort na den oorlog de noodige gegevens tot eene juiste opgaaf niet vol doende waren verzameld. Zijne voornaamste cijfers zijn de volgende: Er zijn 1534 officieren jn de gevechten ge dood of aan hunne wonden overleden; daaronder waren 5 generaals, 117 stafofficieren en 12 officieren van ge zondheid. Gewond 3614 officieren, waaronder 12 gene raals, 247 stafofficieren en 53 officieren van gezondheid, Het aantal gevaügen genomen en vermiste officieren bedraagt 106. Officieren en manschappen te zamen ge rekend, zijn er gesneuveld 17,572, overleden ten gevolge hunner wonden 10,710, verongelukt 316, door zelf moor d omgekomen 30, overleden aan typhus, pokken, longont steking en andere ziekten 12,253; zoodat het gezamen lijk aantal gesneuvelden en overledenen bedraagt 40,881. Buitendien zijn er vermist gebleven J4009. Het hof van cassatie te Brussel heeft dezer dagen in het hoogste beroep uitspraak gedaan over de vraag, of een reiziger in België, van een retour biljet voorden spoortrein voorzienhet recht heeft zich op een tus- schenstatiou op te houden en met een volgenden treiD, binnen het legale tijdsverloopzijne reis voortte zetten. Het hof heeft die vraag in ontkennenden zin beslist en den reizigerdie gemeend had daartoe het recht te bezitten en zijne zaak voor den rechter gebracht had, tot eene geldboete van 22 francs veroordeeld. Uit de gevangenis te Lebanon in Pennsylvanië zijn twaalf gevangenen langs beddelakens ontsnapt. Zaterdag is in Engeland weder veel sneeuw geval len, vooral te Dundee, Aberdeen-Montrore en Leeds. Het stoomschip Weser, van Bremenis te New-York aangekomen met 750,000 Europeesche zalmeieren, die in de Delaware en Hudson zullen geplant worden. Zekere Robertseen Amerikaanheeft bij zijn dood 900,000 dollars nagelaten; toen zijn vader hem in zijn jeugd in een winkeltje zette, gaf hij hem de raad mede zijne wekelijksche uitgaven nooit hooger dan 8 shillings 6 pennies te laten loopendat hield hij altijd voltot hij op zijn 72cn jaar als nieuwe bezuini ging invoerde van wilde kastanjes te leven; dit dieet veroorzaakte echter zijn dood. Het eiland, dat bijna de geheele Europeesche jeugd kent, het echte eiland van Robinsonkomt onder den hamer. De president van Chili heeft namelijk den publieken verkoop uitgeschreven van de eilanden San Juan Fernandez, waar Robinson Crusoö zoo lang ver toefde. Eene Russische dame, Johanna Ewreinoff, uit St. Petersburg, is jl. Vrijdag, na afgelegd examen voor de juridische faculteit te Leipzig, tot doctor in de beide rechten benoemd. Aan boord van den Great-Eastern wordt thans een telegraafkabel ingescheept, bestemd om een tele grafische verbinding tusscben Land's End en New-York tot stand te brengen. Door een der duikers naar het wrak óp de North- fleet is op het dek van het schip het lijk van een man ontdektgeheel met modder bedekt en in ver gevorderden staat van ontbinding verkeerende. Ver der zijn eenige kisten en bedden te voorschijn gebracht, en een menigte touwwerk opgeruimddat de nade ring van het wrak en de werkzaamheid der duikers zeer belemmerde. Hyder-Ali-Jab, zoon van den beroemden rajah van Delhi, wordt eerstdaags te Parijs verwacht, waar hij zijn intrek zal nemen in het hotel du Louvre. Hij komt zich definitief te Parijs vestigeD. De nieuwe nabob, die zijn vermogen bij millioenen telt, is reeds 6S jaren oud en een zeer beschaafd grijsaard. Vroeger was hij een verwoed fakirdoorboorde zich de rechter hand met spijkers en liet zich gedurende een jaar, een uur per dag, ter eere van den blauwen god, aan de armen ophangen. VERKOOPINGEN EN AANBESTEDINGEN. Gisteren avond zijn alhier te koop aangeboden 1° Een huis en erf in de Heerenstraatwijk H n° 129. Verkocht voor f 1220. 2° Een huis en erf in de Oude Kerkstraatwijk B n° 90. Verkocht voor f 750.15. 3° Een huis en erf op den Kinderdijk, wijk P n°128. Opgehouden. THERMOMETERSTAND. 26 Feb. 'sav. 11 u.47 gr. 27 'smorg. 7 u.43 gr.'smidd. 1 u. 45 gr.'s av. 6u. 43 gr. ST ATEN-GENERA AL. tweede KAMER. Zitting van Donderdag 27 Februari. {Ter Iele graaft De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een wets voorstel tot regeling van den arbeid van kinderen in a brieken. In antwoord op de interpellatie van den heerBlussé, omtrent dein omloop zijnde geruchten betreffende moei lijkheden met het rijk van Atchin op Sumatra, erkent de minister van koloniën, dat er werkelijk moeilijk heden met dat rijk bestaande aanleiding daartoe is echter hij de regeering nog onbekend. De minister verklaart voorts, dat de regeering niet voornemens is het gezag op Sumatra uit te breiden, dat geen troepen van hier naar Indië worden gezonden en dat ook van daar geene troepen zijn gevraagd. Het fregat Metalen kruis is voor Indië bestemd, terwijl vroeger de Zeehond daarheen werd gezonden in plaats van de Wassenaer. De vice-president van den raad van Indië is als regeerings-coramissaris naar Atchin ver trokken tot vermeerdering van het machtsvertoon aldaar. Het door dea heer Nierstrasz ingezonden wetsontwerp heeft de strekking om den militairen officier bij de zeemacht en den schepeling en marinier beneden den rang van officier voortaan bij bunne pensioneering voor het verblijf binnen de tropen een toelage van 1/20 deel van bun pensioensbedrag toe te kennennaar verhouding tot den laatst beklceden rang. Financieel zou deze maat regel het gevolg hebbendatna aftrek der thans uit gekeerde toelagenvolgens de wet van 20 Augustus 1859, het bedrag der pensioenen, na aanneming van dat ontwerp telkens stijgen zal met plus minus f 6700, tot dat het na 20 jaren zijn maximumzal hebben bereikt en f 134,000 meer.zal bedragen dan thans, nl. 71,045 voor officieren en f 63,000 voor mindere schepelingen en mariniers. Het wetsontwerp tot wijziging der wettelijke bepalin gen omtrent het pandrecht strekt om de pandovereen komst van bijzondere vormen vrij te maken, in ban-, delszaken en ook voor verpanding of beleening tusschen particulieren. Art. 1197 burgerlijk wetboek vervalt dus zonder eenig voorbehoud en zonder eenige onder scheiding tusschen burgerlijke- en handelszaken. In verband hiermede wordt de wijziging van eenige andere artikelen van hot burgerlijk wetboek voorgesteld. GEMEENTERAAD VAN ZIERIKZEE. Zitting van Woensdag 26 Februari. Afwezig de beer Schorer, wegens huiselijke omstan digheden. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd werden eenige ingekomen stukken medegedeeld en be sloten overeenkomstig de voorstellen vau burgemeester en wethouders tot het uitgeven van gemeentegrond in erfpacht en eigendom aan de respectieve verzoekers J. Manni en W. van Westen, tegen een jaarlij kschen cijns van 2 cent per vierkante meter, en aan J. van den namer tegen den koopprijs van 80 cent per vier kante meter, en tot het aangaan eener overeenkomst met de directeuren der garancinefabriek voor het maken van een vergaarbak voor het ketelwater uit dé stoom ketels. Het plan tot aanleg van het gedempte deel der oude haven wordt met 11 stemmen tegen 1, overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders goedge keurd. De overige daarbij behoorende voorstellen worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Ie. het verslag der vorige zitting is dit plan met daarb'j bs- hoorende voorstellen breedvoerig medegedeeld. De behandeling van het voorstel tot wijziging der gemeentebegrootingen van 1872 of 1873 is aangehouden. Hierna komt in behandeling het plan tot verandering van de tegenwoordige inrichting der politie (hetwelk mede in het verslag der vorige zitting is medegedeeld). Nadat de discussiën daarover waren aangevangen werd besloten de zitting met gesloten deuren voort te zetten. De zitting heropend zijnde, wordt het voorstel van burgemeester en wethouders overeenkomstig het ge noemde plan tot uitbreiding der politie aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt overeenkomstig het verzoek van H. de Graaf bij zijn aanstaand eervol ontslag als nachtwacht wegens ouderdom, met 11 stemmen tegen 1 een jaarhjksche gratificatie toegekend van 50in te gaan met den dag van zijn ontslag. De verzoekschriften van de hulponderwijzers om verhooging hunner jaarwedden en van den hulponderwijzer Silvius om eervol ontslag we gens vertrek naar Noord-Amerika, worden gesteld in handen der plaatselijke schoolcommissie om advies. Wordt medegedeeld een schriftelijk voorstel van de raadsleden Moens, Ivoole en Labrijn tot opdracht van een onderzoek aan burgemeester en wethouders naar de plaatsen in de gemeente waar zich zelkasch bevindt en op welke wijze de uitgraving met het meeste voor deel kan geschieden. De opdracht wordt door burge meester en wethouders aangenomen. Ten slotte wordt medegedeeld een missive van den minister van justitie berichtende de goedkeuring tot het betalen van een huurprijs van f 200 's jaars voor het gebruik der lokalen van het kantongerecht, welke missive wordt gesteld in handen van burgemeester en wethouders.

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 2