MIDDELBURGSCHE COURANT. F 248. Vrijdag 1872. 18 October. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2en Paascli- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m. franco is f 3.*5<^>. BIJ DEZE COURANT BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. Middelburg 17 October. Heden is te 's Gravenhage, ten behoeve der staats spoorwegen, aanbesteed: het maken van een gebouw tot waterbozorging met toebehooren op het lokaal station, alsmede van een wachthuis bij de dubbele schutsluis, eene bergplaats voor goederen op het haven station, een verhoogde los- en ladingplaats en eenige werken te Vlissingen. Minste inschrijver de heer J. van der Griendt, te 's Hertogenboschvoor f 96,950. Het bedrag der begrooting is f 91,600. H. M. de koningin is eergisteren door den hevigen storm in hare reisplannen gestoord, net stoomschip'De valk is genoodzaakt geworden in de haven van Brui- nisse te blijven liggen zoodat II. M. gisteren nacht aldaar heelt doorgebracht. Gisterenmorgen is het schip verder Uit Dordrecht schrijft men ons onder dagteekening van 16 dezer: „Na al de schoone vooruitzichten, die Dordrecht waren voorgespiegeld, wanneer de Anglo-German-Society zou zijn opgericht, na al wat werkelijk door den gemeen teraad en particulieren gedaan isheeft de gemeente raad gegronde termen meenen te hebben, om de sub sidie van 10,000, gedurende den tijd van 5 jaren aan de maatschappij van den heer Jan van Drunen o. s. te verstrekken, voorloopig in te trekken. In de Staats-courant van heden zijn opgenomen de voorwaarden van concessie voor den aanleg en de exploi tatie van een spoorweg van Winterswijk naar de Prui sische grenzen, in de richting van Bocholt. Voor den dienst van het stoomwezen zal eerlang, na afgelegd examen, een adspirant-ingenieur aangesteld worden op eene jaarwedde van f 900. Zij die aan het examen wenschen deel te nemen moeten voor den 5cn November a. zich daartoe schriftelijk bij het depar tement van binnenlandsche zaken aanmelden. De voor waarden zijn vermeld in de Staats-courant van heden. Met ingang van den l®n November a. is benoemd tot directeur van het vereenigd post- en telegraafkantoor te Boxmeer W. A. H. Hermans, tot dusver directeur van het postkantoor aldaar. (Staats-cour.) Eenige dagen geleden werd door het liet Vaderland een gerucht medegedeeld, dat aan den voormaligen kapitein P. A. Janssen door den tegenwoordigen minis ter van oorlog eene betrekking was aangeboden, doch Het Vaderland zelve verklaardedat het hem onwaar schijnlijk voo. kwam, dat den heer Janssen een nieuwe rijksbetrekking zou worden gegevenvoordat hem als nog eervol ontslag is verleend. In de Leeuwarder courant verscheen een paar dagen later eene advertentie, waaruit bleek dat de heer Janssen een agentuur in wijnen had aanvaard terwijl in de Provinciale Friesche courant werd beweerd, dat het bericht van Het Vaderland onjuist was. Than3 verklaart liet Vaderland op grond van nadere informatiën zeker te kunnen mededeelen, dat vanwege het departement van oorlog den heer Janssen een offerte is gedaan om te solliciteeren naar zekere betrekking. „Die offerte zegt het blad moge nu niet precies eene aanbieding van betrekking zijnin elk geval komt het vrij wel op hetzelfde neer." Het Handelsblad over deze quaestie sprekende zegt: „Wij verwachten, dat bij de behandeling der staats- hegrooting in de tweede kamer de vraag niet zal uit blijven of aan den wensch der kamer tot redres van het tegenover den heer Janssen gepleegde onrecht door de regeering al of niet gevolg zal worden gegeven." BENOEMINGEN EN BESLUITEN. leger. Eervol ontslag uit Zr. M8. militairen dienst verleend aan den officier van gezondheid 2® klasse bij het leger in Nederlandsch Indië II. D. J. Hangelaan. MARINE EN LEGER. Volgens een bij het departement van marine ingeko men bericht, is Zr. M8. transportschi^i^6f,;^^5ivermo- gen Java, onder bevel van den kapiteinJuitenant ter zee G. H. Bakker, den 5en September jl. van Batavia in de Simonsbaai (Kaap de goede hoop) aangekomen en zou den 15en daaraanvolgende van daar de reis naar Nederland voortzetten. Aan boord was alles wel. (Staats-cour. KOLONIËN. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen: (Javaschc courant van den 23cn Augustus.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ambtenaar ter beschikking bij do landelijke inkomsten en cultures C. E. Haase. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen klerk bij het depar tement van binnenlandsch bestuur J. Pieters. Benoemd: tot resident van Krawang de adsistent- resident van Malang, jonkheer mr. O, E. van Nispen. departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, eervol, uit Zr. Ms. militairen dienst, wegens vol brachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der infanterie' W. J. G. van Swietenop verzoek, eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de onderopziener lp klasse over den timmermanswinkel te Soerabaija F. W. de Bok. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, tot majoor, de kapiteins F. A. J. Perié, W. J. J. Docters van LeeuwenV. L. Reuter en M. A. E. Phafftot kapitein, de le luitenants M. J. Stevels, N. van Marion, W. C. van Marion, W. Smit, C. H. Visscher, A. Rozenraad en J. F. A. Noman; tot 1® luitenant, de 2C luitenants J. Bartels, A. P. A. Varkevisser, E. M. A. A. K. Frackers, J. H. V. Fopp, J. L. van der Schoor, G. A. J. Mahncke en D. van der Swan; bij den militairen geneeskundi gen dien3t, tot officier van gezondheid lc klasse, de officier van gezondheid 2C klasse A. J. H. van der Mijll Dekker. departement van marine. Belast: bij de gou- vernements-marine, met de waarneming der betrekking van 3en stuurman J. Behrends. Overgeplaatst: aan boord Zr. M9. fregat Prins Alexander der Nederlander)de luitenants ter zee 1° klasse J. D. J. van der Hegge Spies, van Zr. M\ stoomschip BankaJ. H. Broersvan Zr. Ma. korvet Prinses Amelia, N. Mac Leod en de luitenant ter zee 2e klasse H. van den Pan vert, van Zr. M3. stoomschip Coehoorn; aan boord Zr. M\ korvet Prinses Amelia, de luitenant ter zee 2e klasse J. G. R. van Doorn en de officier van ge zondheid 3C klasse W. F. Clousvan Zr. M\ stoomschip Bali; aan boord Zr. Ms. korvet van Speyk als eerste officier, de luitenant ter zee 1° klasse E. Simon van der Aa, van Zr. M\ stoomschip Soerabaija; aan boord Zr. M\ stoomschip Soerabaija, de officier van gezond heid lc klasse C. Noordewier, en als eerste officier de luitenant ter zee 2e klasse P. le Comte, van Zr. M3 fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. M". stoomschip Bali, de luitenant ter zee 2e klasse J. R. Eek, van h. M8. korvet Prinses Amelia, en de officier van gezondheid 3° klasse dr. F. M. Co\van,van Zr. Ms. stoomschip Timor; aan boord Zr.Ms.stoomschip Vice-Admiraal Koopman, als eerste officier, de luite nant ter zee 1° klasse A. J. Dumont, van Zr. M8. fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. Ms. stoom schip Coehoorn, als kommandant, de luitenant ter zee le klasse J. J. Engelvaart, van ZT. M8.stoomschip Vice- Admiraat Koopman, de luitenant ter zee 2e klasse E. Kempe, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Ne derlanden; aan boord Zr- M8. stoomschip Banka, als kommandant, de luitenant ter zee 1° klasse A. J. baron van Geenvan Zr. M3. Stoomschip Maduraaan boord Zr. M8. stoomschip Maduraals kommandantde luite nant ter zee le klasse C. J. Marinkelle, van Zr. M". korvet van Speyk; aan boord Zr. H*. stoomschip Timor, de officier van gezondheid 2eklasse, J. C. van Stockum, van Zr. M3. stoomschip Soerabaija. Vergunning verleend: om te repq, jxjeeren, -wegens langdurig verblijf in Oost-Indiëaan d^Jijtenant ter zee 1® klasse J. D. J. van der Hegge Spies. (Javasche courant van den 27cn Augustus.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den telegrafist 2e klasse A. Schneider. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit zijne betrek king, wegens ziekte, de griffier bij den landraad te Madioen C. W. Doeve; eervol, uit 'slands dienst, de ambtenaar op wachtgeld J. W. Halkema. Benoemd: tot l®n substituut-griffier bij het hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië, de 2e substituut griffier bij dat hof mr. G. van der Jagt; tot 2eu sub stituut-griffier bij het hooggerechtshof van Nederlandsch- Indië, de 3C substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia mr. J. H. Tersteeg; tot 3-n substituut-griffier bij het hooggerechtshof van Nederlandsch-Iudiëde rechterlijke ambtenaar voer den dienst in Nederlandsch- Indië mr. H. Wichers; tot griffier bij den omgaanden rechter in de 4® af deeling, de 2e substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia mT. A. W. O. Verwey; tot 2®n substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia, de rechterlijke ambtenaar voor den dienst in Nederlandsch-Indië mr. P. van der Poel; tot 3en sub stituut-griffier bij den raad van justitie te Bataviade griffier bij den landraad te Modjokerto mr. D. Mounier; tot griffier bij den landraad te Madioende ambtenaar op nonactiviteit A. E. Bach, laatstelijk dat ambt be kleed hebbende; tot griffier bij den landraad te Demak, de ambtenaar op onderstand C. M. Dam wijk, laatstelijk griffier bij de rechtbank van crimineele zaken te Djok- jokartatot telegrafist 2® klassede telegrafist 3° klasse J. H. Tielman. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den len luitenant der artillerie P. F. Vreede. Gesteld: op verzoek, op nonactiviteit, zonder be zwaar van den lande, voor den tijd van zes maanden, de 2e luitenant der artillerie M. N. Wijt. Geplaatst: geneeskundigen dienst, bij het groot militair hospitaal te Willem Ide militaire apotheker 3C klasse T. W. van Vogelpoelbij het scheikundig laboratorium te Weltevreden, de militaire apotheker 3e klasse D. L. Pey; beiden onlangs uit Nederland aan gekomen, als bestemd voor den dienst hier te lande; artillerie, als adjudant van den chef van het wapen, de le luitenant D. J. Derks van het materieel. Overgeplaatst: infanterie, bij het 3® bataljon, de kapitein C. H. Visscher: hij het 5® bataljon, de kapi tein N. van Marion, beiden van het 12c bataljon; bij het 9C bataljon, de kapiteins C. J. Knoote, A. P. W. Meis en O. G. II. F. van Schendel, respectievelijk van het subsistentenkader te Batavia, het garnizoens-batal- jon der Wester-afdeellng van Borneoen het 16® batal jon; bij het 10® bataljonde kapitein L. O. Eras en de 2C luitenants A. C. Steenhoven en J. A. T. van Beek, respectievelijk van het garnizoens-hataljon van Palem- bang en Benkoelen, en het 2® en 8® bataljon; bij her, 11® bataljon, de 1® luitenant F. P. Sievers, van het garni- zoens-bataljon der Moluksche eilanden; bij het 12® batal jon de eerste luitenant J. H. V. Popp, en als adjudant, de 1® luitenant J. H. Heyl, respectievelijk, van het 16® bataljon, en het subsistenten-kader te Batavia; bij het 14e bataljon, de 1® luitenant G. A. J. Mahnke, van bet garnizoens-bataljon der Zuider- en Oostor-afdee- ling van Borneo; bij bet 15e bataljon, de kapitein J. F. A. Noman, van het subsisten ten-kader te Batavia; bij het 16® bataljon, de kapitein W. Smitvan het gar nizoens-bataljon van Sumatra's Westkust en onderboo- righeden; bij het garnizoens-bataljon van Celebes en onderhoorighedende majoor H. F. Meijer, van dat van Palcmbang en Benkoelen hij het garuizoens-batal-

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1