Begrafenisonderneming. IwiliMMiW™ heden der openbare machten en tot vaststelling- van de voorwaarden der ministerieele verantwoordelijkheid." De minister lichtte deze resolutie op zoo heldere en aantrekkelijke wijze toe aldus luidt een der vele berichten welke door de Agence Havas omtrent de zitting van gisteren werden verzonden dat de rappor teur der commissie, de heer Batbie, de schorsing der zitting verzocht, omdat de commissie terstond tot het onderzoek van dit voorstel wenschte over te gaan. Men behoeft waarlijk niet te vragen ot de Agence Havas een officieus orgaan der repubükeinscbe regeering is. De minister moge zich zeiven in welsprekendheid overtrof fen hebbendat hij de vijandige commissie bijna over reed zou hebben is waarlijk al te naïef. Het verzoek van den heer Batbie is niet meer dan natuurlijk; wil men het echter aan een bijzonder motief toeschrijven, dan zou het eerder een bewijs zijn voor de verrassing der rechterzijde, dat de regeering zulk een onverschrok ken offensieve houding aannam. Al bestaat er een uiterst gering verschil tusschen de woorden der beide conclusiën, de beteekenis loopt te zeer uit elkaar, dan dat men er een oogenblik ernstig aan kon denken dat de rechterzijde met hetregeerings- voorstel zou kunnen instemmen. De heer Dufaure be hoefde het niet uitdrukkelijk te zeggen, beide partijen weten maar al te goed wat eigenlijk de quaestie is waar voor gestreden wordt. „De boodschap van den president, zeide de minister, wordt in het binnenland zoowel als door den vreemdeling alle achting waardig gekeurd. Wanneer gij thans eene resolutie aanneemt, welke na deze algemeene goedkeuring er slechts toe strekt om den president der republiek de tribune te ontzeggen, gelooft gij dan dat aan uw besluit dezelfde goede ont vangst te beurt zal vallen?" Inderdaad, zooals wij reeds vóór eenige dagen zeiden, de strijd der rechterzijde geldt niets anders dan het fnuiken der overwegende macht, welke Thiers door zijn woord uitoefent. Te 6 uren gisteren werd de geschorste zitting hervat. Namens de commissie verklaarde de heer Batbie dat zij bare conclusie handhaafde, en Dufaure gaf in naam van Thiers te kennen dat ook hij bij zijn besluit vol hardde. De partijen stonden dus gereed en alleen gold het nog de vraag, wanneer het vuur geopend zou worden. Thiers beklom de tribune om te verklaren dat hij de algemeene spanning niet langer wenschte te rekken, maar het niettemin billijk oordeelde dat de beide conclusiën be pleit werden. Op het oogenblik echter miste hij de noodige kracht, doch hij zou er zich volstrekt niet tegen vei zet ten wanneer de beslissing zonder debat viel. Hij stelde er slechts prijs op, dat het land wist dat hij de discussie niet ontweken was. De heeren Batbie, Ernoul en d'Au- diffret-Pasquier verschilden ten aanzien van deze quaes tie van meeningde een beweerde dat het besluit van ieder lid vast stond, zoodat discussie onnoodig zou zijn de ander weder dat het billijk was dat elke partij hare meening verdedigde. De kamer besliste voor heden, nadat de heer Batbie gezegd had dat men zich naar zijn oordeel in overeenstemming met den wensch van den heer Thiers behoorde te gedragen. Slechts de uiterste linkerzijde en een klein gedeelte der gematigde republikeinen stemden voor de onmiddellijke sluiting van het debat. The Daily Telegraph handhaaft weder zijn ouden roem in het verzinnen van sensatie-berichten. Met het oog op mogelijke gebeurtenissen in Frankrijk heeft generaal von Manleuffelbevelhebber der occupatie armee, bevel ontvangen zich gereed te houden, om op het eerste bevel te marcheeren. Een weerlegging van dit bericht is geheel overbodig. Juister wordt de poli tiek der Duitsche regeering weergegeven door deNord- deutsche Allgemeine en Spenersche Zeitnng. Duitschland zal evenals geheel Europa, zoo ongeveer laten zich deze bladen uit, de strengste onzijdigheid ten aanzien van den strijd der partijen in Frankrijk in acht nemen. Voor Thiers, evenmin als voor de nationale vergadering, zal partij getrokken worden, ja zelfs geen blijk van sympathie zal éene der partijen betuigd worden. Duitsch land eerbiedigt den wil van Frankrijk en de keuze der personen, welke het aan zijn hoofd wil plaatsen. Deze en geen andere politiek kan en mag door Duitschland gevolgd worden, net sensatie-bericht van the Daily Telegraph is daarom ook even be lachelijk als het gerucht, dat de Duitsche regeering te Versailles gedreigd zou hebben met vermeerdering harer waarborgen, wanneer eene wisseling van gouver nement mocht plaats hebben. Als een middel om wei felende afgevaardigden voor de regeering te winnen mag het aangewend wordenevenals het gerucht dat de heer Rothschild aan de partijen het niet volstorten der mousterleening als bet zwaard van Damocles boven bet hoofd houdt, den naam van ernstige berichten verdie nen zulke verzinsels niet. Bij keizerlijken brief in de officieele Wiener Zeitung wordt de opening van den Cisleithaanschen rijksraad op 12 December a. vastgesteld. Inmiddels twisten er de verschillende bladen nog over, of de toegezegde kies wet gereed is en zoo ja, of zij dan in de aanstaande zitting zal worden ingediend. Het wordt waarlijk tijd dat het ministerie-Auersperg althans éene belofte van zijn programma tracht te vervullen. In de Pester Lloyd leest men dat de Hongaarsche minister Lonyay naar Weenen is vertrokken, om den keizer rapport uit te brengen over den stand der partijen in de kamer en den geringen steun welken het kabinet van de Deak- partij ondervindt. De beslissing in deze zaak legt de minister in handen van den keizer. Het behoud der ministerieele portefeuille schijnt den heer Lonyay niet geheel onverschillig te zijn. Hij behoeft althans niet verlegen te wezen om oen reden voor zijn ontslag te vinden. Sedert zijn optreden als Hongaarsch minister president hebben de kamer en de publieke opinie hem genoeg daartoe in de gelegenheid gesteld. Uit Madrid brengt de telegraaf heden gunstige berich ten. Op verschillende plaatsen zijn de benden opstan delingen door de regeeringstroepen verslagen en ver strooid. De koning neemt in de laatste dagen zeer in beterschap toe. ikjrtttïlmaen. Het stoomschip Prins Hendrik is Dinsdag jl. met ge broken machine te Pord Saïd aangekomen en zal aldaar repareeren. De schade is echter van weiuig belang zoo dat de reis nog deze week kan worden voortgezet. Éjanöflsbcricljtm. GRAANMARKTEN ENZ. Gent 29 November. Roode en witte tarwe met weinig aanvoer fr. 27.rogge fr. 15.gerst fr. haver fr. 13.75; boekweit fr. 18.50; paardenboonen fr. 16.50; koolzaad fr. 42.lijnzaad fr. 41.50; lijn koeken fr. 25.koolzaad koeken fr. 18.boter met veel handel fr. 3.10 per kilogram; eieren fr. 3.05 per 26 stuks. YLISSINGEN, 29 November. Boter f 1.40 a f 1.36 per kilogram. Amsterdam, 29 November. Raapolie op zes weken f 50 J. Lijnolie op zes weken 494. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam 29 November 1872. Nederland. *Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 55 ♦dito dito dito .3 „65 ♦dito dito dito .4 „87 ♦Aand. Handelmaatschappij 44 13G| dito exploitatie Ne d. staatssp 116 4 België. *Certificaten bij Rffhschila 24 Frankrijk. ♦Inschrijvingen3 ♦dito5 „784 Rusland. ♦Obligation 1798/1816 5 984 ♦Certific. adia. Hamburg 5 „74 ♦dito Hope &C°. 1855, 6eserie 5 864 ♦Gert. f 1000 1864 5 „97$ ♦dito f 1000 18665 „974 ♦Loten 18665 „245 ♦Oblig. Hope 1c O. Leening 1860 44 90 ♦Certific. dito4 *Inseript.Stiiiglitz&C°.2ia4L. 4 ♦Obligation 186769. 4 75| ♦Certificaten6 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 230 ♦Oblig. >lito4 Obl. spoorweg Poti-Tiffis 5 93f dito dito Jelez Orel .5 931 dito dito CharkowAzow. 5 Polen. ♦Schatkis: obligation 4 „724 Oostenrijk. ♦Oblig.metall.in zilveiJan./Juli. 5 64fV ♦dito dito April/Oct. 5 64$- ♦dito in papier Mei/Nov. 5 60j-§- ♦dito dito Febr./Aug. 5 60-^ Italië. Leening 18615 6I4 Spanje. ♦Obligation. Bnitenl. 186771. 3 29| dito Binnenlandsche 3 25| Portugal ♦Obl. 1856—69 3 41^ Turkije. dito (binnenl.) .5 524 Egypte. Obl. 1868 7 „91 Amerika. ♦Obl. Yereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 95 ♦dito dito dito (1882) 6 984 ♦dito dito ilito (1885) 6' 894 ♦Obl. Illinois7 924 ♦dito dito Redemtion. 6 844 Obl. Atl. Gr. W. Spv.r. Ohiosec. (7p) 78 dito dito gecon; olideerae .7 dito dito debentures. 8 Obl.St.Paul&Pac.Spw.Rsec. 7 dito dito dito 2csee. 7 65J di+o dito 1869 dito 7 66 Brazilië. ♦Obl. 186344 ♦dito 1865 5 954 Mexico. dito 18513 164 Grenada, dito afgestempeld 6 2l| Venezuela, dito3 94 Ecuador, dito1 Prijzen van coupons. Amsterdam 28 November. Metall. f 22.85Dito zil ver f 24.60; Dito Eng. per f 12.024; Eng. Russen ver f Eng. Portugal per E f 12.024Fransche f 56Belg. f 564Pruis, f 354 i Hamb. Russen f 31| Russen in Z. R. ƒ324; Pools, iu Fl. f Napelsche fvSpaansche piaster fSpaansch in francs f Amerikaanscbe dollars f 2.44; papier f 2.154. Stdwrtmlinr. Ondertrouwd A. HAMAKERS, Kapt. Infie. O. I. leger, en C. R. A. CASTEREN VAN CATTENBURCH. Nijmegen, 25 November 1872. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd H. L. BOOGAERT en A. H. B. VAN DEN BERG. Velp, 28 November 1872. Heden overleed onze innig geliefde moeder en behuwd- moeder JACOB A CATHARINA VELSEN, geboren van Hoogerwou. Tilburg, J. A. ROETERT TAK. 27 November 1872. C. J. TAK—velsen. Heden overleed in den ouderdom van 72 jaren, onze geliefde moeder Mejiifvrouw de Wedc. J. PIEPERS, ge boren Marinissen. Goes, Namens Zusters en Behuwdbroeder, 29 November 1872. F. P. PIEPERS. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe'droefheid onze geliefde oudste zuster BASTIANA CLAZINA MARINISSEN, Wedc. Piepers. Vrijdag Namens Broeder en Zusters, 29 November. D. J. J. MARINISSEN. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw BOOGAERT—VAN DEN BERG, betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Voor de vele deelneming ontvangen bij bet overlijden mijner echtgenoote op den 31en October I.I.betuig ik, ook namens mijne kinderen, hartelijken dank. 29 November*1872. H' L' VEMEIJLE BROEDER. Middelburg, 30 November 1872. DIAKENEN der Nederduitsche hervormde gemeente alhier berichten, dat de gewone Jaarlijksche of Winter-Collecte, ten behoeve hunner bedeelden aan de huizen der gemeenteleden zal worden gehouden op aanstaanden Maandag den 2eu December, van des voormiddags half twaalf tot des namiddags twee uren. Met verwijzing naar de rondgezonden Circulaire, hopen zij dat hunne roepstem niet te vergeefs zal zijn, maar zij verblijd zullen worden met vele en ruime gaven. De Heer zelf neige daartoe de harten. Diakenen voornoemd, C. H. DE WAGEMAKER, Voorzitter. J. M. LE CLERCQKassier. K. J. H. WAS OH, Secretaris. Benoemd tot §ta:ls Omroeper M. KLINK. Vischmarkt, H, 160. De ondergeteekende neemt de vrijheid zijnen stadge- nooten aan te bevelen om bij voorkomende sterfgevallen in hunne familie zijne begrafenistarieven te raadplegen, dezelve zijn gratis bij hem verkrijgbaar en zijn als volgt: FAMILIEGRAVEN 90 1 ALGEMEENE GRAVEN: 1 Sip 1° klasse 43 2s „19 1 3° 11 r" -a Zijn 25jarige ondervinding, laag gestelde tarieven en de goede verstandhouding tusschen hem en de drie voor naamste huurkoetsiers dezer stad, zijn voor "elke familie een waarborg dat de begrafenissen zeer soliede en net jes worden ten uitvoer gebracht. Middelburg, November 1872. H. J. DE WAARDT FELTEN, Begrafenisondernemer, Markt. te Vlissingen, op Donderdag den 12en Decem ber 1872, beginnende te negen uren, van de openstaande panden over de maanden JuliAugustus en September 1871. Daags te voren des namiddags van twee tot vier uren voor een ieder te zien. NB. Het GOUD en ZILVER in gemeld tijdvak be leend, moet worden gelost, of dc beleening vernieuwd, vóór of op Vrijdag den 6en en de overige goederen vóór of op Dinsdag den 10cn December 1872.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 3