driks, van de stoom gisteren morgen uit ken. üjctnïn België. Rusland. PRIJZEN Amsterda Nederland. ♦Certific. V ♦dito ♦dito ♦Aand. Hai ♦ditoexploil ♦Certificate] Frankrijk. ♦Inschrijvin ♦dito ♦Obligatiën ♦Certific. at ♦dito Hope ♦Cert. f 10( ♦dito f 100' ♦Loten 186 ♦Oblig. Hop ♦Certific. i ♦Inscript.St ♦Obligatiën ♦Certificate: ♦Aand. spo< ♦Oblig. dil Obl. spoor dito dit< dito dit< ♦Schatkisto' Oostenrijk. ♦Oblig. meta ♦dito ♦dito in pa] ♦dito di Leening 16 ♦Obligatiën dito Binn ♦Obl. 18 dito (bim Obl. 1868 ♦Obl. Yeree ♦dito di ♦dito di ♦dito di ♦Obl. Illino ♦dito dito Obl.Atl.Gi dito dito dito dito Obl.St.Pai dito di dito di ♦Obl. 1868 ♦dito 1865 dito 1851 dito afgest Polen. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. Venezuela, dito Ecuador. dito. Prijzei Amsterdam, 8 Noi verf 24.62£; Dito Ei per£ f Eng. P< f 55£; Belg. ftt\- Pru Russen in Z. R. f 32 j f—Spaansche Piast 11.97^Amerikaanse! 21 m tijf en tottry D. SC Middelburg M. P 10 Nov< hij wm j. E. Groede, 10 Novembe hunne dan kindei Ondertrouwd: C. hebben tot het resultaat geleid dat, om met alle water standen te Hoofdplaat te kunnen aanleggen aldaar een steiger van 30 a 40 meters uit den wat zou moeten worden uitgebracht. Daarenboven staat de uitgebreide ophanden zijnde dienstregeling het verzoek nog meer in den weg dan vroeger, omdat van de 3 stoombooteu slechts 2 ten allen tijde dienst zullen kunnen doen. De dagelijk- sche dienst voor die 2 booten zal reeds zeer zwaar zijn, doch zij zou volgens de commissie on uitvoerbaar wordenwanneer aan de plaatsen waar de booten aanleggen ook nog Hoofdplaat wordt toege voegd. Dit zou alleen kunnen geschieden ten koste van het veer te Borsselenen tegenover een niet onaan zienlijk en nog jaarlijks klimmend cijfer van reizigers op dat veer, zou niets anders over te stellen zijn dan een onbekende of onzekere beweging aan een steiger te Hoofdplaat. Daar de reis van Vlissingen naar Neu zen via Hoofdplaat langer is dan die via Borsselen, zou ook van die zijde van het reizend publiek weinig inge nomenheid met een vaarplan over Hoofdplaat te wachten zijn. Hoewel het niet te ontkennen is, dat door inwilliging van het verzoek van Hoofdplaat een gedeelte van het voormalig 4e district zou worden gebaat, moet voor het grootere en onder cijfers te brengen belang het mindere en tevens onzekere onderdoen. Naar aanleiding van het rapport der commissie stel len gedeputeerde staten aan de provinciale staten voor, om aan den raad der gemeente Hoofdplaat te kennen te geven, dat in zijn verzoek niet kan worden getreden. Blijkens het door den heer «le Smidt uitgebracht verslag hebben in de afdeelingen 32 leden aan de be raadslaging over dit voorstel deelgenomen, waaronder 5 leden van gedeputeerde staten. In geen der afdeelin gen zijn tegen het voorstel bedenkingen gerezen. Op voorstel van den voorzitter tot dadelijke be handeling van dit onderwerp besloten zijnde, wordt het voorstel van gedeputeerde staten zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. IV. Het voorstel van gedeputeerde staten omtrent een adres van H. van Peenen Hz., landbouwer en grond eigenaar te Zuidzande, om afstand in koop van het plantrecht langs een gedeelte van den provincialen weg van Oostburg naar Zuidzande, met het daarop aan wezig boomgewas. Het komt gedeputeerde staten, blijkens hun voorstel, voor, dat daar waar de provincie het recht van eigen dom op de zijkanten bezit, het niet raadzaam is, daarvan afstand te doenvermits de vrije beschikking daarover meermalen in het belang van den weg kan zijn. Zij stellen daarom aan de provinciale staten voor, op het verzoek van den adressant afwijzend te beschikken, terwijl zij tevens mededeelen, dat door hen een onder zoek wordt ingesteld omtrent het plantrecht op de pro vinciale wegen, welk onderzoek wellicht lateraanleiding zal geven tot het doen van een voorstel omtrent het be planten der wegen in het algemeen, voor zoover dit nog niet heeft plaats gehad. Het algemeen verslag hieromtrent wordt uitgebracht door den heer Risseeuiv. Aan het onderzoek in de afdeelingen is door 33 leden, met inbegrip van 5 leden van gedeputeerde staten, deel genomen. In twee afdeelingen werden geene bedenkingen ge maakt, met uitzondering van éen lid van eene af deeling dat van meening was, dat het verzoek van adressant behoorde te worden ingewilligd. In de derde afdeeling verklaarde men met genoegen te hebben vernomen, dat bij het gedeputeerd college plan bestaat tot het onderzoeken der gronden waarop het recht van beplanting op de provinciale wegen door derden wordt uitgeoefend. Die afdeeling meent daarom dat de beslissing omtrent het onderwerpelijke verzoek moet worden verdaagd tot na afloop van bedoeld on derzoek. De voorzitter deelt mede, dat dit verslag aan gede puteerde staten geene aanleiding heeft gegeven tot wij ziging van hun voorstel. Op zijn voorstel wordt besloten de stukken ter griffie neder te leggenter inzage voor de ledenom nader aan de orde te worden gesteld. V. Het voorstel van gedeputeerde statenom hen te machtigen tot den openbaren verkoop van 242 canada populierboomen, staande op den weg van Oostburg naar Zuidzande, waarvan de gezamenlijke waarde wordt ge schat op 497op zoodanige voorwaarden als, in het belang van de provincie en van den weg raadzaam zul len worden geacht. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt mede door den heer ÜSisseeuw uitgebracht. Daaruit blijkt dat aan de beraadslaging 32 leden hebben deelgenomen, met inbegrip van 5 leden van gedeputeerde staten, en dat in geen der afdeelingen tegen het voorstel bedenkingen zijn gerezenmaar eenparig tot de aan neming daarvan werd geadviseerd. Dit voorstel wordt in dadelijke behandeling genomen endaar niemand daarover het woord voertzonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. VI. Voorstel tot atwijzing van het verzoek om den polder Nieuwe Neuzen calamiteus te verklaren. Overeenkomstig art. 4 van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappenhebben gedepu teerde staten een onderzoek ingesteld enovereenkom stig art. 5, hebben zij, nevens het verzoekschrift en verdere stukken, hun verslag nopens den uitslag van hun onderzoek ter behandeling in de aanstaande najaars vergadering aan de provinciale staten overgelegd. Het besluit der algemeene vergadering van den Nieuwe Neuzenpolder tot opdracht aan het bestuur om calarni- teus-verklaring te vragen gaat uit van de overweging, dat de vergadering van oordeel is dat de polder reeds sedert jaren te zwaar wordt gedrukt door de kosten van zeewering en oeververdediging, en dat het voor de ingelanden ondoenlijk is om den polder in behoor lijken staat van verdediging te brengen en daarin te onderhouden, en alzoo, voor zijn behoud, de noodige maatregelen te nemen. Het door het bestuur van den polder ingezonden adres bevat een verhaal van de rampen welke den polder hebben getroffen en van de uitgaven daardoor veroor zaakt; de bewering dat die uitgaven de opbrengst der landen verre hebben overtroffen, en eindelijk de ver klaring, dat ingelanden niet bij machte zijn de verder noodzakelijke oeververdediging te bekostigen. Gedeputeerde staten hebben overeenkomstig art. 4 van het reglement in de eerste plaats een onderzoek ingesteld naar den toestand der waterkeering en den staat der geldmiddelen van den polder. Wat den tegen- woordigen waterstaatkundigen toestand van den polder betreft, geeft een ambtsbericht van den hoofd-ingenieur van den waterstaat in Zeeland een uitvoerig overzicht en daaruit blijkt, dat de toestand van den zeedijk wei nig gevaar loopt, indien de oever behouden wordt; dat het noodzakelijk is, de reeds met 's rijks hulp uitge voerde werken tot oeververdediging voort te zetten en dat het, ter besparing van kosten van onderhoud, raadzaam is, den dijk te voorzien van een duurzame bekleeding, ofschoon die beduidende kosten van aanleg vordert. Ook blijkt daaruit dat de dijk, tengevolge der oeverafschuivingenop verschillende plaatsen een buitenberm mist. De bedoelde rijkshulp bestond in een bijdrage van f 100,000 die in 1870, 1871 ea 1872 door den polder is Middelburg, den 8en Heden overleed M BERTS—Vermaten, i betreurd door hare en verdere betrekkinge Middelburg, 8 November 1872. Eenige K. C; ENGELBERTS. f ffJOO in vrgaag 22 9,30 Er kan, onder overeen te komen billijke voorwaarden, j gedrukt bij de gebroeders abrahams te middelburg.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 6