driks, van de sto gisteren morgen ui ken. Nederland, België. Frankrijk. Rusland. Polen. Oostenrijk. Italië. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. Venezuela. Ecuador. PRUZE3S Amstei ♦Certifïc. ♦dito *dito *Aand. I ♦ditoexpl ♦Certifica ♦Inschrijf ♦dito ♦Obligatii ♦Certific. ♦dito Hop ♦Cert. f 1 ♦dito f 1' ♦Loten 1 ♦Oblig. H ♦Certifïc. ♦Inscript. ♦Obligati» ♦Certifies ♦Aand. si ♦Oblig. Obl. spo dito d dito d *Schatkis ♦Oblig. me ♦dito *dito in p ♦dito Leening ♦Obligatii dito Bii ♦Obl. dito (bi Obl. 186 ♦Obl. Ven ♦dito ♦dito t ♦dito ♦Obl. Min ♦dito dit» Obl.Atl.O dito dit» dito dit Obl.St.Pf dito d dito ♦Obl. 186 ♦dito 186 dito 185 dito afges dito dito. Pnjze Amsterdam, 8 No ver f 24.624- 5 -Dito E per£ f Eng. P f 554; Belg. /56*; Pn Russen in Z. R. f 324 fSpaansche Piasl f 11.974; Amerikaanse] Dijf cu dertijjj D. S( M. P Middelburg, 10 Novi hu' Dertigjarig J. E Groede, 10 Novembf hunne dan kindei Ondertrouwd: C. I dat daardoor de calamiteus-verklaring zou worden ge wettigd. In een andere afdeeling was men algemeen van gevoe len dat bet bedoeld verzoek behoorde te worden toege staan en men niet kon instemmen met het voorstel van gedeputeerde statenen wel voornamelijk omdat het verzoek van den Nieuwe Neuzenpolder, getoetst aan de wet van 19 Juli 1870, in verband met het gemotiveerd advies van den hoofd-ingenieur, en in verband met de gevoelens door gedeputeerde staten, van dat overwegend gewicht is, dat eene afwijzing door geen genoegzame gronden zou kunnen worden gewettigd. Enkele leden van die afdeeling geven ook nog als hunne meening te kennen, dat een uitstel in dezen mis schien nog grooter offers van de provinciale kas ten ge volge zou kunnen hebben, wat zij min of meer uit het ad vies van den hoofd-ingenieur meenden te mogen afleiden. De voorzitter geeft te kennen, dat de bedenkingen tegen dit voorstel gerezen, aan gedeputeerde staten geene aanleiding hebben gegeven tot wijziging van hun voorstel. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit verslag met de daarbij behoorende stukken op de griffie ter inzage van de leden neder te leggen, teneinde nader aan de orde te worden gesteld. VII. Mededeeling van gedeputeerde staten van aan vragen om rentelooze voorschotten tct verbetering van wegen, met een voorstel dienaangaande en een nader voorstel tot niet inwilliging van het renteloos voorschot tot verbetering van den weg van St. Margriete tot Oostburg. Uit deze mededeeling van gedeputeerde staten blijkt dat bij besluit der provinciale staten van den 4en Novem ber 1869 voor rentelooze voorschotten tot verbetering of aanleg van wegen eene som van f 150,000 beschikbaar werd gesteld, met bepaling dat jaarlijks in de najaars zitting op de te doene aanvragen om voorschotten uit die som zou worden beschikt. Uit die som werden rentelooze voorschotten verstrekt aan het gemeentebestuur van St. Jansteen f 10,430 aan de gemeentebesturen van Oostburg en Waterlandkerkje aan het gemeentebestuur van Ovezande aan het dijkbestuur van den polder Stoppeldijk, aan het gemeentebestuur van Brouwershaven, aan commissarissen van den zandweg van Serooskerke naar Yrouwepolder waarvan moet worden afgetrokken n. 1. f 119 van het voorschot der voor 1869 tot renteloos voorschot aangewezen gelden en f 5,125, die door de gemeente 's Gravenpolder en vier andere gemeenten zijn terug gegeven 5,000 7,870 2,000 1,570 15,605 f 42,475 5,244 Zoodat blijft. f 37,231 Voorts werden ter verbetering van havens rentelooze voorschotten toegekend aan de gemeente Haamstedef 12,000 en aan de gemeente Yerseke 9,000 Samen f 21,000 Omtrent de daartoe gedane aanvrage stellen gedepu teerde staten voor de door het bestuur der polders Eiland en Brandkreek gevraagde subsidie tot het verbe teren en met keien bestraten van den weg, loopende van het rijks-grenskantoor nabij het Belgisch dorp St. Mar griete af, langs den bestaanden weg in den St. Lievens- polder, doorsnijdende de St. Joris- en St. Margriete pol ders, en leidende langs de zoogenaamde Koestraat in den Nieuwe Passageule polder, om van daarmet eene brug over het kanaal de Linie in rechte lijn naar Bakkersdam en vervolgens laDgs de Bakkerstraat, aan den bestaanden keiweg van Oostburg naar den Hoogendam te worden aan gesloten, en zulks ter lengte van 5662 meters, tot een be drag van f 51,300, niet te verleenen, omdat de van het rijk aangevraagde subsidie ad 9700 op de ontworpen staats- begrooting voor 1873 niet is uitgetrokken en het bestuur van de polders Eiland en Brandkreek op de vraag of de voorgenomen wegsverbetering ook zonder die rijkssub sidie zal worden ondernomen ontkennend hebben ge antwoord. Behalve deze ontvingen gedeputeerde staten nog eene aanvrage van het gemeentebestuur van Hontenisse, tot het verbeteren, ter lengte van 1278 meters, van den weg, beginnende aan de klinkerbestrating in het dorp Kloos- terzande, door de Lepelstraat, en verder over den dijk tusschen den Kruispolder en den Schaperspoldertot aan de begrinding van de Lange Nieuwstraat in den Kruispolder; en zulks door bestrating met keien, over eene lengte van ongeveer 178 meters, en ter breedte van drie meters, en door begrinding over het overige ge deelte, ter lengte van ongeveer 1100 meters, en ter breedte van 2.75 meters, ad f 5,000, samen f 56,000. Ofschoon deze aanvrage te laat is ingekomen bestond er nog voldoende ruimte van tijd om haar te onderzoeken, en gedeputeerde staten stellen voor dit verzoek in te willigen. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitge bracht door den heer Snijder. Aan het onderzoek hebben 34 leden, waaronder 5 van gedeputeerde staten, deelgenomen. In eene afdeeling vereenigden zich al deleden met het voorstel in zijn ge heel, in verband tot de wijziging zooals die laatstelijk door gedeputeerde staten is voorgesteld met betrekking tot het eerste gedeelteomtrent de bestrating van den weg van St. Margriete naar Oostburg. Eene andere afdeeling is eenparig van oordeeldat niet alleen de aanvrage van het gemeentebestuur van Hontenisse om een renteloos voorschot van 5000, maar ook die van het bestuur van de polders Eiland en Brand kreek om een gelijk voorschot van f 51,300, voor inwil liging vatbaar is. Eene derde afdeeling is eenstemmig gezind, om voor eerst het renteloos voorschot aan Hontenisse toe te staan overeenkomstig het voorstel van gedeputeerde staten, en ten andere om ook het aangevraagde renteloos voor schot tot verbetering van den weg van St. Margriete naar Oostburg toe te zeggen tegen het jaar 1874, doch op de voorwaarden vervat in het besluit der staten van den 4e° November 1869, zooals dit is geformuleerd onder 2° a op bladzijde 129 der notulen van dat jaar. De voorzitter deelt mede dat gedeputeerde staten besloten hebben aan de staten te kennen te geven dat, naar aanleiding der bedenkingen in de afdeelingen te gen het voorstel gerezengedeputeerde staten voorstel len om het renteloos voorschot ad 51,300 toe te zeggen, met bepaling dat het alleen beschikbaar zal zijn in 1874 en onder voorwaarde dat het rijks-subsidie evenzeer worde verleend, en dat zullen gelden de bepalingen, vervat in het besluit der staten van 4 November 1869. Tevens geeft hij te kennen, dat blijkens antwoord van den minister van binnenlandsche zaken op zijne per te legraaf gedane vraag, bij de staatsbegrooting voor 1873 niet op eene subsidie voor den weg tusschen Oostburg en St. Margriete is gerekend. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten om ook dit verslag met de daarbij behoorende stukken ter griffie te leggen ter inzage voor de leden, om nader aan de orde te worden gesteld. VIII. Een voorstel van gedeputeerde staten omtrent een adres van den gemeenteraad van Hoofdplaat om een renteloos voorschot tot verbetering van de haven dier gemeente, tot een bedrag van f 6420. M. Middelburg, den 8en Heden overleed M BERTSVermaten, j betreurd door hare en verdere betrekkin® Middelburg, 8 November 1872. K. C. ENGËLBERTS. Eenige kennisgeving. I f 9700 in massa. Er kaD, onder overeen te komen billijke voorwaarden, I vryuag 22 GEDRUKT BIJ DB GEBROEDERS ABRAHAMS TE MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 8