MIDDELBURGSCHE C O R A N T. F 27. Vrijdag 1873. 31 Januari. Dit "blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2™ Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. IDe prijs per 3/m., franco is f 3.50. BIJ DEZE COURANT BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. Middelburg 30 Januari. De heden namiddag gehouden zitting der provinciale staten van Zeeland werd door 35 leden bijgewoond. Sedert de vorige zitting is nog ingekomen een adres van J. Flipse slandbouwers te Colijnsplaat, hou dende adhaesie aan bet adres van J. van Leeuwen c. s. in zake het reglement op de kunstwegen. In de eerste plaats ^*erd behandeld het ontwerp bijzonder reglement voor den polder Nieuw Neuzen, hetwelk met algemeens stemmen onveranderd is goed gekeurd. Vervolgens was aan de orde het voorstel van gede puteerde staten tot wijziging van het reglement op de kunstwegen. De bedenkingen in het algemeen verslag der afdeelingen omtrent deze aangelegenheid hebben gedeputeerde staten echter geleid tot het terugnemen van hun voorstel, en tevens om aan de provinciale staten voor te stellen het reeds vastgestelde reglement in te trekken, met de bedoeling dat gedeputeerde sta ten verder zullen overwegen óf, en zoo ja, welke mid delen gevonden zullen kunnen worden ter voorziening in de behoefte tot instandhouding der kunstwegen. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Daarna kwam in beraadslaging het voorstel van ge deputeerde staten aangaande het algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland. Het re sultaat hiervan is: 1° dat met 25 tegen 10 stemmen is aangenomen het voorstel van gedeputeerde staten, om niet toe te geven aan het bezwaar van den minister van binnenlandsche zaken ten aanzien van de wegla ting van art. 92 van het oorspronkelijk ontwerp, waarbij aan de vergadering van ingelanden de bevoegdheid werd toegekpnd tot het vaststellen van kenren of poli tieverordeningen op de werkenen 2° dat met 27 tegen 8 stemmen is aangenomen een amendement van den heer van Eekwaardoor is weggenomen de bij art. 64 gestelde eischdat de gemachtigden van ingelanden ter vergadering Nederlanders moeten zijn, zoodat in dit opzicht aan het bezwaar van den minister is te gemoet gekomen. Ten slotte is bepaald, dat het reglement den len Maart a. in werking treedt, waarna deze buitengewone zittiDg der staten door den voorzitter in naam des koniags is gesloten. In de raadsvergadering der gemeente Kapelle van jl. Maandag is, op verzoek, eervol ontslag verleend aan deu heer P. J. van der Mandereals secretaris dier gemeente. Tot lid der provinciale staten van Zuid-Holland is gekozen mr. M. W. baron du Tour van Bellinchave met 359 stemmen. Jonkheer mr. J. K. J. de Jonge ver kreeg 336 stemmen. In de Staats-courant van heden is opgenomen het tweede verslag der commissie, belast met het afnemen van het examen van apothekervan 1 Augustus 1872 tot 31 Juli 1873, volgens artikel 9 der wet van 1 Juni 1865staatsblad n° 59. Uit 's Gravenhage wordt aan de Arnhemsehe courant o. a. het volgende geschreven „Gij zult u misschien herinnerendat het lid der tweede kamer, mr. Blussé, in de zitting van 28 Novem ber jl. zeide dat weinige leden zoo goed als hij bekend waren met de liistoria morbi van de spoorwegbrug over de Kil te Dordrecht, en dat hij met leedwezen ver nomen had, dat een reglement voor die spoorwegbrug was vastgesteld, waarin bepalingen voorkwamen in strijd met vroegere afsprakeD. Ik merk echter, zeide de heer Blussé, dat wij hier al weder het slachtoffer zijn van een zekere voorstelling, om het niet mislei ding te noemen, van de ingenieurs van den waterstaat. „De minister Geertsema deed den heer Blussé op merken, dat het reglement was vastgesteld in Maart 1872, dus ten tijde dat de heer Blussé minister van financiën wasen dat dit reglementalvorens het naar den raad van state is verzondendoor de handen van den toenmaligen minister van financiën, Blussé, is ge gaan en het toen het geschikte oogenblik was voor den heer Blussé om van zijn kennis der Dordsche be langen blijk te geven. „Zooals men zich zal herinnerenvond de heer Blussé zelf dit woord misleiding te hard en las men in het Bijblad anders, op welke wijziging hij echter later moest terugkomen in de errata van het Bijblad. „De minister Geertsema heeft niet stil gezeten en ver leden week zijn verschillende deskundigen bijeen ge weest, die een nieuw reglement voor de spoorwegbrug over de Kil te Dordrecht hebben ontworpenwaarin zooveel mTx&elfclL-aan de bezwaren der kleine scheepvaart wordt tegemoet gekomen." BENOEMINGEN!" EN BESLUITEN. rechterlijke macht. Benoemd tot kantonrechter te Ileinkenszand mr. F. G. A. Slingeland, thans kan tonrechter te Cortgene. eereteekenen. Toegekend een loffelijk getuigschrift en een gratificatie van f 10 aan C. H. Balke, te Ara sterdam als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevreden heid wegens de redding van drie drenkelingen aldaar, en wel in Mei 1860, April 1871 en'Juni 1872. marine. Met ingang van den len Februari a. zijn de luitenant ter zee le klasse P. J. van Druynen en de luitenants ter zee 2e klasse R. E. van der Loelï en S. H. Binkcs, ter zake van ongeschiktheid voor den mili tairen dienst tengevolge van in en door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen, respectievelijk van f 1100, f 7C0 en f 600. Bevorderd tot luitenant ter zee 1° klasse de luitenant ter zee 2° klasse H. A. Sirks. Benoemd tot klerk bij de directie der marine te Am sterdam, C. J. Zaal en W. J. Ternooy Apèlmet ingang van den lei1 April a. pensioenen. Verleend de navolgende pensioenen, als aanL. E. Cocheret de la Moriniere, visiteur bij 's rijks belastingen, f 296; mr. J. M. Callenfels, ont vanger der in- en uitgaande rechten en accijnsen, 26225 P. A. de Berghcontroleur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsenf 1647W. Geense, brievengaarder, f 34; I. J. Christoffels, deurwaarder der directe belastingen, f 202; R. Jouslra, brievenbe steller, 97J. Swart, idem, f 91; R. baron Collot d'Escury, ontvanger der directe belastingen en accijn sen, f 650; H. L. W. Zegers, weduwe van J. J. Backer van Leuvenin leven bewaarder der hypotheken en van het kadaster f 1311; J. Jansen, weduwe van J. Fokkens, in leven brievenbesteller98; A.M. Fran ken weduwe van T. Hammerin leven commies 3C klasse bij 'srijks belastingen, 195A. Donker, weduwe van K. S. van Beynum, idem 2e klasse, f 213; S. F. L. Andreae,- commies-ontvangerf 347J. N. Iluys, com mies 3e klasse bij 's rijks belastingen, f 231 'sjaars. ONDERWIJS. De Amsterdamsehe gemeenteraad heeft in zijne zitting van 29 Januari met 21 tegen 2 stemmen aangenomen de voordracht van burgemeester en wethouders en den schoolopziener in het 3e district van Noord-Holland, om den heer Ph. Rank Az. te ontslaan als hoofdonderwij zer aan de openbare tusschenschool A, aldaar. Ver schillende adressen tegen de aanneming dezer voordracht werden vóór de behandeling dezer zaak voorgelezen, zooals een van den heer Rank zelf, met een gunstige verklaring van regenten van het doopsgezinde weeshuis aldaar, een van 140 ouders van 260 der 300 leerlingen op zijne school, een van den heer Lit, directeur der burger- dag- en avondschool en eenige leeraren dier schooleen van de vereeniging van hoofdonderwijzers en hoofdonderwijzeressen aan de openbare scholen aldaar. Allen erkenden, dat de delinquent in een noodlottige opwelling een ernstige fout, ook tegen de paedagogie, had begaan, doeh verzochten dat hij, na de reeds ontvangan straffen, in ijne betrekking mocht worden gehandhaafd. .MARINE EN LEGER. De kapitein G. D. Birnie van het regiment vesting artillerie te Amsterdam, is op zijn verzoek voor een jaar op nonactiviteit gesteld. De le luitenant A. Evenwel te Leiden is van het B bij het 4C regiment infanterie overgeplaatst. Bij alle korpsen des legers zullen met den aan staanden verjaardag van Z. M. den koning militaire assuuts plaats hebben, waarbij tevens belooningen aan onderwijzers zullen worden uitgereikt en benoemingen zullen plaats hebben van meesters en provots op de verschillende wapens. Naar de Heldersche courant meldt, hebben eenige officieren van het garnizoen te Utrecht onlangs een be gin gemaakt met aan de korporaals onderwijs te geven in de Fransche taal, waarvan een ijverig gebruik schijnt te worden gemaakt. KOLONIËN. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 13en December.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den raads heer in het hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië mr. Ph. J. Roosegaarde Bisschop en aan den hoofdcom mies bij het departement van binnenlaudsch bestuur W. E. Macaré. Benoemd: tot inspecteur der spoorwegdiensten, de ingenieur 2e klasse van het stoomwezen in Nederlandsch- Indië G. A. Hoogenstraatentot controleur le klasse bij de statistieke opname, de controleur 2e klasse bij dien tak van dienst O. A. Burnaby Lautier tot com mies bij het adsistent-residentiekantoor te Sambas, tevens vendumeester aldaar, de 2* commies bij het departe ment van binnenlandsch bestuur G. H. A. Matliey; tot 2en commies bij het departement van binnenlandsch be stuur, de commies op het adsistent-residentiekantoor te Sambas F. van Braam Morris; bij de wees- en boedel kamer te Samarangtot lidde boekhouder Th. M. Lei- delmeijertot boekhouderde 2e commies J. W. Hunt tot 2en commiesde 3e commies C. F. Piekhaartot 3ca commies M. F. Moreaulaatstelijk lc klerk tevens griffier bij den landraad te Joana (Japara). Machtiging verleend: tot uitreiking aan J. Koot, van eene acte van toelatiDg tot uitoefening van de art senij mengkundige praktijk ter hoofdplaats Cheribon. departement van marine. Overgeplaatst: aan boord Zr. Ma. fregat Prins Alexander der Nederlanden, de officier van gezondheid 2e klasse J. van LithHarre- bomée, van Zr. Ms. stoomschip Marnix, en zulks met intrekking van zijne plaatsing aan hoord Zr. M8. stoom schip Maas en Waal, de scheepsklerk K. J. van den Bussche, van Zr. M8. korvet van Speyk; aan boord Zr. M\ korvet Prinses Amelia, de kapitein ter zee P. van der Velden Erdbrinkvan Zr. Ms. stoomschip Djambide luitenant ter zee 2C klasse P. Zeegers Veec- kens, van Zr. M\ stoomschip Sumatra; aan boord Zr. Ms. korvet van Speykde kapitein-luitenant ter zee M. O. de Kanter, van Zr. M\ korvet Prinses Amelia, de luitenant ter zee 2e klasse H. L. Cadet, van Zr.Ms. stoomschip Djambiaan boord Zr. Ms. stoomschip Djambi, de kapitein ter zee N. M. J. Kroef en de luitenant ter zee 2C klasse H. A. Schippers, van Zr. Ms. korvet van Speyk; aan boord Zr. M\ stoomschip Soerabaija, als le officier, de luitenant ter zee le klasse P. E. Win kelman, van Zr. Ms. stoomschip Cycloop; aan boord Zr. M". stoomschip Cycloop, de luitenant ter zee lc klasse P. le Comte, van Zr. M3. stoomschip Soerabaija; aan boord Zr. Ms. stoomschip Banka, als le officier, de luitenant ter zee 2e klasse D. C. Visser, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. M8. stoomschip Sumatra, de luitenant ter zee 2e klasse P. J. L. de Chateleux, van Zr. Ms. stoomschip Aart van Nes; aan boord Zr. M\ stoomschip Ardjoeno, de

Middelburgsche Courant | 1873 | | pagina 1