V paardengenie 92 officieren, 95S troepen, 2 officiers paarden, ontbrekende aan de formatie 10 officieren, 65 troepen en 13 officierspaarden. RECHTZAKEN. Namens den heer dr. J. van Vloten is Dinsdag mor gen appèl aangeteekend tegen het vonnisonlangs dooi de rechtbank te Deventer tegen hem gewezen, zoodat de zaak binnen kort moet dienen bij het provinciaal ge rechtshof in Overijsel. KOLONIËN. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen. (Javasche courant van den 9en Augustas.) civiel departement. Vergunning verleend: tot wederopzeggens, tot het openen eener geregelde stoom vaartdienst tot het vervoer van personen en goederen tusschen Macassar en Singapore via Soerabaija en Sama- rang en terug, aan de te Soerabaija gevestigde handels firma Martin Dyce c0.; bij de burgerlijke openbare werken, benoemd: tot opzichter 3e klasse J. Hardeman, W. A.vanSliedrechten P, Bommel, met aanwijzing van Batavia tot standplaats. Overgeplaatst: van Bawean naar Modjokerto, de opzichter 2e klasse W. C. Wilson; van Ivarang-Sam- bong naar Garoet, de opzichter 3e klasse J. H. Th. Dijkman; van Soerabaija naar Bawean de opzichter 3e klasse W. van der Goes; van Batavia naar "Pama- kassan, de opzichter 3C klasse W. A. van Sliedrecht; van Batavia naar Kediri, de opzichter 3e klasse P. Bommel Ontslagen: bij de telegraphie, op verzoek, eervol, wegens ziekteuit zijne betrekking, de telegrafist 3C klasse B. A. de Quay jr. Benoemd: tot leerling-telegrafist J. W. Roosën, H. F. Dikhuis, A. E. van Riel en de klerk bij het de partement van binnenlandsch bestuur G. E. van der Geugten. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den onder-intendant 2e klasse bij de militaire administratie H. W. C. Brederorde. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit Zr. M8. mili tairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met be houd van recht op pensioen, de majoor der infanterie J. O. Albrecht en de majoor der genie C. G. Tromp; eervol, uit Zr. Ms. militairen dienst, wegens lichame lijke ongeschiktheid, met behoud van recht op pen sioen, de 2e luitenant der infanterie H. H. Mensinga. departement der marine. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den havenmeester te Anjer, jonkheer J. C. H. Clifford Kocq van Breugel. Tijdelijk belast: met. de waarneming der betrek king van havenmeester te Anjer, de ambtenaar op nonactiviteit D. A. J. B. de Graaf. Vergunning verleend: om te repratrieren, wegens langdurig verblijf ia Oost-Indië, aan den luitenant ter zee lc klasse W. J. Adams. (Javasche courant van den 13cu Augustus.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den adsis- tent-resident voor de politie te Soerabaija B. C. Nol- thenius en aan den letterzetter le klasse bij 's lands drukkerij J. ten Voorden. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen 2C hulponderwijzer aan de openbare 3C lagere school te Samarang P. C. Mierop. Benoemd: tot adsistent-resident voor de politie te Soerabaija, de secretaris der residentie Soerabaija, F. W. H. van Straaten; tot secretaris der residentie Soe abaija, de 1° commies op het residentiebureau aldaar J. E. W. Ritter; tot fungeerend secretaris bij de rechtbank van burgerlijke en lijfstraffelijke rechts plegingen tePalembang, tevens auditeur-militair aldaar, de le commies bij het departement van justitie mr. M. H. C. van Oosterzee; tot len commies op het parquet van den procureur-generaal bij het hooggerechts hof van Nederlandsche Jndië, de ambtenaar bij deregter- lijke magt aldaar mr. P. H. E. Junius tot griffier bij den raad van justitie te Amboina, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch Indië mr D. H. van Gelder. Verklaard: dat het ontslag uit 'slands dienst van 2e commies op het kantoor van den adsistent-resident van Benkoelen C. W. W. Mol moet worden beschouwd als te zijn eervol. Magtiging verleend: tot uitreiking aan G. A. Magnin, van eene acte van toelating tot de uitoefening der genees- en heelkundige praktijk in de de af deeling Toeban (Rembang). departement van oorlog. Ontslagen: op ver zoek, eervol, uit Zr. M8 militairen dienst, wegens vol- bragten diensttijd met behoud van regtop pensioen, de majoor der infanterie J. J. M. Offerman; op verzoek, eervol, ui tZr. M\ militairen dienst, wegensligchamelijkeonge schiktheid, met behoud van regt op pensioen, de kap- tein der infanterie A. Wijnoldy. GEMENGDE BERICHTEN. Maandag avond is te Kortgene zonder bekende oor zaak brand ontstaan in den ongeveer tien minuten buiten het dorp staanden houten windkoornmolen. In een oogenblik stond het gebouw van boven tot onder in vlam, zoodat aan bhisschen niet te denken viel. De molenaar heeft met behulp van zijn knecht en eenige andere personen slechts enkele zakken graan met veel gevaar kunnen reddendoch overigens is alles verbrand. Het gebouw en de losse goederen waren bij verschillende maatschappijen tegen brandschade verzekerd. Onder de bekroonden op de Haagsche tentoonstel ling van landbouw en veeteelt komen onder anderen voor de firma wed. J. C. Massee en zoon te Goesdie 7 eerste, 7 tweede en 4 derde prijzen ontving voor door haar ingezonden landbouwwerktuigen; en de heerE. van den Bosch, wien 2 eerste prijzen voor zaaigranen en 1 tweede prijs voor mangel wortels zijn toegekend. De persoon, die in den avond van jl. Zondag uit de gevangenis te Rotterdam wist te ontvluchtenis Dinsdag nacht aangehouden. Aanvankelijk dacht men dat hij reeds de grenzen had weten te bereiken daar er geen spoor van hem te vinden was; doch nadat de commissaris vau politie van het 1' kwartier in kennis was gesteld, dat op een zolder van het pand van den heer P. aan de Korte Hoogstraat, een vreemde man was gezien, en er toch bij zoeking niemand gevonden was, liet genoemde ambtenaar het terrein afzetten, zoodat de ontvluchte, die zich sedert op een zolder in de buurt had weten te verbergen, een deur in de Boymansstraat willende openen, op een der uitgestelde posten stuitte, en even daarna in de werkplaats aan den heer N. is gevat. Hij had zich inmiddels aan diefstal van eeuige kleedingstukken van een der aangrenzende bewoners schuldig gemaakt en die aan het lijf getrokken. Dinsdag middag is hij weder naar zijn oude verblijfplaats over gebracht. (iY. Rotterd. cour.) Op het landhuishoudkundig congres, dat dezer dagen te Mainz werd gehouden, werd o. a. het voorstel goedgekeurd, dat het stelsel voor den afvoer van fac- cale stoffen der steden door middel van de rivieren nadeelig is voor den landbouw, zoowel als voor de openbare gezondheid. Op voorstel van een afgevaar digde bij den rijksdag werd besloten een adres aan de regeering te richten, met het verzoek een wet in het leven te roepen, om bet vergiftigen van rivieren door faecale stoffen te voorkomen. De Italiaansche strnikroover Manzi, die den grond eigenaar Mancusi gevangen houdt en van diens familie 300,000 lires losgeld verlangtschijnt te hebben inge zien, dat de vervulling van zijn eisch een onmogelijk heid is. Hij heeft nu aan zijn gevangene de verklaring gegeven, dat hij zich met liet reeds ontvangen geld zal tevredenstellen, mits de regeering er in bewilligt, dat zijn vrienden, helers en hunne helpers, die zich in de gevangenis bevinden, in vrijheid worden gesteld. De justitie heeft het verblijf van den bandiet nog niet ont dekt, niettegenstaande de familie van Mancusi voort durend in onderhandeling is met Manzi zelfenmetden gevangene in geregelde briefwisseling staat. Niet tevreden met het zenden van een correspon dent ter opsporing van Livingstone en van de bronnen van den Nijlheeft het blad New-York-Herald zich ook willen verzekeren of de ware bron van de Mississippi wel diegene was, welke Scoolcraft in 1831 ontdekt heeft. Zooals men weetzou volgens dien reiziger de groote Noord-Amerikaansehe stroom zijn oorsprong vin den in het meer Itacsa, het meer la Biche van de Fran- sche Canadecsebe reizigers, het Omus-kose-sau-gau-e-goum van de Chippéoua-lndianen. De Indiaansche naam kwam den reiziger Scoolcraft, zeer te recht, wat erg hang voor, ofschoon hij zelf van moederszijde een Indi aan was; in den Franschen naam, die hem niet wellui dend genoeg in de ooren klonk, had hij ook niet veel zinhij kwam op het zonderlinge denkbeeld om de drie middelste syllaben te nemen van de twee woorden Ve ritas Caput (waarheid bron) en daarvan het woord Itasca te maken. Jl. Vrijdag werd te Dublin eene geheime verga dering gehouden van leden van het verbond van den H. Sebastiaan, waarbij d' Arcy, kapitein der pauselijke zouaven, voorzitter was. In het geheel waren er 40 per sonen aanwezig, waaronder vele priesters. Men zegt, dat sedert korten tijd de lords Granard, Douglas, Kerr, het parlements-lid Collan en de bisschop van Soutwark allen liedendie bij zulke gelegenheden te vinden zijn zich bij de vereeniging hebben aangesloten. Haar or gaan is de Crusader. Haar doel is in Ierland genoeg aanhangers te vinden om het koninkrijk Italië omver te werpen en de wereldlijke heerschappij van den paus te herstellen. Zoo zou Engeland wel eens in een nieuwe Alabama-quaestie kunnen gewikkeld worden, ditmaal tegenover Italië. De in Dublin voorgenomen groote katholieken-vergadering is, zooals men bij deze gele genheid verneemttengevolge van een ter laatste ure ingekomen brief van kardinaal Gullen, opgegeven ge worden. Er werd een raad verkozen van 50 werkende en 10 eereleden. Van de laat sten moesten er vijf in Ierland en vijf in Engeland wonen. Een besluit tegen de Piemonteezendoor den jezuïet, gewezen kapitein der pauselijke zouaven, Delany voorgesteld, is aange nomen. In den staat New-York worden jaarlijks gedrukt 492,770,000 exemplaren van nieuwspapieren. In Pensyl- vanie is dit cijfer 233,380,000, in Massachusetts 107,691,000, in Illinois 102,686,000in Ohio935;920,000. Daarop volgt reeds California met bijna 45 millioen per jaar. De vorige week hield de zich noemende sir Roger Tichborne een lezing te Liverpool. Deze bijeenkomst onderscheidde zich voornamelijk door de aanwezigheid van een groot aantal politieagenten achter den preten dent en in de zaal. Die buitengewone machtsontwikke ling was het gevolg van een den pretendent toegezon den anoniem schrijven, waarin hem verleid werd, dat men hem zou vermoorden, zoo hij te Liverpool een conferentie kwam houden. Die vriendelijke brief was onderteekend: „Een uwer slachtoffers." De politie heeft echter niets ontdekt; alleen heeft ze een der toe hoorders die in haar oogen een eenigszins verdacht voorkomen had, en die naar haar zin wat al te dicht bij den pretendent was gezeten, verzocht van plaats te veranderen en wat verder van hem af te gaan zitten. Vervolgens heeft de politie „sir Roger" naar zijn hotel vergezeld. Den volgenden morgen heeft de pretendent Liverpool verlaten, zonder dat hem iets onaangenaams heeft bejegend. Er wordt aan de Clyde in Schotland een schip gebouwd, dat in grootte door de Great Eastern wordt overtroffen, en de vaart zal volbrengen tusschen Liver pool en New-York. De afmetingen zijn de volgende: geheele lengte 175.6 meter, breedte 15.24 meter, diepte 10.56 meter. Men hoopt met dit reuzenschip de reis van New-York naar Liverpool in 7 dagen te doen, THERMOMETERSTAN D. 25 Sept. 'sav. 11 u. 51 gr. 26 'smorg. 7 u. 52 gr. 'smidd. 1 u. 54 gr. 'sav. 6 u. 55 gr. STATEN-GENERAAL. In de afdeelingen van de tweede kamer der siaten-ge- neraal zijn gisteren onderzocht de volgende wetsontwer pen: 1° tot toekenning van pensioen aan de beide dochters van wijlen den minister van staat en van bmnenlandsche zaken, mr J. R. Thorbecke; 2° schenking aan de ge meente Hillegersberg van de onverdeelde helft in een schoolgebouw met huis, erf en bergplaats voor de brand spuit te Terbrngge, gemeente Hillegersberg; 3°onteige ning ten behoeve van de verbetering van de buurt „de Zuiderkuipen" te Groningen; 4° bekrachtiging van den onderhandsehen verkoop van twee stukken uiterwaard ter weerszijden van den staatsspoorweg in de gemeente Waardenburg aan H. W. baron van Pallandt van Waar denburg en Neerijnen; 53 onteigening ton behoeve van den spoorweg van Amersfoort naar Zufcfen. föuitmlanD. ALGEMEEN OVERZICHT. Het blijkt dat de directie van het Bulletin conser- vateur republicain niet zeer juist is ingelicht geweest over de plannen der regeering, want wat het mede deelde omtrent de instelling van een vice-president- schap der republiek en van een tweede kamer zal wel onjuist zijn, daar uit Parijs wordt gemeld, dat de ge ruchten volgens welke de regeering voornemens zou zijn om die quaestiën in de nationale vergadering in behandeling te brengen, van allen grond ontbloot zijn. Het uitstrooien van valsehe geruchten is tegenwoor dig aan de orde van den dag, zoodat heden wordt tegengesproken wat gisteren als stellige waarheid werd verkondigd. Zoo was ook verzekerd, dat de permanente commissie, die heden eene vergadering te Versailles zou houden, den president der republiek had uitgenoodigd om persoonlijk die vergadering te willen komen bijwonen. Natuurlijk gaf dit reeds aanleiding tot verschillende onderstellingen en gevolgtrekkingendoch thans blijkt dat ook dit bericht onjuist was en dat de minister van binnenlandsche zaken, Victor Lefranc, de zitting zal bijwonen om de vragen te beantwoordendie de com missie tot de regeering mocht willen richten. Als men geloof mag hechten aan een bericht in the Times, dan zou de quaestie van het Franseh-Engelsehe handelstractaat thans werkelijk op den goeden weg tot een spoedige beslissing zijn gekomen. Door Engeland zouden n. 1. als basis voor verdere onderhandelingen de drie volgende punten aan de Fransche regeeriug zijn

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2