middelburgsChe courant. r 256. Maandag 1872. 28 October. Dit blad verschijnt dagelijks wet uitzondering van den Zondag, den 2" Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen* De prijs per 3/m. franco is f 3.50. Middelburg 26 October. Men weet dat de regeering nog geen opvolger heeft benoemd voor den op zijn verzoek eervol ontslagen inspecteur van het middelbaar onderwijs in de Noorde lijke provinciën (FrieslandOverijsel, Groningen en Drenthe) dr. W. C. H. Staring; zooals medegedeeld werd bestonu er bij baar geen plan een opvolger van den heer Staring te benoemen, maar de inspectie van het geheele middelbaar onderwijs in geheel Nederland op te dragen aan de beide andere inspecteurs, deheeren Steijn Parvé en Bosscha. Nu werd de heer Bosscha dezer dagen benoemd tot lid en secretaris der internationale commissie van toe zicht op de vervaardiging der nieuwe prototypen der standaardmaten en gewichten, voortgekomen uit het internationale congres te Parijs, waar de heer Bosscha de Nederlandsche regeering vertegenwoordigde. Wij wenschen met deze onderscheidende benoeming zoowel Nederland en den heer Bosscha als de commissie zelve geluk. Maar daar het lidmaatschap dier commis sie waarschijnlijk den heer Bosscha van tijd tot tijd tot een langer of korter verblijf te Parijs zal nopen, mag de vraag gedaan worden of het oogenblik voor de regeering niet gekomen is om een opvolger voor den heer Staring te benoemen? De inspectie van alle inrichtingen voor middelbaar onderwijs is zelfs tijdelijk, voor ëen inspecteur volstrekt onmogelijk. Door de provinciale staten van Zeeland werden, bij besluit van 11 Juli jl., gedeputeerde staten uitgenoodigd tot het instellen van een onderzoek, of er termen be stonden tot inwilliging van het verzoek van den gemeen teraad van Hoofdplaat, om die gemeente op te nemen onder de aanlegplaatsen van den stoombootdienst op de Wester schel de. Zij stelden het adres in handen der commissie uit het college van gedeputeerde staten, belast met het toezicht op genoemden dienst, die, na ook den inspecteur van het loodswezen, den heer Kleijnhens te Vlissingen, te hebben gehoord, een rapport heeft uitgebracht, met het advies om aan de provinciale sta ten voor te stellen het verzoek der gemeente Hoofdplaat niet in te willigen. De gedane peilingen in het vaarwater bij Hoofdplaat hebben tot het resultaat geleid dat, om met alle water standen te Hoofdplaat te kunnen aanleggenaldaar een steiger van 30 a 40 meters uit den wal zou moeten worden uitgebracht. Daarenboven staat de uitgebreide ophanden zijnde dienstregeling het verzoek nog meer in den weg dan vroeger, omdat van de 3 stoombooten slechts 2 ten allen tijde dienst zullen kunnen doen. De dagelijk- sche dienst voor die 2 booten zal reeds zeer zwaar zijn, doch zij zou volgens de commissie on uitvoerbaar worden, wanneer aan de plaatsen waar de booten aanleggen ook nog Hoofdplaat wordt toege voegd. Dit zou alleen kunnen geschieden ten koste van het veer te Borsselen, en tegenover een niet onaan zienlijk en nog jaarlijks klimmend cijfer van reizigers op dat veer, zou niets anders over te stellen zijn dan een onbekende of onzekere beweging aan een steiger te Hoofdplaat. Daar de reis van Vlissingen naar Neu zen via Hoofdplaat langer is dan die via Borsselen zou ook van de zijde van het reizend publiek weinig inge nomenheid met een vaarplan over Hoofdplaat te wachten zijn. Hoewel het niet te ontkennen is, dat door inwilliging van het verzoek van Hoofdplaat een gedeelte van het voormalig 4C district zou worden gebaat, moet voor het grootere en onder cijfers te brengen belang, het mindere en tevens onzekere onderdoen. Naar aanleiding van het rapport der commissie stel len gedeputeerde staten aan de provinciale staten voor, om aan den raad der gemeente Hoofdplaat te kennen te geven, dat in zijn verzoek niet kan worden getreden. Heden wordt Z. M. de koning uit het Loo in de resi dentie verwacht, om aldaar acht dagen te vertoeven en daarna weder naar het Loo terug te keeren. Uit Dordrecht schrijft men ons: „De af deeling Dordrecht der Maatschappij van toon kunst heeft besloten een tweedaagsch muziekfeest alhier te houden onder leiding van den heer F. Bohme, op den 12en en 13ou Juni 1873. Op den eersten avond zal uitgevoerd worden: de Elias van Mendelssohn Bartholdy, op den tweeden avond de Mis in C. van Beethoven en een nieuw werk van Brahms. Het feest zal besloten worden met een matinét musicale opdenl4CD Juni. Terwijl de afdeeling zich reeds verheugt in een vermeerderd aantal ledenstelt ze zich Yoor de beste solisten te engageeren." Naar ons wordt medegedeeldzal a. Dinsdag door den burgemeester van Kampen de eerste steen gelegd worden van den benedenbouw voor de Uselbrug tegen over Kampen. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. schutterijen. Toegekend bet eereteeken, ingesteld tot belooniog voor eervollen langdurigen werkelijke» dienst bij de schutterijen, aan J. J. Geijp en H. van Dixhoorn, beiden muzikant bij de dienstdoende schutterij te Mid delburg. belastingen. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan R. baron Collot d'Escury, uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Loos duinen, behoudens aanspraak op pensioen; en voorts opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Loosduiuen en gevoegd bij het ontvang kantoor derzelfde middelen te \s Gravesande. ONDERWIJS. Benoemd tot hulponderwijzer aan de openbare school te Sluis de heer J. A. Buiis, thans hulponderwijzer te Grijpskerke. KERKNIEUWS. Jl. Zondag heeft de heer H. S. J. van Rijsoort als predikant afscheid genomen van de Nederduitsche her vormde gemeente te Nieuw en St. Joosland met eene rede naar aanleiding van Handelingen XI26. Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche her vormde gemeente te Kats de heer P. C. van Oosterzee, candidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Friesland. KOLONIËN. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen (Javasche courant van den 3™ September.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den ingenieur 1° klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke open bare werken J. C. Schumm. Benoemd: tot adsistent-resident van Malaug, de adsistent-resident van Lamongan J. E. van den Bor; tot len commies op het residentie-kantoor te Soerabaija, de commies op het residentie-kantoor te Tagal F. la Fontaine. departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, eervol, uit Zr. Ms. militairen dienst, de lc luitenant der infanterie A. van Rijn,, met vergunning om de aan dien rang verbonden uniform te blijven dragenop verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de klerk bij de mili taire administratie C. E. Fredriksz. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst, tot officier van gezondheid le klasse, de officier van gezondheid 2° klasse H. Walter; bij het wapen der infanterietot kapitein, de lc luitenants H. N. van Dijck en H. L. J. F. S meets; tot leD luitenant, de 2° luite nants W. Stoop, P. A. d'Artillact Brill en A. C. Steen hoven. Benoemd: bij de militaire administratie, tot 2tnlui tenant-kwartiermeesterde sergeant der artillerie L. C. van Berg. Overgeplaatst: geneeskundigen dienst, bij het groot militair-hospitaal te Weltevreden, de officieren van gezondheid 2C klasse M. J. van Geelkerken en M. L. van Sühsten, beiden van den geneeskundigen dienst van Pa- lembang en Benkoelen; bij het garnizoen te Ngawi, de officier van gezondheid 2C klasse H. Waltervan het groot militair hospitaal te Weltevredenbij het garnizoen te On rust de officier van gezondheid 2e klasse A. Feikema, van den geneeskundigen dienst van Banka; bij den genees kundigen dienst van Sumatra's Westkust en onderhoo- righeden, de officier van gezondheid 2e klasse J. H. D. L. Sanger, van het garnizoen te Onrust; bij den genees kundigen dienst van Palembang en Benkoelende officie ren van gezondheid 2e klasse H. J. E. Peelen en F. Rogier, respectievelijk van het garnizoen; te Ngawi en het groot militair-hospitaal te Samarang; bij den geneeskundigen dienst van Banka, de officier van gezondheid 3e klasse L. Klaas, van het groot militair-hospitaal te Samarang; infanterie, bij bet 5e bataljonde le luitenant W. J. C. Kalshoven, van het 4e bataljon. DEPARTEMENT VAN MARINE. Ontslagen: eervol uit 's lands dienst, de 3' stuurman bij de gouvernements marine H. van Dorp. (Javasche courant van den 6en September.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den controleur 2e klasse bij de landelijke inkomsten en cultures F. J. H. L. baron d'Aulnis de Bourouïll. Ontslagen: eervol, wegens intrekking zijner bedie ning, de magazijnmeester tevens belast met de admi nistratie der steenkolenmijn Palarang C. G. vanHoëfen; op verzoek, uit 's lands dienst, de administrateur tevens boekhouder bij het entrepot te Batavia J. A. B. Heyn- neman. Benoemd: tot adsistent-resident van Lamongan, de secretaris der residentie Probolingo J. W. Stammler; tot griffier bij den landraad te Modjokerto, de ambte naar op wachtgeld A. Martherus; tot administrateur tevens boekhouder bij hst entrepöt te Batavia, de boek houder op bet kantoor van den ontvanger der in- en uitvoerrechten aldaar E. O'Brien; tot controleur le klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Riouw E. von Vaber thans in dien rang geplaatst in de resi dentie Wester-afdeeling van Borneo; tot controleur le klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Wester-af deeling van Borneo, C. de Haan, thans in dien rang geplaatst in de residentie Riouw; tot lea klerk op het bureau van den adsistent van Soekaboemi, A. A. Bertling. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den officier van gezondheid 2e klasse A. Kuylenburg en aan den 2'' luitenant-kwartiermeester bij den militairen ad ministratie G. M. A. Gobée. Ontslagen: op verzoekeervoluit Zr. M'. mili tairen dienst, de 2e luitenant-kwartiermeester bij de militaire administratie G. H. Hahn. departement van Marine. Benoemd bij degou- vernements-marinetot machinist-leerling le klasse W. F. Stolk; tot machinist-leerling 2P klasseG. Hagen- zieker. (Javasche courant van den 10tD September.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederlandwegens ziekteaan den ambte naar ter beschikking bij de landelijke inkomsten en cul tures G. J. Grashuis. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit'slands dienst, met beuoud van recht op pensioen, de vendumeester tevens kassier en boekhouder bij het ven du departement te Pasoeroean P. A. Landow; op verzoek, eervol, uit 'slauds dienst, met behoud van recht op pensioen, de koffiepakhuismeester te Banjoebiroe J. P. Robijn; eer vol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pen sioen de gewezen zoutverkooppakhuismeester te Bekassi (Batavia) G. Th. Paulus en de ambtenaar op wachtgeld G. de Chauvigny de Blot. Benoemd: lot president der wees- en boedelkamer te Makassar, de algemeene ontvanger van 'slands kas aldaar, L. A. Misero; tot hoofdonderwijzer aan de open bare lagere school te Indramaijoe H. Plantema, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het depar tement van financiëntot referendaris, de hoofdcommies

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1