tot bevordering van het volksonderwijs in Nederland, strekkende om de noodige subsidiën uit de provinciale fondsen te verleenenter verhooging van de bezoldiging der onderwijzers in de openbare lagere scholen met een voorstel van gedeputeerde staten. b Een adres van mr A. H. Verster, kantonrechter te Tilburg, wonende te Oisterwijk, om medewerking, ter uitvoering van het plan tot aanleg van een spoor wegvan Brouwershaven over Zierikzee, St. Philipsland, Steenbergen enz. in verbinding met de brug over het Hollandsch Diep, met adressen van de betrokken gemeentebesturen en anderen, tot ondersteuning van dit verzoek. c Een adres van het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, betrekkelijk het door de staten vastgesteld reglement op het gebruik en de instandhouding der kunstwegen, en een adres van adhaesie van A. den Boer en 218 andere ingezetenen van Walcheren. Met betrekking tot het adres van mr. Verster, deelt de voorzitter mede, dat hij nadere stukken en kaar ten betreffende deze zaak ontvangen heeft, welke op de griffie voor de leden ter inzage zullen gelegd wor den. Hij verzoekt de leden echter de kaarten zoo veel mogelijk te ontziendaar zij naar de regeering moeten opgezonden worden. Nog is ingekomen een adres van D. Dronkers c. s. omtrent het ontwerp algemeen reglement voor de pol ders en waterschappen in Zeeland, strekkende om indien polders slechts aan een gering aantal eigenaren toebe- hooren, vrijstelling te verleenen van de verplichting om in den polder te wonen, teneinde het beheer te kunnen uitoefenen. Dit adres wordt op de griffie voor de leden ter inzage gelegdteneinde daarop bij de behandeling van het ontwerp reglement te letten. Eindelijk wordt nog naar de afdeelingen verzonden een adres van O. Verwer, te Hulst, om vrijdom van tol of subsidie voor zijn wagendienst tusschen Hulst ea Walsoorden vice versa. De mededeeling, dat de presentielijst der vergade ringen van gedeputeerde staten ter griffie is nederge- legd, wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt overgegaan tot de splitsing der vergadering in afdeelingen, waarbij worden aangewezen ais te behooren tot de eerste afdeel ing: de heeren Moolenburgb, Bijbau, Pompe van MeerdervoortDierick, Snijder, van Waes- berghe, Sipkes, Vader en de Casembroot; alsmede de heeren van der Bilt en H. J. van Deinse als leden van gedeputeerde staten tweede afdeeling: de heeren Brevet, Mathon, J. P. Kakebeeke, Hoogenboom, Vis, Fransen van de Putte, Callenfels, van der Have en J. G. van Deinse; en als leden van gedepnteerde staten de heeren Snouck Hurgronje en van Citters; derde afdeeling: de heeren MazureWagtho, Becius, van Eek, Cau, Sprenger, de Smidt, Hammacher en Risseeuw; benevens de heeren Lambrechtsen en Fokker als leden van gedeputeede staten. De voorzitter deelt mede dat gedeputeerde staten het voornemen hebben om a. Donderdagdes morgens te half tien uur, eeue zitting van hun college te houden, en dat het hem aangenaam zijn zou indieD de afdeelings- verslagen tijdig genoeg inkwamenom in deze zitting van gedeputeerde staten overwogen te worden. Overi gens stelt hij voor en wordt besloten de volgende open bare zitting der staten te houden op a. Donderdag, des namiddags te 1 uur. De zitting wordt gesloten.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 7