öuitmlattö. 2liïücrtcrttim. N.-I. DROOGDOK-IMMAPPIJ. ALGEMEEN OVERZICHT. Ook het definitieve resultaat der verkiezing te Algiers is thans bekend. Kort vóór de stemming hadden zich aldaar de Bonapartistische en conservatieve canditaten teruggetrokken, zoodat slechts de twee republikeinschc canditaten, Crémieux en Bertholon, overbleven. Met 5337 stemmen werd de eerste, oud-lid der delegatie van Tours en beproefd republikein reeds tijdens de tweede republiek, gekozen, terwijl 4290 stemmen op den tweeden candidaat waren uitgebracht. In het algemeen word de uitslag dezer stemming met buitengewone kalmte op genomen, vooral omdat hier geen strijd met de andere partijen behoefde gevoerd te worden. De oud-republi keinen als Jules Favre, Ernest Picard, Jules Grévy en anderen verheugen zich echter van ganscher harte over de benoeming van Crémieuxniet alleen omdat hi] een krachtige steun voor deze partij zal zijn, maar vooral omdat zij daarin een juiste waardeering zien zij ner talrijke diensten aan de rcpublikeinsche zaak en het land bewezen. De Parijsche correspondent van the Daily News toont naar aanleiding van den uitslag der Fransche verkie zingen zeer juist aan, dat bij een eventueeleontbinding der kamer de overgroote meerderheid der monarchalen hun mandaat zonder twijfel niet weder vernieuwd zou den zien. Hij wijst er onder andereu op hoe de repu blikein Caduc in la Gironde in plaats van een fusionist gekozen werdzoodat zijne collega's, door hetzelfde departement afgevaardigdde hertog Decazesgeneraal Martin des Pallières, de hecren de Princeteau, de Ca- rayon Latour, Léon Fournu, Bonnet en Johnston, allen tot de rechterzijde behoorende, bij algemeene verkiezingen weinig kans zouden hebben herkozen te worden. Zoo ver vangt in l'Oise, waar de hertog van Aumale grooten aan hang heeft en tot afgevaardigde gekozen werd, een repu blikein, de heer Gérard, een Orleanistischen voorganger, en zoo verkiest het departement des Vosges naast de heeren Buffet en Ravinel een volbloed Gambettist, den heer Méline. Geen wonder dat na zulk een resultaat de le den der rechterzijde krampachtig aan hunnen zetel vast houden en zich met kracht tegen de ontbinding der ka mer verzetten zullen. Aan den Courrier de France ontleenen wij de vol gende, hoewel nog zeer gebrekkige, bijzonderheden om trent het nieuwe Fransch-Engelsche ,handelstractaat. Volgens dit blad behoudt Frankrijk zich het recht voor tot verhooging van het tarief ten aanzien van zekere arti kelen, voor het geval de onderhandelingen met andere staten tot eeD hooger tarief op die artikelen zullen leiden. Difl'erentieele rechten zullen slechts tot een be paalden tijd geheven kunnen worden. Na een nader te bepalen dag zal Engeland, wat zijne scheepvaart betreft, in Frankrijk en Algerië de rechten der meest bevoor rechte natie genieten. Bij het tractaat wordt de invoer van Engelsche minerale oliënwelker levering plaats heeft volgens reeds bestaande contracten, geheel vrijgesteld worden en zal eene commissie van experts te Parijs zetelen, welke uitsluitend met het onderzoek naar den oorsprong der oliën en de wettigheid van het contract belast zal wezen. Volgens hetzelfde blad is de heer Ozenne Dins dag avond met definitieve instructiën van de Fransche regeering tot onderteekening van het tractaat naar Londen vertrokken. Zooals tot dusverre reeds het geval was, blijft dus de Fransche pers in vergelijking tot de Engelsche dagbladen voorbarig in hare berichten om trent dit belangrijke onderwerp. De Engelsche regeerng zal toch niet alleen voor den vorm hare circulaire aan de kameis van koophandel gezonden hebben en reeds van te voren besloten zijn op hare aanmerkingen geen acht te slaan. De Fransche gezant in het hoofdkwartier der Duitsche bezettingstroepen te Nancy, de heer de St. Vallier, heeft gisteren morgen vroeg aan de regeering getelegrapheerd dat de ontruiming van Chalons en Reims in den nacht een aanvang genomen had. Het departement de la Haute- Marne zal echter waarschijnlijk eerst den Gen of 7un No vember geheel door de Duitsche troepen ontruimd zijn, tengevolge van de niet-goedkeuring der barakken, waarin dezen moeten opgenomen worden, door de Duit sche militaire autoriteiten. Dinsdag heeft de gemeenschappelijke vergadering der Cisleitkaansclie en Hongaarschc delegatiën te Pesth plaats gehad, teneinde de verschillende begrootingen definitief aan te nemen en, voor het geval verschil van mcening bestond, eene schikking tusschen de beide delegatiën en het rijksministeric tot stand te brengen. Tusschen de beide delegatiën bleek echter volmaakte overeenstem ming te bestaan, zoodat zij reeds Dinsdag hare verga deringen konden sluiten. Volgens den Weenschen correspondent van the Daily News heeft de nieuw benoemde Duitsche gezant bij de Porte op zijne doorreize naar Constantinopel een lang onderhoud met graaf Andrassy te Pesth gehad. Dit onderhoud werd te Pesth en ook te Weenen in verband gebracht met de onverwachte kabinets-wisseling te Con stantinopel, waarover men zich in regeeringskringen hoogst bezorgd maakte. Na de vervanging van Mah- mud pacba door Midhad pacha als grootvizier achtte men algemeen den tijd der hervorming gekomen, doch nauwelijks is zijn kabinet voltallig of men verneemt dat de grootvizier weder ontslagen en vervangen is door Mehemed Ruschdi pacha. Men schrijft de verwijdering van den liberalen en in Rusland gehaten Midhad pacha toe aan den invloed van den grootvorst Nicolaas, die onlangs een bezoek bij den sultan aflegde. Ook de hand over hand toenemende serail-intriges schijnen aan deze kabinets-wisseling niet vreemd te zijn. Wat echter het meest zorg verwekt is de algemeene opinie, dat Mehemed Ruschdi pacha weldra weder plaats zal moeten maken voor Mahmud pacha. „Daarmede zou zoo schrijft de Neue freie Presse Rusland te Constantinopel zijne revanche nemen en de Turksche politiek op hoogst gevaarlijke wegen komen, want Mahmud pacha is een oud-Turk in de ergste be- teekenis van het woord. Deze eeuwige ministerieele wij zigingen zijn een onrustbarend symptoom. Bovendien regeert in Constantinopel geen sultan meer, maar de luimen van het serail, hetwelk ministeriën omverwerpt en weder maakt. Zulk een toestand is verderfelijk voor Turkije en gevaarlijk voor Europa; en het is duidelijk dat zulk een miserabele en ontaarde regeering nood zakelijk tot catastrophen aanleiding moet geven." De Turksche legatie moet,' naar het Journal de Rome meldt, bij de Italiaansche regeering geprotesteerd heb ben tegen de eventueele opheffing der 17 Oostersche kloosterswelke te Rome gevestigd zijn. Deze bijzon dere zorg der Ottomanische Porte voor hare Christelijke onderdanen grenst bijna aan het ongeloofelijke. Niet minder onwaarschijnlijk is het bericht van enkele Italiaansche bladen dat de regcering besloten zou hebben de behandeling der wet op de Romeinsche kloosters voor onbepaalden tijd te verdagen. De kamer heeft te vaak op regeling dezer quaestie aangedrongen dan dat het ministerie-Lanza het, zonder zijn bestaan in de waagschaal te stellenzou durven wagen deze question hrulanie van zijn programma te schrappen. Uit Rome wordt gemeld dat de Duitsche gezant bij het hof van Italië, de heer Brassier de St. Simon, plotseling is overledenen de heer SolvijnsBelgisch gezant bij hetzelfde hof, Rome weldra verlaten en zich naar Londen begeven zal ter vervanging van den al daar overleden gezant Beaulieu. iettiihiuqm. Gisterenis ter reede van Veere gekomen het schip Wo- dan, gezagvoerder Sinningervan Borgomet hout voor Middelburg. Het stoomschip Prins van Oranjevan Nieuwediep naar Batavia, is 18 October 'savonds te Port Saïd aangekomenden 20en te acht uren 's morgens het ka naal ingegaan, den 22cn twee uren 'snamiddags te Suez aangekomen en onmiddellijk van daar naar Batavia ver trokken. GRAANMARKTEN ENZ. oostburg, 23 October. De aanvoer van granen was ook weder heden niet ruim, en bestond hoofdzakelijk in tarwe van afwijkende, en gerst van zeer uiteenloo- pende qualiteit. Van alle artikelen waren de beste monsters goed te verkoopen, doch meest hield men boven de waardewaardoor veel onverkocht bleef. Voor tarwe is naar qualiteit 13, 12, 11 a 9.50 besteed; rogge 7 a 6.75; wintergerst (1872) een enkel mon ster 7, voorts 6.90, 6.75 a 6.50; jarige op 6 gehouden; nieuwe zomergerst 5.75, 5.50 a 5.25; jarige 5.50 a 5.25; haver 2.50 a 3; paarden- boonen f 7 a 6.50; erwten 8.75, f 8.50, 8.25 a 7.50; groote op 10 gehouden. Middelburg, 24 October. Puike Walchersche tarwe 14; dito nieuwe Walchersche tarwe 13 en in som mige gevallen iets hooger gekochtnieuwe rogge 7.75, dito wintergerst 7.25 verkocht: jarige Walchersche zomergerst f 5.50; puike nieuwe Walchersche zomer gerst 6,15 betaald; puike nieuwe Walchersche witte- boonen f 12.50 a 12.60 gekocht; dito nieuwe Wal chersche bruineboonen f 13,75; dito nieuwe Walchersche paardenboonen 7.10 a 7.25 betaald; voor goede Walchersche groene kookerwten is 9.25 besteedpuik winterkoolzaad 14.50; dito zomerkoolzaad op 13.25 raapolie 43; patentolie 45; lijnolie f 43 per vat op 6 wekena contant 1 lagerharde lijnkoeken 13.50 per 104 stuks; zachte dito 15.50 per 104 stuks. gemiddelde marktprijzen. Aardappelen f 2.50 a 3.30 per hectoliter. Versche boter f 1.35 a 1.25 per kilogram. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam 24 October 1872. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 54| ♦dito dito dito 3 644 ♦dito dito dito .4 87TV ♦Aand. Handelmaatschappij 44 1374 dito exploitatie Ned. staatssp.1174 België. ♦Certificaten bij Rothschild 2\ pet. Frankrijk. ♦Inschrijvingen8 50? ♦dito5 78| Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 ♦Certific. adm. Hamburg 5 734 ♦dito Hope C°. 18556* serie 5 «864 ♦Cert. 1000 1864 5 97? ♦dito f 1000 18665 „97$ ♦Loten 18665 „244 ♦Oblig. Hope C°. I «eening 1860 44 88? ♦Certific. dito4 ♦Inscript.Stieglitz**; C°.2«a4cL. 4 74-4 ♦Obligatiën 1867-69 4 74 ♦Certificaten6 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 229? ♦Oblig. dito4 Obl. spoorweg Po'i-Tiflis5 „94- dito dito Jeh'Z Orel5 dito dito Cha rkow Azow. 5 „914 Polen. ♦Schatkistobligatië.i 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zil ver Jan./J uli. 5 644 ♦dito dito April/Oct. 5 64? ♦dito in papier Mei/Nov. 5 59? ♦dito dito Febr/Aug. 5 Italië. Leening 18615 Spanje. ♦Obligatiën.Buitenl186771. 3 30 dito Binnenlandsche 3 25? Portugal. ♦Obl. 1856—69 3 40| Turkije. dito (binnenl.)5 5l| Egypte. Obl. 18687 89? Amerika. ♦Obl. VereenigdeStaten(1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 98? ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion. 6 854 Obl.Atl.Gr. W.Spv.Ohiosec.(7p) 774 dito dito geconf olideerde .7 dito dito debei tures. 8 „754 Obl. St. Paul &Pac.Spw. Usee. 7 dito dito dito 2*sec. 7 68 dito dito 1869 dito 7 69 Brazilië. ♦Obl. 186344 ♦dito 1865 5 B Mexico. dito 18513 n 154 Grenada. dito afgestempeld .6 „22 Venezuela, dito3 „10 Ecuador. dito1 n Prijzen van coupons. Amsterdam, 23 October. Metall. 23.074; Dito zil ver 24.624 Dito Eng. per£ 12.024; Eng. Russen per Eng. Portugal per t ƒ12.024; Fransche 554; Belg. ƒ564; Pruis. 35?Hamb. Russen ƒ314; Russen in Z. R. ƒ324; Pools, in Fl. Napelsche Spaansche Piasters 2.19; Spaansche in Frcs. ƒ12.Amerikaansche Dollars ƒ2.424; Papier 2.144. Ondertrouwd L. A. VAN POELVOORDE en M. F. D'JONG. Vlissingen, 24 October 1872. Ecnïge kennisgeving binnen de gemeente. Getrouwd WILLEM ANTHONIJ HOUPT, van Rotterdam, en ELISABETH HILJÉ. Amsterdam, 24 October 1872. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde moeder en behuwd- moeder CORNELIA BOOG A ART, Wed*. C. de Visser, in den ouderdom van 81 jaren. Zaamslag, Uit aller naam, 20 October 1872. J. DE VISSER. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Middelburg, Uit aller naam, 24 October 1872. N. VAN RIJSWIJK. Het COMITÉ VAN OPRICHTING roept Heeren In schrijvers op Aandeelen en Obligatiën in boven gemelde Maatschappij op tot het bijwonen eener VERGADERING, te houden te Amsterdam, op Vrijdag 25 October aanstaande, in het lokaal Eensgezindheid, Spui, te éen uur des namiddags, teneinde gezamenlijk de hun opgedragen belangen te hespreken en te heslissen over het al of niet voortzetten der gemeenschappelijke pogingen. Namens het Comité, De Secretaris M. HOEK.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 3